Naučiť sa vyrastať biele na bielom

Dostatočne biela
Dostatočne bielaKrásny dekoratívny ker, ktorý poskytuje krásny výhľad na záhradu kedykoľvek počas roka. Ozdobuje lokalitu mnohými svetlými kvetenstvami a po kvitnutí je bush pokrytý bielymi alebo modrobielymi bobuľami.

Na jeseň získajú listy fialový odtieň a v zime červené vetvy vyzerajú úžasne na bielom snehu. Preto sa často používa na vytvorenie zabezpečenia na stránkach.

Vlastnosti pristátia

Predpokladá sa, že trávnik je nenáročná rastlina. Výsadba a starostlivosť o neho je jednoduchá a dokonca aj začínajúci záhradník sa s tým vyrovná.

Podmienky výsadby

Sibirica Variegata
Najbežnejšou praxou je vysadenie kože na jeseň. Odporúča sa to urobiť pred začiatkom chladného počasia, takže závod má čas na to, aby sa stal silnejším a usadil sa v novej pôde. Po zimách, na jar takých stromčekov začína rásť rýchlejšie, pretože už na jeseň absolvovali adaptačné obdobie.

Na jar však môžete pestovať kríky. V tomto prípade je ponorený do zeme s hrdlom zeme na koreňovom systéme. To ochráni korene pred poškodením a pomôže rastline usadiť sa na novom mieste.

Hoci záhradníci veria: nezáleží na tom, kedy je kôstka zasadená, na jar alebo na jeseň – to neovplyvňuje vývoj bush.

Výber a príprava sadivového materiálu

Keď sa rozhodnete kúpiť sadenice na trávnik, stačí ísť do špecializovaného obchodu alebo záhradného centra. Ale musíte si byť opatrný pri výbere výsadbového materiálu, aby ste získali triedy bieleho trávnika.

Viete? Derain sa odvoláva na rodinu dreva. Existuje veľa odrôd tohto kríka, ale nie všetky sú vhodné na pestovanie v našej klíme na otvorenom priestranstve. Drobné biele – veľký ker s hnedo-červenými alebo len hnedé, červené a pružné vetvy. Má tiež mená: červené, biele drieň, biely svidina.

Elegantissima
Dnes predávame obrovské množstvo rôznych druhov trávnikov. Môžu vám byť ponúknuté úžasne krásne kríky s listami úžasnej farby, ale je nepravdepodobné, že prežijú našu zimu. Ak hľadáte nenáročné trvalky, vezmite si len biele odrody, pretože je zimné tvrdé.

Medzi najpopulárnejšie a najskúsenejšie odrody bieleho trávnika patria:

 • Elegantissima – má predĺžené listy so svetlou hranicou, malé krémové kvetenstvo, tmavo červené vetvy.
 • Ďalej biele odrody siberika – má listové listy, jasne červené vetvy, krémové kvety, ktoré sú nahradené bielymi plodmi, jeseň listy sú červené.
 • Aurea – charakteristické pre biele bobule a žlté listy.
 • Shpet – krémové kvetenstvo je nahradené bielymi bobuľami, v zime sú vetvy jasne červené, listy sú žltozelené.
 • Kesselring Je považovaný za najviac zimné tvrdé. Rozlišuje sa tmavo červené vetvy, červenkasté listy a biele bobule.

Pred nákupom starostlivo preskúmajte každú sadenicu z koreňa na vrchol, aby ste získali zdravú rastlinu bez chorôb a škodcov.

Výber a príprava miesta pristátia

Rozhodnutie o vysadení tejto rastliny je nevyhnutné rozhodnúť, kde sa má trávnik pestovať. Rastú dobre ako v tieni, tak v perá – slnečné svetlo nie je veľmi náročné.

Dostatočne biela
Preto sú najčastejšie zdobené ploty, mŕtve steny, veľké stromy. Najmä bush s bodkovanými listami vyzerá krásne na pozadí ihličnatých stromov. Ale stále sa unáša a zasadil ju do silného tieňa nestojí za to – môže stratiť svoju dekoratívnosť.

