Nikolaev holubov doma

Mykolaivsky holub
Mnohí chovatelia holubov určite majú vo svojej zbierke aspoň niekoľko zástupcov tohto plemena: Nicholas Doves sa líši od svojich príbuzných nielen rôznymi farbami, ale aj ich štýlom letu. Navyše, ich údržba v holube nebude spôsobovať veľa problémov. Uvažujme o zvláštnostiach ich chovu v článku.

pôvod

Toto plemeno holubov s vysokými lietadlami bolo chované v koncom XIX. Storočia v ukrajinskom meste Nikolaev. Dôvodom bolo prekročenie holubov dovezených námorníkmi z cudzích krajín s miestnym vtákom. Takéto rozhodnutie významne ovplyvnilo formovanie plemena, pretože klimatické podmienky na čiernomorskom pobreží určovali spôsob lietania.

Pozrite sa na najobľúbenejšie druhy a plemená holubov, a to najmä s holubami holubami a uzbeckými bojovými holubami.

Mykolayiv Holuby

Popis a rozlišovacie znaky

Husté perie, zjednodušený tvar tela a silné svalstvo – to nie je všetka dôstojnosť Nicholas Pigeon. Jeho charakteristickou črtou je schopnosť vyliezť hore bez kolies a dosiahnuť veľkú výšku v krátkom čase.

Viete? Nikolaevsky holub môže prežiť v lete až 10 hodín. Takéto ukazovatele vtákov sa dosahujú správnym spôsobom ich údržby a pravidelného výcviku.

Zvyčajne tieto vtáky vykonávajú jediný let, počas ktorého používajú rôzne techniky. Napríklad, môžu stúpať s veľmi rozdielnymi krídlami alebo ich rýchlo vlniť, prudko stúpať.
Mykolaivsky holub

Externé charakteristiky

 • Dĺžka tela: 25-30 cm.
 • Perie: telo môže byť čerešňovo červené, modré s tmavými prúžkami, čierne, červené, biele.
 • Hlava: zaoblená alebo úzka a podlhovastá.
 • Oči: šedá, čierna alebo tmavo žltá. Okolo očí sú kruhy tmavo hnedé alebo sivé.
 • Zobák: rovný a dlhý, biely alebo mliečny.
 • Krk: nie dlhý, strednej hrúbky.
 • Hrudník: zaoblený a konvexný.
 • Krídla: každá z nich má aspoň 10 perí, ktoré neprekrývajú chvost a spravidla majú farbu tela. Holubí holubi nosia nie menej ako 5 múčne perie pod farbou hlavnej farby.
 • Chvost: bez ohľadu na hlavnú farbu, je biela a obsahuje 12-14 peria.
 • Nohy: krátke a majú perie iba nad kolenom.
 • Chyby pri vychytení vo vzhľade: vislokrylost a nestandardné perie.

Mykolaivsky holub

Vlastnosti štruktúry karosérie a letových štýlov

Toto plemeno holubov je klasifikované podľa letových kvalít: koniec a had. Takže nárast prvého je prísne vertikálny a ukazovatele letu a pristátia majú odchýlky v okruhu 5 – 10 m od obydlia. Ich let vyžaduje veterné počasie od 7 metrov za sekundu. Najčastejšie sú v regióne Mykolayiv.

Viete? Prekročením holubov holubov v Poľsku vzniklo nové plemeno, ktoré sa nazývalo “poľskými orlami”. Sú tiež schopní stúpať vo voľnom lete.

Pokiaľ ide o kosáka, potom letí vodorovne, a odchýlka od holuba, že sú oveľa viac, než je koniec, a 200 m. V tomto prípade, hojdačka ich krídla by mala zahŕňať hlavu alebo zadná hrana. Zlyhanie pri usmrtení počas letu a pristátia sa považuje za skĺznutie na chvoste a kruhovom objazde.
Mykolayiv Holuby

farba

Farby Nicholas Pigeons sú veľmi rôznorodé. Na ich periach je možné zobraziť ako nezvyčajný vzor, ​​tak aj tuhú farbu, ktorá dáva obraz vtáčej šľachty a milosti. Táto farba je distribuovaný po celej ploche tela holubica, a jednotlivci sa líšia popolavé odtiene, majú určitú farbu v podobe pásu. Vták s touto farbou môže mať vo svojom chvostu farebné perie.

Pozrite sa na očakávanú dĺžku života holubov podľa želania a doma, čo môže byť napadnuté holubami a kde môžete vidieť holuby holubov.

Vták s bielym perím môže mať farebné škvrny na chrbte a ramenách. Tiež sa nazývajú “martini”. Dospelí majú farebné okrídlené krídla, ktoré môžu byť hnedé alebo čierne.

