Kvetinová záhrada s vlastnými rukami, ako vytvoriť záhony kolových pneumatík

Kvetinová záhrada z pneumatiky
Existuje niekoľko letných obyvateľov, ktorí sa zaujímajú len o hmotný záujem – dom, poľnohospodárske budovy, plodiny. Najviac lásky a oceniť krásu ich krajiny, nie sľubné komerčné výhody. Ale počet bohatých ľudí, ktorí môžu platiť za drahé materiály a prácu profesionálnych záhradníkov na efektívny dizajn na voľnom priestranstve, nie je vypočítaný v gigantických číslach. Z toho vyplýva jednoduchý záver: v predmestí môžete vyrábať vynikajúce kvetinové záhony z nevyžiadanej pošty, v skutočnosti materiálu ako sú staré pneumatiky, robiť všetku prácu vlastnými rukami.

Staré pneumatiky – nový dizajn

Prechádzajte mestskými dvormi a ocente ich dizajn. Pneumatiky automobilov sa už dlho stali takmer povinnou súčasťou moderného dizajnu. Kopajú v polovici v zemi, ležia v podobe spodného rámu stromov a inej vegetácie, robia z nich detské chodníky, zavesia ako hojdačku, farbu v rôznych farbách.
Kvetinová zástena pneumatík

Na základe trvalých kvetín (Astilbe, helenium, muškáty, catnip, rozchodník, Rudbeckia, rebríček, šalvia hostiteľ, Anemone), môžete vytvoriť viac verzií pôvodných lôžkami, ktoré ozdobia záhradu na niekoľko bezstarostných rokov.

Opýtajte sa svojich priateľov – nielen, že vám povedia, ako vytvoriť záhonové plášte s vlastnými rukami, ale budú tiež demonštrovať fotografie potvrdzujúce bezpodmienečnú pravdivosť týchto príbehov.

Ak mestské prostredie, ktoré je v podstate obmedzené verejnými záujmami a vkusmi, prijalo takýto dizajnový trik, potom majitelia dachov, ktorí majú osobný priestor pre predstavivosť, ako sa hovorí, objednával sám Boh.

Viete? Vynálezca pneumatiky Ruben-plátno posádky Robert Thompson v roku 1847 a nemyslel si, že je to prototyp kvetinovej záhrady.

Výber pneumatík

Pri výbere pneumatík pre budúcu kvetinovú záhradu je potrebné zvážiť nielen ich veľkosť (hmotnosť, mimochodom – existujú obri, z ktorých sa nemôžete pohybovať), ale ďalšie funkcie, z ktorých najdôležitejšie z hľadiska uľahčenia následného spracovania sú:

  • zimné pneumatiky sú lepšie ako letné pneumatiky;
  • cudzie pneumatiky sú mäkšie a tenšie ako domáce pneumatiky.

Kvetinová zástena pneumatík

Dôležité! Ďalším dôležitým bodom Prítomnosť disku, ktorý bude perfektne slúžiť ako dno vázy na kvetinu “pneumatiky”. Bez tohto prvku môžeme hovoriť len o posteli s pneumatikami, ktoré boli odstránené z kolies a vybavené vlastnými rukami.

Výber rastlín

Získanie plánovanie záhonov a kvetinových záhonov, ktoré bude vykonané s vlastnými rukami v krajine, očakávame, že áno, potom nielen obdivovať im najviac, ale tiež ukázať svojim priateľom fotky z týchto veľkolepých stavieb pneumatík, volá na svojich hostí a uspokojovanie ich malé ješitnosti.
Rastliny pre záhon
Pokiaľ ide o rastliny, výber je bohatý:

  • kvety rôznych odrôd, vrátane tých, ktoré sa vzájomne nahrádzajú z hľadiska kvitnutia;
  • jahody;
  • kríky;
  • malé (hoci je to voliteľné) stromy.
Dôležité! Všeobecné pravidlo je jedno: kvetinové záhony by mali byť krásne a zodpovedať všeobecnému štýlu vášho webu. Je možné, že samotný štýl môže byť postavený na základe kvetinového a vegetatívneho usporiadania.

