Môžem zmraziť zemiaky v mrazničke

Mrazené zemiaky
Pri spôsobe zmrazovania je možné získať veľké množstvo rôznych produktov, ako rastlinných, tak živočíšnych, pre budúce použitie. A nie je nič divné, že ženy v domácnosti rozhodnú zmraziť zemiaky. Týmto spôsobom môžete ušetriť čas na každodennom varení. Ale tento výrobok si zachováva svoj chuť a užitočné vlastnosti, je potrebné ho správne pripraviť. Ďalej z tohto článku sa dozvieme, ako zmraziť zemiaky na zimu doma.

Vybavenie na varenie

Zariadenie, ktoré bude potrebné na zmrazenie zemiakov, závisí od konkrétnej metódy obstarávania. Vo všeobecnosti je potrebné pripraviť:

 • panvu;
 • veľká misa;
 • cedidlo;
 • zásobník;
 • tašky na skladovanie výrobkov alebo plastové nádoby.
Pri zmrazovaní si produkty uchovávajú viac užitočných látok, než ak sú konzervované. Naučte sa, ako zmraziť paradajky, brokolica, ružičkový kel, zelený hrášok, hlivy ustricovej, biele huby, kukurica, mrkva, chren, cuketa, squash, uhorky.

Výber správneho zemiaka

Pre mráz je vhodný najlepší druh zemiakov, ktorý obsahuje malé množstvo cukru a škrobu. Faktom je, že keď zmrazíme, škrob sa premení na cukor a zemiak zmení svoju chuť na nepríjemne sladkú. Perfektne vhodné na poleva odrody “Segomlyazka”, rovnako ako iné odrody, ktoré majú ružovú kôru.
Zemiakové odrody

Dôležité! Zemiaky, ktoré budú vystavené zmrazeniu, by mali mať hustú štruktúru a rovný povrch. Hľuzy s rôznymi depresiami a poškodením škodcami sa nedajú použiť.

Príprava na zmrazenie

Najprv nalejte hľuzy s vodou na chvíľu. Potom, keď sa povrch zemiakov dostane trochu vlhký, môžete ho ľahko umývať pomocou kefy na tento účel.

Ďalej musíte odstrániť hľuzy z kôry a potom ich umiestniť do studenej vody. Je to nevyhnutné, aby sa produkt nestmaval, a tiež aby ste odstránili časť škrobu, ktorá prejde do vody.

Príprava zemiakov

Spôsoby zmrazovania zemiakov: pokyny krok za krokom

Dnes skúsené ženy v domácnosti zmrazujú zemiaky nielen úplne, ale tiež pripravujú unikátne polotovary, napríklad na hranolky. Ponúkame podrobné pokyny na zmrazenie zemiakov doma.

Môžete tiež zmraziť ovocie a bobule – jahody, jablká, čučoriedky, čerešne.

úplne

Ak chcete zmraziť celé zemiaky, je lepšie vybrať malé hľuzy. Ak máte len veľké ruky, môžete ich vystrihnúť.

 1. Najprv je potrebné umyť a ošúpané hľuzy s blanšírovaním. Aby ste to urobili, pripravte dve panvice. Človek musí byť zapaľovaný a druhý vylejeť toľko studenej vody, do ktorej, ak je to možné, môžete pridať kúsky ľadu.
 2. Je potrebné, aby sa zemiaky spustili do vriacej vody a mali by sa pokúsiť menej ako 5 minút. Potom ju zobrať a ihneď ju vložiť do studenej vody.
 3. Po ochladení výrobku by sa mal položiť na uterák a vysušiť. Môžete dostať hľuzy vlhké papierovými utierkami alebo uterákom. Je veľmi dôležité, aby zemiaky boli suché, inak bude produkt po zmrazení pokrytý ľadovým koláčom.
 4. Dôkladne sušené hľuzy je možné rozložiť do vrecúšok a umiestniť ich do mrazničky.

Mrazené zemiaky

Dôležité! Aby ste zabránili hromadeniu zemiakov medzi sebou, môžete produkt zmraziť aj v niekoľkých fázach. Najskôr bude potrebné umiestniť hľuzy v jednej vrstve na misku a poslať ich do mrazničky a po zmrazení vykonajte balenie na obaloch alebo kontajneroch.