Nečestný, trávnik a pôda. Ak má normálnu kyslosť, zloženie pôdy nie je dôležité. Je dobre zakorenená ako na ľahkom pieskovec, tak aj v ťažkej hliny, tiež dobre rastie v kamennej, vápenatej pôde.

Ale ak chcete krásne lístie a nádherné výhonky, v otvoch pred výsadbou, mali by ste vytvoriť zložité minerálne hnojivo alebo humus. Je tiež potrebné pravidelne podávať potraviny. Vďaka minerálnym hnojivám sa zdravé výhonky a krásne lístie rozvíjajú na bush. Ale bez obťažovania, Bush je dostatočne ozdobný.

Niekde rád žije vo vlhkých oblastiach: na brehoch jazier, riek. Preto na vašom webe tiež vybrať miesto bližšie k vode alebo kde je podzemná voda blízka. Blízke je pestovať tie rastliny, ktoré milujú bohaté zalievanie. V lete je najmenej raz týždenne napojená. Zvyšok času, špeciálne zavlažovanie nemožno urobiť.

Podrobný postup pre výsadbu sadeníc

Takže ste sa rozhodli, kde by ste mali pestovať Bush. Ako správne sadiť sadenice trávnika?

  pristávacia

 1. Vykopať dieru, ktorá je o niečo väčšia ako zemný hrot na sadenici.
 2. Nalejte do nej zmes živín: minerálne doplnky, listové pôdy, humus. Na jednom mieste môže trávnik vyrastať až 25 rokov, preto je dôležité najprv ho nakŕmiť a potom ho pravidelne kŕmiť.
 3. Dobre pred výsadbou by mala byť dobre napojená, aby sa všetok jej obsah kondenzoval.
 4. Pred sadením musí byť sadenica tiež napojená a počkajte 10-15 minút, kým sa pôda nasýti vlhkosťou.
 5. Potom je jemne umiestnený do otvoru a snaží sa čo najmenej poškodiť koreňový systém.
 6. Teraz môže byť diera pokropená zemou, utláčaná a bohatá.

Na jesennú výsadbu sa nevyžaduje žiadna manipulácia. Pri jarnom pristátí musí byť otvor v stene. To pomôže udržať vlhkosť v ňom. Počas leta sa krajina okolo Bush pravidelne odstreďuje a uvoľňuje. Keď rašelina rastie, bude sa vyrovnávať s burinami.

Starostlivosť o trávu biela

Starostlivosť je potrebná veľmi málo, ale ak chcete získať krásny a svieži Bush, musíte dodržiavať základné pravidlá jeho kultivácie. Ako rýchlo rastie biela deren závisí od zvolenej odrody rastlín.

Zalievanie a uvoľňovanie pôdy

Mulčovanie bieleho
Ak ste trávu na správnom mieste, to znamená, že v penumbra v pomerne vlhkej pôde, potom nevyžaduje špeciálne zalievanie. Na jar a na jeseň má dostatok prírodných zrážok. V lete, v silnom teple, môže byť napojený raz týždenne, takže pôda pod Bush nevysuší. V tomto prípade sa do každého dospelého kríka naleje viac ako dve vedrá.

Mladý Bush vyžaduje pravidelné uvoľňovanie pôdy a jeho mulčovanie rašelinou alebo humusom. Používajú tiež čipy alebo kôru stromov.

Hnojenie a hnojenie kríkov

Intenzívne horné obväzy kože nie sú potrebné. Ako už bolo uvedené, cíti sa dobre na akejkoľvek pôde. Ale ak chcete získať krásny Bush, je žiaduce pravidelne ho kŕmiť minerálnymi komplexnými hnojivami raz na jar.

To bude stačiť na obnovu závodu po zimovaní a získať všetko potrebné pre intenzívny rozvoj. V lete môžete stráviť dodatočné hnojenie kompostom alebo rašelinou – asi 150 g na kefu.

