Kyselina mliečna pre králiky: dávkovanie, návod na použitie

Kyselina mliečna
kyselina mliečna, na rozdiel od stereotypov, spojený s názvom lieku, a je pozoruhodný dezinfekčný prostriedok používa vo veterinárnej medicíne, a to nielen ako dekontaminačného činidla, ale aj ako liek na liečbu chorôb ďalšie domáce zvieratá.

V prípade králikov môže táto látka, ak je správne dávkovaná, pomôcť mnohým ochoreniam – uvažujme o zvláštnostiach jej použitia v článku.

Prečo potrebujeme kyselinu mliečnu pre králiky

Dokonca aj stručný opis látky umožňuje overiť jej užitočnosť pre zvieratá:

 • farba – žltkastá biela (farba mlieka);
 • zápach – kysnuté;
 • chuť – kyslé;
 • konzistencia – hustota na úrovni sirupu;
 • nebezpečenstvo – látka nie je toxická;
 • základné vlastnosti – rozpustnosť vo vode, oleji, glyceríne a alkohole.

Kyselina mliečna
Pre tráviaci systém králikov je tento liek mimoriadne užitočný:

 • pomáha pri spracovaní krmív a zabraňuje problémom so žalúdkom;
 • pozitívne ovplyvňuje proces trávenia;
 • bojuje proti patogénnym mikrónom v zažívacom trakte;
 • odstraňuje kŕče v zvieračoch gastrointestinálneho systému;
 • posilňuje imunitný systém, reguluje metabolizmus a znižuje akútny účinok porúch gastrointestinálneho traktu – gastritída, kolitída, plynatosť atď.

Ako riediť: inštrukcie, dávkovanie

Pásové stroje používajú látku dvomi spôsobmi – internými a externými. Z Tento univerzálny prostriedok na liečbu a môžu stimulovať tráviaci systém zvierat, rana tuk na kožu, aby ju pridať do kompozície na čistenie a dezinfekciu vybavenia skríň. Zvážte jeho použitie na vnútorné a vonkajšie použitie podrobnejšie.

Interná aplikácia

Opuch v králikochKyselina mliečna sa často používa pri opuchu králikov
Pri kokcidióze ochorení, trichomoniáza, gastritída alebo enteritída králikov denné pridaná kyseliny mliečnej v žľabe, výsadba do vody – pre jednu vzorku 4-7.5 ml 2% alebo 3-5 ml roztoku 3%. Takéto roztoky majú priaznivý účinok na gastrointestinálnu mikroflóru pri plynatosti alebo opuchnutí čreva.

Poľnohospodári často používajú kyselinu mliečnu a na prevenciu kokcidiózy u mladých králikov (vo veku do 45 dní). Dve polievkové lyžice drogy sa chovajú v 10 litroch vody, ktoré sa distribuujú pijanom pre deti.

Na liečbu kokcidiózy u králikov používajte prípravok “Solikoks”.

Pokiaľ budeme hovoriť o prevencii, nebude to zbytočné pre dospelých králiky, ktoré môžu poskytnúť kyselinu pre blahodarné účinky na črevnú mikroflóru a uvoľnenie zvieračov – ako žalúdočné a črevné.

Použitie kyseliny mliečnej vedie k takýmto pozitívnym zmenám v tele zvieraťa:

 • odstraňuje trosku a zabraňuje ich tvorbe;
 • pôsobí proti škodlivej mikroflóre;
 • znižuje akumuláciu produktov rozkladu organických látok;
 • upokojuje zviera, ktoré potom začína budovať svalovú hmotu;
 • je vynikajúcou prevenciou infekčných a parazitických ochorení.

Externá aplikácia

Kyselina mliečna je dobrým antiseptikom, ktorý vám umožňuje bojovať proti kožným infekciám a následkom traumatických poranení.

Dôležité! Krolikovody odporúča dezinfikovať krmivo kyselinou mliečnou. V tomto prípade stačí zriediť 0,5 mg látky vo vode na základe 1 kg krmiva. Roztok sa pripraví v koncentrácii 1 až 4%.

V závislosti od percentuálneho obsahu roztoku môže liečivo mať iný terapeutický účinok:

 • 10% – keratolytická (zmäkčujúca pokožku v dermatózach, bradaviciach a malych);
 • 15-30% – antiseptické (dezinfekcia novotvarov, poranenia a hornfels);
 • 20-40% – kauterizácia (pre sliznicové plochy a pokožku).