Biela holubica s farebnými škvrnami na zadnej strane hlavy sa nazýva “hriva”. Miesto môže byť modré, žlté alebo červené a nazýva sa “hrivou”.
Mykolayiv Holuby

znak

Tieto holuby majú živú a energickú náladu, ľahko sa prispôsobujú životnému prostrediu a klimatickým podmienkam, sú veľmi životaschopné, plodné a dobrovoľné. Ich starostlivosť sa prejavuje tým, že sú zodpovedné za inkubáciu a výchovu mláďat.

Požiadavky na priestory

Najprv musíte vybaviť dýku. Táto miestnosť by mala byť veľmi priestranná, nemala mať prievan. Okrem toho by mal dostať lúče denného svetla. Ako také bývanie pre vtáky môžete použiť podkrovie. Takéto usporiadanie im umožní vzlietnuť z výšky, ktorá je dôležitým faktorom pre lietajúce vtáky.

Pre chovné a rastúce holuby sú potrebné určité podmienky. Zvážte ďalšie tipy a rady pre výstavbu holuba.

Rozmery dýku

Ak chcete vybaviť holubník, mali by ste vedieť, že 1 pár malých a stredne veľkých holubov by mal byť umiestnený nie menej ako 0,5 metrov štvorcových. m. Pre jednotlivcov veľkých rozmerov až do 1 m2. m. Odporúča sa usadiť v jednej miestnosti maximálne 15 párov holubov. Okrem toho, výška miestnosti by mala byť 1,8-2 m, a veľkosť okien – 1/10 z celkovej podlahovej plochy.
Mykolayiv Holuby

Teplo a vetranie

Teplota v miestnosti by mala byť v zime +5 až +7 ° C a v lete +20 ° C. Okrem toho je potrebné vytvoriť dobré vetracie podmienky v dovecot. Ak to chcete urobiť, môžete použiť potrubia zakúpené v predajni a pripevniť ich na strechu budovy, alebo si môžete zakúpiť sadu s existujúcou zámkou a spojovacími prvkami.

Nasy a zásuvky

Pre bezpečné usporiadanie ostrieža je potrebné dbať na to, aby každý vták mal individuálne hniezdo. Ich veľkosť a tvar sa môže líšiť v závislosti od plemena holubov.

Viete? Nikolaev holubov, ktorí žijú v meste Mariupol, často nemôžu nájsť svoju cestu k ich dýka. Je to spôsobené častými poveternostnými vetrami.

Mykolayiv Holuby

Je pomerne ľahké vybaviť hniezdo: na to je vo vzdialenosti 60 cm od stropu potrebné upevniť horizontálne tyče, na ktorých môžu vtáky sedieť. Na usporiadanie hniezd je možné vytvoriť jednotlivé bunky a umožniť vtákom voľný prístup k pripravenej doske.

Kŕmenie koryto, pitná misa, plávanie

Pre úspešnú údržbu holubov holubov Nicholas je potrebné vybaviť ich bývanie podávačom vtákov a fľašou na vodu. Pre zjednodušenie používania musia mať tieto zariadenia podlhovastý tvar. Takže množstvo poštových holubov môže zapadnúť za jeden podávač.

Skúsení chovatelia hydiny by sa mali naučiť, ako správne chovať holuby.

Okrem toho, holuby potrebujú pravidelné kúpanie. Preto je potrebné vybaviť špeciálnu predĺženú nádobu a zabezpečiť jej plnenie vodou niekoľkokrát do týždňa.
Mykolayiv Holuby

Vrh a čistota

Základom obsahu holubov holubov je čistota v miestnosti. Aby ste to podporili, musíte holub čistiť raz týždenne, meniť podstielku a umyť nádoby na kúpanie, kŕmenie a pitie. To sa musí urobiť, pretože produkty životne dôležité činnosti vtákov v procese akumulácie uvoľňujú škodlivé výpary oxidu uhličitého, ktoré môžu vyvolať výskyt chorôb.

Potraviny a voda

Jedným z najdôležitejších parametrov starostlivosti je výživa. Takže nikolaevskí holubi musia byť kŕmení pšenicou alebo lúpaným ovosom, kukuricou, hráškom, pšenicou a vitaminizovaným zmiešaným krmivom s minerálnymi prísadami.

Dôležité! Na oplodnenie by sa mali používať ľanové a repkové semená. To pomôže udržať mäkkosť peria.

proso

Pri výbere zrna je dôležité, aby sa neprestúpil s bielkovinami v ňom, pretože môže spôsobiť sexuálnu príťažlivosť vtákov. Navyše, nepreháňajte holuby, aby ste zabránili obezite. Všimnite si, že najmenšie množstvo bielkovín je obsiahnuté v obilninách. Dospelý holub strednej veľkosti by mal denne konzumovať 70-80 gramov krmiva.

