Najlepšie rajčiakové odrody pre Sibír

Odrody rajčiny pre Sibír

Keď sa v 18. storočí objavili prvé rajčiaky v Rusku, nikto by nedokázal predpokladať, že by získali takú popularitu.

A táto zelenina začala rásť nielen v teplých oblastiach, ale aj na ropných plošinách Severného ľadového oceánu.

Čo tu máme potom hovoriť o kultivácii tejto kultúry v regióne, akým je Sibír.

Chovatelia pracovali tvrdo na vylúčenie mrazuvzdorných a nenáročných odrôd slnečného svitu, ktoré by boli dobre upravené v miernom podnebí sibírskej oblasti.

Zvlášť sa v tejto otázke pokúšali chovatelia Altai.

Jedná sa o odrody, ktoré odvodili, ktoré sú najpopulárnejšie u amatérskych záhradníkov.

Opis odrody “Nastenka”

Táto odroda je klasifikovaná ako odrody skorých zrelostí.

Dokonca sa ukázal v sibírskych oblastiach, pretože má pusté semenáče, skôr nenáročné na poveternostné podmienky.

Krík malý, nádherné, nevyžaduje ďalšie pasynkovaniya. Plody dozrievajú takmer súčasne počas 2-2,5 týždňov. Väčšinou sú zaoblené, mierne pretiahnuté, s hmotnosťou až 150-200 gramov.

Táto odroda nie je ovplyvnená oneskorením, tak to často používajú chovatelia kamiónov nielen na výsadbu v skleníku, ale aj na otvorenom teréne. Panička veľmi milujú mäsité paradajky. Tvrdé ovocie si zachová jemnú chuť čerstvú a nakladanú.

Zasadenie týchto semien by sa malo vykonať v marci v zhutnenej pôde. Sadenice je potrebné mulčiť s rašelinou, čo urýchli proces klíčenia sadeníc. Optimálna teplota pre sadenice tejto odrody bude 25 – 26 ° C.

Sazenice musia byť pokryté filmovým materiálom. Zber sa uskutočňuje pri vzhľade 1 – 2 z týchto hárkov. Rastliny v krajine potrebujú sadenice vo veku 60 – 65 dní, kedy na výhonoch už existuje 6-7 listov. Transplantácia na zem v máji v súlade so štandardnou schémou (40 x 50-50 cm).

Keďže môže odolávať zhoršeniu poveternostných podmienok, poľnohospodárska technológia je bežná. Mierne zavlažovanie pod koreň, pravidelné kŕmenie, najmä v zlých pôdnych podmienkach.

V pasynkovanii to nepotrebuje. K mriežkam je možné pripevniť púzdra, aby sa uľahčilo zber a tiež odstránenie buriny. Pôda musí byť mulčená slabou slabou alebo trávou, takže korene nemrznú v silnom sibírskom podnebí.

Neskorá blata sa nepoškodí, ale preventívne postrekovanie fungicídmi obsahujúcimi meď neublíži.

Variety “Zyryanka”

Odroda je veľmi produktívna

Táto odroda sa nazýva čoskoro, preto sa odporúča ju pestovať buď v skleníkoch alebo pod polyetylénom.

Napriek tomu chovatelia dokonale prispôsobujú teplotným zmenám.

Rastlina je určujúca a jej výška dosahuje 70 – 75 cm, preto kríky nemusia viazať ani brožúru.

Zretie ovocia sa zvyčajne začína 95. dňom od okamihu klíčky rastliny. Ovocie samotné je malé, až 60-80 gramov, slivkovité, ploché.

Výnos je dosť vysoký (do 18 kg / m2). Treba osobitne poznamenať, že odroda je veľmi odolná voči typickým chorobám paradajok, ako je hniloba vrcholov, bakteriálna škvrna, septoróza. Paradajky majú vysokú trvanlivosť.

Dokonale sa zachoval v dobre vetranej, temnej miestnosti. Pani najmä chcú zachovať túto odrodu vzhľadom na skutočnosť, že ovocie je malé a nevytvára sa pod vplyvom teploty. Tiež sa odroda stala vynikajúcou zložkou v kečupe alebo omáčke z dôvodu jeho mäsitosti.

Zasadenie sadeníc by malo byť vykonané koncom februára. Postup pre pestovanie sadeníc je bežný. Zberanie vo fáze 2 listy.

Kultivujte lepšie v rašelinových kontajneroch a potom nepoškodte koreňový systém ťahaním z hrncov. Transplantácia do zeme sa najlepšie uskutoční vo fáze 8 listu. Odroda je určujúca, takže každý Bush potrebuje veľa priestoru. Systém pristátia sa líši od bežného (60×60 – 70 cm).

