Odroda hrozna “Aleshenkin”

Hrozno Aleshenkin

Stolové hrozno sa vyznačuje vynikajúcou chuťou a nádherným vzhľadom.

V čase zrelých zavesených zväzkov je nemožné prejsť bez toho, aby ste si do úst pustili bobule.

A jantárová farba a úžasná chuť veľkých bobúľ “Alesha” nenechá nikoho ľahostajným.

Popis odrody

Hrozno “Aleshenkin” sa tiež nachádza pod názvom “Alesha” alebo “No. 328”. Patrí do stolových odrôd a je vynikajúcim príkladom pre vinohradníctvo, ako chuť, tak aj vonkajšie vlastnosti. Vzniká z prechodu zmesi peľu z odrôd východu s hroznom “Madeleine Anzhevina”, z ktorej sa získalo veľké množstvo dôstojných charakteristík.

Vlastnosti odrody

Bobule hrozna v porovnaní

Huste sa líšia silným rastom. Listy sú stredne veľké, tmavozelenej farby a lesklé so strednou plochou, líšia sa od ostatných odrôd s piatimi lalokmi. Najčastejšie má výstrel dve kvetenstvo. Kvety sú bisexuálne. Ovocné puky na viniči sú položené z roka na rok. Rezy pomerne dobre zakoreňujú na novom mieste a rýchlo sa zakoreňujú. Výhonky majú dobrú úroveň starnutia a rukávy z hrozna majú obdobie ovocia až do 6 rokov.

hrozno

Hrozno tejto odrody sa často vyskytuje kužeľovitý tvar, zriedkavo rozvetvené, mierne drobné. Veľmi veľká váha, niektoré vzorky dosahujú dva kilogramy a hmotnosť priemerného zhluku je asi 500 g. Priemerná hmotnosť jedného bobuľa je 4,5 g. Vinogradki svetlo jantárová farba s ľahkým voskovým povlakom, mierne oválny.

Buničina je šťavnatá, sladká, príjemná a chrumkavá. Obsah cukru v šťave dosahuje 20%, kyslosť – 7 g / l. Podľa degustačnej stupnice dosahuje hodnotenie chuti odrody “Aleshenkin” 8,8 bodov. Kefa tohto hrozna má až 40% plodov bez semien.

produktivita

Tento druh hrozna sa týka vysoko výnosných odrôd. Z jedného dospelého kríža je možné zhromaždiť až 25 kg zrelých zväzkov. Aby sa zabezpečilo, že vinič bude úspešne ročne úspešný, je potrebné dodržiavať všetky základné pravidlá vinohradníckej starostlivosti, ktoré budeme uvažovať nižšie.

Doba zotrvania

Hrozno “Aloshenkin” sa vzťahuje k veľmi skorých odrôd zrenia dobu nepresahujúcu 118 dní, kedy SAT aspoň 2000 ° C (suma aktívnych teplôt – súčet denných priemerných teplôt pre určitý segment sezóny). Zvyčajne môže byť zber zozbieraný už v posledných dňoch júla až do konca leta.

dôstojnosť

Hlavnými výhodami odrody “Aloshenkin” sú vysoká plodnosť, úžasná chuť, malé množstvo semien v plody, dobré zakorenenie rýchlosť a dobré víno zrejúce aj v zlých rokoch.

Hrušky hrozna Aleshenkin

nedostatky

Hlavnou nevýhodou “Aleshenkin” je nízka odolnosť voči mrazu v stonke hrozna, ktorý je pod zemou. To je dôvod, prečo sa tento druh odporúča zasadiť do mrazuvzdorných podpníkov. Ale časť viniča, ktorá sa nachádza nad povrchom pôdy, má dostatočne vysokú znášanlivosť zimných mrazov. Zrelé kefy majú vysoké percento hrachu, preto je potrebné ich spracovať pomocou stimulátora rastu. Má priemernú rezistenciu voči plesňovým ochoreniam.