Dôležité! Počas sezóny má rastlina dva kvitnúce vrcholy. Prvý v máji až júni a druhý v auguste až septembri. Počas kvitnutia je krík pokrytý korytnačkovými kvetencami alebo bielymi. V medzipojisku sa môžu objaviť aj jednotlivé kvetenstvo.

Prerezávanie a strihanie trávnatých kríkov

Niektoré druhy trávniku za sezónu sa môžu roztiahnuť na 50-60 cm, čo nebude vyzerať veľmi atraktívne. Preto sa odporúča rezať a orezať biely trávnik. Orezať ju na jar, odstrániť staré výhonky, aby nezasahovali do pestovania mladých. Odporúčame, aby ste nechali 15-20 cm starých výhonov nad úrovňou terénu. prerezávanie

Nezabudnite rezať plátky popolom alebo rozdrveným aktívnym uhlím, aby sa infekcia nedostala do rastliny a proces hojenia prebehol rýchlejšie. Niektorí záhradníci odporúčajú, aby ste na pôde vyrezali trávnik tak, aby ste nepoškodili puzdro na jar.

Ale rastlina je držaná v záhrade kvôli krásnym vetvám, ktoré v zime zdobia záhradu. Po jesennom prerezávaní nebude mať oko žiadne oko.

Čo sa týka účesu, potom sa vykonáva v sezóne dva alebo trikrát, posledný krát skracovanie výhonkov koncom júla. Do tej doby sa ker vyvíja veľmi intenzívne, ale rastie chaoticky. Ak potrebujete estetiku v záhrade, môžete jej dať správny tvar.

Príprava mladých bieleho stromčeka na zimu

Ak máte na lokalite rastie presne biely trávnik, nie je potrebná špeciálna manipulácia na jej prípravu na zimovanie. Tento stupeň dokonale toleruje mrazy. Ak by mala byť zima zima, môžete mierne zakryť korene akýmkoľvek materiálom na prístrešok. Po zvyšok času postačí kompaktný snehový vankúš okolo nich.

Shpet
Ak sa pestovanie zeminy vyskytuje vo veľmi drsnom prostredí alebo sa rozhodnete pestovať rastlinu s nízkou odolnosťou voči mrazu, mladé výhonky na zimu by mali byť odstránené. Na to sú starostlivo vykopané, spúšťané do suterénu a skladované tam až do skorého jari. Akonáhle sa zahreje, sadenice sa vrátia na svoje pôvodné miesto.

Viete? Derain v latinskej verzii sa nazýva Cornus, čo znamená “roh”. Názov nie je náhodný, pretože jeho ťažké a masívne drevo naozaj pripomína roh v hustote.

Metódy reprodukcie bieleho trávnika

Existuje niekoľko spôsobov, ako reprodukovať biely trávnik. Semená a odrezky sú vhodné na pestovanie, ale stále môžete používať ohyby z kroviny.

výstrižky

Rezy, to znamená, mladé výhonky trávnika, je možné brať každý rok. Ale nie každá odrezaná časť z nej bude dobrý výsadbový materiál. Ak to chcete urobiť, Je potrebné vybrať výhonky s 7-9 silnými a zdravými obličkami. Ďalšou dôležitou otázkou je, kedy sa má rezať biely dern. Najlepší čas na to je jar a jeseň.

výstrižky
Odrezky nakrájané na jar sa odporúčajú najskôr ošetriť slabým roztokom kyseliny jantárovej, čo zlepší ich súčasný stav a vývoj v budúcnosti. Potom sa umiestnia do nádoby so živnou zmesou a inštalujú sa do skleníka alebo do skleníka.

