Mäso holubov kráľ: Vlastnosti chovu doma

Plemeno King
Chov holubov s takým utilitárnym cieľom, ako je získavanie mäsa, zatiaľ čo je to dosť exotické smerovanie chovu hydiny na území bývalého ZSSR.

Napriek tomu existujú mäsové plemená holubov a farmy, ktoré sa špecializujú na ich pestovanie. Jedno z týchto plemien, King’s Doves, je venované tomuto materiálu.

Externé funkcie

Toto plemeno bolo od začiatku minulého storočia chované chovateľmi zo Spojených štátov na základe troch plemien: rímsky, maltský a poštový. Chová sa nielen kvôli mäsu, ale aj ako dekoratívny vták.

Viete? Chovné holuby Birminghamské kolobežky sú známe tým, že ich zástupcovia sú schopní počas letu vykonať celú sériu somersaults. Golouvodovci ešte nepochopili, čo spôsobilo adhéziu korčuliarov k akrobatickým trikom. Zatiaľ čo teória praví, že sa im to páči.

Jeho charakteristické črty sú:

 • farba – biely je dominantný, striebro, červená a čierna sú menej časté;
 • hlava – pomerne veľké, zobák silný, stredne veľký, oči žlté alebo čierne;
 • krk – nie dlhé, silné;
 • kufor – masívny, krátky a široký;
 • prsia – veľmi široká, konvexná, zaoblená;
 • chvost – krátky, zvýšený;
 • dolných končatín – stredne dlhé, silné, bez peria;
 • krídla – krátky, výrazne sa zväčšujúci z prednej strany, vták lieta s ťažkosťami;
 • správanie – aktívni, muži môžu navzájom prejavovať agresiu.

Plemeno kráľovských holubov

Produkčné vlastnosti

Živá váha mladého holuba je 650-800 g, starší vták môže vážiť až 1 kg, váha exponátov niekedy dosahuje 1,5 kg. Mladí holubi zvyčajne chodia na porážku. V priemere je hmotnosť vypitvaného jatočného tela 400 g.

Kráľovské plemeno je zaradené do hodnotenia najproduktívnejších mäsových plemien holubov. Prečítajte si aj o vlastnostiach chovu plemien.

Podmienky zadržania

Vzhľadom na to, že holuby kráľov sú skôr nenáročné, neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na miesto ich údržby. Pri vybavovaní takéhoto miesta je potrebné zvážiť niekoľko vecí, a to:

 • Izba musí byť chránená pred prievanmi a izolovaná;
 • je potrebné zabezpečiť ochranu pred dravcami – mačiek, potkanov, fretiek, marten atď .;
 • Hojdačka by mala byť vybavená vetraním;
 • V zime je potrebné umelé osvetlenie, svetlý deň by mal trvať približne 12-14 hodín;
 • je potrebné vybaviť hniezdiace schránky (jedno políčko pre každý holub holubov, ich počet musí byť nadmerný), podávač, pitnú misku, výdatky;
 • Pole Nest

 • pre normálny vývoj vtákov je veľmi žiadúca voliéra pre paddock, chránená pred predátormi, aj keď zástupcovia tohto plemena môžu byť držaní v klietkach;
 • v miestnosti nemôže obsahovať viac ako štyri holuby na 1 štvorcový meter plochy;
 • ako stelivo používané slamy alebo piliny, vrh by sa mal pravidelne meniť.
Dôležité! Vykurovacia miestnosť pre kráľa holubov môže byť potrebná iba v regiónoch s ťažkou zimou. Tento vták sa cíti skvelo na 0°Z vnútra dýku. Okrem toho, ak je holubník vybavený automatickým podávačom a automatickým vrtákom, návšteva to každý deň nie je potrebné.

Čo sa má podávať

Na kŕmenie holuba kráľa sa používajú najmä obilniny a strukoviny, najčastejšie vo forme zmesí. Môže to byť pšenica, hrach, kukurica, jačmeň, ovos, atď. Tu je osvedčená verzia kŕmnej zmesi:

 • proso – 30%;
 • pšenica – 20%;
 • jačmeň – 20%;
 • hrášok – 15%;
 • kukurica – 15%.

V období aktívneho rastu mladých zvierat sa odporúča do tejto zmesi pridať trochu rybieho oleja, soli, kriedy alebo škrupiny.
Holubov kráľ
Pre všetky vekové vtákov šťavnaté žiaduce pridať zelené krmivo v množstve 10 gramov za deň v jedinej modrej, zelenej zimné nahrádza seno alebo bylinnú múku. Okrem toho môžu byť v potravinách zmiešané varené zemiaky. Pri kŕmení bežne používaných a vitamínových doplnkov ( “Chiktonik”, “Trivia”, atď …) V období rozmnožovania pre prevenciu beri-beri, pri raste mladých zvierat. Používajú sa podľa pokynov.

Jedlo sa zvyčajne pýši dvakrát denne: ráno a večer. Niektorí hydina počas 3-5 dní pred zabitím, dať holub mäsu zvláštnu chuť, začne kŕmiť hydina korenie: rasca, fenikel, aníz, jalovec. Deň pred zabitím akéhokoľvek kormozhka zastaví – to zlepšuje kvalitu mäsa a odstavené vypitvaní ľahšie.

Prečítajte si o výžive dospelých a kurčiat holubov.

Nasledujúce produkty sú pre holuby kontraindikované:

 • mäso v akejkoľvek forme a ryby;
 • Mlieko a mliečne výrobky (nízkotučný tvaroh v malých množstvách je povolený);
 • slnečnicové semená vo veľkých množstvách;
 • pekárske výrobky.

