Melón “Kolhoznitsa”: výsadba, starostlivosť a opis plodov rastliny

Melón
Šťavnatý, chutný a neuveriteľne voňavý melón je jedným z najobľúbenejších jedál na stole v neskorom lete a začiatkom jesene. Sladké mäso sa používa ako v surovej forme, ako aj ako zložky na šaláty, kúsky, pečivo atď.

Okrem vynikajúcich chuťových vlastností má melón množstvo užitočných látok široko používaných v ľudovej medicíne a kozmeteológii.

Melón je bobule, ovocie alebo zelenina: popis

Melón je horolezecká rastlina čeľade tekvica, rodu uhorky, to je, je to melón kultúra. Ide o jednoročné rastliny. Má dlhý stonček, ktorý sa šíri na zemi a môže dosiahnuť dĺžku až 3 m. Na stonke sa nachádza niekoľko výhonkov, z ktorých jedna je považovaná za hlavnú. Celková dĺžka všetkých výhonkov môže dosiahnuť 30 m.

Kultúra sa vyznačuje pomerne pôsobivým, rozvetveným koreňovým systémom, ktorý smeruje k zemi na úrovni 2-2,5 m. Hlavná hmota koreňov sa nachádza v hornej časti pôdy.

Budete sa zaujímať o najobľúbenejšie odrody ukrajinských melónov, o tajomstvách pestovania a spôsoboch boja proti chorobám a škodcom melónov.

Listy melónu majú v závislosti od odrody iný tvar: zubaté, uhlovité, oválne, okrúhle, srdečné. Ich farba sa môže meniť od tmavozelených po svetlozelené. Kvety rastliny tri typy: muž, žena, bisexuál. Líšia sa v pohárikovom tvare, s piatimi okvetnými lístkami, žltej farby.
Melón je bobule, ovocie alebo zelenina: popis
Ovocie je ovocná tykvina s viacerými semenami, svetlo žltá, žltá, biela alebo olivová, v závislosti od odrody, s hrubým povrchom.

Hmotnosť melóna – od 1 do 20 kg. Jeho mäso má príjemnú, sladkú chuť, kvôli čomu sa melón často nazýva ovocie. Takže čo je to: bobule, ovocie alebo zelenina?

Pri odpovedi na túto otázku je potrebné vziať do úvahy nielen chuť ovocia, ale aj podmienky jej rastu. Plody sú rastliny, ktoré sa nachádzajú na stromoch alebo kríkoch, plody na kríkoch a na zemi. Z tohto hľadiska sa melón vzťahuje na plody.

Viete? Melón, melón a uhorka vo svojej štruktúre pripomínajú bobule, ale líšia sa vo väčších veľkostiach a viac semien. Sú zástupcami tekvica a patria k falošným plodom.

Na druhú stranu, je logické, aby zvážila plodová zelenina ako melón má dlhú stopku, má výraznú afinitu s uhorky, tekvice a rastie ako tradičné byliny.

Biológovia sa však zhodujú na myšlienke, že melón je ovocím melónov, je atypické bobule alebo falošné. Bolo to meno, ktoré mu bolo priradené v botanike.

nátierka

Početné druhy melónov sú rozšírené v mnohých krajinách, kde prevláda teplé a suché prostredie. Falošné bobule rastú v otvorených priestoroch Strednej a Malého Ázie, na území Uzbekistanu, Turkménska, Číny, Iránu, Moldavska, v južných regiónoch Európy.
nátierka
V Ruskej federácii sa vo všeobecnosti pestujú odrody s predčasným dozrievaním, ktoré sú dobre známe v južných regiónoch regiónov Astrachan a Saratov. Na území post-sovietskych krajín sa najobľúbenejší druh melónu nazýval “Kolhoznitsa”.

Melón má obrovské množstvo odrôd a hybridov, naučiť sa pestovať hybridný melón a uhorky – ogurdynyu a pepino – melón hruška.

Výživová hodnota “Kolhoznitsy”

Táto odroda melónov sa môže pestovať v skleníkoch aj na otvorenom teréne. Nie je určený na dlhé skladovanie, ale je odolný voči teplotným zmenám, výbornej prepravovateľnosti, ohromujúcej chuti a vysokej nutričnej hodnote.

