Najčastejšie druhy mammillaria

Mammillaria
Zhromažďovanie kaktusov vo väčšine prípadov začína mammillary. Tento zástupca je nielen najobľúbenejší v kvetinárstve rastlín, ale aj veľký evolučný pokrokový rod z čeľade Cactus. Hodnotenie popularity kultúry bolo spôsobené početnými odrodami. Čo dávať prednosť tomuto širokému rozsahu, pozrime sa na príklady druhov, ktoré sú veľmi žiadané.

Bauma (Mammillaria baumii)

Je to malá pomalá rastlina so žltými kvetmi. Jeho stopky sú tvarované ako ihličkové gule svetlo zelenej farby.
Mammillaria Bauma

Viete? V Mexiku, kde pochádza mammillaria, poľnohospodári používajú kaktusy ako krmivo pre kravy. Predpokladá sa, že rastlina prispieva k zvýšeniu výťažku mlieka. Preto nebolo okolo poľnohospodárskeho územia jediné ostnaté stonky. Sú prinášané z diaľky.

Zvláštnosť tohto druhu spočíva v tom, že v rozsahu rastu detí v banku je celá skupina kaktusov, Vyzerajú ako keř, zahalený v bielych dlhých trních. Rastlina intenzívne rastie skôr ako do výšky. Za priaznivých podmienok dosahuje objem Bauma 15-20 cm.
Mammillaria Bauma
Kvety v tvare lieviku sa objavujú v lete. Majú výraznú arómu a bohaté sfarbenie okvetných lístkov. Po kvitnutí na stonky dozrievajú veľké šťavnaté ovocie šedej farby.

Blossfeld (Mammillaria blossfeldiana)

Druh si zaslúži pozornosť kvôli veľkým kvetinám, ktoré husto zakrývajú špičku pichľavého stonky. Počas obdobia kvitnutia kaktusové klíčky, ktoré vždy rastú jednotlivo, pripomínajú kyticu. Často v púčiky až 12 – 14 okvetných lístkov sú jemne šarlátové s bielymi okrajmi okolo okrajov.

Naučte sa, ako sa zaoberať chorobami a škodcami kaktusov.

Mommillaria of Blossfeld
Na nízkej tmavozelenej kmeňovej oblasti priťahujú pozornosť areoly s bielou hustou hromadou. Z nich sa objavujú početné dlhé trnky vínovej farby. A každý stred je oveľa dlhší ako ostatné a na konci je ohnutý do malého háku.
Mommillaria of Blossfeld

Dôležité! Aby sa zabránilo rastu kaktusov, v štandardnej pôde sa listová pôda nahradí štrkom.

Bocasan (Mammillaria bocasana)

Mammillaria Bokasskaya je viac ocenený pestovateľmi kvetov za dymové zelené stonky, skôr ako kvety. Kaktus roste malý a tvorí skupinový krík rôznych veľkostí špicatých guličiek. Po celej dĺžke sú husto pokryté vlasmi s plstenými vlasmi, ktorých dĺžka dosahuje 2,5 cm.
Mammillaria Bokasan
Charakteristickým znakom druhu je hustá hnedá centrálna chrbtica obklopená zvyškom tenkého a bieleho. Krémové kvety sa objavujú na vrchole v podobe venca, ale vďaka prostým rozmerom a farbám vyzerajú menej atraktívne. Okvetné lístky dosahujú dĺžku 1,5 cm a priemer drieku je 5 cm.
Mammillaria Bokasan

Divoké (Mammillaria wildii)

Špecificita Mammillaria Wild je nízka guľovitý stonka, bohaté tmavo zelené, svetlo hnedé silné tŕne a kvety, vyznačujúci sa strednej veľkosti a farby slamy. V hornej časti kaktusu “štetiny” je viac kondenzuje, čím sa vytvorí v strede kľúčika Staphylococcus lúča.

Prečítajte si pravidlá reprodukcie semien kaktusu a vegetatívne.

Mammillaria Vilda

Dôležité! Mnoho ľudí si myslí, že kaktusy trpia pohlcovaním elektromagnetického žiarenia. V skutočnosti iba ionizujú vzduch.

Dehirdt (Mammillaria deherdtiana)

Tento druh je vyzdobený mnohými zberateľmi na vrchole všetkých rastlín kaktusu. Niekedy sa to dá nájsť aj na kamennom území jeho rodného Mexika. Hodnota Dehirdtovho mammilára spočíva v jeho zakrslosti a veľkej kvitve.
Mammillaria Deherdt

Kaktusy sú sukulentné rastliny. K tejto skupine patria aj agávy, adeny, aloe, litipy, korytnačky, yucca, kamenná ruža, hatioru, haworthia.