Počas leta sa pozoruje vývoj odrezkov: všetky obličky sa musia otvoriť a dať nové listy. Počas letnej sezóny sú rezy pravidelne napojené a kŕmené minerálnymi komplexmi alebo organickými hnojivami. Na jeseň by rastlinné semenáčky so silným koreňovým systémom mali rásť.

sadenice môžu byť odstránené z púzdra na pružine a vyrezané z koreňov. To sa deje okolo konca apríla alebo začiatku mája. Puzdro je úplne vykopané alebo holé jeho časť.

Potom si vyberte odrodku, na ktorej sa tvoria mladé výhonky – tie staré nie sú vhodné na chov. Oddenka je od zeme uvoľnená a potrebná časť je odrezaná ostrým dezinfikovaným nástrojom.

Separované sadenice sa umiestnia do vopred pripravených jamiek vykopaných vo vzdialenosti 25 cm od seba. V každej z nich by mala existovať zmes živín a organické hnojivá, ktoré pomôžu rastline usadiť sa na novom mieste, pestovať nové stonky a korene.

Ak by boli vybraté správne výhonky, rastlina sa zakorení a rýchlo sa zakopne.

vrstvenie

Kesselring
Vzhľadom k tomu, Bush má šírenie a husté korunu, ktorého vetvy sa ľahko ohýbať na zem, to môže byť násobené vrstvami. Aj keď nie je možné zdieľať krík samotný.

Na jar sa vytvára lopovanie, Keď je vybratá mladá dlhá vetva, ohýba sa na zem a vykopá sa do nej. Vzhľadom k tomu, že ona sama nezostane v zemi, odporúča sa to fixovať pomocou žehliacich svoriek.

Miesto, kde bola vetva napadnutá, je mulčované, čo jej umožní koncentrovať najväčšie množstvo živín v nej. Počas celého leta sa má napiť a pravidelne podávať.

Na jar alebo na jeseň budúceho roka na pobočke už bude dosť koreňov žiť samostatný život. Musí byť starostlivo oddelený od materského kríka a transplantovaný na správne miesto. Hoci je táto metóda relatívne jednoduchá, používajú ju len zriedka záhradníci.

semená

Po kvitnutí, na začiatku leta, namiesto kvetov trávnika sa vytvárajú biele alebo fialové semená. Počas letných slnečných dní sa semená vyzrievajú a sú vhodné na zber iba na jeseň. Aby ste to dosiahli, musíte zbierať guľôčky, odstrániť materiál a usušiť ich.

ovocný
Kvalita a klíčenie semien závisí od správnej starostlivosti o Bush počas leta. Ak nebol vôbec chorý, nebol napadnutý škodcami, bol napojený a kŕmený v čase, bude mať 100% klíčivosť.

Výsev zemiakových semien v otvorenom teréne sa uskutočňuje na jeseň ihneď po zbere, okolo októbra. V tejto dobe nie je vzduch taký teplý a zem je pravidelne zmrazená v noci. Takéto podmienky pomôžu sezónne osivo na jar. Ak sa rozhodnete ich zasiať na jar, predpečiete ich pri teplote nižšej ako 5 ° C.

Dostatočne biela v dizajne krajiny

Biely dern je veľmi používaný na ozdobenie záhrad a záhrad. Vyzerá to zvlášť dobre na svahoch ako na plot, v kompozícii s inými kríkmi alebo v zmiešaných kvetinových záhonoch. Vysádzanie trávnika na záhrade ako okrasná rastlina sa domnieva, že jej plody priťahujú veľmi odlišné vtáky.

Odolnosť voči škodcom a chorobám

Dospelý silný krík je odolný voči väčšine chorôb. Na to, a rád rastie biely dern. Ale keď vyrastie, môžu sa objaviť mladé výhonky múčnatka – hubové ochorenie, ktoré postihuje takmer všetky záhradné rastliny.

Doba infekcie je na jar. V tejto dobe sa spóry, ktoré sa usadzujú na spodných častiach rastliny, vyčnievajú z pozostatkov húb, ktoré prežili v zemi. Rozdeľte múčnatku začínajú spodnými listami výhonkov a postupne prichádzajú k vrcholom.

