Najlepšie odrody Astilba

Astilbe
Astilbe – okrasné kríky cenený pre svoje dlhej dobe kvitnutia, veľkej škále farieb a tvarov karfiolu pre zachovanie zaujímavých druhov a po odkvitnutí období.

Astilba Arendsa

Astilba tohto druhu má približne štyridsať odrôd a nesie meno pestovateľa G. Arends, ktorý ho vyviedol. Tieto krovy vyrastajú na výšku jedného metra, majú tmavozelené listy s krevetou. Kvetenstvo má dva typy: kruhové a vo forme kužeľa. Odtiene kvetenstva sú krémové, žlté a ružové.

ametyst

Stredne veľká odroda dosahuje až do výšky jedného metra, má svetlozelené listy a pevné stonky s krehkým lilacom. Krásna a ako osamelá rastlina a zmiešané výsadby, kvetinové záhony a kvetinové záhony.

ametyst

gloria

Bohatý keř so šťavnatými zelenými listami, rastie o výšku jedného metra, kvety s kosodrevnými kvetenstvami jemne ružovej farby.
gloria

glutén

Listy tohto hybridu Ardens sú šťavnaté tmavozelené s hnedým odtieňom. Rastú až do výšky 90 cm. Kmenové kvástky sú reprezentované všetkými tónmi červenej farby: od karmíny až po jasnú červenú farbu. Kvitnutie trvá asi 20-22 dní.

glutén

hyacint

Načechrané svetlofialové kvetenstvo hyacintu na začiatku kvitnutia sa podobá stromu. Hlavná farba listov je šťavnaté zelené, okraje sú hnedasté. Rastú až do výšky jedného metra, kvitnú po dobu 14 dní.
hyacint

diamant

Táto astilba je oslnivo biela, ktorá vyniká najmä na zelenom pozadí listov. Diamant kvitne asi mesiac a urobí nezmazateľný dojem na zelenom trávniku medzi stálezelenými ihličnatými rastlinami.

diamant

Rubín

RubínRuby vyrastie až do výšky 80 cm. Má silné rozvetvené stonky so zelenou, zužujúcou sa ku okrajom, listy. Kvetenstvo je hnedé, bledé a panikulárne. Táto odroda je kombinovaná s živými farbami a je vhodná ako rám pre záhon.

vres

Táto veľkolepá odroda má nezvyčajnú farbu stoniek a listov: stopky vínovej farby a listy – hnedo-červené. Karmelínové kvetenstvo nie je menej krásne. Táto odroda môže zdobiť každý kútik záhrady.

vres

Astil’ba David

Astil'ba David Táto vysoká astilba je známa záhradkárom od roku 1902. Je to dlhodobo rozširujúci krík s tenkými vínovými stopkami. Zelené listy vyzerajú ako cirrusové kompozície.

Dosky na listy sa zdajú byť zvrásnené, stopky a pruhy majú hnedú farbu. Astilba David rastie až na výšku 1,5 metra. Kvetenstvo nie je príliš bujné, čo je kompenzované jasným ružovým sfarbením.

Kvetenstvo má tvar predĺženej pyramídy s ľahkým fuzzom na osi. Rastlina kvitne koncom júla – začiatkom augusta, kvitne dva týždne. Na konci kvitnutia sa vytvoria očkovacie kapsuly.

Astilba nahý

Malý keň, ktorý kvitne s bledožltými kvetmi koncom júna a začiatkom júla. Mnoho pestovateľov obdivoval trpaslík odrôd holé Astilbe «saxatilis», ktorá rastie len do 12 cm, a priemer Bush nie je väčšia ako 15 cm. Na slnku zanecháva bronz.

Astilba nahý

Astilba Číňania

Vízia v červenejTento druh je pomerne vysoká – asi 110 cm Väčšina hybridy Astilbe chinensis stonky tmavo červenej farby, vzorované listy, chlpatý hromadu a paniculate kvetenstvo .. Kvetenstvá sú reprezentované odtieňmi ružovej, fialovej, červenej, bielej.

Najjasnejšie odrody:

  • “Vízia v červenej farbe” – červená a fialová (na snímke);
  • “Vision in Pink” – jemné ružové kvety;
  • Purple Purple je kvetenstvo fialovej farby.
Dôležité! Astilba Číňania – agresor: v priebehu času sa jeho koreňový systém rozrastá a tlačí svojich susedov.

Astilba osýpka

Táto rastlina má klesajúce kvetenstvo, celé šťavovozelené a lesklé listy. Najobľúbenejšie odrody:

  • “Bronzová elegancia” – kvetenstvo ružové s bronzovým odtokom (na snímke);
  • “Straussenfider” – kvety koralového odtieňa;
  • “Preacox Alba” – s bielymi kefami.
Pozor prosím! Vysadené v záhrade odroda prostolistoy Astilbe, zabezpečiť včasné vlhkosť pôdy, a to najmä v období sucha, pretože závod nebude tolerovať nedostatok vlhkosti.

Bronzová elegancia

Astilba Thunberg

Trvalý kefus rastie na výšku 80 cm. Jeho charakteristickým znakom sú lesklé oválne listy s hnedým okrajom. Kvetenstvo hybridov Tunberga je dlhé až do 25 cm, a to v podobe klesajúcej kefy. Na našich zemepisných šírkach existujú dve odrody:

“Profesor van der Wielen” (výška – 105 cm, kvetenstvo biela),

“Straussnerfeder” (ružové kefy), táto odroda je uvedená na fotografii.

Straussnfeder

Astilba japončina

Japonské hybridy majú rozdielne výšky – od 40 cm do 1 metra. Lacy listy majú farby od svetlo zelené až na červeno-hnedé tóny. Svieža kvetenstvo prichádza v rôznych odtieňoch. Tieto rastliny sú krásne v jednotlivých výsadbách a najjasnejšie z nich môže byť stredom kompozície.

Brémy

Nízka trieda, nerastie na pol metra. Listy sú jemné, svetlo zelené farby. Veľké kvetenstvo až do 15 cm, karmín.

Brémy

Gladstone

Half-meter čisté kríky s bielymi kvetenstvami, ktoré pripomínajú zasnežené vrcholy stromov.

Gladstone

Viete? Obyvatelia Číny už dlho používajú listy astilby ako liek, doteraz čínski a japonskí z listov Astilba pripravujú korenie.

Kráľ Alfred

Bush s náležitou starostlivosťou rastie až na 70 cm. Jemné biele kvetenstvo organicky vyzerá na zelenom pozadí lístia.

Kráľ Alfred

Peach Blossom

Kompaktný puzdro s výškou 60 cm. Listy sú v strede jasne zelené, ohraničené hnedým pruhom pozdĺž okraja. Kvetenstvo je malé, jemne ružové, ale dlho nekvetú – až 12 dní.

Zaujímavé! V Európe prišla astilba cez Karla Tunberga, ktorý s rovnakým fanúšikom exotických rastlín von Zybold ju priniesol z Japonska.

Peach Blossom

plumet

Výška púšte je až 80 cm. Kvetenstvo je husté, krémovo biele alebo svetlo ružové.
plumet

Montgomery

Táto astilba s jej farbou sa podobá šťavnatému granátovému jablku. Veľké jasné kvetenstvo kvitne koncom leta. Listy hnedasté vo forme diamantu. Krov stúpa až na 70 cm.

Montgomery


Loading...