Nezávislá výroba kuracieho mäsa v prímestskej oblasti

Kurka
Dacha je nielen pozemok s útulným domom a niekoľkými lôžkami.

Ak môžete väčšinu času stráviť na dachu, skôr alebo neskôr sa môžete dostať k myšlienke získať súkromnú slepicu.

V takom prípade sme sa rozhodli, že sa budeme zaoberať otázkou, ako si vyrobiť kurací chlieb v našej letnej chatke vlastnými rukami.

Hlavné funkcie družstva

kurník v obci nie je len pre kurčatá. On je ich domov, z komfortu a komfortu, ktorý bude závisieť od úspechu kladie vajíčka a pestovanie mladých. Z toho vyplýva, že kuracia špička súčasne nesie niekoľko funkcií:

  Mini kuracia špička

 1. Ochrana kurčiat pred predátormi a prechladnutím.
 2. Miesto, kde môžu kurčatá položiť svoje vajcia.
 3. Miesto, kde kurčatá môžu byť vhodné na poskytnutie jedla a vody.

Z tohto dôvodu by kurča nemalo byť príliš tesné, inak jeho obyvatelia nebudú cítiť útechu, a preto budú schudnúť a nebudú s vajíčkami spokojní. Ale príliš veľké kurčatá nebudú pracovať, pretože v zime bude pre nich príliš chladno.

Priemerné 2 až 3 osoby sú kvôli 1 m² plochy koksovne, takže ak ste si kúpili 10 kurčiat, potrebujú postaviť kuracie plátno o rozlohe 5 m².

Okrem kŕmnej budovy by mali vtáky ihneď postaviť priestor, do ktorého môžu chodiť. Až príliš často záhradkárov zaobísť bez klietok, ale v tomto prípade kurčatá sú nielen dobre upravené, aby hrable do postele, ale omylom putovať k psovi stánku nahnevaný suseda.

Aby sa zabezpečil potrebný pohyb pre vtáky a ich bezpečnosť, konštrukcia krytu by sa mala plánovať súčasne s kuracím mäsom.

Dôležité! Miesto na pečenie je dôležité mať na zelenom mieste, aby mohli kurčatá doplniť stravu s dostatkom zelených jedál.

Kde umiestniť kurča: výber miesta na mieste

kurník
Je dôležité postaviť dom pre kurčatá na kopci a vopred poskytnúť miesto, kde by sa dalo umiestniť nielen coop, ale aj priestor. Je veľmi dôležité, aby miesto pobytu kurčiat nebolo zaplavené ani pri silných dažďoch, takže v niektorých prípadoch sa odporúča vytvoriť umelý mohyla, na ktorom by sa dal položiť základ budúcej kŕstnice.

Pokiaľ ide o umiestnenie stodoly, je tiež dôležité, aby bola cesta blízko k iným zdrojom vonkajších hlukov. Malo by byť zrejmé, že s konštantnou prítomnosťou vonkajších zvukov nosnice nebudú kladať vajíčka a priberajú váhu veľmi pomaly. Preto je lepšie umiestniť kuracie džbánko na dvore dvora tak, aby okolo neho boli vysadené stromy alebo kríky.

Dôležité! Osobitná pozornosť by sa mala venovať umiestneniu okien a dverí. Okná by mali ísť len na juh, ale dvere môžu byť umiestnené buď na západnej alebo na východnej strane. Ak sú dvere z juhu, v zime bude veľmi ťažké udržať teplo v hydinárni.

Čo potrebujete pre dom: výber materiálov a nástrojov

kurníkPred začatím výstavby je dôležité pochopiť, čo je potrebné pre slepicu: aké materiály a nástroje je dôležité pripraviť na priamu výkonnosť práce.

Najlepšie je vybudovať kuracie džbánky z prírodného dreva, takže pre prácu, zásobte dostatočný počet dosiek a trámov, z ktorých môžete vytvoriť miestnosť určenej veľkosti.

Pre nadáciu potrebujete aj niekoľko vreciek z cementu a kubických metrov tehál (môžete použiť tehly a zlomené). Ako izolačné materiály môžete v kockovane používať piliny, minerálnu vlnu alebo ruberoid.

Skriňa môže byť postavená z bežnej kovovej siete, ale kryt by nemal byť len vysoký, ale mal by tiež pokrývať hornú časť krytu tak, aby vtáky nevyleteli von.

Aj v uzavretom priestore je potrebné postaviť vrchlík, pod ktorým môžu sliepky nájsť odtieň v horúcom počasí, alebo skryť sa od dažďa.

Aby sme mohli vybudovať skutočný materiál z jedného z týchto materiálov, je tiež potrebné pripraviť nástroje:

  Plán mini-kuracieho coopu

 • Hammer.
 • Piť alebo reťazovú pílu.
 • Klinec so skrutkami.
 • Linka.
 • Úroveň.
 • Lopata.

