Paradajka “Jahoda” je nezávislá vysoko výnosná odroda


Dekoratívna varieta paradajok “Jahoda” je pomerne nová, existuje veľa recenzií, ale nie je dostatok informácií o detailoch kultivácie.

Preto sa v tomto článku podrobne zaoberáme hlavnými bodmi týkajúcimi sa výsevu, starostlivosti, hnojenia a kontroly škodcov.

Vzhľad a opis odrody

Rozmanitosť paradajok “Strawberry tree” stiahli ruskí vedci v roku 2013 a dodnes má veľký úspech v poľnohospodárstve. Chovatelia sa snažili robiť túto odrodu ako plodnú a odolnú voči rôznym chorobám a parazitom.

Charakteristika plodov

Rajčiaková kefka má kučeravú štruktúru bez pečiatky, rast sa určí po výskyte prvého kvetenstva. Plody majú tvar srdca a vyzerajú veľmi podobne ako veľké jahody.

Objaviť aj také iné odrody paradajok, ako “Abakanské Pink”, “Pink Unicum”, “Labrador”, “Eagle Heart”, “Obrázky”, “Orlie zobák”, “prezident”, “zamyslený”, “Japanese hľuzovka”, ” Prima Donna “” Hviezda Sibíri. “

V priemere sa na keši tvorí až 6 kefiek, 7-8 kusov na každý paradajok, zatiaľ čo jedno ovocie odrody “Strawberry tree” môže vážiť od 150 do 300 g.

Viete? Aj keď je rajčiak považovaný za zeleninu, z vedeckého hľadiska je to bobuľovité.

Vnútri má rajčiak asi 12% sušiny a 4-6 komôr, chuť tejto odrody je špecifická, pretože je to hybrid z niekoľkých ďalších odrôd, ale veľmi príjemný. Napriek tomu, že na zrenie odrody sa vyžaduje od 110 do 115 dní, považuje sa za skoré.

Výhody a nevýhody odrody

Medzi výhody patrí:

 • vysoký výnos – z jedného krbu môžete zhromaždiť až 4-5 kg ​​paradajok;
 • genetická dokonalosť – táto odroda bola vytvorená pomocou hybridizácie iných odrôd, preto zahŕňa všetky ich výhody;
 • estetika – to paradajky, ktoré majú byť zobrazené ako okrasná skleníkové odrody, ak kríky, ktoré sa visí hrozno ovocia sú nielen k jedlu, ale aj pre zdobenie zimné záhrady alebo skleníky;
 • veľké ovocie;
 • odolnosť voči zmenám teploty;
 • odolnosť voči chorobám (tabaková mozaika a vertikillium);
 • môžu rásť na neplodnej pôde;
 • Plody rýchlo dozrievajú, ak sú zhromaždené v bezproblémovej forme.

Nevýhody odrody sú stále tam, ale môžu sa líšiť v závislosti od podmienok pestovania:

 • Plody sú príliš veľké na úplné solenie;
 • netoleruje sucho;
 • vyžaduje veľmi opatrný podväzok – “Jahoda” je pomerne ťažké rásť vonku, pretože táto rajčiaka je veľmi vysoká.
Viete? Ovocie rajčiakov obsahuje serotonín a lykopén. Serotonín zvyšuje náladu a lykopén – silný antioxidant, ktorý ľudské telo nevytvára.

agrotechnika

Agrotechnika pristátia tejto triedy je presne rovnaká ako pre akékoľvek iné.

Nemôžete prehnúť hnojivá pôda, “Strawberry” je nenáročná na zem a môže rásť a prinášať ovocie aj na piesočnej pôde.

Najlepšie hnojivá pre akékoľvek druhy paradajok budú drevené popol a vaječné škrupiny.

Príprava osív, výsadba a starostlivosť o semená

Paradajky “Jahoda” sa najčastejšie predávajú vo forme semien od rôznych výrobcov, takže najprv musíte skontrolovať popis a dátum vypršania balenia.

Dôležité! Ak chcete zistiť, či sú po uplynutí doby spotreby osivo stále vhodné na výsadbu, je možné, že ich znížite do soľného roztoku (2 polievkové lyžice soli na 1 pohár vody). Celé semená za niekoľko minút sa usadia na dne, a sušené a duté vo vnútri – bude plavat na povrchu.

Semená tiež stojí za dezinfekciu, pretože dokonca aj s osvedčenou firmou môžu byť zrnká infikované chorobami alebo hubami.

Dezinfekcia make namáčanie (približne jeden deň) v roztoku manganistanu draselného (1%), pôsobí sa síranu meďnatého (100 mg na 1 liter vody), alebo roztoku kyseliny boritej (200 mg na 1 liter vody).

Po dezinfekcii by sa semená mali rozložiť na navlhčenú handričku, uistiť sa, že sa nelepia a že textílie nikdy nevysuší. Po 3 až 4 dňoch sa semená nechajú strieľať a musia sa vysadiť v samostatných semenákoch do hĺbky 0,5 až 1 cm.

