Najlepšie odrody kukurice na varenie popcorn

pražená kukurica
Často, keď ideme do kina alebo zábavného centra, kúpime celý kbelík popcorn. Takže je to vynikajúce a film (alebo show) sa zdá zaujímavý.
Tento výživný výrobok, obsahujúci niekoľko kalórií, môže byť varený doma.

Najlepšie známky

Každý vie, z čoho je popcorn. Z kukurice. Ale nie všetci to vedia na jeho prípravu nie každý stupeň vyhovuje. Zrná by sa mali ľahko roztrhnúť, keď budú vyprážané, majú dobrú chuť a vzdušnosť popcorn.

Kukurica na varenie a konzerváciu sa nazýva cukor. Obsahuje viac škrobu, škrupina obilia je hustá a pri zahriatí sa okamžite rozdelí bez otvorenia. Zrná pre kukuricu obsahujú menej škrobu; Film na nich je tenký, ale silný. Preto nepreniknú naraz a dokonale “dýchajú”.
Cukrová kukurica

Ako vyrobiť popcorn z takej kukurice, zvážte nižšie.

Viete?
kukurica – jediná rastlina, v ktorej ovocí obsahuje zlato.

Najlepšie na prípravu lahôdok sú odrody Vulcan, Lopay-Lopay, Zeya, Ping-pong, Gostinets, Vnučková radosť a ďalšie.

“Volcano”

akosť “Volcano” – rastlina milujúca teplo, odolná voči chorobám. Typ je stredne skorý, výnosný. Výška zariadenia je až 2 metre. Žlté zrná majú tvar oválneho tvaru. Dĺžka uší je asi 15-22 cm. Z jedného kohúta je možné získať až 100-120 g zrna. Taktiež sa táto odroda nazýva “Sopka riedkych” alebo “Sopka praskne.”

“Jej, Jej”

kukurica “Jej, Jej” – stredne skoré, vysoko výnosné. Rastlina je mierne nižšia ako iné odrody – 130-170 cm. Zrná sú žlté, široké, predĺžené. Prstence sú valcovité, približne 200 až 250 g hmotnosti.

“Zeya”

“Zeya” – rozmanitosť skoro. 80 dní po výsadbe môžete zberať. Každý je ako ostatné odrody, okrem obilia. Sú burgundové alebo tmavo červené, široké, zaoblené na jednej strane, na druhej strane špicaté.

“Ping Pong”

“Ping Pong” – stredne skorá odroda. Pripravený na zber asi 100-110 dní po výsadbe. Má krátke, až 15 cm, klasy a malé žlté zrná.

“Kapotáž”

“Kapotáž” – skorá odroda, pripravená na zber po 80 dňoch. Jeho charakteristikou je vysoká odolnosť voči suchu, odolnosť voči ubytovaniu. Ľahko toleruje vysoké teploty, takže sa môže pestovať v suchých, horúcich oblastiach. Rastlina dosahuje výšku viac ako 2 m. Kocky majú dĺžku asi 20 cm, zrná sú žlté, perličkové.

“Vnučka radosti”

“Vnučka radosti” – zoradiť, ako “Zee”, skoré dozrievanie. Len má malý klas, až 12 cm, strieľa až do 1,5 m, semená sú svetlo oranžové. Má vysoký výnos. Kukurica tejto odrody je hygrofilná, netoleruje sucho, rastie a produkuje iba na dobre oplodnenom základe.

“Červená popcorn”

v “Red Popcorn” charakteristický rys – nízke výhonky, až 110-120 cm, čo je aj skorá odroda. Tiež sa vyznačujú krásnymi klasmi, malé, iba 5-10 cm, podobné jahodám. Zrno má farbu mahagónu. Chuť je výborná.

Viete?
kukurica – hlavné jedlo Mexičanov a Indov.