Zloženie vitamínov a minerálov plodu predstavujú nasledujúce prvky:

 • vitamín C: pomáha posilňovať imunitu, zlepšuje ochranné funkcie tela, bojuje s malátnosťou a slabosťou;
 • vitamín A: normalizuje metabolické procesy, urýchľuje regeneráciu buniek kože, podporuje omladenie tela;
 • vitamíny skupiny B (B1, B2, B3): zúčastňovať sa na syntéze proteínov, stabilizovať činnosť nervového systému, zlepšovať fungovanie kardiovaskulárneho systému, sú zodpovedné za výrobu energie;
 • kyselina listová: podieľa sa na hematopoéze, pomáha zmierniť napätie a normalizovať stav tela menopauzou, zabezpečuje normálny vývoj plodu počas tehotenstva;
 • draslík: zvyšuje aktivitu mozgu, normalizuje acidobazickú rovnováhu, pomáha zmierniť napätie a únavu, rýchlo obnovuje silu po ťažkej duševnej a fyzickej námahe;
 • sodík: udržiava zdravý stav tela, podieľa sa na preprave aminokyselín;
 • fosfor: podieľa sa takmer na všetkých chemických procesoch v tele, pomáha udržiavať rovnováhu medzi kyselinami a zásadami, zabezpečuje normálny rast kostného a zubného tkaniva;
 • vápnik: zabezpečuje vývoj kostného tkaniva, normalizuje činnosť svalového systému, posilňuje cievy;
 • magnézium: normalizuje činnosť nervového systému, zápasí s únavou a stresom, zvyšuje tón, posilňuje steny ciev.

Výživová hodnota
Tykvina v malých množstvách obsahuje aj zinok, meď, mangán, železo a jód.

Obsah kalórií v surovom ovocí je 33 kcal na 100 g, kde sa odoberá BZH:

 • proteíny – 0,6 g;
 • tuky – 0,3 g;
 • uhľohydráty – 7,4 g.
Viete? Obsah kalórií v sušenom produkte je stokrát vyšší ako obsah surových bobúľ. Takže na 100 g je 333 kcal. Sušený melón sa vo väčšine prípadov používa ako dezert. Tí, ktorí bojujú s extra kilo, taký dezert je lepšie vylúčiť z ich stravy.

Aplikácia melónu

Široká škála užitočných zložiek melónu umožňuje používať ho v mnohých sférach ľudského života.

V medicíne

Vysoký obsah draslíka a horčíka v Kolhoznitsa prispieva k tomu, že sa často používa na liečbu a prevenciu ochorení kardiovaskulárneho systému.

Je to jedna z hlavných zložiek stravovania a výživy, pretože umožňuje:

 • zmierniť zápchu a upraviť tráviaci systém;
 • zabrániť vzniku anémie;
 • zlepšiť funkciu obličiek, funkcie pečene;
 • na zmiernenie stavu urolitiázou a cholelitiázou.

Melón melónu je bohatý na “hormón šťastia” – serotonín, ktorý bojuje s nervovým stresom, depresiou, normalizuje spánok. Kyselina askorbová pozitívne ovplyvňuje črevnú flóru, posilňuje imunitný systém, znižuje riziko prechladnutia.

Semená plodu sa používajú na liečbu problémov mužskej potencie, zlepšujú fungovanie reprodukčných orgánov, aktivujú mužskú silu.
V medicíne
Pre ženy pomáha melón pri tehotenstve a menopauze.

Prečítajte si ako užitočné pre ženy: slivka, slnečnicové semienka, persimmons, červená viburnum, vlašské orechy, céder a para orechy.

V modernej medicíne sa falošný bobule používa na čistenie čriev. Tykvony vlákna vylučujú rádionuklidy, toxíny, soli ťažkých kovov a ďalšie škodlivé látky z tela.

Pretože výrobok obsahuje lykopén, látku, ktorá blokuje vývoj rakovinových buniek, používa sa na prevenciu onkologických ochorení.

