Najväčší králiči na svete

obrie Králiky
Králičí obri alebo giganti sa nazývajú zástupcami zajacej rodiny, ktorých priemerná hmotnosť dosahuje 5 kg alebo viac. Poľnohospodári uprednostňujú takéto plemená pre veľké množstvo mäsových výrobkov, jednoduchú údržbu a kŕmenie. Okrem toho, od niektorých odrôd, môžete získať luxusný kožuch. Ale plemená obrovských králikov nie sú bez nejakých nedostatkov. Každá odroda má svoje vlastné produktívne rozdiely a vlastnosti obsahu, o ktorých dnes budeme hovoriť.

Výrazné vlastnosti obrovských králikov

Hlavným rozlišovacím znakom obrovských plemien je hmotnosť – všetci králičí giganti vážia v priemere 6-12 kg, aj keď niekedy existujú skutočné ťažké váhy. Väčšina králikov – gigantov je v starostlivosti a kŕmení nenáročná, mnohé plemená tolerujú nízke teploty, preto sa odporúča, aby sa držali na ulici, ale mäsové odrody môžu byť optimálne udržované v pivnici.
obrie Králiky
Vzhľadom na ich veľkú veľkosť je potrebné im poskytnúť vhodné bunky: musia byť priestranné, čisté a suché. Králikoví giganti nemôžu byť držaní spolu – každý musí mať samostatnú miestnosť, výnimkou je králik s potomkami.

Výhody králikov obrovských odrôd:

 1. Hmotnosti. Vo veku 3-4 mesiacov vážia obézni králičí králičky ako dospelé exempláre malých druhov, čo je 50% ich štandardnej hmotnosti.
 2. Dobré materské inštinkty. Bunnies takýchto plemien sú vynikajúce múmie: nikdy nehádžu, nejí a nestratia svoje potomstvo. Je tiež potrebné spomenúť ich vysoký obsah mlieka – ženy môžu ľahko krmiť tucet detí do veku 1,5 mesiaca.
 3. Vysoká plodnosť. V podstieli obrovských králikov je v priemere až 10 králikov.

Mnohí chovatelia králikov odmietajú obsahovať veľké plemená, pretože potrebujú viac priestoru a krmiva a zrelosť pochádza dvakrát neskôr ako u stredných a malých plemien – asi 8 mesiacov. Králičí obri tiež majú skôr zlé zdravie a musia byť očkovaní. Vo zvyšku je starostlivosť o obrovské druhy podobné ako u konvenčných druhov.
obrie Králiky

Váhové vlastnosti sú obrovské králiky usporiadané v tomto poradí (od najťažšieho k najmenšiemu):

 1. Risen.
 2. Sovietskej činčily.
 3. Belgický obor (flandre).
 4. Šedý obra.
 5. Biely obor.
 6. Obrie motýľ.
 7. Angorská obrie.
 8. Viedenská modrá.
 9. Francúzske ovce.
Dozviete sa, ako sa starať o králiky doma, koľko králikov žije v priemere a ako dlho trvá moult na králiky.

Top 9 heavyweights s popisom a fotografiou

Na území post-sovietskych krajín sú najobľúbenejšie biele, sivé a belgické obrie, ale okrem týchto druhov je tucet ďalších plemien, ktoré si zasluhujú pozornosť.

Biely obor

Bielymi obrami sa vedú k získaniu hlavne výrobkov z koží, pretože ich mäsitosť je priemerná. Hrané králiky, že absolútne všetkých albínov, oni majú snehovo biele, silné a husté koži bez akýchkoľvek inklúzií jedného odtieňa a červené oči kvôli priesvitu ciev.
Biely obor
Predstavitelia plemena majú pomerne zložené, silné telo, predĺžené telo s výrazným, konvexným hrudom, úzkym chrbtom a zaoblenou krupicou. Paws sú silné, dlhé, široko nasadené. Hlava je stredne veľká, samičky mierne podlhovasté, samce sú zaoblené.

