Pak-Choi: Výhody a bolesti čínskej kapusty

potom choi Čínska kapusta pak-choi je zelenina, ktorá sa podobá špenátu svojim vonkajším vzhľadom a podľa chuti sa nazýva rukola. Ale nezmiešajte ich. Tento produkt je úžasný, pretože sa používa v medicíne, varení a dokonca aj v krajinnom dizajne. Pozrime sa, čo je Pak-choi.

Opis kultúry

Táto kultúra bola už dávno populárna v Číne, Kórei, Japonsku. Teraz ju môžete pestovať vo svojej vlastnej záhrade. Hoci zelenina predstavuje rod kapusty, má však charakteristickú vlastnosť – absenciu hlavy. Namiesto toho má biele stopky, ktoré sa postupne premenia na listy rôznych odtieňov.
potom choi
Tam sú odrody táto čínska kapusta:

  • “Prima” (významný pre svoju odolnosť proti škodcom);
  • “Gipro” (lacné, pretože je nenáročné);
  • “Swallow” (jeho vysoká cena je spôsobená jemnou chuťou);
  • “Štyri ročné obdobia” (podľa názvu sa zhromažďuje niekoľkokrát do roka).
Viete? V Európe je zvykom hovoriť “pak-choi salad” alebo “horčica kapusta”. V Ázii je uznávaná ako “biela”.

Chemické zloženie a obsah kalórií v produkte

Pak-cho, ako každá kapusta, má svoje vlastné užitočné vlastnosti. V jeho zložení nájdete horčík, ktorý zlepšuje krvný tlak, železo, draslík, vitamíny A, B, C a oveľa viac.

Hlavná funkcia kyselina askorbová, ktorá je uložená v listoch.

Čínska kapusta je nízkokalorická a obsahuje iba 13 kcal na 100 gramov (bielkoviny – 1,5, tuky – 0,2, uhľohydráty – 1,2).
bok Choy

Pak-choi: užitočné vlastnosti

Vysoký obsah vitamínov B a A zlepšuje víziu. Títo ľudia pomáhajú tým, ktorí trpia “nočnou slepotou” – neschopnosť vidieť veci dobre v súmraku a tme.

S jej použitím sa obnovia kožné bunky, zlepší sa zrak a tiež funkcie gastrointestinálneho traktu. Druhé je spôsobené vláknom, ktoré je nasýtené čínskou kapustou.

Získajte informácie o prospešných vlastnostiach odrôd kapusty: Peking, Brusel, Savoy, brokolica, kohlrabi.

Aplikácia kapusty

Vzhľadom na to, že Pak-choi obsahuje mnoho užitočných vlastností, používa sa nielen na varenie, ale aj v medicíne. A najzaujímavejšia aplikácia bola nájdená v krajinnom dizajne. Na jeseň mnoho rastlín stráca svoje farby, ale nie biele kapusta. Je to preto, že jasné zelené odtiene na to venovať pozornosť.
potom choi

V medicíne

zeleninový odporúča s diétnou výživou, ochorením srdca a krvnými cievami. Dlho, kedy bola šťava tohto produktu použitá na hojenie rán, popálenin a vredov, pretože mala baktericídny účinok.

Viete? Pak-choi pomáha pri liečbe anémie.

Pre tehotné ženy neexistujú žiadne kontraindikácie pri jej používaní. Naopak, biela kapusta by mala byť pridaná do vašej stravy kvôli prítomnosti kyseliny listovej. Koniec koncov, zabezpečí dobrý vývoj plodu a posilní imunitný systém matky.

Pri varení

Kulinárski špecialisti z celého sveta už dlho vynašli rôzne spôsoby varenia zeleniny. Pretože čínska kuchyňa vyžaduje samostatnú prípravu každého produktu, potom neexistuje žiadna výnimka.
Miska Pak-Choi
Takže listy a špendlíky sa pripravujú oddelene od seba. Pak-choi je perfektne kombinovaný so zemiakmi, fazuľami, mrkvou, ryžou, hubami, mäsom a rybami.

Ale výrobky podobné vlastnostiam proteínov sú prísne zakázané variť spolu. Platí to napríklad pre orechy.

Dôležité! Nakrájajte kapustu na minimálnu tepelnú úpravu, aby nedošlo k strate jej užitočných a chuťových vlastností.

Nepoužívajte mliečne výrobky pri varení. Keďže čerstvá šťava v tejto kombinácii spôsobí otravu.

Kontraindikácie na použitie

Hlavné kontraindikácie je individuálna neznášanlivosť a používanie antikoagulancií. Neberte veľké množstvo cukrovky, pretože môže spôsobiť hypotenziu a ďalšie hormonálne ochorenia. Vzhľadom na vysoký obsah vlákniny môže byť Pak-choi škodlivá pre pečeň. Nepoužívajte ho pre tých, ktorí trpia plynatosťou alebo hnačkou.

V angličtine je metóda postupného strihania listnatých kultúr označovaná výrazom “rez a príďte znova”. Okrem kapusty, ako napríklad kapusta, špenát, hlávkový šalát, bazalka, rukola, koriander, šarlát.

Ako zber a skladovanie úrody

Pak-choi vôbec nie je pestrá, je považovaná za skoro. Zber sa zozbiera v ľubovoľnom štádiu, ale je zvyčajne pripravený na zber po 35 až 40 dňoch. Rastlina je typu poruchy, takže nie sú žiadne problémy s jej montážou. Ale nedávajte ju na miesto, kde sa v minulom roku pestoval iný druh kapusty. V opačnom prípade to povedie k menšej plodine.
Zelná balenie-choy
Ľahko toleruje teplo. Zberaná plodina by mala byť skladovaná na chladnom mieste. Malé porcie je možné umiestniť do chladničky vo vlhkom uteráku.

Dôležité! Menej horčicová kapusta, tým lepšie bude uložená.

Takže pack-choi je skladom užitočných mikroelementov, ktoré pomôžu v boji proti anémii, poruchám zraku a tráviaceho traktu. Samozrejme, musí byť súčasťou vašej stravy. Koniec koncov, to nie je choosy pri pestovaní a skladovaní. Pikantná horkosť, ktorá sa premenila na príjemnú sladkosť, je nespornou výhodou produktu.