Porážka kože u králikovNa liečbu ulceróznych kožných lézií sa používa roztok kyseliny mliečnej
Okrem dezinfekčných vlastností je látka dobrou konzervačnou látkou.

Dezinfekcia klietok

Zariadenie používané na starostlivosť o králiky, ako aj klietky na ich údržbu je potrebné spracovať roztok kyseliny mliečnej. Prípravok sa nastrieka na kŕmne žľaby, pomocné nástroje, podlahy a steny miestnosti, v ktorých sú králiky držané. Polovica hodiny po dezinfekcii sa miestnosť ventiluje a zvyšky látky sa odmyjú vodou.

Začiatočníci chovateľov králikov by mali vedieť, ako sa vysporiadať s takými ochoreniami králikov ako sú kokcidióza, pasteurelóza, myxomatóza.

Dezinfekcia sa zvyčajne vykonáva dvomi spôsobmi: pre väčšie farmy je vhodnejšie použiť postrekovanie produktu zvlhčovačom vzduchu a pre malé priestory s klietkami je možné používať remeselné metódy. V prvom prípade sa 20% roztok kyseliny mliečnej položí do zvlhčovačov vzduchu, ktoré rovnomerne rozstrekujú liečivo cez miestnosť. Druhá metóda zahŕňa zahrievanie látky na plynnú formu a rozptýlenie tejto odparovacej hmoty konvenčnými ventilátormi.
Dezinfekcia klietok
Nepochybná výhoda obidvoch metód dezinfekcie spočíva v tom, že nie je potrebné odstrániť zvieratá z priestorov. Okrem toho časť liečiva bude absorbovaná králikmi prostredníctvom dýchacieho systému, čo bude mať tiež priaznivý vplyv na ich zdravie.

Zistite, čo robiť, ak králik leží na jeho boku a nestane sa a ako pomôcť králikovi, ak kýchne.

Kontraindikácie pre použitie

Neexistujú prakticky žiadne kontraindikácie použitia lieku, pretože je to prírodný produkt, ktorý nespôsobuje ani alergickú reakciu. Negatívne dôsledky môžu nastať len v zriedkavých prípadoch s individuálnou neznášanlivosťou. Ak sa dodržia podmienky opísané v príručke, vrátane odporúčaní dávkovania, neboli pozorované žiadne vedľajšie účinky z použitia lieku.

Existuje niekoľko prípadov, keď králiky ešte nemusia dodávať kyselinu mliečnu, pretože to môže ovplyvniť účinok liečby niektorých závažných ochorení:

 • akútne obdobie gastritídy;
 • mokré vredovité útvary;
 • zlyhanie obličiek;
 • zvýšená kyslosť tela.

králik
Použitie lieku neznižuje kvalitu mäsa zvierat, takže môžu byť upchaté v akomkoľvek štádiu a príjem dávky. Neprítomnosť karanténnej doby užívania liekov zaisťuje, že neovplyvňuje chuť mäsa.

Viete? Kyselina mliečna, napriek stereotypu, že je príčinou svalovej bolesti a únavy, nie je za to vôbec vinu. Ukázalo sa, že bolesť spôsobuje proces obnovenia tkaniva po zaťažení, a nie samotný fakt. Bolesť a opuch svalov po zaťažení je spôsobená prietokom tekutiny z niektorých buniek burstových svalov.

Podmienky skladovania

Hermeticky zabalená injekčná liekovka s kyselinou mliečnou sa môže uchovávať 10 rokov. Teplotný režim skladovania môže byť v rozmedzí od -30 do + 45 ° C. Hoci táto droga nemá významné vedľajšie účinky a účinky predávkovania, mala by sa uchovávať na bežnom sklade pre zdravotnícke potreby – mimo dosahu detí a zvierat.

Farmári nie vždy dokážu oceniť účinok kyseliny mliečnej na telo svojich domácich miláčikov. A to platí nielen pre králiky – pomocou tohto nástroja môžete vykonávať liečbu alebo prevenciu aj v prípade veľkých hospodárstiev chovu dobytka bez významných nákladov na iné lieky.

Video: Kyselina mliečna na prevenciu kokcidiózy

recenzia

Naši králi pili pol roka. Výsledok vidím: so žalúdočnými problémami menej, imunita silnejšia.

LPH Greyhound
https://fermer.ru/comment/1078138858#comment-1078138858