Viete? Hustota vlny bielych kráľovských obrov je obrovská: 1 km. cm telo je pokryté 23 tisíc vlny!
 1. Hmotnosť dospelého: 4-6,5 kg.
 2. Dĺžka tela: 55 až 65 cm.
 3. Porážkový vek: 10 mesiacov.
 4. Produkcia mäsa: 50%.
 5. vrh: 7-9 králikov (niekedy až 14).

Šedý obra

Šedý gigant plemena kráľovstiev dostal registráciu v 50 rokoch minulého storočia, bol stiahnutý na Ukrajine. Výsledkom výberu boli veľké zvieratá so silnou, masívnou kosťou, dlhým, priamym telom a širokým hrudníkom s lone. Končatiny sú rovné a široké, silné a hrubé. Uši sú taktiež hrubé a majú dĺžku až 15 cm a vytvárajú vzhľad tvaru “V”. Srsť strednej dĺžky a hustoty, mäkké na dotyk, nevýhodou je jej nerovnomerné zahustenie. Farba je väčšinou šedo-modrá, ale aj hnedé a zlaté odtiene vonkajších vlasov sú tiež možné.
Šedý obra

Kľúčové vlastnosti:

 1. Hmotnosť dospelého: 5-6,5 kg.
 2. Dĺžka tela: 60-75 cm.
 3. Porážkový vek: 8-10 mesiacov.
 4. Produkcia mäsa: 5760%.
 5. vrh: 8 králikov.

Belgický obrie (Flandre)

Zástupcovia tohto plemena sú najrýchlejšie naraz na niekoľkých parametroch: jedná sa o najstaršie, najrozšírenejšie a najvážnejšie králiky orientácie mäsa. Sú predchodcami väčšiny gigantov a obrov u králikov. Flámsko je veľmi veľká, silná a svalnatá postava.

Viete? U králika je maternica rozvetvená, takže môžu súčasne nosiť dve rôzne vrhy od dvoch odlišných samcov. Takéto dvojité tehotenstvo veľmi vyčerpáva ženu a králiky z druhého vrhu sú často mŕtve.

Hlava je široká, veľká, uši nie menšie ako 19 cm, hrubé a široké, vertikálne nastavené. Hrudník je široký a hlboký, chrbát je predĺžený, oblúkovitý. Telo pokryté hustou, mäkkou srsť vlasy s dĺžkou 3,5 cm plemena Flanders zástupcovia majú k dispozícii širokú škálu farieb:. Všetky odtiene šedej, čiernej, bielej, klasické králičie farby (aguti), klokana.
Belgický obor
Plemeno sa používa predovšetkým na výrobu mäsových výrobkov, pretože pokožky sú nekvalitné. Hlavné výrobné vlastnosti:

 1. Hmotnosť dospelého: 7 kg (niekedy až do 12 kg).
 2. Dĺžka tela: 70-100 cm.
 3. Porážkový vek: 8 mesiacov.
 4. Produkcia mäsa: 60%.
 5. vrh: 8 králikov (možno až 15).

Viedenská neba modrá

Zástupcovia plemena viedenského modrého králika majú priemernú veľkosť a monofónnu sivú alebo sivú farbu srsti. Oni proporcií, priemerná veľkosť hlavu s vertikálne nastaviť uši 16 cm dlhé. Chrbát rovný, široký, so zaoblenou zadok a hlboké prsné (ženy sú vyjadrené podgrudochnuyu fold). Oči a pazúry modrej alebo tmavo modrej farby.
Viedenská neba modrá
Kožušinový kabát je veľmi mäkký kvôli veľkému počtu hrdých vlasov, hustých a hustých, maľovaných modrým alebo modrým odtieňom. Králiky viedenského modrého plemena sa chovajú hlavne na získanie kvalitných koží, ktoré sa používajú buď v naturáliách alebo na simuláciu srsti kožušinových zvierat. Hlavné výrobné vlastnosti:

 1. Hmotnosť dospelého: 4,5 – 5 kg (niekedy až 7 kg).
 2. Dĺžka tela: 5760 cm.
 3. Porážkový vek: 6 mesiacov.
 4. Produkcia mäsa: 56-59%.
 5. vrh: 6-9 králikov.

