Najmenší kôň na svete: zoznámenie sa s Falabellou

miniatúrne kôň
“Poník je tiež kôň …” – známa pieseň z detstva. Nie všetky malé kone sú poníky. K dispozícii sú miniatúrne priateľské kone, ktoré dokážu obrátiť hore nohami všetky ustálené stereotypy o koňoch. Vrcholné, veselé, miniatúrne falabella kone sú skutočným zázrakom chovu.

pôvod

Rodiskom najmenšieho koňa je Argentína. Začala pracovať na odstránení miniatúrnych koní Irishman Patrick Newtall, ktorý žil v Argentíne.

Blysol sa k tomuto nápadu, ako je výsledkom mnohých rokov tvrdej práce, on vytvoril stádo koní, ktorých rast nepresahuje 75 cm Voľba plemien koní Falabella pokračoval jeho syn. – Juan Falabella.

Spočiatku prekonal poníkov s koníkmi, ktoré odniesol Newtall. Aby sa zachovali rozmery poníkov, ale ponechanie pôžitku koňa zostalo nezmenené, na výbere sa zúčastnili len najmenšie kone.

Viete? História vzhľadu mini-koňa bola tiež pokrytá rozprávkovými legendami. Jedným z nich je, že sa našiel v údolí, v ktorom bolo všetko veľmi malé: rastliny aj zvieratá.

miniatúrne kôň

Charakteristika a opis plemena

V žiadnom prípade by sa nemali zamieňať s poníkmi, pretože predstavitelia tohto plemena si zachovali proporcionalitu a dokonalosť svojich väčších bratov. Poníky sa vyznačujú svojou vytrvalosťou a schopnosťou pracovať a drobné kone sú sotva schopné odolať hmotnosti dieťaťa.

Výška a hmotnosť

Malé kone si zachovali milosť veľkých zástupcov, ale ich rast je 37-70 cm a hmotnosť 20-60 kg.

exteriér

Zviera vyzerá veľmi primerane, ale jeho hlava je dostatočne veľká. Charakteristickým znakom plemena je menší počet rebier, absencia jedného alebo dvoch. Nohy sú tenké, kopyto sú miniatúrne. Hriva a chvost sú neuveriteľne silné a krásne, pokožka je tenká a lesklá.

Ďalšie informácie o týchto plemien koní as veľkou záťaž (vlys, Vladimírsky kôň, Tinker) a kone (Arabský plnokrvník, Appaloosa, arabský).

oblek

Farba miniatúrnych koní je veľmi rôznorodá. Všetko závisí od farby koní, ktoré sa zúčastnili výberu.

Dôležité! Je potrebné vakcinovať mini-kone a pravidelne kontrolovať hrivu a chvost, pretože sú náchylné k výskytu parazitov a sú náchylné k ochoreniu.

znak

Mimoriadne dobré stvorenia, ktoré sa od prvého stretnutia dokážu stane najlepším priateľom. Zvieratá sú v dobrom kontakte s deťmi. Pomocou týchto miniatúrnych koní sa naučia jazdiť malí jazdci.

Skutočne známa skutočnosť, že koní upokojujú a dokonca prispievajú k vyliečeniu rôznych chorôb, toto plemeno nie je výnimkou. Malý kôň sa stane najvernejším a najlepším priateľom v úlohe domáceho miláčika.

Jemné a láskavé zviera, ktoré veľmi miluje hry a komunikáciu, určite pridá pozitívny do vášho života. Neuveriteľne citlivé na ľudské emócie, jemne cítia náladu.
miniatúrne kôň

Výrazné vlastnosti

Okrem všetkých vyššie uvedených charakteristík je trpasličí kôň neuveriteľne chytrý, veľmi ľahko sa trénuje. Naučte ju, aby prekonala prekážky, skákať a rýchlo, aby bežala aj nový kôň.

Flexibilita a túžba odmietnuť všetky rozmary majiteľa – jeho osobitosť.

Dôležité! Je potrebné poskytnúť vyváženú stravu nasýtenú vitamínmi a minerálmi. Falabella by nemala byť prehnaná.

Použitie skaly

Deti sú dekoratívne, nie sú používané na jazdectvo. Minikár môže vytiahnuť vozík s dvoma deťmi alebo s jedným dospelým. Najčastejšie pôsobí ako zviera.

Sú tak krehké a elegantné, že takmer nikto nepredstavuje myšlienku používať tieto drobky na ekonomické účely. Pri pohľade na veľmi vysoké náklady na falabellu sú skôr prvkom luxusu a bohatstva, čo prináša maximálnu spokojnosť z komunikácie.
miniatúrne kôň
Tiež môžu byť vidieť v aréne cirkusu, sú ľahko trénovať a ochotne prehĺtať pred verejnosťou.

Veľmi často sa mini-kone stali pomocníkmi pre ľudí so zdravotným postihnutím, čo je spôsobené ich prispôsobivosťou a dlhou životnosťou (až 45 rokov).

Vlastnosti chovu

Tehotenské plemeno falabella trvá 13 mesiacov, to je ich vlastnosť, pretože na to, aby vydržal spoločnú kolt trvá 11 mesiacov.

Oplodnené umelo plemeno je charakteristická dominantným génom, normálne kobyly pri krížení s žrebca plemena narodil miniatúrny žriebä, ktorý sa dozvie jeho matku výhradne čuchom.

Ak sa človek blíži k novorodencovi v čase narodenia, môže sa vyskytnúť veľmi silná emocionálna pripútanosť, dieťa ho považuje za príbuzného.
Falabella
Mares aktívne venuje pozornosť svojim deťom počas prvých 4 mesiacov, potom sa poručníctvo skráti na dojčenie až do 10 mesiacov. Rast mini-koňa pri narodení je približne 40 cm, po uplynutí prvého roka života sa zviera stane nezávislé a tri roky sa považujú za dospelých.

Falabella je od detstva veľmi zvedavým koňom, od prvých dní, keď prejavil záujem o staršie obyvateľov koní, ich známy sa koná v hernej forme.

Viete? Najmenší kôň tohto plemena sa narodil s výškou 35,5 cm a vážil 8 700 kg

Kone sú veľmi citlivé na zmeny teploty, takže musia stráviť noc v stajni. Je dôležité, aby nedošlo k žiadnym návrhom, pretože deti môžu ochladiť.

V opačnom prípade starostlivosť o Falabellu nebude veľmi ťažká, líši sa len od starostlivosti o obyčajných žrebcov. Vitajte dlhé prechádzky na čerstvom vzduchu a zábavné aktívne hry, ktoré miniatúrne kone.
Falabella
Tieto neuveriteľne chytré a krásne zvieratá sú schopné dať moru radosti, pozitívne svojim pánom a nenechať nikoho ľahostajným.