Lunárny kalendár pre paradajky na rok 2018

paradajka
Každý záhradkár, vážne zaoberajúci sa pestovaním zeleniny, veľmi pozorne sleduje mesačný kalendár, podľa ktorého je potrebné pestovať.

V tomto článku budeme hovoriť o poradí pestovania paradajok v roku 2018, počnúc výsevom semien v marci a koncom zberu v lete.

Kedy pestovať paradajky na mesačných sadenice v roku 2018

Zvyčajne v súkromných domácnostiach na otvorenom priestranstve, a ešte viac v skleníku, semená nie sú zasiate. Z týchto, pred-pestované sadenice, a až potom zasadil na trvalé miesto pestovania. Okrem toho takáto agrotechnická metóda dovoľuje v júli o niečo skôr odstrániť prvú plodinu. Najdôležitejšou vecou nie je vynechať priaznivé pristávacie dni v marci, takže semená rajčiakov sú dobre zavedené a v budúcnosti sa zdvihnú na zdravé výhonky. Poďme to prísť na to, keď to bude musieť urobiť v roku 2018.
paradajka
Od babičiek máme tradíciu, aby sme zasial semená rajčiakov 8. marca. V mnohých ohľadoch mali pravdu, ale v prvom rade v našej dobe existuje špeciálne zvýraznenie pre sadenice, ktoré “predlžuje” svetlý deň a umožňuje vám zasiať trochu skôr.

A po druhé, aby ste určili dátum, musíte zvážiť mnoho rôznych faktorov:

 • rastlinná odroda (skoro alebo neskoro);
 • klima v oblasti (predpoveď posledných jarných mrazov);
 • obdobia zmeny lunárnych fáz;
 • Plánuje sa držať krok (spomaľuje rast o 7-10 dní);
 • podmienky pestovania zeleniny (otvorená pôda alebo skleník).

Pri zohľadnení všetkých týchto odtieňov sa určuje plánovaný dátum výsadby sadeníc az toho sa “odvíja” 60 dní – pre skoré odrody alebo 75 dní – pre neskoršie odrody. Výsledkom výpočtu bude dátum výsevu, samozrejme s korekciou fáz mesiaca.

Zohľadnenie zmeny synodických mesiacov v agrotechnike je nevyhnutné na to, aby sa rastlina rozvíjala v súlade s jej prirodzenými cyklami, tj aby získala bohatú úrodu.
paradajka

Namočenie a výsev osiva

Ak máte v úmysle pestovať sadenice v skleníku v prvom júnovom týždni, by mala byť semená zasiatu v druhej dekáde marca. Toto je hrubý výpočet. Presný výsadbu dni, s prihliadnutím k regiónu v marci 2018 u paradajok bude (tu a ďalej členené v južných oblastiach, oblastiach s miernym podnebím, ako na predmestí, a severných oblastiach):

siatie,
priaznivých dní
pre južné regióny 03.20.2018. 4. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Taurus
pre mierne podnebie 03.25.2018. 9. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v rakovine
pre severné regióny 03.30.2018. 13. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Panne

Ale pred tým je potrebné ošetriť semená podľa toho: semeno

 • odložte “figurínu” a “trochu”, ktoré plávajú, keď sú vzorky ponorené do fyziologického roztoku počas 10 minút;
 • 2) Vybrané vzorky zahrejte 2-3 dni na batériu v tkanivovom balení, ak ide o čisté odrody (nie hybridy) a boli uložené v chlade;
 • dezinfikovať semenný materiál, napríklad vydržať štvrťhodinu v slabom roztoku manganistanu draselného alebo niekoľkokrát nakladať so slabým roztokom peroxidu vodíka;
 • Povinné namočiť semená (v prípade čistého stupeň) od ich balenie do gázy vrecka a uvedenie na 12 hodín teplý, výhodne ochutené zloženie živín, vody (sodného alebo draselného humát alebo podobne), ktoré je potrebné zmeniť každé 4 Chasa;
 • zakrhnúť na mokrý vankúš (alebo z filtračného papiera) pri izbovej teplote;
 • tuhnú embryonálne výkalky počas 12 hodín v chladničke a potom 12 hodín pri teplote + 18 ± 2 ° C, potom opakujte 2-3 krát.
Dôležité! Dni nového mesiaca a úplného mesiaca sú nepriaznivé pre pestovanie rastlín vrátane rajčiakov. V súčasnosti je lepšie nevykonávať žiadnu prácu.