Risen

Rizen králiky, nazývaní aj nemeckí obri, sú dnes najväčšími predstaviteľmi ich rodiny. Odlišujú sa svalnaté, masívne a silné telo, dlhé, široké chrbát, konvexné prsia, silné a silné nohy. Hlava je veľká, tváre sú masívne, uši sú široké, dlhé až 20 cm, mäsité, priamo nasadené.
Risen
Oči sú tmavohnedé, kožušinový náter strednej dĺžky (až 4 cm), mäkký, veľmi hrubý. Farba môže byť veľmi odlišná: štandard je považovaný za klasickú zajačkovú farbu (agouti), ale teraz existujú aj odrody s čiernym, bielym a modrým kožušinovým kabátom, rovnako ako odtieň zlata.

Dôležité! Nemecký Riesen je veľmi náchylný na obezitu, takže plemeno vyžaduje starostlivú pozornosť na stravu.

Kľúčové vlastnosti:

 1. Hmotnosť dospelého: 10-12 kg v priemere.
 2. Dĺžka tela: 70 až 75 cm.
 3. Porážkový vek: od 8 mesiacov.
 4. Produkcia mäsa: 60%.
 5. vrh: 8-12 králikov.

Francúzske ovce

Králiky tejto odrody sú cenené nielen pre veľký výnos mäsa, ale aj pre kvalitu a krásu pokožky. V poslednej dobe však uprednostňujú, aby ich držali ako domáce zvieratá pre pokojnú a priateľskú dispozíciu, skôr vysokú inteligenciu, pripútanosť k ľuďom. Francúzsky baran má svetlú Exteriér: veľký, širokú hlavu s mohutným, ochabnuté tváre, dlho, jemne hrbenia uši (až 50 cm na dĺžku), orgán pretiahnuté, široký a hlboký hrudník, trochu prepadnuté.
Francúzske ovce
Končatiny sú hrubé, silné. Mäkká, silná vrstva tejto šelmy je vysoko cenená pri výrobe prirodzených kožušinových náterov. Farba môže byť odlišná: modrá, šedá, hnedá, biela, čierna, bodkovaná. Kľúčové vlastnosti:

 1. Hmotnosť dospelého: 4-5 kg.
 2. Dĺžka tela: 60-70 cm.
 3. Porážkový vek: 3-4 mesiace.
 4. Produkcia mäsa: 55%.
 5. vrh: 4-7 králikov.
Dôležité! Samice tohto plemena môžu reprodukovať potomstvo až do veku 3 rokov. Neskorší pôrod môže mať za následok smrť králika a mláďat.

Obrie motýľ (bodkovaný obor)

Butterfly – ďalší bežný typ králičieho gigantov, ktorý sa často nazýva reťazec pre charakteristický kontrastný pás pozdĺž chrbta. Králiky tohto plemena majú silné svalnaté telo s dobre vyvinutými a výraznými časťami: veľkou hlavou, hrubým krkom a rovnakými končatinami, širokým hrudníkom a chrbtom. Uši mäsité, hrubé, tvaru V, dĺžky najmenej 17 cm. Oči veľké, tmavo hnedé.
Obrie motýľ
Kožuch je hustý, stredne dlhý (približne 3,5 cm), rovnomerne zahustený, jemný a príjemný na dotyk, lesklý. Predstavitelia plemena sú veľmi nezvyčajné, silno výrazné farby: na tvári sa nachádza symetrické miesto vo forme motýľa, tmavé kruhy, ktoré zakrývajú oči a tmavé uši. Na zadnej strane je široký pás kontrastnej farby, na stranách sú aj škvrny (až 8 kusov). Hlavná farba tela je biela, škvrny môžu mať rôzne odtiene: čierna, hnedá, modrá.

Zoznámte sa s najlepšími mäsovými, dekoratívnymi a kožušinovými plemenami králikov.