Vlastnosti pristátia

Napriek tomu, že hrozno sa považuje za nenáročné plodiny, ktoré môžu rásť v rôznych podmienkach, ale napriek tomu stojí za to venovať pozornosť tomu, že toto bush veľmi miluje svetlo a teplé miesta, a tiež zle reaguje na nadmernú vlhkosť v pôde. Samozrejme, že vo voľnej prírode, táto kultúra rastie na chudobnej pôde v zložení, ale ak chcete získať dobrú úrodu a dlhú životnosť svojho vinohradu, pred výsadbou trávy je vhodné vykonať analýzu pôdy.

Zistite, aký druh kompozície na vybranom mieste, je to len potrebné, pretože minerálna zložka je veľmi dôležitá pre kvalitatívny rast vinohradov. V prípade, Ak pôda obsahuje veľa hliny, potom je potrebná ďalšia vrstva drenáže, ak rašeliniská prevažujú na mieste, potom musí byť táto pôda nariedená pieskom. V oblastiach s prebytkom piesku sa praktizuje miešanie v pôdnom kompostu alebo humusu.

Je potrebné sa vyhnúť – to sú solončak a bažinaté oblasti. V takýchto podmienkach zomiera hrozno.

S pôdou sme sa rozhodli, teraz je čas si vybrať umiestnite na miesto, kde bude vinica zlomená. Ideálnou voľbou by bola mierna svaha smerujúca na juh alebo juhozápad. Ak neexistuje žiadna možnosť na vysádzanie hroznových pútok, potom vyberte miesto v blízkosti steny budovy.

Budova postavená z kameňa dodá svojmu teplu rastúcemu vinohradníctvu. Nie je dovolené pestovať kríky v oblastiach s vysokou hladinou podzemných vôd a stagnáciou studeného vzduchu. Keď ste sa rozhodli pre miesto a miesto na pestovanie vinice na to, musíte pripraviť pozemky. Preto je potrebné vykopať miesto dva týždne pred možným výsadbou a zmes pôdy premiešať s nadmernou kyslosťou s vápnom (200 g / 1 m2 plot).

Kvetenstvo hrozna

Vzhľadom k tomu, pozemnej časti viniča “Aloshenkin” veľmi zle znáša mráz, je nutné k očkovanie vytrvalé podnože a zasadil na jar do zimy viníc dostatočne silné na novom mieste a tiež pestované koreňového systému Bush. Takže je už dost zahriata, pôda je teplá a pripravená, miesto je vybrané, môžete štartové a rastlinné kríky.

• Začneme pripravovať otvory pre odrezky, odporúčaná hodnota je 85-85-85 cm;

• v hlbinnej dutine odvádzame drenáž, ktorá môže pozostávať zo štrku, štrku alebo iných malých kameňov. Obvyklá hrúbka drenáže je 10 cm, ale môže byť väčšia,
Ak je podzemná voda blízko;

• v stredu jamiek kotvenia podporu (alebo silný peg kovanie) a prízemnej vrstve drenážne zaspať a hnojív vrstvy v pomere tri vedier hnoj alebo kompost / 100 g draselné soli / trochu dreveného popola / superfosfát asi 300 g;

• Dobre nalejte výsadbu;

• zaspať na zemi, aby vyplnila 1/3 depresie;

• okolo kolíka, robíme hromadu zeme a fixujeme sadenice;

• narovnať korene v spodnej časti vybrania, a plní zhora na zem tak, aby sa úroveň očkovania alebo umiestnenie vetiev výhonky boli vyššie o 3 cm nad úrovňou pôdy;

• jemne, aby nedošlo k poškodeniu koreňov, sme zlisovali zem rukou;

• znova hojne;

• zamiešajte pôdu rašelinou alebo humusom.

Pri výbere hrozna na výsadbu dávajte pozor na jednoročné alebo dvojročné kefy so zdravými, rozvinutými koreňmi a dostatočne zrelými výhonkami. Pred ich výsadbou skráťte až 15 cm hlavné korene v spodnej časti sadenice. Keď sa používajú slabé korene naklonená pristávacia technika, ktorá dáva všetky uzliny na klíčenie. Rezať a sadenice sám, ponechať na ňom až štyri z najväčších obličiek.