Zvláštnosti pestovania

Ak chcete urobiť popcorn doma, musíte najskôr pestovať kukuricu. Každý to môže urobiť na svojom sprisahaní. Potrebujeme len optimálne podmienky a samozrejme aj túžbu.

Kukurica sa pestuje na ľubovoľnej pôde, s výnimkou piesočnatých a najmä voľných. Rastlina je vysoká, musí byť pevne zakorenená a na takých pôdach je ťažké. Kultivácia kultúry sa najčastejšie uskutočňuje v klimatickej zóne stepnej a lesnej stepnej, pretože všetky odrody sú termofilné. Vietor v tejto oblasti je silný. Na slabej pôde je možné umiestniť rastliny, čo nepriaznivo ovplyvní vývoj výhonkov a následne výnos.
Pestovanie kukurice

pristávacia

Jednou z prvých podmienok úspešnej kultivácie kukurice na popcorn – pristátie v dobre vyhrievanej pôde. Preto pristátie – v máji (aj keď to všetko závisí od počasia).

Najprv pripravíme pôdu. Začnime s analýzou pôdy a “predchodcov”.

Hovorili sme už o pôde. Môžete tu pridať, že kultúra nemôže stáť zablokovanie, takže oxid hlinitý v nížinách tiež nezodpovedá.

Každý vie, že na tom istom mieste nie je možné pestovať kukuricu. Dobre poroste po rajčiakoch a zemiakoch, repy, mrkve a iných koreňových plodinách. Oblasti na výsadbu by mali byť také, aby sa zmestili 4-5 radov. Výnos plodiny, ak je vysadený v rade, klesá.

Zistite viac o zložitosti výsadby a starostlivosti o kukuricu na posteli.

Sadenie kukurice

Pred vylodením denne môžete vyrábať dusíkaté hnojivá: na každých 10 metrov štvorcových. m asi 150 g. Pôda by mala byť uvoľnená do hĺbky 10 cm a získaná. Na ňom by nemali byť žiadne buriny, inak by sa kukurica pretrhla dlho. Možno dokonca zomrie.

Okrem toho by sa mali pripraviť semená na výsadbu. Po prvé, musia byť namočené. Na tento účel sú umiestnené v teplej vode s prídavkom “manganistanu draselného” (mierne ružová farba) a starnú na deň. Zrná majú čas na zväčšenie.

Zasadzujte priamo do zeme (bez rastúcich sadeníc) s povinným zavlažovaním. Najlepšou cestou pre kultúru je metóda štvorcového hniezdenia 50 cm x 50 cm, v diere sú umiestnené 3-4 otvory, napojené a postrekované 2-3 cm pôdy, sadenice sa objavia v priebehu 10-12 dní.
Kukurica sa objaví

Dôležité!
Kukuričný cukor a kukurica na popcorn by nemali rásť, aby sa zabránilo vzájomnému opeľovaniu.

starostlivosť

Kultúra si nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Časté zavlažovanie môže byť potrebné len odrôd milujúcim vlhkosť. V ostatných prípadoch postačuje jedno zavlažovanie za týždeň.

Pre vysoké výnosy povinné kŕmenie. 3-4 týždne po výskyte – organické. Pred uvoľnením “metla” – nitrofoska. Pri tvorbe klasov – potaše a dusíkatých hnojív.

Ako už bolo spomenuté, buriny sú nepriateľmi kultúry. Veslovanie riadkov a riadkov medzi riadkami 3-4 krát v lete. Môže poškodiť plodiny a škodcov: švédske múky, drát, kukuričný motýľ. S nimi pomôžete vyrovnať finančné prostriedky zakúpené v špecializovanom obchode.
kukurica

Kukurica je opeľovaná vetrom. Ak je počasie bezvetrie, potom môžete stonky potrasiť, keď sa peľ objaví na kly a embryá kozy v listoch listov.

