Niektoré funkcie pestovania karmínového stromu

Pečiatka malinová
Kruhy malín v záhradách na prekvapenie niekoho je ťažké, ale karmínový strom? Krásne dobre upravené stromy s veľkým lákavým ovocím priťahujú záujem a pozornosť. Ide o razenie odrôd malín.

Odrody karmínového stromu

Najbežnejšie na našich územiach sú tri odrody karmínových stromov, budeme o nich hovoriť.

Stupňa stupňa. Tento kultivar má silne vyvinutý koreňový systém, ktorý zabezpečuje rýchle množenie. Ak máte záujem o chov okrem plodiny, potom je tento druh lepšie ako ostatné.

Druh Tarusa. Koreňový systém Tarusy sa podobá koreňu stromu. Je menej rozvedený, ale má najlepší výnos, plody sú väčšie a samotný strom je menej náchylný na parazity a choroby.

Malina

rozprávka – Toto sa považuje za derivát odrody Tarusa: veľká podobnosť výhonkov a vegetatívnych charakteristík. Striekačky nemajú trny, veľké bobule, cukor. Je to veľmi plodná odroda, ale nie príliš mrazuvzdorná.

Viete? Jurij Dolgoruky vysadil prvé maliny v Rusku. Ak si myslíte, že tieto anále boli roky, potom bola záhrada taká veľká, že maliny sa usadili na medveďoch.

Ako nakupovať sadenice

Pri kúpe karmínových sadeníc by ste mali kontaktovať špeciálne obchody alebo záhradnícke škôlky. Ak neexistujú žiadne z týchto vo vašej oblasti, byť vedený predajcami, ktorí majú certifikát pre rastlinu, s uvedením odrody a škôlky, povolenie na obchodovanie so semenákov. Nekupujte lacný tovar: je nepravdepodobné, že by bol kvalitný. Sadenice by mali byť vizuálne zdravé, bez škvŕn a poškodení so silnými koreňmi.

Na základňu striešky musia byť aspoň tri obličky, stonky by mali byť elastické, korene husté a vlhké. No, ak sadenice má niekoľko stoniek, budú sa rozvíjať dobre. Pri nákupe sadeníc venujte pozornosť obalu: ak je to polyetylén, neberte ho. Odborníci nikdy nebudú do takéhoto materiálu zabaliť jemný koreňový systém. Mal by to byť papier alebo handrička.

Výber lokality a príprava pôdy

Pôda pre maliny
Karmínový strom netoleruje kyslú pôdu. Ak je vaša stránka taká, posypte ju vápnom, vypustite ju z piesku, aby voda nestala.

Optimálna možnosť na pestovanie – osvetlená oblasť mimo záhradných plodín (uhorky, paradajky, kapusta), aby sa zabránilo škodcom. Rozhodnutie, ako správne vysadiť malinový strom na jar, závisí od poveternostných podmienok v oblasti vašich stránok. Na jar je nutné vysadiť, keď je teplota vzduchu stabilná, nie nižšia ako + 15 ° C, v mesiacoch marca – apríl. Pred výsadbou by mala byť pôda oplodnená humusom a pre najlepšie indexy voľnosti – rašelina.

Vykopať dieru až do 40 cm, je vhodné to urobiť dva týždne pred výsadbou, takže pôda je osel. Pri výsadbe musia byť korene prerezané a potiahnuté skrutkou, potom sadenice položte na dno jamy a narovnáte všetky korene. Naplňte pôdu a jemne zamotajte, potom dôkladne nalejte rastlinu – tri alebo štyri vedrá s vodou.

Dôležité! Venujte pozornosť umiestneniu podzemných vôd, ich blízkosť k povrchu malín je smrteľná.

Je dôležité vziať do úvahy pred sadením malinový strom na jeseň, že rastlina, ktorá nemala čas na zotavenie, zomrie s prvými mrazmi. Preto sa na jeseň, pokúste sa vysadiť pred októbrom. V zime by maliny mali byť chránené pred mrazom. V zasneženom období zime, pod ním sneh, a pri nedostatku zrážok zakryte kríky pomocnými materiálmi.

Hlavné princípy starostlivosti o malinový strom

Prischipka malina
Starostlivosť o malinový strom na jar je neustále opadávanie a ničenie buriny tak, aby buriny nezasahovali do vývoja kríkov. Je tiež potrebné, aby topy zovreli, inak rast sa dostane do rastu a plodiny sa dostanú do pozadia. Preto je potrebné, aby výhonky rástli v šírke a nie v dĺžke. V októbri, keď sú pobočky stále flexibilné, sú maliny väzené na ochranu pred zimou v zime. Vetvy sú pokryté agrovými vláknami a tiež pokrývajú zem pod stromom. Starajú sa o maliny, nezabudnite na buriny z buriny a dvojité orezanie malín.