Pre hranolky

Na prípravu polotovaru, ktorý sa môže neskôr použiť na hlboké vyprážanie, vykonávať niekoľko akcií:

 1. Vyčistený výrobok musí byť narezaný na bloky. Ak to chcete urobiť, môžete použiť špeciálne rezanie nožov s obdĺžnikovými otvormi, strúhadlom alebo bežným nožom.
 2. Ďalej by mal byť nakrájaný produkt solené, čo pomôže zabrániť blednutiu obrobku v mrazničke.
 3. Teraz musíte naleť do samostatnej misky pšeničnej múky a dať tam zemiaky. Múka pomôže zabezpečiť, aby pečené francúzske hranolčeky mali zlatú kôru. Je nevyhnutné starostlivo premiešať produkty tak, aby každá lobula bola pokrytá múkou. Proces sa musí vykonať rýchlo, inak sa múka namočí a začne sa držať spolu, čo vedie k veľkej cukrovej múke.
 4. Teraz musíte položiť polotovar na tanieri v jednej vrstve a poslať ju do mrazničky na mrazenie. Po úplnom zmrazení produktu je potrebné ho zozbierať, rozložiť na kontajnery a odoslať späť do mrazničky na uskladnenie.

Mrazené zmrazené zemiaky

Viete? Prvá koreňová plodina na svete, ktorá môže rásť v beztrestnosti, je zemiak. Takýto experiment sa uskutočnil na americkej vesmírnej lodi Columbia v roku 1995.

pyré

Najmä tvorivé hostesky majú záujem o to, či je možné mrazené zemiaky zmraziť. Stojí za to odpovedať, že je to možné, pretože mnohí z nich už aktívne používajú tento spôsob.

 1. Je potrebné vyčistiť a variť zemiaky, kým nie sú pripravené, ako obvykle.
 2. Potom zlikvidujte výrobok na hladko. Ak je to potrebné, môžete do nej pridať maslo alebo mlieko.
 3. Potom je potrebné nechať zemiaky úplne vychladnúť, zabaliť ich do vrecka a umiestniť ich do mrazničky.
Dôležité! Je veľmi dôležité, aby sa pyré úplne ochladilo predtým, ako je odoslané do mrazničky. V opačnom prípade sa pary zmrazia a vytvoria ľadovú kôru, ktorá po rozmrazení spôsobí, že pokrm bude vodnatý.

Mrazené zemiakové zemiaky

U odrody, menu “zimné” hostiteľka zozbieranej zelenej cibule, petržlen, špenát, paštrnák, papriky, cesnak, kapusta a karfiol, squash, mäta, Sunberry, zeler a paradajky.

vyprážané

Mrazené zemiaky môžu byť tiež vystavené mrazu:

 1. Najprv by ste mali produkt očistiť a nakrájať na kúsky.
 2. Potom sa zemiaky vyprážajú v panvici ako obvykle. V tomto procese môžete pridávať soľ a obľúbené korenie.
 3. Keď je zemiak úplne pripravený, musíte ho ochladiť.
 4. Ďalej by ste mali používať papierové utierky, ktoré by z produktu odstránili prebytočný tuk.
 5. Zostáva balenie vyprážaných zemiakov v porciovanom balení a odoslanie do mrazničky.

Vyprážané zemiaky

Čas použiteľnosti

Pred varením nie je potrebné zemiaky rozmrazovať. Mala by sa okamžite rozšíriť na panvicu alebo ju ponoriť do vývaru.
Uložte produkt v tejto forme môže byť dostatočne dlho. Vyprážané zemiaky a zemiaková kaša zachovajú svoje vlastnosti počas niekoľkých týždňov a hľuzy zmrazené úplne môžu byť uskladnené asi 2,5-3 mesiacov.

Viete? Vlasť zemiakov je považovaná za Južnú Ameriku. Do dnešnej doby existujú divo rastúce odrody. Práve z Južnej Ameriky tento výrobok začal cestovať po svete a zasahovať do európskych krajín.

Zdá sa, že takýto postup prípravy produktov netrvá veľa času. Napriek tomu to pomôže výrazne ušetriť v budúcnosti, kedy bude potrebné rýchlo pripraviť lahodné jedlo.