Lilac Red Moskva: opis odrody, vlastnosti výsadby a starostlivosti

Krasnaja Moskva
Voňavé a rozširujúce sa ľuľové kefy nás vždy uspokojili svojimi nádhernými kvetmi a nádhernou vôňou a neprestaňme to robiť teraz. Nie je možné prejsť touto krásou a nevšimnúť si ju.

Väčšina majiteľov pozemkov domácností ich začne zdobiť zasadením lila. A zvláštne miesto medzi existujúcimi odrodami tejto rastliny je “Červená Moskva”.

popis

“Červená Moskva” má takmer prvé miesto v láske a popularite ľudí. Jedná sa o jednu zo siedmich najlepších a najznámejších odrôd fialovej šela na svete.

Jeho prevádzka začala v roku 1968. Autorom viac ako tristo pôvodných odrôd tejto rastliny Leonid Kolesnikov, a líši sa od ostatných druhov mimoriadne bohatstvo fialové kvetenstvo, ktoré zaujímajú osobitné miesto medzi nimi.
Krasnaja Moskva
Odroda “Červená Moskva” bola zriadená v roku 1976. Je charakterizovaná tým, veľké, až dva centimetre, jednoduché voňavé tmavo fialové kvety so žltými tyčinkami a mierne zvýšený na okrajoch zaoblené lístky a fialovej s fialovým odtieňom a striebristým leskom púčiky.

Kvetenstvo “Červenej Moskvy” pozostáva hlavne z dvoch dlátoch vo forme širokých rebrovaných pyramíd s rozmermi 18 x 9 cm, ktoré sa vyznačujú hustotou a silou. Zbarvenie kvetov je stabilné.

Kvitne mierne stredne, v priemernom zmysle, aj keď za veľmi priaznivých podmienok môže rozkvetnúť pomerne hojne, priťahujúc voňavú vôňu včiel a iného hmyzu.

Odporúčame, aby ste si prečítali pestovanie maďarských a perských šeříkov.

Kríky tejto odrody, s tmavo šedými vetvami a hustými tmavozelenými, rovnými a vysokými listami, každoročne zvyšujú až o dvadsať centimetrov. Výška krov môže dosiahnuť štyri metre, šírka – až tri.

pristávacia

Rovnako ako každá rastlina, ľalia “Red Moskva” má niektoré pravidlá výsadby, ktoré vyplývajú z charakteristík a charakteristík tejto kultúry.
Krasnaja Moskva

umiestnenia

Aj keď sadenice “Red Moskva” je dobre zakorenia na akejkoľvek krajine, táto odroda preferuje úrodnú, stredné vlhkosti, odvodnené neutrálne pôdy s nízkym obsahom kyselín, dostatočnou kapacitou humusu a nízko položených spodných vôd.

Niekedy mierne stagnujúca vlhkosť môže prispieť k smrti mladých koreňov. Preto, aby rastlina ílal v nízkych, často zaplavených na jeseň a na jar, mokrade nemôžu byť.
Červená Moskva
Rastlina sa cíti skvele v miestach bez silného vetra a prievanu s vynikajúcim osvetlením; môže to rásť v tieni, ale nestojí za to, že kvitne kvety. Docela pohodlné bude cítiť na svahoch.

Dôležité! Na zvýšenie veľkosti lilacového krovu a luxusného kvitnutia je potrebné ho meniť menej často, ale aspoň raz za rok.

pristávacia

Odporúča sa pestovať odrodu “Krasnaya Moskva” od polovice leta do začiatku jesene. Krovy vysadené na jar alebo neskoro na jeseň sú oveľa pomalšie, aby sa zakorenili a pôvodne vôbec nevyrastajú.

Rastl niekoľko kríkov v dostatočnej vzdialenosti od dvoch do troch metrov. Jamy na výsadbu by mali byť vykopané s čistými stenami, ich veľkosť na pôdy s priemernou plodnosťou môže byť pol metra na hĺbku, šírku a dĺžku.

Ak je pôda chudobná alebo piesčitá, veľkosť jamiek sa musí zvýšiť na meter vo všetkých parametroch a naplniť dobre zmiešaný substrát s prídavkom humusu alebo kompostu, popola a superfosfátu.

Superfosfát podporuje okyslenie pôdy, preto v kyslých pôdach dávajte dvojitú dávku popola, aby ste ju neutralizovali. Výsadba sadeníc je potrebná večer alebo na slnku.

Sadenica by mala mať zdravý a dobre rozvetvený koreň až do tretiny metra. Koruna by mala byť mierne skrátená o dve alebo tri obličky, veľmi dlhé korene prerezané a poškodené alebo ošúrané – úplne odstránené.

Sadenie, nastavenie stredu jamy a rovnomerné rozloženie jeho koreňov, zakryte podkladom, kompaktným a dobre napojeným. Po vstrebaní vody sa pôda mulčuje listami, rašelinou alebo humusom.

Dôležité! Niektoré odrody lila prežívajú pri -60 ° C.

rozmnožovanie

Rast lila, a potom ho znásobiť, je to jednoduché. Divoký šeřík sa množí semenami. Ale odroda, ako je “Red Moskva”, sa šíri pomocou rezkov, štepov a mláďat.

