Najväčší býci na svete

Belgická modráDnes sa dozviete o chovných plemenách dobytka, ktoré sa môžu pochváliť veľkou hmotnosťou a neprekonateľnými produktívnymi vlastnosťami. Zvážte držiteľov býkov a tiež o najväčších voľne žijúcich párnokopytníkov.

Najväčšie plemená dobytka

Výberové práce, vyradenie a výber partnerov umožňujú získať plemená, ktoré majú nepredstaviteľné hodnoty hmotnosti.

Hereford

Anglické plemeno mäsa, ktoré bolo chované v XVIII. Storočí utratením na základe dostupných miestnych zástupcov hovädzieho dobytka. Chovatelia v Spojených štátoch naďalej zlepšovali kvalitu plemena. V roku 1928 boli kravy Hereford privedené do ZSSR, kde boli použité na prechod s mliečnymi a mäsovými plemenami.

Obaja býci a kravy majú svalnaté masívne telo a tiež skrátili končatiny. Pri narodení má mladá váha 28-33 kg, ale hmotnosť dospelých plemien je 30-40 krát väčšia. Maximálna hmotnosť kravy je 850 kg a býk – 1350 kg. Je potrebné vziať do úvahy, že priemerná výška je len 125 cm.

Dôležité! Spočiatku sa toto plemeno používalo ako ťažná sila a úsilie chovateľov bolo zamerané na to.

“Hereford” má obvod asi 2 m, hĺbka hrudníka – 72 cm a dĺžka tela -. O 1,5 m sú oceňované a povolené pre produkt chutnosti mramorované výťažku mäso jatočnej je až o 70%. Hereford dobytka

Holstein

Holandské plemeno mlieka, ktoré je jedným z najproduktívnejších a najrozšírenejších na svete. Chov sa týka Američanov v polovici XIX storočia. Súčasne sa usilovalo o zvýšenie objemu mlieka a živej hmotnosti rohoviny.

Priemerná hmotnosť dospelých kráv je 650-750 kg a býky -. 0,9 až 1,2 m Podstata vynálezu deň nezastaví prevádzku výber, ako úlohu, aby minimálnej hmotnosti na 850 kg.

Naučte sa, ako obsahovať výrobcov býkov.

Zloženie tela zvierat je známe, kohútik je 140 cm, hĺbka hrudníka je až 80 cm vrátane. Vyznačujú sa veľkým objemom vemena, ktoré má tvar pohára.

Napriek skutočnosti, že hmotnosť býkov presahuje jednu tonu, jatočný výnos z mäsa nepresahuje 55%, čo poukazuje na závažnú kostru zvierat. Zároveň môže výnos mlieka prekročiť 10 tisíc kg za rok.
Holštajnské plemeno

Kian (taliansky)

Talianske smerovanie mäsa, ktoré bolo vybrané v starovekom Ríme. Zvieratá sa vyznačujú agresivitou a pohyblivosťou. Vzhľadom k veľkosti môže krava zabiť osobu s úderom do zadných alebo predných kopytníkov. “Chians” bez problémov skákať cez ploty, ktorých výška dosahuje dva metre.

Zoznámte sa s krávami bez hovädzieho dobytka.

Priemerná váha dospelého kravy je 750-1000 kg a býk -. 1,2-1,5metry tak veľkú váhu vzhľadom k priemernej výške kohútiku 150-180 cm, pretože to, čo sa zdá byť obrovský zviera. Hlavným rozdielom tohto plemena je jeho rýchly rast. Zvýšenie dennej hmotnosti dosiahne 2 kg. Súčasne vo veku 1 roku je priemerná hmotnosť 475 kg.

Výnos z mäsa – 60 – 65%, zatiaľ čo výrobok je diétny, pretože má malé percento tuku.
Kiana rock

Kalmyk

Ruské mäso, ktoré bolo chované na základe miestneho dobytka, pochádza zo Západného Mongolska. Kravy majú dobre vyvinutý materinský inštinkt, kvôli ktorému sa ani majiteľ nemôže dostať k mladým.

Hmotnosť kráv je 450-600 kg, býky – 750-900 kg. Konštitúcia tela je podobná úlovku. Treba poznamenať, že krávy Kalmyk sú dobre prispôsobené prudko kontinentálnej klíme. Môžu nahromadiť veľa tukov, aby prežili chladné zimy.

Viete? Kalmyk kravy pri hľadaní jedla môže ísť až 50 km za deň, dokonca aj pri ťažkých mrazoch kvôli hrubým vlneným a tučným nánosom.