Ako si vyrobiť kuracie drevo: plány a stavebné schémy

Ak chcete urobiť kuracie koše s vlastnými rukami, je dôležité správne vypočítať ich rozmery, to znamená, že pred začiatkom výstavby vykonajte všetky výkresy a schémy a tiež ich preneste do terénu.

Nadácia a konštrukcia podlahy

Prvým stupňom výstavby schémy slepačného domu sú kresby jeho podlahy, po ktorej nasleduje vyplnenie základov budúcej štruktúry a položenie podlahy z dosiek. Nalievanie podkladov však nie je vždy povinné, najmä ak je štruktúra malá a ľahká.

Dôležité! Ak sa základ nie je naliať do konštrukcie koopu, potom je dôležité vykopať dostatočne širokú kovovú platňu pozdĺž celého jej obvodu. Stane sa prekážkou pre predátorov, ktorí dokážu vykopnúť v hydinárni a poškodiť kurčatá.

Ak však stále existuje potreba nadácie, je lepšie ju vytvoriť vo forme pilierov, ktoré zdvihnú dom nad zem. Tento typ základov pre kurčatá má niekoľko výhod:

  nadácie

 • Taký základ bude stáť podstatne menej ako pevný odliatok.
 • Vzhľadom na skutočnosť, že hydina bude vychovaná nad zemou, kurčatá budú vždy chránené pred záplavami.
 • Umiestnenie piliera ochráni obyvateľov kurčiat pred predátormi a zabezpečí pravidelné vetranie.

Na zakladanie základov sa odporúča vypracovať podrobný výkres budúcej kureniec, preniesť ju do terénu a zovrieť kovové tyče v rohoch budovy.

Aby boli základy hladké, tyče sú spojené a zosúladenie sa uskutočňuje podľa pravítka a úrovne. Potom sa pod základom odstráni asi 20 cm pôdy a existujúce tehly sa naplnia tehál a naleje sa cement.

Na to, aby sa základy vznášali vysoko nad zemou, sú nad jamkami inštalované aj drevené obrubníky, ktoré sú tiež zaplavené cementom, ale budú následne odstránené.

Vzdialenosť medzi týmito tabuľkami v Stolbovoye nadácie je asi jeden meter, výška každého podstavca by nemala presiahnuť 30 cm. Hladina by mala ukázať, že všetky tabuľky majú rovnakú výšku bez ohľadu na terén.

Po nalievaní základov na položenie podlahy môžete pokračovať nie skôr ako 5 dní, pretože to je čas potrebný na úplné vysušenie cementu.

Interné zariadenie
Ak sú v zime vtáčie vtáky, podlaha v takej miestnosti by mala byť teplá. Na tento účel je konštruovaná dvojitá podlaha, v ktorej sa môžu použiť ako základy akékoľvek materiály, na ktorých sú umiestnené trámy a ohrievač – piliny alebo vata.

Na vrchole je lemované dokončovacie podlahy, pre výstavbu ktorých je dôležité používať ploché dosky, a položiť ich bez trhlín.

Ako vytvoriť teplá stena pre kurčatá?

Aby vtáčie dom s vlastnými rukami nebol len útočiskom z dažďa pre vtáky, ale tiež ich zahrial v chladnej sezóne, je dôležité postarať sa o dobrá izolácia stien budovy.

Hen house od siete je vhodná iba na leto, v zime je dôležité okamžite budovať dobré múr, alebo sa zohriať čistú ďalšie steny a dobrou vrstvu zo skla alebo iného materiálu, ktorý zadržiava dobre teplo.

V ideálnom prípade by mali byť steny družice vyrobené z nerovných tyčí. Steny by mali mať tiež otvory pre okná, ktoré nielenže poskytujú svetlo, ale budú aj vynikajúcim riešením v oblasti vetrania.

Po konštrukcii stien z nosníkov je konštrukcia na oboch stranách pokrytá doskami a vo vnútri je umiestnený ohrievač. Týmto spôsobom bude kurací kôš veľmi teplý, aj keď teplota klesne na -20 ° C. Výstavba mini kuracieho coopu

Viete? Mnohé plemená kurčiat sú veľmi náročné na priestor, a preto vo vnútri slepačného domu musí byť každá vrstva odstránená najmenej 30 cm na biskupa. Navyše nezabudnite na organizáciu vo vnútri slepačného domu, kde by kurčatá mohli bezpečne položiť vajíčka a inkubovať ich.

Výška stien v stene by mala byť približne 1,8 metra. Vďaka tomu nielen poskytnete kurčatám dostatok priestoru, ale tiež výrazne ušetríte oblasť vášho terénu, pretože budete označovať svoje vtáky na vertikálnych policiach nad sebou.