Kultúra sa skladá z jedného kruhového sploštený driek, ktorého výška dosahuje sotva 2,5 cm, priemer -. 4 cm oválna dvorec husto pokryté krátkymi štetinami biely, je vidieť zväzok pozdĺžnych vlákien purpurovo hnedý. Spočiatku centrálnej tŕne majú bielu farbu a lesklý lesk av rastúcu mieru žltnutie, takže len hnedé tipy.
Mammillaria Deherdt
Kvety tohto druhu sú široko otvorené, priemer dosahuje 5 cm, ich červeno-karmínové okvetné lístky sú charakterizované kopijovitou formou, na základni tvoria 2 cm kvetinovú tubu. Kým ovocie v polovici skrytej v buničine zrieť, kvetiny neklesnú.

Viete? Najobľúbenejšou mexickou pochúťkou sú kandizované plátky kaktusu melokaktus oaxacensis.

Zeilman (Mammillaria zeilmanniana)

Mammillariya Zeilmana rastie nízka, tmavozelená stopka sa rozvíja vo forme valca a silne vetví. V dôsledku toho sa v kvetináči vytvorí kaktus, husto púcne s dlhými blondami. Centrálne trny sú na koncoch háčikovité. Trubkové kvety úplne otvorené, ich okvetné lístky sú bohaté na ružové.
Mammillaria ze Zeylman

Carmen (Mammillaria carmenae)

Druh je charakterizovaný nízkym jasne zeleným kmeňom, ktorý v prvých rokoch života tvorí guľovitý tvar a vekom sa tiahne do valca. V prírodnom prostredí sa kultúra vyznačuje svojim trpaslíkom a doma jej klíčky môžu pretiahnuť na 7-9 cm.
Mammillaria Carmen
Staršie kaktusu dávajú veľa postranných výhonkov, ktoré tvoria rozvetvený ker až 16 cm na šírku. Areola rastliny sú pokryté bielym dolu predĺžený, z ktorej vyčnievajú zahustený nažltlé chrbtice. Carmen kvetiny jemne ružové alebo smotanové puky, 1 cm dlhé a 1 cm široké. Ovocie – malá, biela-zelená farba. Dobre toleruje nízku teplotu.

Dôležité! Naliať kaktusy v lete sa odporúča len vtedy, keď je horná vrstva podkladu v hrnci suchá, av zime je rastlina odstránená do chladnej miestnosti, kde teplotný režim nie je vyšší ako +15 ° C a raz za mesiac mierne navlhčite pôdu.

Ostnatá (Mammillaria spinosissima)

Keď kvety tento druh kaktusov na vrchole zeleného stonky sa objaví svieži korunky karmín alebo purpurové kvety. Ich rozmery sú merané až do výšky 1,5 cm. Klíčky ostnatý Mammillaria pretiahol až 25 cm, s priemerom 10 cm. Krásne kvety v každom ročnom období, pretože jeho batožinový priestor má živé farby, niekedy s modrastým nádychom. Mammillaria pichľavá
Charakteristickým druhovým znakom je areola, ktorá je spodná v jadre stonky. Z nich rast biele štetiny, chrbtice, dĺžke 1 cm. Centrálny ihla môže byť biele a fialové odtiene a dosiahnuť dĺžku 2 cm. Po odkvitnutí dvorcov upevnené červené plody v tvare podlhovastého oválu.
Mammillaria pichľavá

Parkinsonova choroba (Mammillaria parkinsonii)

Špecifické vlastnosti druhov sú dymové, silne rozvetvené stonky so zaobleným tvarom. Niekedy rastlina získava klavatovú konfiguráciu až do výšky 8 cm, na vrchole rozvetvenia kaktusový ker dosahuje priemer 15 cm.

Viete? V dávnych dobách liečitelia používali kaktusové ihly na šitie rany. Pred prácou boli sterilizované.

Zvláštnosť Mammillaria Parkinson leží tiež v zaoblených areolách, ktoré v počiatočnom štádiu ich vývoja sú charakterizované hojivou srsťou a s vekom rastú plešatými. Na stonke sú elastické bradavky, dlhé až 1 cm, z ktorých rastú stredné krkovité stuhy a biele puberty. Konce všetkých ihiel sú nanesené v krvohnedej farbe.
Parkinsonova Parkinsonova choroba
Kvety – malé, s okrúhlymi okvetnými lístkami, pozdĺž ktorých je zreteľný krištáľovo-hnedý pás. Plody sú tiež červené.

Pádlovanie (Mammillaria prolifera)

Zrelé kaktusy tohto druhu navonok pripomínajú úhľadne skombinovanú skalnatú hromadu, cez ktorú prechádzali žlté kvety. Tento dojem vzniká silným rozvetvením tmavozelených stoniek, ktoré rastú v podobe mierne predĺženej gule. V priemere výhonkov viac ako 4 cm nerastia, ale vo výške dosahujú 6 cm (často si môžete uvažovať o raste susedných detí). Listové zásuvky, tzv. “Papillae”, sú oválne a ich dutiny sú mierne pokryté spánkom. Je charakteristické, že hroty kmeňov sa líšia v bielej pubercii. Jadrové tŕne biele a žlté a lesklé. Radiálne ihly – tenké, rastú iba biele.
Mammillaria putovanie

Dôležité! Kaktusy ako slnečné okenné parapety. V tieni sú príliš napnuté a takmer nekvitnú.