Odroda je veľmi nenáročná, pretože bola vybraná špeciálne pre pestovanie vonku. Zavlažovanie by sa malo vykonávať mierne. Ak s týmto postupom trochu utiahnete, kefy budú normálne prežiť nedostatok vlhkosti. Vyžaduje sa mulčovanie. Nemôžete pasynkavku kríky, pretože plody sú malé. Podväzok podľa vlastného uváženia. Liečba kríkov s prípravkami proti phytophtoru je povinná a je lepšie sprejovať viac ako raz.

Grade “Bull’s Heart”

Plody sú veľmi veľké, takže nemôžete viazať kešu tak, aby rajčiaky nevypadli

Táto rajčiaka je veľmi nepredvídateľná voči poveternostným podmienkam. Stredné dozrievanie, neurčité.

Prvé plody sú pomerne veľké, ktorých hmotnosť dosahuje 500 gramov a niektoré dokonca 700 až 800 gramov.

Následné zber je o niečo menej.

Paradajky majú oválny tvar, smerom von veľmi podobné srdcu, a preto pravdepodobne dostali svoje meno. Výška kefa dosahuje 150-170 cm, ale kvôli veľkosti ovocia Väzba sa neodporúča, pretože nemôžu vypadnúť a vyspať.

Paradajky nie sú vhodné na konzervovanie v plechovkách, ale ich chuť sa nezhoršuje v nádobe s veľkým hrdlom. Majú malé množstvo semien, mäsité a šťavnaté. Preto sa stanú vynikajúcou surovinou na výrobu šťavy, kečupu, omáčok alebo iných obväzov. Sú vynikajúce v salatách. Preto každý zeleninový záhradník nevyhnutne má vo svojom sprisahaní pár alebo tri kroviny tejto odrody.

Ukladanie osiva by sa malo uskutočniť začiatkom marca. Potrebuje šťuku. Počas rastu sadeníc je žiaduce ich kŕmenie. Transplantácia na otvorenom teréne môže byť v máji a vo vyhrievanom skleníku – začiatkom apríla. Plán vykládky je 40×50 cm. môže umiestniť až 4 sadenice.

Voda lepšie vo večerných hodinách, a potom ihneď mulč, takže vlhkosť trvá dlhšie v zemi. Uistite sa, že patronujete, inak sa krúpy ohýbajú pod hmotnosťou ovocia. Môžete nechať jedného nevlastného syna, aby získal väčšiu úrodu.

Tiež listy pod stonkou musia byť tiež orezané. Optimálne zaťaženie na puzdre nebude mať viac ako 8 kefiek s paradajkami. Počas celého obdobia rastu je potrebné vykonať 2 – 3 vrchný obväz, aby rajčiaky rástli veľké a chutné. Lieky proti phytophtoru sú žiaduce.

Je tiež zaujímavé čítať o odrodách paradajok na otvorenom teréne

Rozmanitosť “Barnaul konzervované jedlá”

Odroda potrebuje pravidelné zalievanie

Jedná sa o malokoranú, ranu dozrievajúcu, deterministickú odrodu, ktorá bola chovaná na ochranu a pomenovaná.

Pestuje sa v skleníkových podmienkach aj v bežných pôdach. Doba dozrievania je približne 95-105 dní od okamihu objavenia prvých výhonkov.

Výška stonky nie je vysoká, až 35 cm, takže ju nemožno zviazať. Zvláštnosťou tejto odrody je, že prakticky všetky ovocie vyrastie súčasne, čo sa podobajú milencom. Na stonke sa zvyčajne pestuje 5-10 ovocia, sú malé, až do 30-50 g, červeno-oranžovej farby, sférického tvaru.

Výhodou tejto odrody je to všetky plody takmer rovnakej veľkosti a vyzerať pekne v banke. Odroda je odolná, ktorá nie je ovplyvnená chorobami a parazitmi. Chuť je uspokojivá, sladko-kyslá. Táto odroda sa často používa nielen pre milovníkov záhradníctva, ale aj pre veľké farmy.

Používa sa metóda sadenia. Vek sadeníc počas výsadby by mal byť najmenej 50 – 60 dní. Podmienky pestovania sadeníc sú štandardné. Schéma výsadby nie je hustá, 5 rastlín na jednotku plochy.

Je potrebné pravidelné zavlažovanie teplou vodou. nutne potrebujete nalepiť kríky. Rastliny budú dobre reagovať na hnojenie s rôznymi komplexmi hnojív. Aby mohli semená rýchlo vystúpiť, môžu sa použiť rôzne rastové stimulátory.

Odroda Gina

Odroda je mladá, preto nie je úplne vyšetrená

Tento druh paradajok je určujúci, stredne rozvetvený, výška puzdra je 40-60 cm.

Plody sú okrúhle, mierne rebrované, pomerne veľké, niektoré dosahujú 300 gramov, takže nepotrebuje dodatočný podväzok.

Odroda bola zavedená pomerne nedávno, preto s amatérmi stále nie je veľmi populárna.

Odborníci si však všimnú niekoľko svojich zásluh. Medzi nimi je potrebné poznamenať odolnosť proti fusáriu, vertikillium vädnutie, dobrá produktivita, vysoký obsah suchých látok v paradajkách.