Z našej vlastnej ruky vyrábame záhon: najjednoduchšiu verziu

Teraz je najdôležitejšie – vytvárať krásne kvetinových záhonov (ak sa rozhodnete, že človek nemôže robiť) pneumatiky s rukami v krajine: Výsledkom by malo byť také, aby bola fotografia nehanbí ukázať, známych či neznámych ľudí.
Príprava materiálu
Spracovanie vybranej pneumatiky (to bol prvý krok) pneumatiky začína jeho označením pre nasledujúce rezy (to bude druhý krok). Existujú nenároční majitelia pôdy, ktorí používajú pneumatiky bez predbežného spracovania, ale odporúča sa kombinovať krásu živých rastlín s čisto technickou estetikou.
Použite označenie
Plánovaný rez by mal byť nasledovný:

  • Horná časť krytu je odstránená (nie úplne) a ľavá (úplne) spodná;
  • s prejavom fantázie a vynaliezavosti môže byť línia rezu zvlnená, zlomená, s hrotmi, s okrajom atď.

Dali sme trochu z našej predstavy o kaučuku a choďte do tretieho kroku.
Pripravené značkovanie
Bude to samotný proces excízie:

1. Na ťahanej čiare je pneumatika rozdelená na dve časti.

Dôležité! Ak je k dispozícii disk, potom počas postupu nemusíte z neho odstrániť pneumatiku.

2. Spodná časť je obrátená smerom dovnútra – táto časť procesu je časovo náročnejšia, pretože vyžaduje fyzický stres. Mechanizmus je nasledujúci: znížiť túto konvenčné pol autobus je položený na zem (alebo povlak), jeho okraje sú lisované nohy (a v dôsledku toho celý telesnej hmotnosti), a potom sa obrátil dovnútra, od jedného miesta (to je najťažšie) a postupne sa zrýchlil, čo celý kruh.
Robíme rez
Ukázalo sa to buď vaza (ak bol disk), alebo budúci záhon.
Otočili sme sa dovnútra
Dôkladný hostiteľ a horná časť rezanej pneumatiky nebudú ignorované. Niekoľkokrát ho rozrezal cez vnútornú stranu (centimetre o 10) a vytvoril ďalšie kvetinové lôžko a vykopal výsledné rezy do pôdy.

Nakoniec štvrtým krokom pri vytváraní letnej kvetinovej záhrady bude transformácia automobilovej pneumatiky, dokonca aj vtedy, keď už bola spracovaná šikovne rezným nástrojom, do krásnej výzdoby pre záhradnú flóru. maľba
Tento posledný krok predpokladá:

  1. Maľba (ktorá uprednostňuje smalt, a kto a olejové farby).
  2. Pridanie ďalších dekoratívnych prvkov (steklyshek, kamienky atď.).
Viete? V africkej Keni starých pneumatík sa miestni obuvníci naučili vyrábať vynikajúce papuče, ktorých dopyt sa rozšíril po celom kontinente.

Výsledok pripravený

Pôvodné kvetinové záhony z pneumatík (foto)

Na záver témy obdivujeme ukážky “umeleckého záhradného” umenia. Z tu uvedených možností si môžete vybrať niečo pre seba. A človek, ktorý má tendenciu k umeleckej a technickej tvorbe, fotografie prinesú svoje vlastné spôsoby estetického dizajnu svojej letnej chaty. Kvetinová zástena pneumatík
Pôvodný kvetinový záhon Kvetinová záhrada z pneumatiky
Kvetinová záhrada Kvetinová záhrada pneumatík
Kvetinová záhrada pneumatík
Kvetinová záhrada pneumatík


Loading...