Kuriatko: chuť lepšie ako užitočné

Mäso z prepeliceKurela je veľmi malý vták, ktorého mäso má veľké množstvo prvkov užitočných pre ľudí. V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako vybrať správne jatočné telá na jesť, ako používať prepelice vo varení a tajomstvá výroby tohto dietetického výrobku.

Obsah kalórií a chemické zloženie

Tento produkt nie je márne označuje diétne, pretože jeho Výhrevnosť je iba 242 kcal na 10 gramov. Bielkoviny v prepeliciach sú takmer 40 gramov, tuky – 33,5 gramov. Kompozícia tiež obsahuje 11,7 gramov vody. Hlavným rysom je skutočnosť, že sa nevyskytujú uhľohydráty a popol.
Krupica mäso
Počet užitočných komponentov je veľmi veľký, zahŕňajú:

 • draslíka;
 • fosforu;
 • aminokyseliny;
 • meď.

Tiež by sa malo povedať o prítomnosti veľkého množstva vitamínov B, ktoré umožňujú používať príslušný výrobok na liečivé účely.

Získajte viac informácií o prospešných vlastnostiach a kulinárskom využití mäsa: kurča, cisársky rez, kačica, morka, hus, králik, ovce.

Vlastnosti chuti

Vďaka svojim vkusným vlastnostiam kostrava kureniec výrazne prevyšuje kurča: jeho chuť je jemnejšia a sladšia. Lovci si všimnú, že mäso divých prepelíc je oveľa chutnejšie ako hydina. Napriek malej veľkosti kureniec, ich mäso je veľmi výživné a výživné.
Krupica mäso

Skôr ako užitočné

Užitočné vlastnosti u jačmeňa sú pomerne veľa a mali by zahŕňať nasledovné:

 • chuťové vlastnosti budú môcť zdôrazňovať zvláštnosť pripraveného jedla a robiť to viac nezvyčajným;
 • produkt je taký diétny, že sa odporúča konzumovať aj za najťažších diétnych obmedzení;
 • kurenie kurenie nespôsobuje absolútne žiadne alergické reakcie;
 • v produkte sa nachádza obrovské množstvo živín a živín, ako aj vitamíny, mikro- a makro prvky.
Viete? Výhody prepelíc boli známe v stredoveku v Európe a Ázii. Tento vták používali výlučne ušľachtilých ľudí a vyťažili ho len poľovníci.

Mali by ste tiež hovoriť o niektorých skrytých užitočných vlastnostiach:

 • tento typ mäsa je nasýtený veľkou koncentráciou draslíka, čo zvyšuje účinnosť a účinnosť ľudského mozgu;
 • prítomnosť fosforu, medi, síry a kobaltu zvyšuje účinnosť metabolizmu, čo má pozitívny vplyv na zdravie človeka;
 • opísaný produkt je veľmi užitočný pre ľudí, ktorí majú problémy s kardiovaskulárnym systémom a gastrointestinálnym traktom.

Krupica mäso

Ako používať vo varení

Príprava príslušného mäsového výrobku si vyžaduje osobitnú pozornosť, pretože jatočné telá sú malé. Pri varení je dôležité zabezpečiť, aby sa mäso nepremasalo, pretože okamžite stráca množstvo chuťových vlastností. Prakticky vo všetkých receptúrach sa uvádza, že doba varenia kureniec sa rovná 30 minút.

Viete? Po prvýkrát sa v kultúre používala prepelica aj v starom Egypte písomne. Ako písmeno “in” alebo “y” vykreslili malú prepelicu.

Skúsení kuchári odporúčajú mäso na pečenie a na nasýtenie so špeciálnymi vôňami variť na drevenom uhlí. Pri varení sa kŕmne mäso používa na varenie delikátnych a diétnych jedál. Tiež mŕtve telá sú plnené rôznymi druhmi zeleniny, bylín a húb.
Pečené mäso z kuriatok

Čo je pripravené v rôznych krajinách sveta

Európski šéfkuchári často podávajú prepelice v marináde s ozdobami zeleniny a ovocia.

So zreteľom na francúzsky, ktoré sa líšia v sofistikovanosti svojej kuchyne, dávajú prednosť plneniu jatočných tiel s prepelicami so zeleninou.
Plnené prepelice
Talianov, ktorí obdivujú rôzne polievky, varia vývar z prepelíc a potom pripravujú polievky na ich základe. Pečenie mäsového výrobku v rúre by ste mali nastaviť teplotný regulátor na 220 ° a variť asi 40 minút.
Polievka z prepelice
Ázijskej kuchyne používa tento mäsový výrobok ako komponent pre pilaf.

Dôležité! Ak chcete získať krásnu červenú kôru a nemusíte prejedať mäso, po 30 minútach pečenia rozložte fóliu a pridajte malú teplotu.