Semená pre sadbu osiatych ľahko zhutnené zmesi zeminy, je naplnený veľkú krabicu s strany 10 cm vysoké. Tieto substráty sa predávajú v každom záhrade obchode alebo triede supermarkete DIY, ale ak chcete, môžete uvariť vlastnou rukou rovnakých dielov trávnika pôdy, humus a rašeliny, pridajte štipku popola a trochu hnojív fosforu. pristávacia
Domáci substrát by mal byť ohrievaný v sušičke asi 10 minút pri teplote 180 ± 20 ° C alebo v mikrovlnnej rúre, doslova minútu v režime vykurovania.

Pred sejbou do pôdy brázdy plytkej, tretí prst drážky, s uličkami v prsta 2 a v ktorej hádzanie semená v intervale jedného prsta a potom sypané rovnakú zmesí.

Viete? Paradajky obsahujú serotonín, “hormón s dobrou náladou”, preto sú odporúčané ako antidepresíva a na zmiernenie psychického stresu.

Sadenice sa pestujú v teplom (+18 … + 25 ° C), s dobrým osvetlením, udržiavajúc vysokú pôdnu vlhkosť denne. Na začiatku, v prvých 14 dňoch, na stabilizáciu teploty a vlhkosti, sú nádoby pokryté priehľadným vekom (sklom alebo plastom) alebo filmom, denne ich vetracie.

Celková doba údržby sadeníc rajčiakov od okamihu vyklenutia výhonkov doma je približne 7 ± 1 týždeň, berúc do úvahy mesačný kalendár. V teplých, bezvetrých dňoch musia byť vytiahnuté do otvoreného priestoru na opaľovanie.
sadenice
Okrem toho, výskyt klíčkov je potrebné hnojiť s pravidelnosťou 1 každé dva týždne.

šerm

Ako ukázal príklad regiónu Moskva, budú priaznivé dni pre rajčiny v roku 2018 20, 25, 30 a 31. marca. Potápanie výhonkov by sa malo vykonať 10. deň života, ktorý začína týždeň po zasiatí. Preto by sa malo vykonať očkovanie “mladých” zo spoločnej škatule podľa jednotlivých kontajnerov:

ponor,
priaznivých dní
pre južné regióny 6.04.2018. 18. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Strelec
pre mierne podnebie 4.11.2018. 25. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Vodnár
pre severné regióny 04.16.2018. Druhý deň v kalendári lunárneho. Mesiac v Taurus

Jednotlivé kontajnery sú rašelinové hrnce, ale môžete použiť aj obyčajné plastové poháre 200 ml.
šerm

Dôležité! Výbery vyžadujú veľkú starostlivosť: môžete poškodiť citlivé korene sadeníc. Kvôli tomu, aby bol hlinený mohol voľný a dostatočne ľahký, mali by byť nalievané dve hodiny pred vyzdvihnutím.

Obliekanie semien

Desať dní po potápaní už výhonky potrebujú pravidelné kŕmenie. Periodicita – každé 2 týždne. Preto by malo dôjsť k prvému podávaniu:

Prvé hnojenie sadeníc,
priaznivých dní
pre južné regióny 04.16.2018. Druhý deň v kalendári lunárneho. Mesiac v Taurus
pre mierne podnebie 04.21.2018. 7. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v rakovine
pre severné regióny 04.26.2018. 11. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Panne

A druhé kŕmenie by sa malo uskutočniť:

Druhé hnojenie sadeníc,
priaznivých dní
pre južné regióny 04.30.2018. 15. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Škorpióne
pre mierne podnebie 5.5.2018. 20. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Kozorožcovi
pre severné regióny 5.10.2018. 25. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Pisces
sadenice

Kedy pestovať sadenice v otvorenom teréne alebo v skleníku

40-50 dní (v závislosti na odrode) na natáčanie rastú kvet kefa, a potom ďalších 15 dní bude čas zasadiť v sadu alebo skleníka lôžok.

Vylodenie sadeníc,
priaznivých dní

pre južné regióny 05.14.2018. 29. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Taurus
pre mierne podnebie 05.19.2018. 5. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v rakovine
pre severné regióny 05.24.2018. 9. deň v lunárnom kalendári. Mesiac vo váhách

A na zabezpečenie dobrého výnosu rajčiakov potrebujú ľahkú pôdu, ktorá netrpí nedostatkom humusu, s neutrálnou acidobázickou rovnováhou a prístupom kyslíka k koreňovému systému.