Technika naklonenia

Umiestnite pripravené puzdro na výsadbu v nádobe s vodou. Keďže hrozno “Aleshenkin” netoleruje mráz na dne puzdra, odporúčame vykopať drážku s hĺbkou až 50 cm. Preto bude podzemná časť hrozna a koreňový systém dobre prehĺbená a nebude vystavená nadmernému zmrazovaniu. Uistite sa, že vzdialenosť medzi kultúrami je približne 1,5 m a vzdialenosť medzi radmi hrozna je až 2 m.

Ak je hrozno zasadené pozdĺž konštrukcie múru, je vzdialenosť od steny až do asi 50 cm sadeníc povolené, za predpokladu, že voda prúdiaca zo strechy nespadá na kríku. S rastom hrozna sú všetky skrútené výhonky fixované na plot.

Podmienky výsadby

Doba výsadby tejto odrody je lepšie vybrať prameň. Len je potrebné počkať, keď je zem už suchá a pôda sa ohrieva na mieste. Na juhu je približne 15. mája a na severe, o niečo neskôr, na konci mája.

starostlivosť

Ak chcete získať bohatú úrodu a zdravé hrozno, za viničom musíte organizovať správnu starostlivosť. Tu sú niektoré funkcie:

1. táto odroda musí byť izolovaná na zimu, pretože odolá mrazom zle;

2. vyžaduje normalizáciu plodiny;

3. vyžaduje dodatočnú ochranu pred hubovými chorobami a škodcami;

4. uprednostňuje jarné vysadenie sadeníc;

5. potrebuje dlhé alebo stredné prerezávanie;

6. Rovnako ako ostatné odrody hrozna, je náročné na pôdnu vlhkosť a ďalšie hnojenie.

zalievanie

Po vysadení potrebuje sadenica veľa zavlažovania, aby koreňový systém rýchlo zakorenil na novom mieste. Keď k tomu dôjde, prebytok vlhkosti už nie je potrebný.

Keď do pôdy preniká nadbytočná voda, začnú sa bobie na rukách, čo zhoršuje ich vzhľad a obchodnú hodnotu.

Posledné hojné zavlažovanie, ktoré sa nazýva vodný náboj, sa strávi na jeseň po zbere, a tak pripravíme vinič na spánok.

Ak chcete zlepšiť prístup vlhkosti k koreňovému systému, môžete vytvoriť úzke drážky, potom vlhkosť sa nebude šíriť okolo Bush. Ak navyše po zalievaní tiež uvoľníte základňu, zlepší sa prístup vzduchu a dlhšie trvá vlhkosť. Pri zostavovaní plánu zavlažovania pamätajte na nasledujúce funkcie:

• vlhkosť vzduchu a zrážky v regióne;

• priemerná denná teplota;

• minerálne zloženie pôdy na mieste;

• blízkosť podzemných vôd.

Mulčovanie hrozna

Vzhľadom k tomu, všetkými funkciami, možno dospieť k záveru, že kríky boli vysadené v piesku, polieval častejšie, a hrozno rastie na ťažkých ílovitých krajinách – menšie a veľké množstvo vody.

mulčovanie

Prečo potrebujete mulčovať pôdu a čo je to? Ak potrebujete

• chrániť korene puzdra pred mrazom;

• prispievať k lepšej výžive viniča;

• zadržte vlhkosť v okruhu koreňového systému;

• potlačiť alebo úplne zabrániť rastu burín;

• na svahu, kde rastú krov, znížte vylúhovanie pôdy okolo neho;

• Zabráňte vzhľadu hustej kôry okolo kufra, pretože bráni prístupu kyslíka k koreňovému systému;

• chrániť korene a podzemnú časť hrozna pred mrazom v období prudkého chladného počasia a potom použiť metódu mulčovania pôdy.

