Miestnosť Tuya: výsadba, starostlivosť, reprodukcia

Izba Tuya
Tuya je reprezentantom gymnospermových ihličnanov z rodiny Cypress. V prírode vyrastajú do výšky 7-12 m. Ich vlasťou je Japonsko a Severná Amerika. Táto rastlina dokonale zapadá ako dar alebo jednoducho ako ozdoba na novoročné sviatky. Z ihličnatých tujov je domáci najmenej náročný a poteší vás viac ako rok.

Viete? V ľudu tuya sa nazýva “strom života”.

Interiérová thuja: popis zariadenia

Na kultiváciu doma použite východnú. Na základe tohto druhu boli vytvorené mnohé trpasličí formy, ktoré sú ideálne pre pestovanie v interiéri. Tuya vylučuje esenciálne oleje, ktoré okrem príjemnej vône prispievajú k čisteniu vzduchu z baktérií. To je preto, že Tuy v byte je vhodný nielen ako okrasná rastlina, ale tiež zlepšuje mikroklímu v miestnosti, zatiaľ čo ju starostlivo a pestuje pod silou absolútne každého.

Izba Tuya

Ako si vybrať miesto pre Tui

Pokiaľ ide o všetky vnútorné rastliny, je potrebné vytvoriť správny mikroklímu pre thujy. Našťastie je rastlina nenáročná, ale pre optimálny rast stále existujú určité odporúčania.

Požiadavky na osvetlenie

Tuya izba miluje svetlo, ale netoleruje príliš jasné osvetlenie, dobrým riešením je umiestniť rastlinu na severnú stranu miestnosti. Na jar av zime sa neodporúča priame slnečné žiarenie.

Teplotné podmienky

Tuy izba
V lete je optimálna teplota +20 … + 30 ° C. V tejto chvíli môžete vytiahnuť tuju do vzduchu, ale najlepšie ju umiestniť na tieňované miesta. V zime je taká vysoká teplota pre tuju úplne nevhodná. Optimálna teplota v tomto čase nie je vyššia ako + 15 ° C. Thuja toleruje mrazy ľahko, ale zároveň je lepšie, aby sa nepřeplňovali vnútorné rastliny.

Aká by mala byť vlhkosť?

Zariadenie nie je náročné na vlhkosť, takže môže bezpečne prenášať suchý vzduch v byte a silné teplo. Ak je však teplota príliš vysoká a vlhkosť je nízka, príležitostne ju naneste zo striekacou pištoľou.

Ako zasadiť thuju do hrnca

Vzhľadom na svoju neobvyklosť na voľnom priestranstve je thuja dobre zavedená takmer všade a za všetkých podmienok. Avšak, ak chcete dať tuju doma, potom musíte brať do úvahy niektoré dôležité tipy a odporúčania. Ale napriek tomu je starostlivosť o thuju v hrnci jednoduchšia ako pre ulicu.

Požiadavky na pôdu

Tuya ako domáca rastlina sa cíti skvele v hrnci, ak vyberiete správnu pôdu. Najvhodnejšia pôda pre tuya je slabo kyslá. Terén môžete pripraviť sami. Pre mladé rastliny bude optimálna táto zmes:

 • 1 časť piesku;
 • 2 časti ihličnatých plôch;
 • 4 kusy listovej zeminy.

Dospelý thuja vyžaduje iné zloženie pôdy:

 • 1 rašelinová časť;
 • 0,5 dielov piesku;
 • 1 časť terénu.

Substráty podobné v zložení sa však môžu zakúpiť aj v špeciálnych predajniach.

Požiadavky na hrniec

Tui hrniec
Ak chcete pestovať vnútorný hrniec pre tuya je vhodný pre každého, hlavná vec je prevziať hrniec s rezervou, aby rastlina mohla normálne rásť. Každá kapacita musí mať odtok, aby sa zabránilo stagnácii vody v pôde.
Avšak, ak chcete vyrastať thuju vonku, napríklad na balkóne, potom banka nie je vhodná pre niekoho. Hrnce by mali byť mrazuvzdorné, ich sortiment na trhu je teraz pomerne veľký, môžete si vybrať pre každý vkus.

Dôležité! Kategoricky nevhodné plastové, keramické, kovové hrnce nebudú chrániť rastlinu pred chladom a navyše môžu prasknúť v chlade.

Výsadba tujy

Pre úspešné vysadenie je potrebné dbať na to, aby hrniec bol vhodný na uvoľnenie vody, aby naplnil dno dobrou drenážnou vrstvou. Výsadba thai sa v skutočnosti nijako nelíši od ostatných rastlín vo vnútorných priestoroch, hlavnou vecou je vysadiť rastlinu v správnej pôde a nepoškodiť ju. Potom vzniká otázka, ako sa starať po pôde. Starostlivosť o rastlinu nie je zvlášť náročná, rýchlo sa zakoreňuje.