Pred zasadením sadeníc je potrebné ich správne pripraviť: dôkladne uvoľniť, zahriať sa pod čierny film a prechádzať s organickými. V takomto prípade by dusík v hnojive nemal byť nadmerný, inak stonky budú rásť intenzívnejšie ako plody.
pristávacia
Rastliny strieľajú bez žltnutia a bez kotyledónových listov a nie príliš hlboké. Výsadba by mala byť vykonaná v neprítomnosti slnka (večer alebo v zakalenom dni) a vetra, v mierne vlhkej pôde. Schéma výsadby závisí od odrody rastlín.

Weeding pre otvorené terény

Pre lôžka sa treba starať nielen pred výsadbou sadeníc. Kultivovať pôdu musí byť neustále, počas celého rastu rajčiakov. Z tohto dôvodu závisí od výnosu. Paradajkové lôžka by sa mali pravidelne odstreďovať a uvoľňovať.

Prvé pletie,
priaznivých dní
pre južné regióny 05.24.2018. 9. deň v lunárnom kalendári. Mesiac vo váhách
pre mierne podnebie 05.29.2018. 14. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Strelec
pre severné regióny 6.3.2018. 19. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Vodnár
Druhé pletie,
priaznivých dní
pre južné regióny

6.3.2018. 19. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Vodnár
pre mierne podnebie

6.8.2018. 24. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Aries
pre severné regióny

06.13.2018. 29. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Gemini
paradajka

pasynkovanie

Na všetkých paradajkach z dutín listov v určitom časovom bode začínajú tzv. Nevlastné deti. Tieto výhonky nečinia Bush viac plodným, naopak spomaľujú zrenie už vytvorených bobúľ. A okrem toho, nevlastné deti urobiť viac svieži Bush, pretože to, čo je vytvorený zbytočné shadiness pristátie, a to zvyšuje pravdepodobnosť infekcie. Pre zníženie týchto rizík a eliminovať nepriaznivé faktory, a vykonala pasynkovanie, teda odstránenie nežiaducich postranných výhonkov.

Pri pestovaní rajčín dôležité sú jednotlivé vlastnosti odrody, a preto je dôležité vedieť, či chcete pasynkovanie paradajky Riddle, Rio Fuego, Čierny princ, De Baran, Raspberry obra Sibíri, voly Serce, zadumaný, Chocolate, Cio-Cio-San, Madeira, Pink Paradaj, Verlioque.
Prvé pasynkovanie,
priaznivých dní
pre južné regióny 05.22.2018. 8. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Panne
pre mierne podnebie 05.27.2018. 12. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Škorpióne
pre severné regióny 1.6.2018. 17. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Kozorožcovi
Druhé pasynkovanie,
priaznivých dní
pre južné regióny 1.6.2018. 17. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Kozorožcovi
pre mierne podnebie 6.6.2018. 22. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Pisces
pre severné regióny 6.11.2018. 27. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Taurus
paradajka
Dôležité! Kusy paradajok sa môžu nakoniec rozložiť pod hmotnosť ovocia (alebo sa len ohýbať na zem), takže musia byť zviazané od samého začiatku pri výsadbe. To im tiež pomôže zakoreniť a rozvinúť sa rýchlejšie.

Zalievanie a vrchný obväz

Paradajky takmer všetkých druhov, ktoré sú už na otvorenom pozemku alebo v skleníku, nevyžadujú žiadnu starostlivú starostlivosť. Stačí len urobiť všetko včas v súlade s lunárnym kalendárom a nezabudnite na napájanie, najmä v júli, keď sa počasie vyprázdňuje.

Avšak, rajčiaky aj tých najnáročnejších odrôd potrebujú konštantné zavlažovanie, aby sa zabránilo vysychaniu z pôdy. Mali by mať vlhkosť až do zberu. Spôsob dodávky vody – napájanie pod koreňmi kríkov alebo medzi radmi, ale ešte lepšie – kvapkanie zavlažovanie. Okrem toho, pre prevenciu vody môže pridať trochu popola. Posýpanie tiež zvyšuje pravdepodobnosť ochorenia rastlín s hnilobou vrcholov.