Ako mulče, smrek a borovica môžu byť použité, ktoré dokonale chránia pred mrazom, vytvárajú dodatočnú cirkuláciu vzduchu pod krytom, čo zabraňuje vývoju baktérií a plesní na hrozno.

Vhodnými hnojivá (zhnilo hnoj, humus a kompostu), poskytujú prikrmovanie korene rastlín v zime, opadané lístie (v prípade, že nie je kontaminovaný škodcami alebo chorobou) a suchej trávy výstrižkov, rašelinové stelivo, pilín, tŕstia a iných materiálov , Mulčovanie môže byť kombinované (pozostávajúce z niekoľkých druhov materiálov) a homogénne.

Veľmi dôležité vedieť, mulčovanie má v niektorých prípadoch negatívnu stránku. Ak ste si vybrali slamu alebo piliny ako mulčovanie, musia byť vopred kompostované. Inak by veľké množstvo uhľohydrátov v nich zvýšilo príjem dusíka z pôdy mikroorganizmami. Tak, zbavenie koreňového systému tohto potrebného prvku. V tomto prípade pomôže aj pridanie ďalších dusíkatých hnojív.

Zber hrozna na zimu

Znalosť pestovatelia prednosť použitie mulč každoročne silno na povrch pôdy vystavené okolitému prostrediu v: zmeny teploty, sucha, zrážanie a mrazu. Treba mať na pamäti, že za tepla mulčovací zmieša so zemou v mieste v blízkosti hlavne kruhu, a puzdrom v príprave na zimu, zapadá do hornej vrstvy pôdy, čím sa zlepšuje výkon koreňového systému.

• Pretože Hlavnou výhodou mulčovania je prevencia sušenia povrchu pôdy, to znamená, že nie je žiaduce použiť túto agrotechniku ​​na príliš vlhké pôdy. Obzvlášť jeho použitie sa prejavuje na miestach, ktoré sú príliš suché, ako aj na piesočnatých a ľahkých piesočných pôdach.

vylučovanie

Aby sa zabránilo poškodeniu viniča mrazom, musí byť skryté. Na tento účel sú vhodné rôzne materiály:. Starých handier, voskované plátno, hlina, piliny, ihličie a pod najlepšou voľbou pre pokrytie sú presne a smreková pobočiek, ktoré poskytujú voľné prúdenie vzduchu, ktorý nevedie k uprevaniya hrozno, a zároveň, dobre izoluje kefu.

prerezávanie

Prerezávanie vínnej révy hroznatej odrody sa musí vykonať na dĺžku 8-10 očí, niekedy je povolené priemerné prerezávanie výhonkov pre 5-6 očí. Keďže táto odroda je veľmi dobre ovocná, musí byť podrobená rozdeleniu. Prečo sú všetky slabé výhonky a výhonky-dvojčatá rezané.

umelé hnojivo

Najčastejšie sa používa pre túto triedu obliekanie hnojivo – minerálne (draselná soľ a superfosfát) a organického (dreveného popola a kompostu humusu). Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku sa odporúča hnojiť tekutými hnojivami počas zavlažovania. Môžete použiť aj koreňové aj listové doplnenie viniča.

Tiež zaujímavé čítať o najlepších odrodách bieleho hrozna

ochrana

Keďže hrozno “Aleshenkin” má nízku odolnosť voči hubovým chorobám, potrebuje dvojakú liečbu systémovými prostriedkami. Ako ochranné činidlá je možné vybrať obidve biologické činidlá na kontrolu škodcov, ktoré sú bezpečné pre ľudí a chemické pesticídy. Nevýhodou prvej je potreba ich týždenného použitia, rovnako ako opakovanie ošetrenia viniča po zrážkach, čo je ekonomické a časovo náročné. Nevýhodou druhého je nepriaznivý účinok na ľudské telo. Na zníženie úrovne toxicity je žiaduce použiť lieky s nízkou toxicitou (IV stupňa) na striekanie. Mnoho skúsených vinárov používa vápenný roztok na ochranu kríkov.