Organizácia pestovania cédrového brehu

cédrový breza
Evergreen ihličnatá rastlina nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, ale vyzerá skvele na každom mieste a môže dopĺňať akýkoľvek návrh nápad. Avšak, ako každá rastlina, cédrový borovník vyžaduje dodržiavanie niektorých pravidiel zo strany záhradníka, o ktorom budeme písať nižšie.

Popis a fotografia kultúry

Rodiskom cedrového elfína je celé územie od Primorye po arktický kruh. Popis rastliny Cedar stanik jednoduchý, ale napriek tomu strom, vzhľadom na vzhľad, je často zmätený s Bush. To však nie je.

Rastlina patrí k rodine Pine, je plíživé, drevnaté. Obvykle strom nie je vysoký. Crohns sú častejšie vo forme pohára, menej často sú stromy.
cédrový breza
Kôra neobvyklého druhu: má šedú farbu, pričom je pokrytá hnedými škvrnami pozdĺž celej dĺžky. Textúra je vždy hladká. Drevo je veľmi husté, je ťažké ho zlomiť alebo zlomiť.

Pobočky, ktoré sa rozpínajú na pomerne dlhých vzdialenostiach, sú stlačené na zem. Ich vrcholy mierne stúpajú (asi 40 cm na výšku).

Viete? Farba stromu sa mení počas celého životného cyklu.

Mladé výhonky majú výraznú zelenú farbu. Koruny sú načervenalé. O niečo neskôr začne strom postupne prechádzať svetlo hnedou.

Rastlina je atypická pre borovicové stromy: ihly sa zhromažďujú vo zvláštnych zväzkoch. Každá z nich má až 6 ihiel s tromi tvárami, ktoré môžu dosahovať až 8 cm na dĺžku.
cédrový breza
Na strome rastú malé kužele, 2-4 kusy na vetvu. Majú zaoblený tvar, ku koncu mierne užšie. 3 cm široké a asi 6 cm dlhé. Objevujú sa v druhom roku kvitnutia.

Koreňový systém má nasledujúcu štruktúru: viaceré vetvy sa odchyľujú od hlavného koreňa. V priebehu času najväčší koreň zomrie. Namiesto toho sa začnú aktívne rozvíjať malé korene. Veľa z nich vyživuje celý strom.

Viete? Ak sú povrchové plíživé korene dlhé mimo maximálne stlačené na zem, potom začnú nechať korene do pôdy.

Populárne odrody

Jeden z najpopulárnejších druhov borovice cedr stlanikovaya je Glauca. Je to ker, ktorý dosahuje výšku 1,5 m a presne dvakrát väčší. Rastá pomaly, zatiaľ čo miluje dobré osvetlenie.
cédrový breza
Kužele nadobúdajú červenofialový odtieň, veľmi výrazný na pozadí zvyšku zelených. Neskôr sa zmení na svetlohnedú farbu, zatiaľ čo budú lesknúť na slnku.

Tiež vám odporúčame, aby ste sa naučili, ako pestovať cédrovú borovu na mieste.

Ihly majú nezvyčajnú farbu: modrá so zeleným odtieňom. Môžu dosiahnuť dĺžku až 10 cm. Táto rastlina sa považuje za nenáročné v starostlivosti. Je vhodný pre takmer akýkoľvek typ pôdy. Krov môže ľahko prežiť ťažké mrazy do -45 ° C pod nulu.

Drvivá trpaslík – tento názov bol daný ďalšej pomerne populárnej odrody borovice. Rastú tiež veľmi pomaly. Malý rozmer tohto kríka vám umožňuje umiestniť ho kdekoľvek.
Drvivá trpaslík
V roku rastlina rastú asi o 5 cm. Ihly majú farbu podobnú Glaucu: modré ihly s veľkosťou asi 3 cm.

Trpasličí modrá – borovica, ktorá široko rozširuje svoje pobočky. Ihly majú rovnaký modrý odtieň ako u mnohých predstaviteľov cédrového oleja. Ale farba je doplnená očarujúcou bielej farby.
Trpasličí modrá
Šarže ihiel sú umiestnené radiálne, sú mierne nasmerované na konce. Ihly zvyčajne nedosahujú dĺžku viac ako 3 až 4 cm.

zemegule – má tvar misiek. Rastú až do šírky 2 m a tiež vo výške. Borovica je hustá pozdĺž obvodu. Modré ihly so zeleným pretekaním. Ihly rastú až 7 cm, táto dĺžka je jednou z najväčších medzi ostatnými odrodami. Špičky ihiel sú mierne zakrivené.
zemegule
Jeddeloh – Stlanyk, ktorý rýchlo rastie vo výške a šírke. Po skončení obdobia hlavného rastu bude ročný nárast: približne 9 cm.
Jeddeloh
Vetvy stúpajú šikmo, zatiaľ čo sú husto pokryté ihlami. Strom dosahuje 5 cm a kombinuje 2 farby: modro-biele ihly, ktoré sú pokryté zeleným nádychom.