Výnosy z usmrtenia – 60%. Zároveň je 70% celkovej hmotnosti vo svaloch a iba 10% v tuku. Ročný výnos mlieka je malý: nie viac ako 1500 kg. Mlieko má obsah tuku 4,2 – 4,4%.
Kalmyk plemeno

Charolais

Francúzske smerovanie mäsa, ktoré bolo chované v XVIII. Storočí v regióne Charolais, vďaka čomu dostalo svoje meno. Pre Charolais je kravy charakterizované ťažkým teľom, preto je potrebné urobiť cisársky rez.

Jedná sa o skutočne obrovské, svalnaté zvieratá, na ktoré sa zdá, že ich telesná konštitúcia je neprirodzená. Hmotnosť kravy je 650 – 1100 kg a býk – 950 – 1400 kg. Treba mať na pamäti, že maximálna výška v kohútiku 145 cm a dĺžka trupu nepresahuje 170 cm. Youngsters rýchlo priberať na váhe, a vo veku 6 mesiacov, má hmotnosť 230 kg.

Dôležité! Kravy sa môžu používať na výrobu mlieka do 15 rokov.

Plemeno je oceňované kvalitným mäsom, ktorého výnos je až 80%. Pokiaľ ide o mlieko, v tejto súvislosti krávy Charolais príliš strácajú. Každý rok môže každý jednotlivec poskytnúť maximálne 2,5 tisíc kg a obsah tuku vo výrobe sa rovná 4%.
Charolais

Shorthorn

Anglické plemeno, ktoré je klasifikované ako mäso, ako aj mäso a mliečne výrobky. To bolo chované v XVIII storočí tým, že prekračuje miestny dobytok s takými plemenami ako holandský a Galloways. Zaujímavé je, že výber spočiatku prebiehal smerom mäsa, ale už v 19. storočí boli vybrané osoby s veľkými hmotnosťami a dobré mliečne výnosy.

Keďže výberové práce boli zamerané na získanie vysoko kvalitného mäsa a mlieka súčasne, hmotnosť dospelých zvierat neporušila záznamy. Kravy priemerne 550-750 kg, býky – 800-1100 kg. V zriedkavých prípadoch existujú jedinci s hmotnosťou do 1 300 kg vrátane. Predstavitelia chovu krátkosrstých plemien majú malú výšku v kohútiku – až 130 cm, šikmú dĺžku kmeňa je 155 cm, obvod hrudníka je 185-200 cm.

Zoznámte sa s plemenami mäsa a dojníc.

Toto plemeno je oceňované za vrahový výnos z mramoru, ktorý dosahuje 81%. Mliečne kravy sa pohybujú v rozsahu 2,5 až 6 tisíc kg ročne. Výrobky sú vysoko kvalitné, preto je plemeno chované nielen v Európe, ale aj v USA, Kanade, Austrálii av niektorých regiónoch Ruskej federácie.
Krátky kameň

Najväčší a najťažší býci na svete

V Guinnessovej knihe rekordov existujú zástupcovia plemien, ktoré zasahujú s ich hmotnosťou, výškou alebo postavou. Ďalej sa dozviete o najväčších býkoch na planéte.

Zistite zaujímavé fakty o kravách.

Donetto (plemeno Kian)

Držiteľ rekordu bol určený na výstave v roku 1955 v Arezzo (Taliansko), bol zástupcom plemena Kiana, býka menom Donetto. Jeho hmotnosť bola 1740 kg. Priemerná váha býkov často nepresahuje 1500 kg. Donetto

Polní maršál (plemeno Charolais)

Osemročný býk s názvom Feldmarshal sa stal najťažším býkom Anglicka. Jeho hmotnosť je 1670 kg a vo veku sedem rokov vážil o 136 kg menej. Zviera nebolo pestované na výstavy, ale bolo použité na farme na insemináciu a rôzne diela.
Polemaršál

Viete? Najťažšia krava na svete, prezývaná hora Katadin, žila na začiatku 20. storočia. Jej hmotnosť dosiahla 2270 kg a obvod kmeňa bol 400 cm.