Aurea
Listy sú potiahnuté belavým povlakom, na ktorom sa následne objaví kvapalina a začína sa vytvárať hnedé gule na vetvách. Samotná huba sa živí šťavou rastliny, takže časom prestane kvitnúť, zmizne, vysuší a zomrie.

Optimálne podmienky pre výskyt múčnatky – prudké zmeny teploty počas dlhých suchých období a príliš hojné zavlažovanie dusíkatými hnojivami. Prerezávanie pod koreňom taktiež oslabuje rastlinu, čo znemožňuje rôzne choroby.

Z tohto dôvodu aby sa zabránilo výskytu múčnatky, je potrebné, aby boli krovy dostatočne vzdialené od seba, aby mali korene priestor na rozvoj. Na jar a na jeseň je koreňový systém mierne riedený.

Počas zavlažovania sa voda nalieva priamo pod koreň, aby voda neklesla na samotnú rastlinu. Na jeseň, z pod záhonom, musíte odstrániť všetky pozostatky listov a trávy, takže huby nemôžu prežiť tam.

Ak sa objavia prvé známky ochorenia, postihnuté vetvy sa musia odrezať a spáliť. Bush by mal byť posypaný dezinfekčným roztokom alebo odvarom. Napríklad roztok mydla z uhličitanu sodného alebo odvar z poľného prasliaka.

Dobrá cesta je striekanie s odvarom cesnaku. Za týmto účelom sa v kôpke vody varia tri polievkové lyžice zemných zubov, ochladí sa a rastlina sa postrieka výsledným vývarom.

Shpet
Škodcami trávnika nie sú menej nebezpečné. Najčastejšie čiarka v tvare čiarok. Tento hmyz má rád pohár listov rastliny. Samička má rozmery do 1,5 mm a samček – 0,5 mm. Samice sú pokryté štítom, pod ktorým sa počas zimovania uskladňujú vajcia na kmeňoch kríkov.

Pri teplotách nižších ako -30 ° C padajú vajíčka. Ak nezomreli, potom v apríli začnú larvy odchádzať, ktoré sa pripájajú k kmeniam a listom, husto pokryté bielymi vláknami.

O dva mesiace neskôr vyšli z nich samice, ktoré za mesiac zožierali celý kebus, čo sa zvýšilo o 2,5 krát. Vnútorné vajcia pod plášťom zomierajú. Vajcia sú oplodnené, potrebujú sa muži, ktoré sa zriedka narodia a samé vajcia sa stávajú potravou klíšťat, štípaní, pavúkov.

Zbavte sa z tohto škodcu môžete, ošetrili kríky insekticídmi (Decis, Kinmix, Carbophos) počas úniku z larvových štítov.

Ďalším obyčajným sodomovým škodcom – vošky. Obvykle sa usadí na spodnej strane listov, púčikov kvetov, niekedy na stonkách. Má predĺžené telo až do vzdialenosti 2 mm, dlhé nohy a niekedy aj krídla.

Po oplodnení tvoria ženy až 150 lariev a môžu to urobiť niekoľkokrát. Často sú včelovité kolónie “spásané” mravcami, zbierajúc z nich sladkú kvapalinu, ktorú vošky vytvárajú, absorbujú rastlinnú šťavu. Z vošiek pomáha rozprašovaním roztokmi hnedého domáceho mydla, celandínu, cesnaku, borovicových ihiel, tabaku alebo cibule.

kvitnúce
Hoci sa škodca môže napadnúť rôznymi škodcami a chorobami, úplné vyhynutie kríkov sa vyskytuje zriedkavo. Zvyčajne prvé mimoriadne opatrenia poskytujú výsledok a pri riadnej profylaxii sa ich použitie vôbec nevyžaduje. Všeobecne platí, že biely deren je vynikajúca rastlina pre záhradu, ktorá sa hodí aj tým, ktorí nemôžu tráviť veľa času starostlivosťou o miesto.