Kde rastú stlanyk

Pri umiestnení tejto rastliny je nenáročná, ale pri výsadbe je potrebné zvážiť niektoré pravidlá. Najväčším problémom sú povrchové korene, ktoré vyžadujú veľkú plochu pokrytia. V tomto prípade je potrebné vziať do úvahy vhodné osvetlenie, typ pôdy a možnosť včasného zavlažovania.

Viete? Korene cédrovej borovice chránia pred snehovými lavínami. Primárne korene posilňujú pôdu a dlhodobo zadržujú vlhkosť.

Ak je cedrový elf zasadený správne a náležite je venovaná starostlivosť, rastlina bude kvitnúť viac ako 200 rokov.

Miesto a osvetlenie

Rastlina preferuje otvorené územie, dobre osvetlené slnkom. Ale môže to fungovať dokonale v tmavých oblastiach.
cédrový breza
Na výsadbu by ste nemali vyberať miesta, ktoré sú náchylné k stagnácii vody. Napriek tomu musí byť pôda dostatočne zvlhčená. Silný vietor alebo mráz rastlina môže ľahko tolerovať, ale je lepšie, aby sa zabránilo takýmto oblastiam.

Pôda pre rastlinu

Je veľmi jednoduché nájsť cestu pre stlany – nie je absolútne príliš vyberavý. Vo voľnej prírode borovica žije na rôznych druhoch pôdy: úrodná pôda, ťažká alebo vyčerpaná, skalnatá oblasť alebo hlbinný terén.
cédrový breza
Odporúčania pre pestovanie sú stále prítomné – Ak je v pôde veľa piesku, je lepšie pridať trochu hliny. Pomer hliny a piesku je 2 až 1. Pri ťažkých pôdach je povinné odvodňovanie. Vrstva piesku alebo štrku by mala byť 20 cm.

Pozrite sa viac z takých ihličnatých rastlín: thuja, smrek, jedľa, smrekovec, céder, tis, jalovec, cyprus.

Výsadba sadeníc

Na výsadbu je najlepšie použiť piesčité pôdy. Pre tieto účely nebude sadenica vyťažená z lesa vhodná, pretože zmena biotopu do závodu nie je príjemná.

Dôležité! Vyberte sadenice, ktoré dosiahli vek 3-5 rokov.

Ak vezmete neupravenú sadenicu, potom zomrie v nasledujúcom roku kvitnutia. Aby ste tomu zabránili, kupujte rastliny na špeciálne určené miesta na takéto účely.
cédrové drevo
Lepšie je začať pristátie koncom apríla alebo začiatkom jesene. Jamy, v ktorých bude sadenica umiestnená, by mali dosiahnuť hĺbku 1 m.

Pred sadením je potrebné umiestniť hnojivá a zmes, ktorá bude pozostávať z pôdy, ako aj ornice. Okrem toho môžete pridať riečny piesok alebo hliny.

Dôležité! Pridajte do zeme dusíkaté hnojivá v množstve 40 g.

Koreňový hrdlo borovice by mal byť pri výsadbe na rovine so zemou. Venujte pozornosť tomu, aby interval s ostatnými rastlinami bol pomerne veľký (až do 4 m, ak je to veľká rastlina), lebo cédrový borovník potrebuje veľa priestoru na korene.

Ako sa starať o ihličnany

Rastúca borovica nevyžaduje len správnu výsadbu, ale aj správnu starostlivosť, aby mohla kvitnúť po mnoho rokov. Rezanie rastliny nie je nutné. Avšak, ak chcete urobiť korunu hustší, potom môžete ručne odstrániť mladé výhonky o jednu tretinu celej svojej dĺžky.
prístrešia
V studených zimách je lepšie pokryť mladé borovice z mrazov. Dospelí jedinci toto pravidlo neuplatňujú, bude ľahko niesť chlad. Pre tento účel používajte lapnik alebo šupku. Neblokujte vzduch do zariadenia.

Organizácia zavlažovania

Rastlina patrí k horninám odolným voči suchu, takže nepotrebuje špeciálne zavlažovanie. Korene padajú na ihly, ktoré často zadržujú vlhkosť. Mnoho druhov má dostatok sezónnych zrážok.
zalievanie
Dodatočná starostlivosť môže byť potrebná pre mladé sadenice. Mali by byť napojené v období jesene. To je potrebné, pretože vlhká pôda je oveľa menej mrznúca a na jar sa ihly nevyhoria. Ak sú korene borovice zmrznuté, potom nedajú dostatočnú vlhkosť korune, ktorá sa už začne prebúdzať z hibernácie.

umelé hnojivo

Zvlášť dobré je oplodnenie mladých rastlín po vysadení, ktoré nepresiahlo pár rokov. Najvhodnejšie pre minerálne hnojivá. Musia byť umiestnené v kruhu suda v množstve 40 gramov na meter štvorcový.
hnojenie ihličiek s minerálnymi hnojivami
Po dvoch rokoch kvitnutia borovice už nebude potrebné hnojiť. Bude dosť dosť pre tie organické hnojivá, ktoré prideľujú ihly nahromadené pod pobočkami. V tejto oblasti sa hromadí dostatočné množstvo humusu.

