Neskoré druhy hrušiek: rysy, výhody, nevýhody, FOTOGRAFIE

Získajte informácie o odrôd neskorých hrušiek

Fanúšikovia lahodných zrelých hrušiek určite vedia o existencii rôznych odrôd nedávno prijatého stromu. Zahradníci s istotou zdieľajú potrebné skúsenosti s výsadbou a starostlivosťou o hrušky, ako aj so zvláštnosťami pestovania rôznych odrôd v našich zemepisných šírkach.

Medzi odrodami hrušky vhodnými pre strednú škálu patria tie, ktorých zrelosť prichádza v polovici druhej polovice leta, iné dozrievajú začiatkom jesene. V tejto poznámke sa naša pozornosť zameria na vlastnosti a rozdiely odrôd hrušiek neskorého zrenia.

Neskoré známky: čo sú?

Keďže samotná definícia typu kategórie odrôd hrušiek sa nazýva “neskoro”, možno ľahko dospieť k záveru, že plody týchto odrôd dozrievajú najnovšie okolo októbra.

splatnosť takéto hrušky prichádza priamo na strom, odstráňte ich predtým, ako sa termín botanikov neodporúča, pretože môžete ovplyvniť chuť ovocia. Ale stratiť ostražitosť, nie je potrebné, pretože zrelé hrušky sa môžu rozpadnúť nezávisle.

Výraznou výhodou neskorých odrôd je to, že ich plody sa môžu spotrebovať po veľmi dlhú dobu, zatiaľ čo dospelé letné hrušky niekedy nie sú dlhšie ako dva týždne. Takže jesť niektoré odrody neskorých hrušiek môžete aj v apríli.

Ktoré odrody si vyberiete?

Existuje niekoľko druhov neskorých alebo zimných hrušiek, ktorých charakteristiky sú veľmi odlišné.

Hruška Birsk

Hruška Birch je veľmi sladká a šťavnatá

Rozmanitosť charakterizovaná veľmi veľkou veľkosťou ovocia, ktorá môže dosiahnuť hmotnosť 250 gramov, hoci priemerná hmotnosť je približne 180 gramov. Podľa tvaru ovocia sa môže líšiť, ale väčšinou je tvar hrušky alebo v tvare fľaše, mierne podlhovastá forma.

Strom je pomerne zriedkavý a mierne asymetrický. Plody stromu majú žltohnedú farbu, ktorá dozrieva pri dozrievaní. Buničina “Bir Boss” môže byť biela alebo krémová. Táto odroda sa vyznačuje špeciálnym zložením zrelého ovocia: sladké a šťavnaté, s niekoľkými mandľami a pikantnou pachuťou.

Hruška “Bere Ardanton”

Hruška

Ďalšia neskorá odroda s rovnakým veľkým plodom (až 220 gramov). Povrch zrelého ovocia je tuberosity, forma pripomínajúca zvon, ale viac hruškovitého tvaru. Koruna stromu je hustá, v tvare je pyramídová, na ktorej sa tvoria plody zelenej farby.

Dozrev, hrušky získavajú svetlo žltú farbu s miernym “ružovým” a hnedými bodkami. Zrelý plod má bielo mäso. Chuť hrušky “Bere Ardanton” sladké s kyslou, odlišujú osobitnú šťavnatosť a jemnosť mäsa.

Rašelinová alebo ílovitá pôda nie je vhodná pre neskoré odrody. Hĺbka podzemných vôd by mala byť menšia než jeden a pol metra, inak počas jesenných dažďov môže byť váš strom umývaný nimi.

Hruška “Birch winter Michurin”

Hruška

Výsledok výberu veľkého Michurina bol získaný v dôsledku prechodu hrušiek divokých Ussuri a “Bere Royal”. Odroda má plody strednej veľkosti (približne 120 gramov hmotnosti). Zrelé hrušky majú zaoblený tvar, mierne rozšírený na štandardný tvar hrušky.

drevo tejto odrody pyramídového tvaru, s veľkými odbočenými vetvami. Plody odrody sú svetlo žltej farby s miernou červenou farbou, ktorú získavajú počas dozrievania. Po roztrhnutí hrušiek zo stromu sa postupne stávajú žltými, červenka je výraznejšia.

Napriek tomu, že biela hrušková buničina má také charakteristiky ako šťavnatosť, chuť zrelého ovocia je celkom ošúchaná.

Hruška “Winter Kubarevnaya”

Hruška

Opäť výberová odroda, ktorá bola získaná v dôsledku opeľovania odrody “Bergamot”. Použitá zmes peľu bola odobratá z stromov Duches a Lyubimitsa Klappa.

Veľkosť ovocia sa vzťahuje na vyššie uvedený priemer (do 200 gramov). Farba ovocia je svetlozelená s miernym “červenaním” na jednej strane. Po odtrhnutí stromu a ďalšom dozretí sa farba zmení na žltú farbu so zlatým nádychom a “červená” sa stáva karmínovou.