V kozmetológii

Hlavnou súčasťou melónu je beta-karotén, ktorý vám umožňuje obnoviť prirodzenú farbu pokožky, bojuje s vráskami a predčasným starnutím, pomáha udržiavať zdravie vlasov a nechtov.

Masky na tvár buničiny zvlhčujú a vyživujú pokožku dobre, bojujú proti suchu a odlupovaniu, odstraňujú zápaly, obnovujú a čistia pokožku, zabraňujú tvorbe vrások.
V kozmetológii
V kozmetike sa produkt tiež používa na odstránenie pigmentových škvŕn a pih. Široko používané “Kolhoznitsa” na odstránenie problémov s vlasmi: dať im lesk, posilniť žiarovky, boj proti lupinám.

Pri varení

Zrelé bobule majú vynikajúcu chuť a šťavnatosť, čo umožňuje použitie ako samostatný výrobok alebo zložka na iné jedlá. Sušené, zmrazené, sušené a varené množstvo džemov, džemov, kandizovaného ovocia. Veľmi populárne bobule v zložení koktailov, džúsov, likérov, ako plnidlo na zmrzlinu.

Napríklad na východe sušené sušené squash je nepostrádateľným nápojom na čaj. V stredomorských krajinách je výrobok čerstvo podávaný spolu s pečenými bravčovými, šunkou, šunkou alebo krevetami. V Taliansku sa ovocie vychutnáva v pároch s rôznymi druhmi syra, hlavne mozzarellou.

Dôležité! Pri konzumácii melónov v surovej forme musíte dodržiavať dôležité pravidlo: odporúča sa jesť 2-3 hodiny po jedle, inak sa môžu objaviť problémy s trávením. Je prísne zakázané piť lahôdku s vodou.

Melón sa pridáva do mäsových alebo ovocných šalátov, dezerty a z neho sa vyrábajú pečivo.

Vonkajšia kultivácia

Zoradiť “Kolhoznitsa” veľmi rád záhradkárov, pretože je veľmi ľahko sa starať o, má vysokú odolnosť proti nízkym teplotám a umožňuje dosiahnuť bohatú úrodu.

Ak chcete získať dobré, sladké a šťavnaté ovocie, musíte poznať niektoré zvláštnosti pestovania “Kolhoznitsa”.
Vonkajšia kultivácia

Zvláštnosti pestovania

Pri výsadbe melónov treba mať na pamäti, že pre jeho pohodlný rast si vyžaduje veľa voľného miesta a dobré osvetlenie. Medzi každou dierou by mala byť vzdialenosť 80-100 cm. Pri výbere miesta na postieľke je lepšie uprednostňovať slnečné plochy, ktoré sú chránené pred chladom.

Melón má rád výživnú pôdu, preto sa odporúča podávať pôdu minerálnymi hnojivami, humusom, dať im voľnosť a pridať trochu riečneho piesku.

Na jar sa do pôdy zavádzajú potašové hnojivá a kŕmia sa fosforom.

Odporúčame, aby ste si prečítali, ako zlepšiť úrodnosť pôdy.

Príprava na očkovanie

Dôležitým štádiom pestovania melónu je správna príprava semien.

Môžete použiť aj zakúpené semená a pestovať sa. Pri výbere surovín z obchodu by ste mali uprednostňovať tie, ktoré sú väčšie ako ostatné. Pred zasiatím ich naplňte vodou a všetko, čo sa objavilo, čisté. Len plné semená musia byť zasiate, ktoré klesli na dno.

Príprava semien naznačuje nasledovné: odporúča sa, aby sa semená znížili v teplej vode (asi +35 ° C), aby sa udržali pri izbovej teplote. Po jednom dni by sa semená mali zabaliť do suchého uteráka a preniesť do chladničky na 20 hodín. Takéto “tvrdené” semená sú úplne pripravené na pestovanie.
Príprava na očkovanie

Pestovanie sadeníc

Po “vytvrdnutí” sa semená zasadia do pôdy a vytvoria semenáčiky. Ako nádoba na budúce výhonky sú plastové poháre na jedno použitie perfektné, ktoré sú naplnené pôdou nasýtenou rašelinou, popolom a pieskom v pomere 9: 1: 1 (na 10 litrov pôdnej zmesi).