Zaujímavé! Pôvod červených malín vysvetľuje staroveký grécky mýtus. Dcéra kráľa Melissa, ktorá zdvihla dieťa Zeus, sa rozhodla zbierať pre neho sladké biele bobule. Počas zbierky bola poškriabaná okolo trní a kvapky krvi, chytené na bobule, maľovali ich šarlátovou farbou.

Vlastnosti zavlažovania

Maliny vypláchnuť raz týždenne, celkom hojne. Je dôležité, aby sa nepreháňal, aby koreňový systém nehneval. Po napájaní musí byť pôda dobre uvoľnená.

Mulčovanie: potrebuje

Mulch sa musí urobiť po výsadbe, okolo hlaveň maliny. Na tento účel môžete použiť humus. Počas vývoja, ak je leto suché, musíte tiež zamiesť pôdu, aby ste sa vyhli odparovaniu vlhkosti. Na zimu je žiaduce mulčovať pôdu a chrániť koreňový systém pred mrazom.

Prerezávanie a tvarovanie správnej koruny

Pečiatka odrôd malín netvorí sám o sebe krásny strom – je to práca záhradníka.
Pečiatka maliny nevyrába sama osebe v podobe stromu s holým kmeňom a vrcholom, ktorý bude zakrytý bobuľami. Tento druh rastliny tvorí samotný záhradník.

Dvojité orezávanie
Zoradenie karmínového stromu na jar sa vykonáva ihneď po výsadbe. Zároveň nechajte hlavný kmeň a asi päť vetví na tvarovanie stromu. Počas rastu, rez výhonky na 10-15 cm.V máji, po výsadbe, prerezávanie sadenice vytvoriť čerstvé výhonky. Výška rastliny v čase konania by mala byť o niečo viac ako pol metra. Maliny sú vo všeobecnosti dobre tolerované procedúrou strihania. Druhé prerezávanie sa vykonáva bližšie k jesenu, odstraňujú sa staré vetvy, ktoré už nie sú ovocné, sú poškodené alebo vyrastajú. Pre rozsiahlu korunu stromu bude potrebná podpora tak, aby sa neporušili vetvy pod vlastnou hmotnosťou.

úrodu

Zrenie malín začína v polovici júla, ale pre každý región môžu byť rôzne dátumy. Zber maliny sa zhromažďuje, keď dozrieva. Odporúča sa zhromažďovať bobule každé dva dni: počas prepravy sa zoberú zrelé maliny a môžu sa rozpadnúť z kefa.

Pozor prosím! Nesmiete vyberať bobule po páde rosy alebo po daždi – mokré ovocie nebude uložené.

Pri preprave bobúľ je lepšie zbierať spolu s pedálom, je žiaduce, aby sa z jednej misky na iné. Bobule sú jemné a mäkké, zrania sa, ak sú často otriasané a šťava je vyprázdnená.

Boj proti možným škodcom

Maliny sú náchylné na parazitné útoky. Zvážte hlavných škodcov.
Malinový chrobák. Dospelý hmyz ničí nadzemnú vegetáciu a jeho larvy sú ovocím. Ak chcete bojovať proti brouku na jar, pri uvoľnení pôdy, skontrolujte ho. Potom ošetrujte s karbophosom a nakrájajte rastlinu.

krtek. Usadí sa a rozmnožuje sa na starých výhonkoch a suchých listoch. Pre prevenciu je potrebné včas odstrániť suché časti zariadenia. Posypte malinami na vytvorenie púčikov, ak sa to nepodarí, mora ich zahlčí.

Weevil
Weevil. Tento parazit jesť stonky a začína svoje potomstvo v púčiky budúcich kvetov. Ak ho chcete chrániť pred malinami, použite ľudovú metódu: silnú infúziu dúšok alebo červeného korenia. Musia pokropiť maliny. Snažte sa nepovoliť blízkych susedov jahôd, pretože weevil je jeho častým návštevníkom.

Raspberry fly. Útočí na sadenice v máji a kladie vajcia na vrchnú časť výhonku. Jej larvy zničia listy maliny. Ak na vrcholoch sadeníc nájdete spojku vajec, odstráňte túto časť. Potom rozprašujte roztokom mangánu. Starostlivosť o malinový strom na jeseň zahŕňa uvoľnenie a vykopávanie pôdy na ochranu rastlín od nadvlády parazitom.

Okrem škodcov majú maliny choroby. Ak spozorujete podozrivú bodovú farbu, narazíte na listy – odstráňte choré časti, aby ste neinfikovali celú rastlinu. Liečte malin s liekom, napríklad zmesou Hom alebo Bordeaux.

Známky odrôd karmínového stromu s primeranou starostlivosťou vám poskytnú bohatú úrodu v letných a zimných zásobách. Okrem toho, malina je najchutnejšia liečba prechladnutia.


Loading...