Vlastnosti tuya starostlivosti doma

Všeobecne platí, že miestnosť nie je náročná, ale ako každá iná rastlina, bude potrebné pravidelne sa oň starať. V podstate starostlivosť spočíva v správnom zalievaní, hornom obliekaní a prerezávaní. Je tiež potrebné zohľadniť teplotný režim.

Ako vodiť rastlinu doma

Najdôležitejšou vecou je zavlažovanie, čo určuje nádheru pobočiek a všeobecnú atraktívnosť rastliny. Voda pravidelne, aby bola pôda vždy mokrá. Suchá pôda nezabije rastlinu, ale určite ovplyvní jej vzhľad.

Hnojenie a hnojenie miestnosti tuja

Minerálne hnojivá
Tuya miestnosť v častom hnojenie nepotrebuje, pretože nemôžete sa o to postarať príliš úzko. V komplexe sa odporúča používať organické a minerálne hnojivá s dusíkatými hnojivami, ktoré sa zvyčajne používajú na jar, a hnojivá na báze potaše v lete nie viac ako raz za mesiac. Niekedy sa v závislosti od stavu rastlín môžu do obväzu pridať fosforové hnojivá. To je všetko, čo môžete kŕmiť thai pre krásne borovicové ihly, vyššie uvedené hnojivá sú ideálne pre rastliny.

Prerezávanie rastlín

Tu je jedinou požiadavkou prerezávanie sušených vetvičiek, ktoré sa budú pravidelne objavovať. Avšak, aby rastlina požadované druhy, môže byť rezané, kedykoľvek budete chcieť, experimentovaním s rôznymi formami.

Zimovanie Tui

Thuya sa nebojí chladného počasia, hlavne doma. Navyše v zime je žiaduce, aby obsahoval thuya pri teplote od +10 do +12 stupňov, za týmto účelom sa dá priblížiť dobre zasklený balkón. Jediná vec, ktorú nemožno robiť kategoricky, je dramaticky zmeniť teplotu, v ktorej je rastlina držaná. Aj silný vietor a silné prievany sú kontraindikované.

Kedy a ako vykonať transplantáciu

Transplantácia Tui
Transplantácia Tui je žiaduca jedenkrát za rok, počas ktorého dosť rastie a potrebuje väčší hrniec. Staršie rastliny potrebujú transplantáciu menej často. Pre transplantáciu je potrebná špeciálna pôda pre ihličnany. Postupujte opatrne, prechádzajte rastlinou spolu s pôdou z jednej nádoby do druhej, aby ste nepoškodili koreňový systém.

Ako šíriť domov thuya

Tuya doma sa množí semenami a odrezkami.
Vyžaduje to dospelú rastlinu. Semená sa odoberajú priamo z nej, sú vo vnútri kužeľov. Odrežte ich spolu s vetvičkami, na ktorých rastú. Vložte kužele na teplé miesto, prípadne vyschnú a otvoria. Potom môžete z nich extrahovať semená. Semená musia byť zabalené v mokrej handričke a nechať na deň, pravidelne navlhčovať handru s vodou.
Malý postupný návod na vysádzanie semien:

 1. Pripravte vaničku, musíte ju naliat ‘do podkladu, dno by malo byť pokryté odtokom.
 2. Nalejte zem vodou.
 3. Pre jednu banku si jednu semená.
 4. Semená nemusia byť pochované, iba pokropené vlhkými pilinami.
 5. Načistenie pôdy.

Semená Tui
A potom musíte byť trpezliví, prvé výhonky sa nezobrazia skôr ako o mesiac neskôr. Plnohodnotný Bush tui – toľko za 5 rokov. Preto je šírenie thuju osivom veľmi zriedkavé, pretože pre to je jednoduchší a účinnejší spôsob.

Dôležité! Pri tomto type reprodukcie sa nové charakteristiky rastlín môžu prejaviť odlišne od nového zariadenia ako v materskom závode.

Pestovanie tui so semenami vyžaduje každodennú starostlivosť a trvá veľmi dlho. Rozmnožovanie pomocou odrezkov je oveľa jednoduchšie a pestovanie plnohodnotného Bush trvá oveľa menej času. Stopka musí byť oddelená od rastliny a ponorená do zeme na pol centimeter. Najlepšie je, ak zostane staré drevo v spodnej časti záberu. Po prvé, nemusíte vodiť mladú stonku, dajte jej čas na zakorenenie. Počas tohto obdobia stačí pravidelne striekať rastlinu. Akonáhle sa stopka stáva stabilným a správne zakorenená, musí sa začať temperovať. Za týmto účelom sa zvyšuje doba trvania vetrania av budúcnosti môže byť hrniec prenesený do viac vetraných miestností.
Reprodukcia pomocou odrezkov

Viete? Thuya je veľmi užitočná a má veľa užitočných vlastností.

Thuja v banke sa dokonale prejavuje v domácich podmienkach. Ak sa rozhodnete vybrať túto továreň pre váš domov, nemôžete sa mýliť: miestnosť vám poskytne dobrú náladu, vyčistí vzduch a vyzdobí miestnosť.


Loading...