Môžete použiť hotové rašelinové poháre, ktoré budú v budúcnosti poskytovať príležitosť chrániť koreňový systém pred poškodením, keď ho vysadíte na otvorenú pôdu.

Proces výsadby pozostáva z niekoľkých etáp:

 1. 2-3 dni pred navrhovaným výsadbou by sa semená mali odobrať z chladničky, preniesť na vlhký uterák a umiestniť na teplé miesto.
 2. Semená sa vysadia v nádobe 2 kusy do hĺbky 5 cm.
 3. Kontajnery sa premiestňujú na teplé miesto s teplotou nie nižšou ako +20 ° C počas dňa a + 15 ° C v noci.
 4. O týždeň neskôr začínajú prvé výstrely preraziť. Potom, čo sa objavia na troch plnohodnotných letákoch, mali by sa sadenice zachytiť, aby sa objavili bočné výhonky.
 5. Ak chcete chrániť sadenice z “čiernej nohy”, je potrebné zabezpečiť pravidelné mierne zvlhčovanie a posypeme pôdu v blízkosti stonky s pieskom.
  Pestovanie sadeníc

Semená sa osijú v apríli a sadenice sa vysadia v pôde 25 dní po jej raste.

Pristátie v zemi

Sadenice sadnite v predtým pripravenej, dobre naplnenej, dobre uvoľnenej pôde. V zemi by mali byť vytvorené malé otvory, ktorých vzdialenosť by mala byť aspoň 80 cm Keďže melón patrí k tepelne milujúcim rastlinám, mali by byť vysadené v období, keď nie je presne očakávané mrazenie, inak rastlina zomrie.

Sadenice jemne spolu s pôdou je vytiahnuté z rašeliníka alebo priamo do nej sa vysadia v pripravených studniach. Predbežne v studniach nalejte malé množstvo vody, pridajte humus. Rastliny sú zasadené tak, že časť pozemského kóma môže byť viditeľná nad úrovňou zeme. Potom sa výhonky zavlažujú a pokrývajú pôdy, nie silne narážajú.

Skúsený záhradník radí v prvých dvoch týždňoch po výsadbe, aby poskytol semenákový tieň. Na tento účel je vytvorená špeciálna ochrana.
Pristátie v zemi

Vlastnosti starostlivosti

Vzhľadom na to, že v máji môžu existovať výrazné rozdiely medzi dennými a nočnými teplotami, je lepšie pokryť výhonky plastovými fľašami alebo PVC fóliou. Už od konca mája môže byť odstránená tepelná ochrana, zariadenie nebude potrebovať dodatočné opatrenia proti nízkym teplotám.

Melón je kultúra milujúca vlhkosť a vyžaduje pravidelné zavlažovanie. V horúcich dňoch je potrebné poskytnúť maximálnu vlhkosť. Interval medzi zavlažovaním je 2 dni. Pre mladú rastlinu je dostatok vody aspoň 1,5 litra pre dospelého – 3 – 3,5 litra.

Dôležité! Posypte squash s vodou z kanvice. Nepresné, intenzívne zvlhčenie pomocou hadice môže poškodiť krehký, citlivý, povrchový koreňový systém.

Počas obdobia dozrievania sa plod môže oddeliť od materskej rastliny. Aby ste tomu zabránili, odporúčame umiestniť falošný bobule v sieťovom alebo plastovom kontajneri a zavesiť ho na špeciálnu podporu.

Zber a skladovanie

“Kolhoznitsa” sa týka skorých odrôd, takže po 2 mesiacoch môžete zberať. Je veľmi dôležité, aby sa dospelé ovocie nezostalo dlho na zemi, pretože sa začnú zhoršovať a rozpadnúť.
Zber a skladovanie
Zrelosť tykviny určená farbou kôry: akonáhle získa žltý alebo tmavo žltý odtieň – plody sú pripravené na zber.

Navyše, miesto, kde bola kvetina, sa stáva mäkšou, čo uľahčuje oddelenie bobule od stopky.