S tým, čo je kombinované

Kuriatko dobre funguje rôzne zeleniny a byliny. Podávajte to dobre s listami zeleného šalátu, baklažánu, cukety, cukrovej repy alebo mrkvy. Pokiaľ ide o marinádu, je najlepšie použiť tymián, čierne korenie, cesnak a sójovú omáčku. V klasickej verzii sa kriedy podávajú so štandardnými prílohami ako ryža, zemiaky, hrachová smotana a tiež pečené paradajky. Šéfkuchári odporúčajú dať takéto diétne mäso dozretému vínu.
Kuriatko so zeleninou

Tajomstvo varenia

Keďže prepracované mäso je skôr neobvyklá a jemná zložka, jeho príprava by sa mala robiť s veľkou zodpovednosťou. Ak chcete získať naozaj vynikajúce jedlo, budete potrebovať postupujte nasledovne:

 1. Starostlivosť o vtáčie jatočné telá starostlivo skontrolujte za prítomnosť zostávajúceho peria po čistení – ak sa nenašli, je dôležité dôkladne umyť trup, vysušiť ju a vložiť do chladničky na 1 hodinu.
 2. Kuchári odporúčame, aby ste pred varením odstránili krk, tlapky a špičky krídel, ale nehazujte ich, pretože môžu variť vynikajúcu vývar.
 3. Ak chcete vytvoriť bohatú chuť mäsa, odborníci odporúčajú používať rôzne korenie a korenie, ktoré môžu zdôrazniť jemnosť a chuťové vlastnosti mäsa k prepeliciach.
 4. Ako bolo uvedené vyššie, toto mäso je dosť suché, a preto by malo byť pred varením marinované. Jednou z najlepších marinád je zmes čierneho korenia, tymiánu a cibule.
 5. Európski šéfkuchári si vždy pred pečením grilujú mäso so špeciálnou omáčkou alebo jednoducho maslo. S týmto trikom bude mäso ťažké vysušiť.
Prečítajte si aj o najlepších mäsových plemenách k prepeliciach, najmä o farme faraóna.

Ako si vybrať pri nákupe

Výber mäsa z kuriatok by sa mal brať vážne, pretože predajcovia môžu predávať neznalým ľuďom staré, staré mäso. Hlavným indikátorom čerstvosti produktu je jeho zápach: pre prepelice by mala byť takmer nepostrehnuteľná. Vonku musí byť vták čistý, bez škvŕn a vonkajších zranení.
Jačmeň jatočných tiel
Pri stlačení musí byť tkanina elastická. Toto kritérium je veľmi jednoduché overiť: keď stlačíte kostru, fovea rýchlo predpokladá pôvodný tvar. Ak po stlačení kostry nie je obnovená rovná plocha, takýto výrobok sa nedá zakúpiť. Niektoré z väčšie výrobné balenie kostry v originálnom balení – v tomto prípade je nutné starostlivo kontrolovať to pre integritu a preskúmať štítok, ktorý bude určený dátum balenia a trvanlivosť.

Ako ukladať doma

Najlepším miestom skladovania príslušného mäsového výrobku je chladnička. Doba záchrany mäsa z kuriatok je 14 dní. Kuchári sa odporúčajú na uloženie jatočného tela na tanieri, ktoré sú na vrchu pokryté pergamenom alebo potravinovou fóliou.

Dôležité! Ak bola kostra pôvodne v balení, doba skladovania sa skrátila na 2 dni. Vysvetľuje to skutočnosť, že vo vnútri balenia dochádza k hromadeniu inertných plynov, ktoré rýchlo kazia chuť.

Aj pri dlhodobom ukladaní sa odporúča zmraziť mŕtve telá v mrazničke. Táto jednoduchá metóda ušetrí čerstvé prepelice niekoľko mesiacov.
Mäso z prepelice

Kto lepšie odmietnuť

Kŕmne mäso je najbezpečnejším druhom medzi všetkými. Z tohto dôvodu môže byť výhradne kontraindikácia používania prepelíc individuálna neznášanlivosť. Treba tiež poznamenať, že takýto mäsový výrobok má veľmi nízky obsah kalórií, čo znamená, že je to slabý zdroj energie.

Použitie veľkého množstva prepelíc je plné problémov s gastrointestinálnym traktom, takže človek môže mať poruchu. Lekári tiež neodporúčajú jesť prepelice predtým, ako vyjdú do chladu.

Zoznámte sa s najdôležitejšími informáciami o chovných prepeliciach doma.

Video Recepty na varenie prepelice

Kurenie vyprážané

Kuriatko v medovej marinade

Polievka z kuriatok

Na záver poznamenávame, že kostrava kureniec je veľmi užitočným produktom, ktorý má veľa užitočných vitamínov a prvkov. Tento mäsový výrobok je široko používaný vo varení po celom svete.