Na konci konštrukcie stien sú vložené okná, ktoré sa musia otvoriť v teplom čase a samotné steny sú pokryté farbou. Mnohí ľudia si myslia, že je to zbytočné pri budovaní hospodárskych budov, ale nezabúdajte, že farba je schopná zachovať integritu stromu, aby nebolo potrebné opraviť kuracie plátno po mnoho rokov.

Vytváranie strechy pre kurčatá

Typický návrh kuracieho mäsa zahŕňa použitie ako strechu obyčajných dosiek a konštrukciu štítu, keď sa vytvorí strop v samotnej miestnosti a nad ňou sa nad ňou nadvihne strecha. To dosiahnete naraz dvoma cieľmi:

 • Vďaka štítovej streche bude z neho veľmi rýchlo prúdiť voda a vlhkosť sa v dome nikdy nezhromadí.
 • Pod samotnou strechou budete mať dostatok priestoru, ktorý možno použiť na uskladnenie potravín pre vtáky a potrebný letný inventár.

Za týmto účelom je v prvom rade podlaha umiestnená na stenách z nosníkov, po ktorých sú strešné nosníky fixované pod uhlom. Potom bude izolovať podlahe dobré izolačné materiál a strešnej krytiny na pokrytie lúče že začiatok navyše pokryté doskami alebo bridlice (môžete použiť ľubovoľný strešnej krytiny, a to aj kovových súčastí, ak nemajú úniku). Schéma izolácie strechy

Viete? Aby ste v budúcnosti zjednodušili čistenie v slepom objekte, odporúčame, aby podlaha bola lemovaná suchými pilinami. Po prvé, budú šťastne kopať kurčatami a po druhé – piliny dokážu dobre udržiavať teplo a absorbovať vlhkosť. Okrem toho ich vyberiete z kuracích škrupín, dostanete vynikajúce hnojivo pre postele s vašou obľúbenou zeleninou.

Ako urobiť paddock pre kurčatá?

Konštrukcia slepačieho domu na súkromnom pozemku sa najlepšie uskutoční ihneď pohodlnou a priestrannou prechádzkou, teda špeciálnou uzavretou krytom pre kurčatá. Voliéra musí byť oveľa väčšia ako oblasť hydiny, a ak má plocha 6 m², potom by mala byť celá plocha 12 m².

Steny na zemi sú vyrobené z pravidelného oka, ktoré je natiahnuté na predtým nerovných tyčiach po obvode. Nezabudnite tiež vytvoriť bránu medzi nimi, aby ste mohli vstúpiť do puzdra a ponechať jedlo pre vtáky, zdvihnite ich vajíčka.

Ako pripraviť budovu pre kurčatá?

Sloty na nosenie
Domáce cookies by sa nemali líšiť v kvalite od budov, ktoré špecialisti môžu stavať.

Okrem výstavby stien a striech je takýto predpoklad dôležitý na správnu prípravu na “bývanie” potomkov vtákov.

Dezinfekcia domu

Dobrá kuracia špička by nemala byť zdrojom chorôb pre kurčatá, preto pred umiestnením vtákov do novej miestnosti by mala byť dobre dezinfikovaná.

Ako dezinfekčný prostriedok sa odporúča použiť obyčajný uhličitan sodný, ktorý bude vyžadovať 200 gramov na 10-litrový kbelík.

Výsledné riešenie bude musieť dôkladne umyť všetok vnútorný priestor kuracieho mäsa, vrátane stien, podlahy, stropu a podávačov s pijanmi.

kurník
Potom po otvorení hydiny nechajte vyschnúť po mokrom čistení a nepríjemný zápach stavebných materiálov a farieb zmizol. Pred usadením nosníc tiež nezabudnite naplniť podlahu čistými a suchými pilinami, položiť slamu na vrstvy a naplniť kŕmne žľaby a nápojové misy.

Vetranie miestnosti

Mnohí nezkušení chovatelia hydiny nevenujú dostatočnú pozornosť vetraniu domu, ale v ňom miestnosť s kurčatami potrebuje v lete i v zime.

Časť tejto úlohy zohrávajú okná, ktoré musia byť nevyhnutne v dome, ale ak ste vysadili veľa vtákov, v lete to nebude stačiť.

Pre dodatočné vetranie sa odporúča inštalovať špeciálne boxy na dve protiľahlé steny, pomocou ktorých sa vytvorí vetranie vzduchu.

Ak je v lete veľmi horúco a v stodole je veľa vtákov, uistite sa, že aj v noci nie sú okná v budove zatvorené a vtáky majú vždy dostatok vody. Nezabudnite tiež, že z tepla sa môžu kurčatá ochorieť a dokonca aj zomrieť, ich produkcia vajec je výrazne znížená.

Preto, keď ste strávili len týždeň, môžete ľahko vytvoriť dobrú kuracie mäso s vlastnými rukami a zapojiť sa do chovu hydiny. Ako ukazuje prax, domáci chov vtákov je pomerne hospodárskym povolaním, najmä ak môžete na pozemku pestovať vtáčie jedlo.