Na jar môže vestibulárny pohľad očarovať krémovo žlté kvety až na 12 týždňov, niekedy púšte opäť otvorené v zime. Výraznou črtou tohto mammillaria je alo-hnedý pás, ktorý sa nachádza uprostred okrúhlych lístkov.

Výborná (Mammillaria perbella)

Je to rastlina s nasýtenými zelenými kmeňami vo forme mierne predĺženej gule s priemerom až 6 cm. Z iných druhov sú areoly charakterizované miernym pubescenciom. Existuje niekoľko tŕňov, sú všetky biele a krátke. Púčiky a ovocie sú červené.
Mammillaria Superb

Štíhly (Mammillaria gracilis)

Tieto kaktusy majú malé valcovité kmene s výškou až 12 cm a priemerom až 4,5 cm. Kľúčovými charakteristikami druhu sú intenzívne zhoršovanie detí a kvitnutie v zimnej sezóne. Tŕne na kvetinovej, bielej alebo hnedej farbe. Z diaľky sa zdá, že kaktus je zabalený do pavučiny. Jeho púčiky sú predĺžené, tubulárne, žlto-krémové farby.
Mammillaria štíhly

Dôležité! Oplodnenie Mammillaria sa odporúča raz za mesiac a potom len na jar a v lete. Na tento účel sa používajú špeciálne minerálne komplexy pre kaktusy.

Theresa (Mammillaria theresae)

Tento jedinečný druh patrí medzi najžiadanejšie medzi kaktusmi. Dôvodom je skvelá kombinácia miniatúrneho kmeňa a veľkého jediného kvetu. Keď kvitne Theresa, jej dlhé fialové fialové plátky úplne pokrývajú výhonok. Zdá sa, že sa objavil priamo zo zeme.
Mammillaria Theresa
Kvety sú tubulárne, dĺžka okvetných lístkov je až 5 cm, jadro sa vyznačuje hladkým prechodom na svetlejšie tóny. Stonky sú zelené s olivovým a karmínovým odtieňom. Ich vrcholové formy vo forme vajca. Papillae sú dobre vyvinuté, valcovité, smerujúce k oblohe. Areoly sú pokryté ľahkými vločkami z bieleho chumáča.
Mammillaria Theresa

Predĺžené (Mammillaria elongata)

Mammillaria elongata je pomerne široký a pretiahnutý priemer klíčenia až 4 cm. Na rastúci mieru stonky ohýbať a naďalej vyvíjať klame. Sú husto pokryté bielymi, priľahlými, stenami a tŕňmi. Kvete rôzne červené púčiky, ktoré korunujú vrcholy výhonkov.
Mammillárna pretiahnutá

Viete? Mexickej burros, na rozdiel od Európy, naučila kopytá zborili chrbty Mammillaria, potom jesť stonky.

Chán, Hanian alebo Ghana (Mammillaria hahniana)

Táto mammillaria sa vyznačuje hustým plsteným pubescenciou, ktoré úplne pokrýva malé sférické klíčky. S bielou chumáčikom rôznych dĺžok je ťažké zvážiť ich farbu, papilu a arólu. Jadro kmeňa je mierne zatlačené do vnútra a okolo neho sú červené kvety strednej veľkosti.
Mammillary of Khan

Shide (Mammillaria schiedeana)

Charakteristiky druhov sú kecne jasne zelené stonky sférického tvaru a zelenkasté biele kvety. S vekom kaktus nadobudol konfiguráciu kocka, dosahujúc výšku 10 centimetrov a priemer 5 centimetrov.

Kaktus sa často nazýva “rastlina pre lenivých”. Nenáročný na starostlivosť a považujú také izbových rastlín: Sansevieriya, Chlorophytum, Tradescantia, pryšec, Zamioculcas, Spathiphyllum, ibištek, rozhdestvennik.

Rastlina má husté biele trny s tenkými zlatými špičkami. Radiálne ihly rastú radiálne. Púčiky sa objavujú na jar. Ovocie – malé, karmínové odtiene.
Mammillaria Shide
Samozrejme, že tento článok nie je predložený všetky druhy fotografií a Mammillaria, rovnako ako v prírode, z ktorých je asi 200. Ale navrhovaný zoznam je dosť uspokojiť smäd kolektorov a oddávať sa úžasné ostnatým inovácie, ktorý navyše nevyžaduje zvláštnu podmienky pestovania.


Loading...