Daniel (holštajnské plemeno)

Bull Daniel chce do Guinnessovej knihy rekordov zaradiť ako najvyšší predstaviteľ hovädzieho dobytka na svete. Jeho výška v kohútiku je 194 cm. Zviera spotrebuje štyrikrát viac jedál než jeho náprotivky. Býk je vyšší ako jeho príbuzní viac ako 40 cm. Zaujímavé je, že Holštajnské plemeno nie je známe svojim obrovským rastom.
daniel

Repp (plemeno Podolskaja)

Ukrajinský držiteľ rekordov, býk-inseminátor, reprezentujúci plemeno Podolskaja, má hmotnosť 1,5 tony a je naozaj úžasné. Je to najväčší a najťažší býk na území SNŠ. Za rok na úkor svojich spermií sa narodilo viac ako 50 tisíc kusov mladých zvierat. Repp

Najväčší divoký býk

Vo voľnej prírode žije veľké množstvo hovädzieho dobytka, ktoré sa môže pochváliť veľkou telesnou hmotnosťou a dĺžkou. O týchto otázkach sa bude ďalej diskutovať.

Zistite, aké druhy divých býkov sa zachovali dnes.

Gaur (ázijský bizón)

Vzťahuje sa na rod týchto býkov. Distribuované v niektorých oblastiach Indie, Pakistanu, Thajska a Kambodže. Domestikovaná forma sa nazýva gayal.

V prírodných podmienkach zvieratá rastú obrie. Ich priemerná hmotnosť je 1,5 m, a v niektorých prípadoch dosahuje 2 m. Výška ramien je 230 cm a dĺžka roh je 90 cm. V tomto okamihu populácie gaur odhaduje 20 tisíc. Jednotlivci. V mnohých regiónoch je tento druh ohrozený.
Gaur

Zubr (európsky bizón)

Európsky bizón je druh bizóna. Predtým sa toto zviera našlo na celom území Ruska a Európy, ale už v stredoveku sa znížil biotop bizónov. Zostali len v strednej a východnej Európe. Teraz má len niekoľko zástupcov vo voľnej prírode, ale mnohé európske krajiny chovajú zvieratá v zoologických záhradách, aby ich uvoľnili do rezervácie voľne žijúcich živočíchov.

Viete? Biskóny sa s ostatnými veľkými býložravcami nedostávajú, pretože v rezervách, kde sa chovajú, sa v kŕmnych oblastiach často nachádzajú telá losu, jeleňa a kone. V tomto prípade sa zviera obáva ľudí a útokov iba v prípade nebezpečenstva.

Bizon je najsilnejším krajným cicavcom v Európe. Na začiatku XX storočia existovali jedinci, ktorých hmotnosť dosiahla 1,2 t. V podmienkach zajatia zvieratá rástli menej vážne až do 900 kg. samec dĺžka tela je 300 cm, výška v kohútiku – 190 cm, obvod hrudníka -. viac ako 2,5 m u žien je nielen menšej veľkosti, ale obsah tuku v mlieku, ktoré živia ich teľatá. Je to trikrát hrubšie ako kravské.

Na začiatku tohto storočia bola populácia bizóna asi 3,5 tisíc osôb.
zubor

American Bison

Blízky príbuzný bizóna, ktorý patrí do rodu bizóna. Pretože sa môžu prelínať, sú často označované ako tie isté druhy.

Predtým bol americký bizón distribuovaný po celej Severnej Amerike, ale v súčasnosti sa jeho biotop znižuje. Bison sa nachádza len na severe a západne od Missouri. V USA, Kanade a Mexiku sa zviera považuje za divoké aj domáce.

Zistite, čo je Watussiho vôľa pozoruhodné.

Dĺžka tela bizóna je 250-300 cm, priemerná hmotnosť je 900-1300 kg. Výška v kohútiku dosiahne 200 cm. Zároveň môžu predstavitelia rodu vyvinúť rýchlosť viac ako 50 km / h (rýchlejšie ako kôň).

Hospodárske zvieratá amerického bizóna, ktoré sú držané na komerčné účely, sú asi pol milióna kusov. Vo voľnej prírode nie je viac ako 20 tisíc osôb.
American Bison

Zástupcovia chovných plemien hovädzieho dobytka z hľadiska hromadných indikátorov sú už nadradení divokým príbuzným. Kravy a býky sa môžu pochváliť nielen pôsobivými veľkosťami, ale aj kvalitou mäsa, ako aj objemom vyrobeného mlieka. Zároveň sa práca nezastaví, čo v blízkej budúcnosti umožní pestovať rýchlo rastúce nenáročné zvieratá s obrovskou živou hmotnosťou a veľkým percentom produkcie.

Najväčší býci na svete: video