V zime je potrebné kŕmiť vtáky zmesou ovsa a jačmeňa v pomere 1: 3. Tiež zmes zemného kukurice, ovsa, jačmeňa a šošovice. Treba však poznamenať, že ovocie a jačmeň sú vhodnejšie na letné obdobie.

Bude vhodné prečítať si všetko o kŕmení domácich holubov.

Neodporúča sa kŕmiť vták ovocím a chlebom bez zmesi obilia, pretože to môže viesť k poruchám trávenia. Okrem toho nezabudnite na pitie – je dôležité zabezpečiť, aby bol piják vždy plný.
Mykolayiv Holuby

Školenia

Pred začatím výcviku sa musíte uistiť, že vták je plne zdravý, má jasný plán jedál a životné podmienky sú v súlade s normami.

Pri vysokých lietajúcich holuboch je počas letu veľmi dôležitá prítomnosť vetra. Jeho pevnosť a rýchlosť výrazne ovplyvňuje výšku a trvanie akcie. Školenie by sa malo začať, keď kura dosiahne vek jedného mesiaca. Prvé pokusy o lietanie by mali byť vykonané v uzavretom priestore, po ktorom môžete trénovať, aby ste vzlietli zo strechy holuba. Najlepšie čas na to je skoro ráno. Dĺžka výučby by nemala presiahnuť 6 hodín.

Postupne by sa malo zaťaženie zvýšiť tak, aby vták mohol cestovať na veľké vzdialenosti.
Mykolaivsky holub

Spoločné ochorenia

Holuby tohto plemena sú náchylné na niektoré infekčné choroby. Hlavnými príznakmi ich výskytu môžu byť:

 • letargia;
 • porucha zažívacieho traktu;
 • nedostatok koordinácie;
 • kŕče;
 • odmietnutie letu.

Všetky tieto príznaky môžu naznačovať, že vták potrebuje pomoc veterinárneho lekára. Spravidla je v tomto prípade potrebné, aby bol antiseptický a antibakteriálny prostriedok. Dávkovanie závisí od veku a hmotnosti vtáka, ako aj od závažnosti ochorenia.
Mykolaivsky holub

Dôležité! Skúsení chovatelia zabezpečujú, že ich domáce zvieratá nemajú konjunktivitídu a vykonávajú svoju prevenciu, pravidelne čistia oči vtákov umývaním.

Všeobecne platí, že chov Nicholas Pigeons v holube alebo v podkroví ich domu nie je príliš náročná úloha, pretože vtáci tohto plemena sú nenároční na ich údržbu. Pamätajte, že ako každý živý tvor, holuby potrebujú starostlivosť a starostlivosť.

Video: Nicholas Pigeons

Spätná väzba z internetu o Nicholas Pigeons

Zaujímavé plemeno, ktoré charakterizuje a rozlišuje jeho neprerušovaný let. Nikolaevsky holuby sú obľúbené u mnohých ruských holubov.
Po prvýkrát sa plemeno získalo v Nikolaev, blízko Čierneho mora, ale presný pôvod a história vývoja nie sú s určitosťou známe.
Mnohí veria, že holuby boli dovezené zo zahraničia a neskôr sa začali krížiť s miestnymi vtákmi.
Nadšenci amatérov vybrali zaujímavých jednotlivcov, ktorí sa vyznačovali určitým letom, v dôsledku toho všetko vyvinulo plemeno. To bolo prvýkrát zaregistrované v roku 1910.

Fanúšikovia tohto plemena reagujú a napíšu svoju spätnú väzbu.

Carlson
http://forum.pticevod.com/nikolaevskie-golubi-derjit-kto-to-t502.html
Ja osobne som nevidel týchto holubov žiť, väčšinou len video alebo fotky.
Naozaj majú veľmi fascinujúci let, ktorý nie je ako let holubov iných plemien.
Niekedy sú Nicholasove holuby tiež nazývané “tuskers”, pretože veľmi vysoko stúpajú na oblohu.

Arina75
http://forum.pticevod.com/nikolaevskie-golubi-derjit-kto-to-t502.html
No, prečo! A teraz na juhu Ukrajiny sú tieto holuby chované. Nikolaevsky holub stúpa vertikálne smerom hore do veľmi vysokej nadmorskej výšky. Všeobecne platí, že za letu je bežné, že strávi 7-9 hodín denne.

Petr
http://forum.pticevod.com/nikolaevskie-golubi-derjit-kto-to-t502.html