Vakcína sa vyrába rezom alebo spánkovou obličkou, pre zásoby sa používa obyčajná alebo maďarská šeľa, sanitka. Podnož a vychynutá stonka sú rezané pod uhlom 45 °, kombinované a navíjané.
Reprodukcia pomocou odrezkov
Reprodukcia sa vykonáva zelenými rezmi, optimálna vlhkosť je 90-100%, teplota je od 23 ° C do 25 ° C. Podklad vhodný na to pozostáva z rašeliny a piesku v pomere 2: 1.

Rezy odrôd, ktoré kvitnú pomerne skoro, sú zozbierané na začiatku procesu blednutia, neskoro kvitnúce – počas kvitnutia.

Získajte viac informácií o metódach reprodukcie šeříkov.

Metóda odstraňovania je najmenej pracovne náročná a poskytuje príležitosť na získanie dobrej, pripravenej na repopuláciu sadenice s dostatočne vyvinutým koreňom za jeden rok.

Na jar v blízkosti krovu musíte urobiť depresiu a ohnúť vetvu lilaku do nej a potom ju zakryť zemou tak, aby bola viditeľná dvojica obličiek nad povrchom. Na jeseň bude sadenica pripravená a budúci rok ju možno transplantovať samostatne.

Rozmnožovanie podľa vrstiev

starostlivosť

“Červená Moskva” je dostatočne mrazuvzdorná a suchá odolná odroda, takže keď roste, nevyžaduje žiadne špeciálne ťažkosti.

Pre vegetačné obdobie je potrebné niekoľkokrát prehĺbiť zeminu. V druhom roku Po pristátí, môžete začať hnojenie dusíkom orgován (50-60 g močoviny a 65-80 gramov dusičnanu amónneho za sezónu na kríku), všetky ostatné hnojivá môžu byť v prvých niekoľkých rokoch nepriniesol.

Viete? Vo svete je viac ako tisíc odrôd šela. Hoci táto rastlina začala rásť len pred piatimi storočiami, z hľadiska počtu odrôd je druhá len na ruže a rododendrony.

Od štvrtého roka Odporúča sa používať organické hnojivá (jedna alebo tri vedľajšie liahne pre jednu rastlinu vo vzdialenosti pol metra od kmeňa v pomere jedna až päť). Hnojivá draslíka a fosforu nebudú zasahovať do jesenného obdobia (každých niekoľko rokov).

Efektívnym a optimálnym komplexným podávaním je popol (200 gramov popola zriedeného v 8 litroch vody). Pri špeciálnych zalievanie šeřík potrebujú len v obdobiach kvitnutia a rastu výhonkov, v lete by mali byť napojené iba v teple a suchu.

Musíme pôdu uvoľniť trikrát až štyrikrát za sezónu, pričom odstránime burinu.
popol

Viete?
Lilac je medveďová rastlina, ktorej kvety sú tak hlboké, že včely nemôžu dosiahnuť nektár. Iba v najpriaznivejších obdobiach stúpne tak vysoko, že včely získajú prístup k nej.

Na zachovanie krásnej formy a produktívneho kvitnutia je potrebné systematické prerezávanie. V prvých dvoch rokoch sa lila vyvíja veľmi pomaly, takže prerezávanie nie je pre ňu žiadny význam.

Neskôr sa však začne tvoriť základňa stromu – pomerne silné kostrové vetvy. Na začiatku jari sa v strome nájde päť až desať z najúspešnejších vetví a zvyšok sa musí odstrániť.

Riedenie a prerezávanie s sanitárnym účelom sa odvíja lepšie počas skorého jari, ale je to možné aj počas vegetačného obdobia. Podporuje dobrý vývin výhonkov a vytváranie nových s výhonkami s kvetmi, ktoré rezujú väčšinu kvitnúcich výhonkov na kytice.

Aplikácia v dizajne krajiny

Lilac “Red Moskva” – jedna z najpozoruhodnejších rastlín, ktoré sa používajú s potešením v krajinnom dizajne a terénne úpravy osobných pozemkov, parkov, záhrad.

Jeho dostatočne veľké nemarmorové kvety v perzistentných purpurových odtieňoch vyzerajú skvele v každej dekoratívnej kompozícii a unikátna aróma, ktorá pochádza z nich, nenecháva nikto ľahostajný.

Lilac sa harmonicky kombinuje s ihličnatými rastlinami. Kvôli kvitnutiu s šelami v rovnakom čase pivonky dokonale dopĺňajú svoju krásu. Hlavná vec je, že takáto kompozícia nevyžaduje žiadne dodatočné zalievanie alebo špeciálnu starostlivosť, ale vyzerá luxusne.

Krásna tmavá “červená Moskva” v jasnom, slnečnom mieste je vynikajúcou voľbou, ktorá dokáže sama ozdobiť ľubovoľný kútik vašej stránky.

Viete? V Anglicku dievča, ktoré nechcel vziať si chlapa, mu dal kyticu šela. V mnohých ďalších krajinách je kytica lilacs symbolom prvej lásky.

orgován
Často sa pri navrhovaní svojich stránkach, budeme venovať väčšiu pozornosť nezvyčajné, nie je typické pre našej oblasti kvetov a stromov, zabúdajú, že naša matka použiť na podnebie, rastliny nie sú horšie, a v mnohých ohľadoch lepší.

Lilac “Red Moskva” je taká rozmanitosť, ktorá nás skutočne poteší svojou kvitnúcou a voňavou vôňou. Áno, a problémy s ním skoro nie, na rozdiel od rovnakých exotických rastlín.


Loading...