Spôsoby reprodukcie

Považuje sa za najúčinnejší spôsob násobenia borovice šírením osiva. Iné metódy, ako napríklad odrezky alebo štepenie, sa zvyčajne nepoužívajú.

Pri pestovaní cédrových borovíc zo semien je dôležité nezabúdať na stratifikáciu. Je potrebné zabezpečiť imitáciu zimných podmienok na semená, aby sa čoskoro stúpali. Urobte to najlepšie do šiestich mesiacov. Optimálna teplota -2-5 ° C tepla.
Semená v chladničke
Potom musíte umiestniť semená do kontajnera alebo len do krabice so zemou. Nad ním je mech. Krabice určené na tento účel musia mať špeciálne otvory. Sú určené na odstránenie prebytočnej vlhkosti zo zeme.

Po pár mesiacoch sa objavia prvé výhonky. Za mesiac môžu dosiahnuť dĺžku 10 cm. Môžu byť už vysadené v pripravenej pôde. Ak ihneď pestujete semená na otvorenom teréne, potom je vysoká pravdepodobnosť, že ich budú hlodavci konzumovať.

Dôležité! Nezakrývajte semená, je potrebné ich dať iba na zem, pokrývajúc vrchol mechy.

Aby rastlina vyrastala rýchlejšie, je možné zaistiť výrazné zmeny teploty. Je to dobre známa technika, ktorá vám umožní prebudiť únik. Ak to chcete urobiť, na chvíľu umiestnite semená do mrazničky. Potom ich opláchnite v teplej vode.
Reprodukcia semien ihličnatých rastlín Reprodukcia semien ihličnanov
Zem, kde rastú rastliny, bude musieť byť dobre uschnutá. Pozorujte interval medzi vysadenými semenami. Musí byť najmenej 5 mm. Takže naklíčené výhonky nezvedajú zem, ktoré pokrýva korene susedných výhonkov.

Ak chcete zachovať dekoratívnosť cédrovej stlanice, prečítajte si, ako zaobchádzať s škodcami ihličnanov.

Preto dochádza k rozmnožovaniu semien, ale spôsob odrezávania borovíc nie je ako. Niektoré vysoké druhy sú schopné množiť sa štepením. Najlepší spôsob, ako rozpoznať výsadbu semien alebo hotových sadeníc.

Niečo o užitočných vlastnostiach

Pine je známe nielen svojimi dekoratívnymi vlastnosťami. Strom sa aktívne používa v medicíne, varení, kozmetike a iných oblastiach.

Viete? Niektoré ženy na Ďalekom východe nosia náramok z cédrového dáždnika na zápästí. Normalizuje krvný tlak a dokonca lieči hypertenziu.

Rastlina obsahuje mnoho jedinečných vitamínov, minerálov a tiež phytoncides. Používa sa ako známy prostriedok proti chladu a multivitamín.
Cedar Glauca
Okrem toho má analgetické, diuretické, vstrebateľné, balzamovacie, hojivé a expektoračné účinky.

Maslový olej môže odstrániť zápal horných dýchacích ciest. Často sa používa na liečbu chorôb, ako je chrípka, astma, bronchitída a dokonca aj tuberkulóza.

Tiež olej pomáha pri reumatických a svalových bolestiach a poskytuje liečivý účinok.
Ihlový olej má veľa užitočných vlastností. Antipyretické, sedatívne, protizápalové – len niektoré z nich.
Ihlový olej
Pine nuts sa aktívne používajú pri varení: sú jedené surové alebo pražené. Koláč sa často používa na prípravu halva a sladkých výplní koláčov, pečiva a iných dezertov. Aromatická schopnosť orechov je veľmi náročná.

Účinné masky sú považované za kvasinkové rastliny. Pomáhajú bojovať s kožnými problémami, najmä s erupciami akné.

Horúčka je strieborná, vŕba koza, čučoriedka, vres.

Oleje sú schopné dodávať pokožke viac pružnosti, omladzovať ju. Šampóny s výťažkom zo stanu posilňujú vlasy, urýchľujú ich rast a poskytujú lesk po celej dĺžke.

Cedar stanik je obľúbená rastlina, ktorá sa odlišuje nielen svojimi dekoratívnymi vlastnosťami, ale aj užitočnými vlastnosťami, ktoré sa prejavujú v oblastiach ako medicína, varenie a kozmetológia. Zároveň je veľmi ľahké postarať sa o borovica.