Frekvencia zavlažovania – každé 3 dni (s prihliadnutím na suché alebo vlhké počasie). zalievanie

Prvé zalievanie po pristátí,
priaznivých dní
pre južné regióny 05.21.2018. 7. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Leo
pre mierne podnebie 05.26.2018. 11. deň v lunárnom kalendári. Mesiac vo váhách
pre severné regióny 05.31.2018. 6. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Strelec
Druhé zavlažovanie po pristátí,
priaznivých dní
pre južné regióny 6.02.2018. 18. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Kozorožcovi
pre mierne podnebie 6.7.2018. 23. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Pisces
pre severné regióny 6.12.2018. 28. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Gemini

Intenzita zavlažovania: pred výskytom kvetín – polovice vedra na meter štvorcový a počas kvitnutia – vedierko na meter štvorcový.

Čas zavlažovania je večer. Potom sa vlhkosť z otvorenej zeme odparí pomalšie a tvorba kondenzátu na stenách miestnosti sa zníži v skleníku. Kvapkanie zavlažovania paradajok

Dôležité! Nadmerná vlhkosť počas kvitnutia a dozrievania ovocia vedie k zhoršeniu ich chuti, praskaniu a dokonca aj k pádu.

Okrem toho, aby udržiavať stálu teplotu a vlhkosť vzduchu v skleníku, ako aj kondenzácie nie je kvapkať na rastliny potrebujú miestnosť po zalievanie (a to aj v žiary) vetrať aspoň niekoľko hodín.

Najvyššie obliekanie paradajok väčšiny odrôd by sa malo uskutočniť aspoň raz počas rastu, ale je lepšie to urobiť raz za 2 týždne.

Prvý vrchný obväz,
priaznivých dní
pre južné regióny 05.28.2018. 13. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Škorpióne
pre mierne podnebie 6.02.2018. 18. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Kozorožcovi
pre severné regióny 6.7.2018. 23. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Pisces
Druhý vrchný obväz,
priaznivých dní
pre južné regióny 6.11.2018. 27. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Taurus
pre mierne podnebie 06.16.2018. 4. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Leo
pre severné regióny 06.21.2018. 8. deň v lunárnom kalendári. Mesiac vo váhách
paradajka

Začiatok oplodnenia je 10. deň po “prechode” klíčkov na lôžka. Opätovné hnojenie sa vykonáva po 14 dňoch. A tak ďalej.

úrodu

Ako je uvedené v úvode, v prípade, že paradajky nie sú zasiať v otvorenom teréne (alebo v skleníku záhonu), a sadenice výsadbu, prvý zber mať radosť v júli, alebo skôr cez 110 dní po zasiatí.

úrodu,
priaznivých dní
pre južné regióny 7.8.2018. 25. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v Taurus
pre mierne podnebie 07.13.2018. 1. deň v lunárnom kalendári. Mesiac v rakovine
pre severné regióny 07.18.2018. 6. deň v lunárnom kalendári. Mesiac vo váhách

Aký typ čistenie zvoliť separátny alebo celú úrodu naraz, nasleduje dozrievanie ovocia závisí na odrode paradajok, ako aj na tom, či zeleninu dlho skladovaných alebo prepravovaných na dlhé vzdialenosti. paradajka
V každom prípade by sa čistenie malo vykonávať v suchom počasí, v chladnom dennom čase, aby nedošlo k zraneniu ovocia.

Viete? Ovocie divých paradajok váži iba 1 g, zatiaľ čo niektoré kultivované zeleniny dosahujú hmotnosť viac ako 1 kg.

Nezrelé paradajky je potrebné skladovať za určitých podmienok, ktoré sa vyberajú v závislosti od toho, ako dlho trvá skladovanie. Pre zrenie v priebehu 2 mesiacov je plodina usporiadaná v jednej vrstve a skladovaná pri teplote + 12 ± 2 ° C a vlhkosti 80 ± 5%. Pri vyšších klimatických parametroch dochádza k hnilobe plodov a pri nižších podmienkach sa stáva chrumkavým.

Osvetlenie neovplyvňuje proces dozrievania, ale je potrebné vetranie. Okrem toho by mal byť vždy, takmer každý deň, odstránený z klenby, aby sa odstránili červené bobule, inak “upravia” celú zeleninu.

Pre rýchlu predkalibráciu sa predtým kalibrované plody stohujú v dvoch vrstvách a uskladňujú sa pri teplote + 20 ± 2 ° C. Pre veľmi rýchle dozrievanie sa zrelé plody pridajú k nezrelým plodom.

Ak chcete pestovať bohatú úrody, dodržiavajte všetky odporúčané pravidlá a odporúčania. A potom všetci budú šťastní: vy, vaša rodina a možno aj samotná zelenina! paradajky