Najlepšie tipy pre pestovanie Campanula Garden

Kampanula V súčasnej dobe existuje viac ako 400 druhov kampanuly – kvetina, ktorá sa nazýva zvonček ľudí. Polovica svojich druhov zaujala miesto na súkromnej pôde. Najpopulárnejší kampanuly, kvitnúce len pár mesiacov v roku, vzhľadom k tomu, že nie je vyberavý a nevyžaduje žiadnu zvláštnu starostlivosť.

Vlastnosti výsadby záhradnej kampane na mieste

Hlavným prvkom je predbežná príprava pôdy: musí byť dôkladne vykopané, odstránené buriny a korene, rovnako ako hnojivo.
Záhradná kampaň
V závislosti od dĺžky rastliny sa výsadba uskutočňuje vo vzdialenosti 25 až 50 cm medzi puzdrami. Po správnej vysádzacej kampani obdobie kvitnutia príde načas.

Dôležité! Počas transplantácie kvetu je potrebné opustiť svoje korene v zemi: pokúste sa neotrasiť rastlinu, aby nedošlo k zrazeniu pôdy z nej. Priestory na transplantáciu by mali byť dobre vyhĺbené vopred.

Optimálny čas na výsadbu na otvorenom teréne

Kvety sú zasadené koncom mája alebo začiatkom júna. V tejto dobe sa pôda už dobre zahriala, takže bude ľahšie, aby semená vyklíčili. Na jeseň je najlepší čas, keď môžete uskutočniť kampaňový transplantát alebo ho nechať na otvorenom teréne. Takýto čas umožňuje, aby sa kvet zakorenil a dobre znášal prichádzajúcu zimu.

Kombinácia bielej a modrej farby je výherná možnosť pre dizajn záhonov. V tomto prípade susedmi kampane môžu byť aquilegia, delphinium, clematis, astilba, sasanka, ruže, pivonky.

Výber miesta pre rast

Napriek skutočnosti, že kampaňová záhrada – nenáročná rastlina, na získanie bujnejšieho a dlhšieho kvitnutia, človek by mal dodržiavať niektoré pravidlá:

 • miesto musí byť nevyhnutne vystavené slnečnému žiareniu;
 • ťažké odrazy v stave závodu;
 • zloženie pôdy musí byť mierne alkalické alebo neutrálne;
 • Odvodnenie pôdy je dôležité, pretože kvety trpia stagnáciou vlhkosti;
 • Pred vysadením musíte vykopať zem a odstrániť všetky buriny.

Kampaň na záhrade

Výsev semien v otvorenom teréne

Najčastejšie kampaňovaná záhrada pochádza zo semien. Pri rozhodovaní o tom, aby rastlina kvitne na jeseň, sú umiestnené priamo v otvorenom teréne (odporúčané, aby to na konci októbra). Ale na jar (marec), je lepšie ich zasiať v hrnci. Bez ohľadu na umiestnenie by mala byť pôda dobre navlhčená. Pre rýchlu a dobrú sadenice klíčenie semien by mali klesnúť do krajiny o 3 cm.

Vlastnosti karnevalovej starostlivosti v záhrade

Starostlivosť o zvony nevyžaduje veľké úsilie, ale existujú určité pravidlá, dodržiavanie ktorých po výsadbe rastliny umožní rýchlemu rastu a rozkvetu.

Viete? V dávnych dobách boli zvony považované za silné privorotnym prostriedkom. Ak chcete prilákať milovanej dievčine, kvetina bola roztrhnutá za úsvitu a upevnená v blízkosti dverí jej domu. Verili, že vôňa zvonu prinesie lásku.

Pravidlá zavlažovania

Mnoho ľudí, ktorí sa rozhodli naplniť svoje domček s zvonmi, majú záujem o to, ako sa starať o bojovníka na záhrade. Prvá vec, ktorú potrebujete vedieť, je, že tieto kvety ako voda, ale napájanie by malo byť sezónne.
Zalievanie Campanula

 • Aktívny rast kvetu začína v marci a končí v septembri. V tejto dobe, môžete si vodu krásy každý deň, v hrnci, pôda by mala byť aj vlhká.
 • Po ukončení kvitnutia sa zalievanie znižuje na dva krát týždenne.
 • V chladnej sezóne, kedy sa rastlina odpočíva, stačia dve zalievanie mesačne.

Ako už bolo spomenuté, je dôležité, aby voda nestala, pretože môže dôjsť k rozpadu koreňa. To povedie k smrti kvetu.

Vytvorenie krásnej kvetinového záhonu, zvážte obdobie kvitnúcich rastlín: to bude jar, leto alebo jeseň? Ak môžete správne kombinovať kvety, vychutnajte si jasné farby bude celá teplá sezóna.

Ovzdušňovanie a uvoľňovanie pôdy

Odstránenie nadmernej vegetácie a ošetrovania pôdy je mimoriadne dôležité pre pestovanie zvonkov. Uvoľnenie pôdy je nevyhnutné, pretože potom korene dostanú dodatočné množstvo kyslíka, ktoré rastlina veľmi potrebuje. Weeds by tiež mali byť neprítomné, aby nezachytili vlhkosť a iné minerály z pôdy, v ktorej rastú Campanula.

