Osvedčený spôsob boja proti múčnatke vo fazuli

múčnatka
Padlí (inými slovami – pepelitsa alebo pranie bielizne) je plesňové ochorenie, ktoré je spôsobené tým, že žijeme v mikroskopických húb pôdy – poradie múčnatke alebo Erysiphales. Z tejto huby a ríbezle trpia. Padlí vplyv na časť rastliny, ktorá je umiestnená nad zemou – listy, stonky, púčiky, sadenice a výhonky roka, rovnako ako rastúce bod. Zvážme túto chorobu podrobnejšie a opatrenia na jej boj.

Čo je nebezpečné a odkiaľ pochádza?

Táto choroba sa začína šíriť začiatkom júna, aktívna fáza klesá na júl až august. Kauzálnym činidlom je huba Sphaerotheca morus-uvae Berk, et. Curt.

Neexistujú žiadne odrody ryže, ktoré sú úplne odolné voči tejto chorobe. Na listoch, stopkách, mladých výhonkoch, plodoch a stonkách rastlín sa tvorí huba.
Osvedčený spôsob boja proti múčnatke vo fazuli
V prvom rade práškové múky sú ovplyvnené listami a výhonkami, ktoré sú bližšie k zemi, a potom sa celé rastlina nakazí. Táto choroba ríbezlí musí byť starostlivo zvážená na fotografii, aby sme boli schopní rozlíšiť sa od ostatných.

Viete? Ríbezlí je kyselina pantoténová (vitamín B5), čo zlepšuje stabilitu a odolnosť proti alergiám, a tiež zlepšuje pokožky a vlasov.

Po dôkladnom vyšetrení si všimnete vredy, ktoré sa nachádzajú v miestach pripútania mycélia. Výsledkom je, že rastlina oslabuje a stáva sa nepríjemnou, pretože huba neumožňuje jej kŕmiť a fotosyntéza sa zhoršuje v postihnutých listoch.

V tomto prípade choré plody vyzerajú praskliny, ktoré potom môžu vstúpiť do patogénov hniloby.
múčnatka

Huby sa aktivujú za nasledujúcich podmienok:

 • v prípade silných dažďov;
 • pri teplote vzduchu + 15-27 ° C na pozadí 60-80% vlhkosti vzduchu;
 • s viacerými teplotnými výkyvmi;
 • po závažnom omladzujúcom prerezávaní;
 • s nadbytkom v dusíkovej pôde;
 • ak boli kríky príliš tesne vysadené;
 • ak je režim napájania nesprávny. Napríklad, ak je zem príliš vlhká alebo je zriedkavé zavlažovanie.

Známky porážky

Tu sú hlavné príznaky, pomocou ktorých môžete zistiť, že rybie koryto je infikované múčnatkou:

 • Na listoch a výhonkoch sa tvorí biely šedý kvet, ktorý sa v budúcnosti stáva hnedým.
 • Bod rastu je ohromený, rastlina prestáva rozvíjať a zrúti.
 • Listy sa krútia, znižujú veľkosť a tiež strácajú zelenú farbu.
 • Bobule, ktoré sa vytvorili, boli pokryté kvetom a neformované – padali.
 • Bush prestane rásť, vyschne, jeho odolnosť proti mrazu sa znižuje. Preto, ak ryža neumrie z choroby, jednoducho neprežije zimu.
Viete? Ryža vyrastie na všetkých kontinentoch okrem Austrálie a Antarktídy. V súčasnosti existuje 150 druhov rastlín.

Ako varovať

Aby sa zabránilo výskytu huby, je potrebné na jeseň odstrihnúť ryžové kríky, odstrániť listy a vetvy zo zeme, v ktorej sa patogén spája, a potom musia byť nevyhnutne spálené.

Dôležité! Ak klíma podporuje vývoj hubových chorôb, je potrebné pestovať rezistentné odrody ríbezlí, ako sú Golubka, Black Pearl, Agat,

Na začiatku jari je potrebné spracovať kríky a pôdu roztokom vitriolu.
LIEČBA
Tiež pravidelne kontrolujte kríky na rýchle rozpoznanie choroby, pretože čím skôr si to všimnete, tým je pravdepodobnejšie, že budete ošetrené rastlinou.
S týmto prístupom si budete môcť všimnúť vývoj iných ochorení ryže.

Ako bojovať

Treba poznamenať, že na bielej a červenej ríbezle sa objavuje múčnatka menej často ako na čiernom. Opatrenia na boj proti tejto chorobe sú veľmi odlišné.
múčnatka na ryže
Infikovanú rastlinu je možné liečiť ako s fungicídnymi prípravkami (použite pokyny výrobcu, ak sa používajú) a pomocou účinných ľudových prostriedkov.

Pleseň postihuje mnoho rastlín, ako sú paradajky, jablká, hrozno, uhorky, ruže, egreše, maliny, hrášok, jahody, viola, vstavač, gorteniziya, fialky, izbové rastliny.

Účinné lieky

Mnohí záhradníci sú zmätení nad tým, ako sa zbaviť plesnivých plísní na rastline. Ak sa rozhodnete zničiť “chémiu” huby, potom by ste si mali vybrať najľahšiu možnosť pre vašu rastlinu.

Dokonca aj najefektívnejšie lieky neposkytnú požadovaný výsledok, ak by bol ryžový kefák nesprávne spracovaný.

Dôležité! Ak chcete efektívne sprejovať vetvy a listy, budete potrebovať striekaciu pištoľ s funkčnou tryskou a za týmto účelom urobíte jemnú štetku. Takto získate rovnaký výsledok pri zavlažovaní všetkých častí kroviny.

Najlepšie prípravky z múky na ríbezle:

 • 3% roztok “Nitrafenu”. Liečba rastliny s týmto liekom na začiatku jari alebo začiatku jesene.
 • Pred objavením pupenov na začiatku jari zavlažujte kríky a zem pod nimi roztokom síranu meďnatého (80 g na 10 litrov vody).
 • 1% roztok koloidnej síry, 0,1-0,2% “Karatan”, kalcium-sírový vývar, pevnosť 1 v Bome. Prvá liečba pred kvitnutím, druhá musí byť vykonaná pred vznikom vaječníkov, a tretí – po týždni a pol.

múčnatka na ryže, spracovanie

Ľudové opravné prostriedky

Ak sa na vetvách ryže objaví biela vrstva a neviete, čo robiť, nemusíte panikovať, stále môžete zachrániť kešu. Najefektívnejšie domáce prostriedky proti tejto chorobe:

 • 100 g uhličitanu sodného sa zmieša so 100 g mydlového roztoku (50% mydla a 50% vody), spracuje sa na doske;
 • infúzia cibuľovej kôry, vhodná na liečbu v počiatočnom štádiu ochorenia. Vhodný aj ako varovné opatrenie;
 • 25 g síranu meďnatého + 25 g mydla, 1 až 3% vodného roztoku.

Od záhradníkov sa vyžaduje, aby vedeli, ako konať, keď nakazia ryžou múčnatkou. Nezabudnite, že je možné spracovať rastlinu len v extrémnych prípadoch. Z tohto dôvodu sa vyhneme škodlivým účinkom pesticídov na samotné rastliny a na osobu, ktorá používa svoje ovocie na výživu.