Dužina mäsa je biela farba a má priemernú hustotu štruktúry. Chuť je sladká s kyslou, ktorý je sprevádzaný šťavnatosťou plodu.

Hruška odrody “bieloruský neskoro”

Hrušková odroda

Táto odroda sa vyznačuje malou veľkosťou ovocia, ktorej hmotnosť dosahuje len 120 gramov. Strom “bieloruskej neskorej” hrušky sa líši s hustou zaoblenou korunou s ovocím širokej hruškovitej podoby, ktorá sa na ňom formovala.

Plody sa líšia v zelenej farbe, ktorá po odtrhnutí zo stromu získa oranžovo-žltý nádych s hnedou farbou alebo malinovou vrcholovou farbou.

Biele mäso zrelého ovocia má nie veľmi hustú štruktúru, ale líši sa v oleji a citlivosti. Chuť týchto hrušiek je charakterizovaná ako kyslá sladká, má miernu kysnutosť. Plody sú šťavnaté.

Väčšina neskorých odrôd je odolná voči nízkym teplotám a suchám.

Tiež zaujímavé čítať najlepšie tipy na pestovanie hrušiek

Hruška “The Kuban Late”

Hruška

Odroda sa vyznačuje plodmi strednej veľkosti a zakrpatenými stromami s nepravidelným tvarom koruny. Tvar hrušiek je správny, s malými tuberkulózami na povrchu. Zelene sfarbené plody sa vyznačujú prítomnosťou svetlého “červena”, ktorý sa vytvára pod vplyvom slnečného žiarenia. S časom a zrelosťou získava ovocie žltkasté farbivo.

Odroda sa líši v farbe buničiny – má zelenožltej farby. Štruktúra ovocia je mastná so strednou hustotou. Chuť je sladká a kyslá, príjemná chuť hrušky je vlastná.

Hruška “neskoro Maliaevskaya”

Hrušky stupňa

Ovocie stromu sa môže výrazne líšiť v objeme, s pohyblivou hmotnosťou od 110 do 225 gramov. Strom tejto odrody je veľmi vysoký so sviežou korunou. Zrelé ovocie sa cíti sucho na dotyk, tvar je hruškovitý, ale relatívne krátky.

Farba je žltá, jedna tretina je pokrytá “červenou farbou”. Farba mäsa zrelého ovocia je krémová. Štruktúra plodu, hoci šťavnatá, ale hustá, má kamenité vlákno veľkých rozmerov. Chuťové vlastnosti ovocia sa vyznačujú určitým slabo pleteným účinkom sladkosti a kysnutosti.

Na základe neskorých odrôd

Bolo uvedené vyššie, že najdôležitejšou výhodou týchto odrôd hrušky je to, že ich Plody môžu byť uložené dlho. Ak dodržiavate všetky potrebné pravidlá skladovania týkajúce sa vetrania a nízkej teploty miestnosti, kde ležia hrušky, môžete si ich vychutnať až do letného obdobia.

Nenechajte sa vystrašiť tým, že včas roztrhne vzhľad zrelého ovocia, bude to veľmi ťažké. Spotrebiteľská splatnosť tohto typu odrôd hrušiek prichádza po tom, čo boli vyrezané zo stromu, a budú vám potešovať špeciálne a šťavnaté príchute, ktoré dokonca aj letné triedy môžu odísť.

Medzi výhody patrí aj prenosnosť ovocia, čo im umožňuje pestovať na priemyselné účely alebo na predaj.

Nevýhody stupňov hrušiek neskorého dozrievania

Najdôležitejšou nevýhodou je, že zber sa zhromažďuje koncom jesene a malé rozmery niektorých odrôd opísaných vyššie. Preto na vrchole letného obdobia nemôžete vychutnať špeciálnu chuť neskorých odrôd. Aby sa tomu zabránilo, mnoho záhradníkov pestuje niekoľko druhov hrušiek na svojich pozemkoch na zber v lete a už bližšie ku zime. A v tom istom prípade, ak chcete získať veľkú plodinu – pozorne si prečítajte charakteristiky každej odrody a vyberte ten správny pre vás.

Výrazné črty neskorých hrušiek

Charakteristické črty neskorých odrôd nie sú len v kvalite a chuti ovocia, ale aj v znakoch stromu. Dospelý strom má kôru tmavo červenej alebo tmavo-hnedej farby. Je veľmi náročné na zemi a na mieste pristátia.

Aby ste ochránili úrodu neskorých druhov hrušiek od októbrových mrazov, mali by ste si vybrať miesto na ich výsadbu tam, kde ich nebudú fúkať vietor. Rovnako ako všetky ostatné druhy hrušiek vyžadujú veľa slnka.

Preto buďte veľmi opatrní pri výbere odrody, pretože to závisí nielen od zrelosti plodiny, ale aj od charakteristík starostlivosti o strom.