Longan (oko draka): môžem vyrastať z kosti v domácnosti

Longan (oko draka)
Turisti, ktorí navštívili krajiny juhovýchodnej Ázie počas svojich ciest, sa už nedokázali presvedčiť, ako sa na miestnych trhoch a obchodoch hromadne predávajú Longan je rastlina zo rodiny Sapindovovcov. Plody dlane sa zhromažďujú v klastroch. Sú veľmi podobné orechy, majú tenkú, ale pevnú kôru, ktorá sa dá ľahko čistiť. Vo vnútri je osivo vo forme lesklej kosti, pokrytej bielou dužinou. Práve táto sklovitá vrstva je dôvod, prečo sa ovocie kupuje v takých veľkých množstvách. Má sladkú chuť s pižmami. Mnoho záhradníkov, rovnako ako amatérov exotické rastliny, diviť, či je možné pestovať dlhoč doma z kostí. Odpoveď je jednoznačná – môžete. A ďalej sa v článku dozvieme, ako ju implementovať.

Požiadavky na sadbu

Pestovanie longan v byte je najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť kosť. Najlepšie na tento účel je vhodné, aby kosť, ktorá bola extrahovaná z zrelej ovocia. Popularita longan rastie každý deň, takže môžete získať také ovocie nielen na ceste, ale aj vo veľkých domácich supermarketoch.

Optimálne načasovanie

Akonáhle sú plody jedia, je nutné odstrániť opatrne z kostrových pozostatkov z tela, samotná kosť opláchnite pod čo najrýchlejšie tečúcu vodu a pôdu. Ak to nie je možné, musíte dôkladne vyčistiť kosť utierkou a potom ju vysušiť, aby sa nerozkladala. Potom sa osivo zabalí do papierovej obrúsky a v tomto stave sa môže uchovávať 10-12 dní.
Longan (oko draka)

Dôležité! Vyššia klíčivosť v semenách, ktoré boli vysadené ihneď po čistení z buničiny. Ak kosti ležia dlhú dobu, postupne sa vysušia a zužujú. Pestovanie stromu z takéhoto semena bude veľmi ťažké.

Kapacita a pôda na pestovanie

Rastlina má rád vlhkú pôdu a jasnú miestnosť. Chladný okenný parapet na pestovanie takejto exotiky nebude fungovať.

Kapacita by sa mala vybrať dostatočne hlboko a široko, aby mohol budúci strom rozpustiť svoje široké korene. Taktiež by mal byť drenáž poskytnutý zariadeniu pomocou malých oblázkov alebo piesku. Môžete si kúpiť v obchodnom profile špeciálnu zmes, ktorá je určená na pestovanie exotických rastlín, a použiť ju na pestovanie.

Vzhľadom na to, že tento exotický strom je veľmi zle tolerovaný ponormi, je možné, aby vytvoril akýsi “skleník” z plastového pohára alebo priehľadnej nádoby.
Longan (oko draka)

Vysádzanie semien

Na semenáčika je malá škvrna svetlej farby v malých rozmeroch. Vysádzanie osiva v pôde, musíte sa uistiť, že toto miesto “pozrel” do strany. Ak je všetko vykonané správne, potom do 5 až 10 dní po vylodení začne silný koreň začať kŕmiť nekontrolovane. Klíček nad pôdou sa dá vidieť po približne 7 – 13 dňoch. V zriedkavých prípadoch môže klíčka čakať asi mesiac. Rastuje úplne rovno a nahý. Niektorí záhradkári frustrujúce jav, pretože si myslia, že je nesprávne, aby jamu a nad zemou sa zdalo, aby unikol, ale chrbtice. Toto stanovisko je však nesprávne. Stačí stačiť ešte dlhšie a listy na stonke.

Dôležité! Zjednodušte a urýchlite proces klíčenia dlhej pomocou jednoduchej metódy. Pred zasadením kameňa je nevyhnutné, aby sa jeho obal brúsil brúsnym papierom, alebo ho poškriabal nôž.