Plemeno King

Prevencia chorôb

Holuby kráľ je veľmi odolný voči rôznym chorobám, a napriek tomu môže byť infikovaná žiadnou chorobou, ktorá je charakteristická tohto vtáka: .. Kolotoč chrobáky, kiahne holuby, Psitakóza, paratýfom, salmonelózou, atď Všeobecné preventívne opatrenia patrí takto:

 • vytváranie komfortných podmienok pre hydinu;
 • pravidelné čistenie holubov (vrátane podávačov a nápojových misiek), dvakrát ročne je potrebné vykonať jeho všeobecné čistenie dezinfekciou;
 • aspoň raz týždenná karanténa pre nové holuby;
 • Vylúčenie kontaktov s divými holubmi, vrabcami a vo všeobecnosti s akýmkoľvek voľne žijúcim vtákom;
 • pravidelná inšpekcia vtákov na identifikáciu príznakov ochorenia.
Je užitočné vedieť, ktoré choroby holubov sú nebezpečné pre ľudí, a tiež, aké lieky potrebujú holuby na liečbu chorôb.

Okrem toho sa na preventívne účely používajú rôzne lieky. Takže odčervenie (zbavenie sa červov) sa uskutočňuje mesiac pred chovateľskou sezónou pomocou cesnaku alebo špeciálnych prípravkov, ako je “Levavet” alebo “Tetramizol”. Plemeno kráľovských holubov
Na všeobecné posilnenie imunity sa používa “Fosprinil”. Pri vysokom riziku infekcie sa vtákovi podávajú antibiotiká, “Enroflon” alebo “Enroflox”. Dávkovanie a trvanie používania vyššie uvedených prostriedkov sú uvedené v návode na použitie.

rozmnožovanie

Pri chove holubov je potrebné mať na pamäti, že tieto vtáky sú monogamné – párovanie už vytvorených párov. Pri strate ženy alebo muža sa nemusí vytvoriť nový pár. Okrem toho majú vysoko vyvinutý inštinkt inkubácie, takže inkubátor pre chovné kurčatá spravidla nepoužívajú.

Viete? niektorí holuby plemená holubice môžu svoje vajcia položiť iba v prítomnosti samcov. Avšak v škôlkach sa vyskytlo, ako sa v takýchto prípadoch zvládnuť bez prítomnosti druhej polovice rodiny holubov – ženy sú oklamané zrkadlom a postavia ich pred seba.

Spárovaním holubov je kráľ pripravený vo veku 7-8 mesiacov. Najlepšie znášanie vajíčok sa pozoruje u holubov vo veku od jedného do dvoch rokov života. Za primeraných podmienok je obsah samičky vyrobený niekoľkými vaječnými spojkami (zvyčajne dvoma vajíčkami v spojke) za rok a počas tohto obdobia sa v priemere odoberá 16-18 kusov. Proces reprodukcie sa v zimnom období neprerušuje, poskytuje umelé osvetlenie, kompenzuje krátky svetlý deň a teplotu v interiéri je minimálne 0 ° C.
Pár holubov
Pre plemeno kráľa sú krabice pre hniezda umiestnené na podlahe holubov alebo na malom nadmorskej výške čo najďalej od seba. Okrem toho by nemali byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu. Pred obdobím párenia sú tieto škatule pokryté seno alebo slama.

Prečítajte si o reprodukcii holubov doma.

Nestrelci sú plne starostliví rodičmi. Ako sme uviedli vyššie, pôvodne ich kŕmili tzv. “Vtáčie mlieko”. Od veku dvoch týždňov staré kurčatá sú schopné jesť obrusované zrno. Približne od 6. týždňa života sa kurčatá úplne prepínajú na vlastné kŕmenie.
holubica
Takže môžeme konštatovať, že chov mäsových holubov kráľa nepredstavuje žiadne osobitné ťažkosti. V niektorých ohľadoch je to ešte jednoduchšie ako chov kuracieho mäsa, nehovoriac o podivnejšej hydine. Súčasne je holubie mäso dlho považované za pochúťku a môže príjemne diverzifikovať domácu kuchyňu alebo priniesť dobrý príjem pri predaji.

recenzia

No, aj cez to, koľko sa bude držať 50 holubov dosť, stačí spomenúť, že Kings sú veľmi krvilačný krachu niekto iný hniezdo, mláďatá sú zabití, vykiduyut cudzinci yaytsa.U môj prípad bol v lete, sa rozhodla vziať miesto kačice holubice, moje indoutka sedí na vajciach tu som jej páčilo miesto a to všetko preto, že kačacie hlavu do krvi rozbil, schmatol ju za hlavu a doslova vyhodili z hniezda, mám to pod vzhľad kačica my v stane nervových stonanie, som naklanimas rovno cez hniezda Desai potopilo tam zase vkradol raise fanerku a odtiaľ veľký papierový drak ako skočiť, ja neskrývanou vzal lopatu a zabil ju, to bolo 1,5 na dĺžku, Kings musieť držať oddelene od všetkých ostatných paródiou, bojovný slabý môžu skóre pred jeho smrťou, mimochodom kačica po príchode hadej hniezdo, som hodil vajcia v inkubátore a poslal holubicu potešilo jej miesto a vzalo jedno kuriatko a druhé vajce bolo prázdne

Irina 31
http://www.pticevody.ru/t19-topic#516407