Aplikácia hnojív

Campanula záhrada počas pestovania potrebuje ďalšie množstvo organických prvkov. Odporúča sa vykonať takéto oplodnenie na jar av lete.
Dusíkaté hnojivá
existuje niekoľko pravidlá uplatňovania hnojív:

 • čerstvý hnoj je lepšie vylúčiť, pretože to vedie k rozpadu koreňov;
 • vrchný obväz sa vykonáva raz za 7 dní;
 • na jar sa odporúča zaviesť hnojivá obsahujúce dusík;
 • Pred kvitnutím sa minerálne látky pridávajú do pôdy;
 • po vysušení kvetenstva kŕmia pôdu draslíkom alebo superfosfátom.
Dôležité! Campanula sa tiahne k svetlu, takže by sa nádoba s rastlinou mala niekedy otočiť, ale mali by ste vedieť, že ostrý ohyb o 180 stupňov poškodí rozkvet.

Prerezávanie vyblednutých kvetov

Dlhodobá kampaň po vysadení a potrebách sezónnej starostlivosti rezané kvety, ktoré už vybledli. Profesionálne záhradníci odporúčajú v neskorom jesene skrátiť všetky stoniek o dĺžke 10 cm. Na jar rastliny dôkladne prezrieť, odstrániť a znovu sušia sa stonky sú rezané na dĺžku 5 cm. Po týchto manipuláciou všetky spiace púčiky prebudí, bude nové silné výhony.
Kampanula záhradné

Obdobie odpočinku a prerezania Campanuly

Aby kvety prežili dobre a budúci rok sa radovali s krásou v záhrade, je potrebné urobiť akcie:

 • znížiť počet zavlažovania na maximum, aby sa zabránilo stagnácii vody počas chladného počasia;
 • znížiť teplotu obsahu na +12 ° C;
 • odstrániť výhonky a nechať na každej vetve viac ako dve púčky.

Ak vykonávate všetky tieto akcie s kvetinou v hrnci, aktivista bude môcť opäť kvitnúť na novoročné sviatky.

Viete? Zvončeky sa vždy pozerajú nadol, čo im pomáha chrániť peľ a nektár pred vlhkosťou. Pri suchom veternom počasí sa semená rozptyľujú na zemi. Keď sa počasie zmení, kvet sa zatvorí a vytvorí ochranu. Okrem toho sú zvony najviac populárne pri skladaní kytice lúčnych kvetov.

Víťazná vytrvalá kampaň

Campanula v zime potrebuje dodatočný prístrešok, a to aj napriek mrazuvzdornosti. Po jesennom prerezaní rastliny by korene mali byť pokryté rašelinou a padlými listami.
Materiály pre prístrešok

Ako sa zaoberať chorobami a škodcami

Campanula pri nástupe do chaty môže byť vystavená ochoreniu, keď sa zmenia podmienky pestovania.

Nadmerná vlhkosť a nedostatok svetla vedú k porušeniu hubových chorôb, hrdze, prstencovitých miest a múčnatok. Na prevenciu ochorenia sa pôda spracuje síranom medi alebo topazom. Pri príliš suchom počasí môže rastlina napadnúť také parazity, ako sú drogy, halušky, slimáky alebo vošky. Na boj proti nim sa uchýliť k pomoci superfosfátov alebo drogy “Spark”.

Iné spôsoby propagácie Campanuly

Kvety Campanula môžu byť tiež pestované rozmnožovaním a inými prostriedkami, o ktorých budeme podrobnejšie diskutovať nižšie.

Rozdelením kefa

Podobne každý, kto si praje, môže zvýšiť počet rastlín v jeho záhrade. Nie je to ťažké.

Na konci kvitnutia, je Bush opatrne vykopané a rozdeliť na niekoľko častí s ostrým nožom, je dôležité, aby v každom z nich bol aspoň jeden bod obnovenia. Získané kríky sa potom umiestnia na vopred pripravené miesta a napojia sa. To by sa malo uskutočniť v septembri, aby mal bojovník čas pred zimou.
Rezané z Campanuly

výstrižok

Pri tejto metóde sa odrezáva 15 cm vetva zo spodnej časti výhonku z puzdra a umiestni sa do nádoby s vodou. Potom počkajte, kým sa korene nevyskytnú, ihneď prenesiete do hrnca rašeliny a piesku. Zalievanie rastliny v tejto dobe nie je potrebné, postačí ju posypať vodou. Po uzdravení a nábore môže byť kvetina transplantovaná do otvoreného priestoru.

Keď viete, ako rozvinúť kampaň a dodržiavať všetky pravidlá, môžete si ju vychutnávať počas celého leta. Bude to stačiť na doplnenie vašej záhrady novými kríkmi a svetlé farby vás budú vždy obklopovať doma.