Následné pestovanie tohto tropického stromu sa takmer nelíši od štandardnej starostlivosti o exotické rastliny vypestované z kameňa.

Podmienky a starostlivosť o plodiny

Pohodlné podmienky na pestovanie tohto ovocia, nazývané aj “dračí oko”, sú teplotné hodnoty v rozmedzí 22-25 ° C. Nenechajte pokles teploty pod túto úroveň. Ak je byt chladnejší, odporúčame umiestniť vyhrievanú rohožku špeciálne navrhnutú na tento účel s kontajnerom longan.

To je tropické rastliny má rád vlhkú pôdu, ako aj dobré osvetlenie. Preto by sa mal pravidelne napojiť a postriekať postrekom čistej vody pri izbovej teplote. Je tiež veľmi dôležité vyhnúť sa konceptom, pretože ich dlhý netoleruje. Keď svetlo začne klesať, bude potrebné dodať zariadenie dodatočné umelé osvetlenie.

Naučte sa nejaké zaujímavé tropické rastliny sú pestované moderné pestovateľov: kordilina, Feijó, Nepenthes, Jacaranda (fialová drevo), Aglaonema, Clerodendrum, Alokaziya, ehmeya pruhované, Guzman a Monstera.

Longan (oko draka)

Podmienky a starostlivosť o sadenice

Longan je považovaný za nenáročný na starostlivosť o rastlinu. Nepožaduje od majiteľa žiadne špecifické znalosti alebo zručnosti. Dodržujte však normy osvetlenia, konštantné teplo, ako aj pravidelné navlhčovanie pôdy je absolútne nevyhnutné:

  • Nedovoľte, aby pôda vysušila. Najlepším výsledkom tohto neopatrného postoja k stromu bude pád jeho lístia, najhoršie – smrť rastliny. Nadbytočná vlhkosť mu neublíži, takže sa nebojte vylievať rastlinu.
  • Miesto, kde sa nachádza kontajner s dlhým časom, by mal zostať dobre osvetlený. Ak nie je dostatok svetla, potom sa na vetvách stromu neobjaví žiadne ovocie.
  • Rastúci dlhoč by tiež pomohol pravidelné kŕmenie, pretože tento exot veľmi dobre reaguje na hnojivá. Vynikajúca práca s organickými aj minerálnymi zložkami.
  • Zimná sezóna je obdobím odpočinku pre túto rastlinu. “Zaspáva”, pripravuje a zbiera silu tri mesiace na ovocie. V tejto súvislosti by sa do konca jesene malo znížiť frekvencia a početnosť zavlažovania. Teplotné parametre môžu byť tiež znížené na 14-16 ° C nad nulu. Zároveň by osvetlenie malo zostať bohaté.
Viete? Ovocie longan v čerstvej forme je 83% vody. Tiež obsahuje veľa sacharidov, vlákniny a vlákniny. Čerstvo vybral bobule majú 60 kcal na 100 g, a ak sušené ovocie, toto číslo stúpa na 286 kcal.


Longan (oko draka)

Dôležité! V prirodzenom prostredí strom zomrie pri teplote pod -2 ° C. Takže na jeseň a v zime musíte úplne vylúčiť vysávanie miestnosti, kde dlho rastie.

šerm

Zariadenie nebude potrebovať vychystávanie, ak je najskôr vysadená vo veľkých kontajneroch, každá kosť je oddelená od druhej. Ak z nejakého dôvodu je potreba šermu, napríklad, ak je viac ako jedno semeno bolo zasiate do hrnca a naklíčené, potom vykonajú táto manipulácia môže byť nasledujúce:

  • Po prvé, je potrebné pôdu hojne vyplachovať, aby zmäkčovala a je ľahšie získať rastliny.
  • Počas absorpcie vlhkosti je možné pripraviť nové kontajnery na dlhé trvanie. Musíme vziať veľké hrnce, takže je dostatok priestoru na vytvorenie koreňového systému plne dospelého stromu. V týchto nádržiach musíte umiestniť vopred pripravenú pôdu zmiešanú s kúpenou zmesou na pestovanie exotických rastlín. Pôda by sa mala tiež pridať do vody pri izbovej teplote.
  • Potom opatrne odstráňte zo starého rastlinného hrnca. Ak to chcete urobiť, môžete použiť špeciálnu výmenu vidlíc, ak existuje. Je veľmi dôležité, aby nedošlo k poškodeniu kmeňa.
  • Netreba dodávať, že dlhé korene môžu byť skrátené. Z tohto dôvodu rastlina vytvorí plodný koreňový systém. Potom položte rastlinu do otvoru v novej banke a jemne ju naplňte pôdou.
  • Na záver všetkých vyššie uvedených manipulácií je potrebné opäť nasadiť novo vysadené výhonky a dať ich na dobre osvetlené miesto. Prvých pár dní je dôležité chrániť budúci strom pred priamym slnečným lúčom.

Longan (oko draka)

Viete? Vo voľnej prírode Longanem strom môže vyrásť až 12 m šírky zároveň môže byť aj dlhšia – .. Asi 14 m Obyvatelia Vietname používali strom ako materiál na vykurovanie svojich domovov. Je zaujímavé, že na takéto účely sa nepoužívajú vetvy, ale koža a semená stromu.

Ďalšia starostlivosť

Spočiatku rastlina rastie veľmi rýchlo. Ale po 2 – 3 týždňoch sa tento proces výrazne spomalí. Tento stav by nemal poplachovať majiteľa, pretože domorodec doma rastie pomaly. Tento strom potrebuje veľmi dlhý svetelný deň, najlepšie 12 hodín. Ak máte nedostatok slnečného svetla, musíte ho kompenzovať inštaláciou svietidiel. Pôda by mala byť stále napojená pravidelne a listy by mali byť postriekané vodou.

V podmienkach vnútorného rastu môže byť longan napadnutý škodcami. Prispôsobuje sa múčnatke, pižmovi a škrabke. Aby nedošlo k poškodeniu tejto exotiky, mali by ste pravidelne kontrolovať rastlinu a venovať osobitnú pozornosť listom. Ak sa uvidia nejaké zlomyseľné osoby, musíte použiť príslušné lieky.
Longan (oko draka)

Dôležité! Ako preventívne opatrenie proti zamoreniu škodcami by ste mali pravidelne postriekať rastlinu teplou vodou. Časté opakovanie takéhoto postupu uvoľní longana z roztoče pavúka.

Z času na čas je možné uskutočňovať tvarové prerezávanie dlane, aby strom dostal dobre upravený a krásny vzhľad. Rastlina veľmi dobre toleruje takéto manipulácie.

Keď začína plodnosť

Prvé vaječníky sú viditeľné na dlhých časoch nie skôr ako v 4. roku svojho rastu. Niekedy sa môžu tvoriť vaječníky vo veku 5-7 rokov života.

Prečítajte si o obsahu kalórií, chemickom zložení, použití a poškodení ovocia longan.

Longang ovocie

Mnohí pestovatelia kvetov sú zaujatí krásou tohto exotického, rovnako ako aj komparatívnym netradičným starostom. Človek nemôže zabudnúť tiež o neuveriteľne prospešné vlastnosti ovocia longan, ktoré sú bohaté na vitamíny, obsahujúce horčík, draslík, železo, fosfor a riboflavín, ktorý dáva telu energiu a pomáha v boji proti stresu.

Plody, ktoré dozrievajú v miestnostiach, odstraňujú slabosť a únavu, dávajú vivacity a zvyšujú celkovú vitalitu. Okrem toho, pochopiť, že to všetko bolo pestované vlastnými rukami, je neuveriteľne príjemné. Takže sa snažte pestovať toto nádherné ovocie na vašom parapete nevyhnutne potrebné, pretože výsledky v čase prevyšujú vynaložené úsilie.