Zhromaždené melóny sa skladujú na suchom, dobre vetranom mieste pri izbovej teplote, oddelene od ostatnej zeleniny alebo ovocia. Nezrelé ovocie sa odstráni do tmavej, suchej a teplej miestnosti. Optimálnym riešením je uložiť melón v pivnici v samostatnom oddelení pri teplote + 8-10 ° C a vlhkosti vzduchu okolo 60%.

Bude vám užitočné prečítať si, aké polotovary je možné vyrobiť z melónu.

Vysoká vlhkosť spôsobuje hnilobné ovocie a nízke – ich sušenie. Musíme sa uistiť, že tokviny sa navzájom nedotýkajú. Môžete usporiadať bobule na piliny, v krabiciach s pieskom alebo visieť.

Ak chvost plodu zmizol, miesto, kde sa nachádzalo, má byť naplnený parafínom, ktorý ochráni pred infekciou. Je potrebné vykonať mesačnú vizuálnu kontrolu plodov a odstrániť rozmazané.
Zber a skladovanie

Spätná väzba od používateľov siete

Žijem v súkromnom dome, máme veľkú záhradu a preto skúste všetko. Vrátane a banku. Veľmi sa mi páči melódiá.
Tento druh rozmnožujem už 4 roky, páči sa mi, zber nikdy nezlyhal. Дынька Kolektívny farmár je najobľúbenejšia odroda, stredná a spoločná odroda. Plody sú veľmi dobré, ale počas prepravy sa nezhoršujú. Vzal som babičku do dediny. To je práve to, čo bolo potom, malo problémy so žatvom, kúpilo zlé semená a nič nevyšlo. Urobím džem a džem z ovocia, konzervované v pohároch, a potom v zime sú získané také pochúťky. Otvárame nádobu a vychutnáme ju.

Samotná rastlina s tenkou stopkou, je dobre zakorenená v dĺžke. Plody rastú globulárne, žltooranžové, hladké na dotyk. Pri rezaní ovocia vidíme biele mäso, chutí veľmi sladké a drví, a ako to vonia … Nemôžem vám povedať slová vône zrelého melóna. Veľmi chutné ovocie!

Po vzkriesení musíte počkať asi 80 – 90 dní a plody sú už zrelé. Z jednej rastliny (pletené bush) zhromažďujeme s manželom až 5 kg.

Zber je dosť pre celú rodinu a je uzavretý v pohároch pre lahodné jedlo pre zimnú sezónu. Niekedy sa dokonca predávame a liečíme priateľom a známym! Tu sú niektoré dobré semená, ktoré som raz kúpil! Doteraz som vďačný za ženu, ktorá ma podnietila k nákupu týchto semien na trhu.

darinkaa
http://otzovik.com/review_925028.html
Môj melón sa veľmi ťažko prispôsobil melónu, ale “Kolhoznitsa”, bol som s ňou spokojný. Každé semeno vyšlo. Budúci rok ju tiež kúpim, pretože som zabudol zhromaždiť slnečnicové semienka z môjho melónu.
Chuť je úžasná, med, šťavnatá. Ale v žiadnom prípade nemožno vysadiť vedľa cukety alebo tekvice, pretože sa veľmi ľahko opeľujú a očakávaná chuť je úplne iná.
Bohužiaľ teraz nemôžem dať fotku vrecka, pretože to nie je sezóna.
Plody som mal malý, asi jeden a pol kilogramov, ale chuť, to nemalo vplyv. Neodvádzal som ich každý deň, ale boli šťavnaté.
Pre všetky letné cottagers, ktorí rastú melóny, odporúčam, aby ste si presne vybrali “Kolkhoznitsa”

lenka-angel007
http://otzovik.com/review_2637197.html

“Kolhoznitsa” je voňavý, zdravý, chutný melón, ktorý je neodmysliteľnou liečbou pre dospelých a deti v lete. Nevyžaduje špeciálny prístup k pestovaniu, odolnosť voči teplotným zmenám, nenáročná starostlivosť. Pri dodržiavaní niektorých jednoduchých pravidiel jej pristátia dokáže poľnohospodárom s bohatou úrodou a slnečným, medovým ovocím potešiť.