Plody sú mäsité, nie vodnaté, takže sa dlhodobo skladujú v suteréne.

Prvá zber sa dá získať už 120 dní od okamihu objavenia prvých klíčkov. Plody “Gina” sú krásne a v pôvodnej podobe, ale sú vhodné na varenie a sú dlho držané.

Je potrebné pestovať sadenice. Zasiať semená okamžite v pôde nemôže. Čas na transplantáciu sadeníc na trvalé miesto závisí od poveternostných podmienok. Hlavnou vecou je vyhnúť sa mrazu. Hustota výsadby je stredná, nie viac ako 4 sadenice na 1 m2.

Požadované časté zavlažovanie teplou vodou. Je žiaduce po zavlažovaní potiahnuť a uvoľniť pôdu. V podväzku rastliny nepotrebujú, ale musia byť nevyhnutne pamphoned, takže rajčiaky nie sú malé a chuťové. Všetky ostatné postupy sú v normálnom režime.

Druh “Shuttle”

Plody nie sú zrelé súčasne

Jedná sa o drvenú rastlinu, ktorá rastie pomerne rovno a má niekoľko vetví.

Výška rastliny je v priemere 40-45 cm, nie je súčasne ovocná, ale postupne, ale prvé plody môžu byť získané už 120 dní od okamihu vysadenia semien.

Táto odroda je žiaduca na rast v otvorenom teréne, pretože veľmi potrebuje slnečné svetlo. Okrem toho je odroda dostatočne odolná voči chladu, nepotrebuje odstraňovanie nevraživov a podväzkov. Plody strednej veľkosti, predĺženej formy, majú na konci malý proces vo forme výtoku.

ich ľahko sa prepravuje, pretože nie sú mäkké, ale mäsité. V priemere hmotnosť dosahuje 50-60 g.

Táto odroda je mierne náchylná na neskoré plesne, ale so správnou agrotechnikou a včasným spracovaním je tento problém ľahko vyriešený.

Odporúča sa ako produkt na konzervovanie, priame morenie, marinovanie, vysoký obsah šťavy v buničine.

Ako ovocie dozrieva postupne, je vysoká pravdepodobnosť, že budete používať čerstvé paradajky až do zimy. Odporúča sa pestovať ju spolu s inými odrodami, pretože rastlina je krátko zrelá.

Zasadenie sadeníc by sa malo uskutočniť v posledných mesiacoch marca. Pestovanie a spevnenie sadeníc je povinné. Môžete kopať sadenice v máji. Vysádzanie je veľmi široké, 70×60 cm.

Pôda sa musí pravidelne pestovať, zavlažovať, mulčovať. Nemusíte sa viazať a opravovať rastliny. Povinné hnojenie alebo komplex hnojív, alebo osobitne draslík a fosfor.

Variety “Dubok”

Rozmanitosť je ovplyvnená phytophthorou

Táto jemne pestrá odroda dosahuje výšku 60 cm. Kompaktná, určujúca rastlina sa používa na výsadbu v otvorenom teréne.

Vyžaduje podväzok. Pasynkovanie sa vykoná raz a potom, ak je to absolútne nevyhnutné.

To je veľmi zrelá odroda, Prvé plody sa objavujú na kríkoch 80 až 100 dní po vysadení sadeníc.

Plody sú malé, okrúhle, mäsité, s malým množstvom šťavy. Ale mäso je veľmi vhodné na výrobu omáčok alebo kečupov kvôli veľkému počtu mäsitých vlákien. Odroda má odolnosť voči chorobám, najmä k pôrode.

“Dubok” je obzvlášť vhodný na pestovanie v severných oblastiach. Odroda môže vydržať zmeny teploty a vlhkosti v prostredí, ako aj nedostatok svetla.

V marci môžete zasiať semená. Ponorte sa, keď uvidíte druhý alebo tretí hárok. Môžete sa preniesť na zem na konci mája alebo začiatkom júna, všetko závisí od počasia. Plán pristátia je 50 x 70 cm.

Pravidelné zavlažovanie je povinné, ale je dôležité, aby sa nepreháňalo vodou. Najmä rastliny potrebujú vlhkosť v najaktívnejších vegetačných obdobiach (predtým, ako kvety začnú kvitnúť, keď sa objavia vaječníky, keď plody začínajú dozrieť). Pre kríky môžete vytvoriť ďalšiu podporu.

Odstránenie a uvoľňovanie buriny je žiaduce. Spracovanie z phytophthory je povinné, inak bude zber zomrieť.

Treba povedať, že chovatelia neustále zlepšujú a vytvárajú nové odrody tejto kultúry, ktoré sú prispôsobené podmienkam chladných oblastí Sibíri. Nové odrody môžu vydržať tak nedostatok slnečného žiarenia, ako aj náhle zmeny teploty a nízky stupeň úrodnosti pôdy.