Kľúčové vlastnosti:

 1. Hmotnosť dospelého: 6 kg (niekedy 10 kg a viac).
 2. Dĺžka tela: 67 až 71 cm.
 3. Porážkový vek: 7-8 mesiacov.
 4. Produkcia mäsa: 55-60%.
 5. vrh: 8-10 králikov.

Sovietskej činčily

Sovietska činčila je ďalší populárny druh veľkých mäsových a kožných králikov, niekedy vysadených ako domáce zvieratá. Jedná sa o veľké, svalnaté, dobre postavené zvieratá s rozvinutou kostrou, predĺženým telom, malou hlavou a vertikálne nastavenými, stredne dlhými ušami.
Sovietskej činčily
Kožuch je krátky, hustý, jemný na dotyk, rovnomerne zahustený. Farba je prevažne modrasto-šedá, vo svetlých odtieňoch namaľované obočie, brucho, spodná časť chvosta a labiek. Hroty chvosta a uší sú zvýraznené čiernou farbou. Kľúčové vlastnosti:

 1. Hmotnosť dospelého: 5-8 kg.
 2. Dĺžka tela: 60-65 cm.
 3. Porážkový vek: 6-7 mesiacov.
 4. Produkcia mäsa: 56-63%.
 5. vrh: 7 – 10 králikov.

Angorský králik

Pod názvom “Angorský králik” sa netýka jedno konkrétne plemeno, ale celá skupina zvierat, pre ktoré je charakteristickou spoločnou črtou angora vlna. Najznámejšie plemená králikov Angora: nemecky, francúzsky, anglicky, atlas, obrie. Druhý druh bude podrobnejšie preskúmaný.

Angorskej obri majú veľmi neobvyklý vzhľad – na prvý pohľad sa môže zdať, že to nie je zviera, ale jednoducho obrovská hruda dlhé, snehobiele vlasy. Hlava je široká, nasmerovaná na nos, sploštený nos, krátke uši, ozdobené kefami, oči v červenom odtieni. Srsť na papuli je oveľa kratšia ako na celom tele.
Angorský králik
Strážný dĺžka vlasov – až 20 cm v priemere. – 15 cm po dobu jedného mesiaca vlasy môžu dorásť 3 cm Hoci takej hustote a dĺžke vlny, angorskej obri takmer nezhodí, tak, aby si ich strihanie vlasov budete potrebovať špeciálny stroj alebo vychosyvat .. Kľúčové vlastnosti:

 1. Hmotnosť dospelého: 4,5-6 kg.
 2. Dĺžka tela: 50 cm.
 3. Porážkový vek: 6-7 mesiacov.
 4. Produkcia mäsa: 55%.
 5. vrh: 8 králikov.
Dôležité! Starostlivosť o vlnu Angorských gigantov je oveľa zložitejšia ako u iných plemien. Ak je starostlivosť nesprávna, kabát bude zmätený, tvoria kože, čo znemožní jeho ďalšie použitie.

Najväčšie králiky: obri, držitelia rekordov

Hoci priemerná hmotnosť králičieho gigantov dosahuje 6-10 kg, existujú reálne ťažké váhy, ktorých ukazovatele hmotnosti výrazne prevyšujú štandardy svojich plemien. Napríklad v Anglicku sa králika s názvom Darius o hmotnosti 22,2 kg s dĺžkou 130 cm zdvihla na farme Annette Edwards v Worcesteri.

V roku 2010 bola zviera zapísaná do Guinnessovej knihy rekordov ako najväčší králik na planéte. Tieto impozantné rozmery, je povinný do aktívneho života a pestrá strava bohatá denná ušami obra zje dve hlavy kapusty, šesť jablká a dvakrát toľko mrkvy.
Králik Darius

Tak riedenie dnes môžu vybrať nielen štandardné plemeno s priemernou hmotnosťou a hmotnosťou, ale títo obri poteší mäso nielen vysokú produktivitu, ale aj na kvalitu pokožky. Treba však mať na pamäti, že obrovské králiky vyžadujú vhodné podmienky, aby mohli plne odôvodniť názov najväčších zástupcov rodiny.