Nakladanie by malo byť vykonané po výskyte dvoch alebo troch listov na výhonku, v tomto štádiu rastlina začína tvoriť zložitejšiu koreňovú štruktúru a potrebuje hrniec hlbšie.

Viete? Ovocné paradajky obsahujú phytoncides, ktoré podporujú rýchle hojenie, takže mäso je niekedy aplikované na popáleniny a kusy.

Sadanie a pristátie

Sadenice by mal mať teplotu +18 … + 25 ° C prvých 3-4 dní po nástupe zárodkov, potom je potrebné presunúť závod na teplotu +10 … + 15 ° C, takže baktérie nie sú natiahnuté príliš rýchlo.

Osivá semena potrebujú 1-2 mesiace na zasadenie v otvorenej alebo skleníkovej pôde.

V skleníkových podmienkach by mala byť pôda uvoľnená a vyprázdnená, paradajky v zasadenom skleníku spravidla v začiatkoch mája. Pri transplantácii do otvoreného priestoru by mali byť lôžka oplodnené a mulčované a pôda musí byť zahrievaná, takže je potrebné sa orientovať na 15. – 20. mája.

Získajte informácie o pestovaní paradajok v skleníku, na otvorenom priestranstve, s použitím metódy Maslov, hydroponie, Terekhinovej metódy.

Starostlivosť a zalievanie

Paradajky “Strawberry tree” by mali byť napojené pravidelne, pretože to priamo ovplyvňuje ich výnos. V skleníku sa pôda zvlhčí každých 3-5 dní, na otvorených posteliach v závislosti od počasia, každý deň alebo každých 3-5 dní.

Dôležité! Ak preháňate zalievaním, plody môžu rásť kyslé a vodnaté.

Štipka každej rastliny treba pravidelne Odstreľovacie každú stranu klíčkov, kým nedosiahol 5 cm. To distribuuje živiny a vlhkosť do hlavného stonky a budúce prínosy byť veľký a bohatý.

Škodcovia a choroby

Táto odroda môže vyvíjať hnedú náplasť, ak je prežiarená vodou alebo svetlom. Vytvrdzovacie rastliny z hnedej škvrny pomôžu cesnakovému roztoku a správnej bariére od svetla.

Paradajky “Strawberry” v skleníkoch tiež trpia skleníkom a pavúkom roztočom. Z roztočov je potrebné vyliečiť choré riešenie chorými líškami a časťami kmeňa. Biele krídla by však mali byť leptané postrekom špeciálnymi prípravkami.

Prečítajte si viac o ochoreniach paradajok, najmä o skrúcaní listov, phytophthora, fusarium wilt, alternaria.

Podmienky pre maximálne ovocie

Na stimuláciu najlepšieho zberu použite vrchný obväz z superfosfátových hnojív počas kvitnutia a plodov (3 lyžice na 10 litrov vody).

Superfosfát je tiež vhodný na použitie v prípade, že listy paradajok modre alebo získajú hrdzavý odtieň – to je známka fosfátového hladovania.

Pri výsadbe sadeníc v skleníku alebo v otvorenej pôde môžete do každej jamy pridávať 10-15 g superfosfátu. Toto hnojivo podáva koreňový systém a zlepšuje chuť ovocia, je to minerálne a nesteroidné.

Paradajky sú veľmi rád hnojivá draslík-dusík, je potrebné, aby pri prvom pohybe sadenice do pôdy, a druhýkrát, akonáhle začiatok rozhodujuca prvého kefy.

Malý zoznam hnojivá s obsahom draslíka a dusíka, ktoré sa používajú ako na listy, tak aj na koreňové dresingy:

 • Monofosforečnan draselný KH2PO4 – rozpustite vo vode 1-2 g na liter.
 • Síran draselný je roztok nie viac ako 0,1% (nie je natoľko preháňané sulfátmi).
 • Síran draselný-horečnatý sa používa rovnakým spôsobom ako konvenčný síran draselný, ale je použiteľný na viac piesčitých pôd, v ktorých je zvyčajne nedostatok horčíka.
 • Popol z dreva – veľmi bohatý na draslík a tiež domácu produkciu hnojív. Popol by sa mal zriediť v množstve 300-500 g na 10 litrov.

Používanie ovocia

Pretože paradajky sú krásne tvarované – sú ideálne na morenie. Vzhľadom na nízky obsah sušiny týchto rajčiakov, môžete robiť rajčiakový džús, sú dostatočne šťavnaté a chutné pre šaláty v čerstvej forme. Táto odroda sa môže tiež vysušiť, vysušiť a pridať k kaviáru.

Rozmanitosť “Jahodový strom” prevláda cnosťou: je nenáročný, plodný, môže sa pestovať rôznymi spôsobmi, a to ako v skleníkoch, tak v otvorenom priestore. A aplikovať v potravinách podobne ako veľmi veľké jahody sladké a kyslé paradajky môžu byť v absolútne akejkoľvek forme.