Zhromažďovanie a skladovanie klasov

Zbierajte výbežky iba vtedy, keď dobre sušia na stonkách. Predtým sa neodporúča. Ak sa klasy zhromaždia surové a nezaschnú sa na “koreň”, bude to mať vplyv na detekciu zŕn. A my všetci ich pestujeme len preto, aby sme dostali popcorn.

Ak chcete získať maximálny výkon hotového výrobku, prečítajte si, ako správne zber kukurice a ako ukladať kukuricu bez straty.

Pri správnom zhromažďovaní a ukladaní bude miera detekcie 95%.
kukurica

Odstráňte stonky, ktoré potrebujete na klobúky v oblečení, odstráňte ich ihneď pred uskladnením. Po zbere by sa kapusta mala uchovávať jeden mesiac na chladnom a veľmi suchom mieste a potom sa naložiť do vrecúšok alebo papierových vreciek. Uchovávajte klasy (sú to klasy, nie zrná) tiež na suchom a chladnom mieste.

Dôležité!
Použitie kukurice je kontraindikované v prípade žalúdočných vredov a dvanástnikového vredu, s tromboflebitídou a zvýšenou zrážanlivosťou krvi s nízkou telesnou hmotnosťou a anorexií.

Vytváranie popcorn. recept

Ďalej budeme podrobne zvážiť, ako môžeme urobiť popcorn doma. Ukázalo sa, že je to oveľa jednoduchšie ako varenie pravidelnej polievky alebo príprava už známej pizze pre nás. Navyše na rozdiel od ubezpečení výrobcov domácich spotrebičov nebudeme potrebovať špeciálny stroj alebo mikrovlnnú rúru. Potrebujete surovú žehličku s objemom jeden a pol litra alebo bežnú panvicu a plynový sporák.
pražená kukurica

Zvážte dve recepty, ktoré vám povedia, ako urobiť sladkú popcorn doma: “Popcorn s karamelom” a “Popcorn s práškovým cukrom”.

Zložky pre popcorn:

  • Kukurica – ¼ šálky;
  • Slnečnicový olej (môže to byť ľubovoľná zelenina) – 3 dezertné lyžice;
  • Cukor – 1 polievková lyžica. l. (pre prvý recept);
  • Cukor prášok – 1 polievková lyžica. l. (pre druhý recept).


Popcorn s karamelom

Vezmite si liatinu, vylejte olej a vložte ju na strednú teplotu.

Dôležité!
Olej sa naleje do suchých riadu.

Zahrejte olej. Naplňte kukuricu do predhriateho oleja. Pridajte cukor. Zatvorte veko pevne. Dbajte na to, aby ste to pozorne dodržali.

Čoskoro počujete začiatok procesu otvárania zrna. Hneď ako zvuky zaniknú, požiar je vypnutý. Po vybratí z ohňa je potrebné rýchlo naliať obal do nádoby, pretože karamel (ktorý sa vytvoril z cukru) sa môže vznietiť.

Popcorn s cukrom prášku

Tu je potrebné zopakovať rovnaké manipulácie, jednoducho nepočítajte cukor. Po naliatí hotovej popcorn do pripravenej nádoby posypte práškovým cukrom a premiešajte.

Tam môže byť iná cesta: naliať kukurice do vreca, naplniť prášok, štipka ruku v tom, opúšťať airbagov a intenzívne miešať.

Ak chcete tento proces dokončiť, budeme musieť umývať olejové kachle. Žehlička sa však po každom varení nesmie umývať. Ak na ňom nie je žiadne spálenie, môžete ho nechať až do nasledujúceho času.
Popcorn s cukrom prášku

Vynikajúca chuť, hodnotné živiny, nízka hladina kalórií (pre tých, ktorí sú na strave) – to nie je všetka dôstojnosť popcorn. V skutočnosti, okrem sladkej vzduchovej kukurice, môžete variť slané, pikantné, pikantné.

Kultivujte, variť a vychutnajte si pochúťku.