Kurčatá Borkovskaya Barvistaya plemeno

Kurčatá Borkovskaya Barvistaya plemeno
Vo svete je veľké množstvo vajec chovných kurčiat. Medzi nimi sa pomerne nedávne plemeno Borkovskaya Barvistaya nestratilo. “Má niekoľko vlastností, ktoré robia obsah tohto kurča atraktívne pre chovateľov hydiny. Budeme sa snažiť ich porozumieť, zastaviť každý zvlášť.

Historické pozadie

Borkovskaya Barvistaya bola chovaná ukrajinskými chovateľmi z Ústavu Národnej akadémie vied Ukrajiny, ktorá sa nachádza v obci Borki, v oblasti Charkov. Výber sa uskutočnil prechodom rôznych druhov plemena Leggorn. Práca na chove nového plemena bola ukončená v roku 2005.

Dôležité! Borkovskaya Barvistaya je plemeno, nie hybrid, takže potomstvo tohto vtáka zdedí všetky pozitívne vlastnosti rodičov.

Popis a vlastnosti plemena

Vonkajšie, borkovské brezy pripomínajú leghorny, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na ich pôvod. Pozrime sa podrobnejšie na ich externé údaje a iné charakteristiky.
Kurčatá Borkovskaya Barvistaya plemeno

Vzhľad a postava

Títo vtáci sú charakteristické pretiahnutým trupu, malá hlava s ružovým alebo červeným hrebeň fólie typu, pomerne krátka krku, vývoj končatín, žltá (môže byť šedavý odtieň), svieža chvost kohúty.

Počet kurčiat množia smer vajcia zahŕňa tiež: “Minorca”, “Aurora modrá”, “Livorno”, “Shaver”, “Lohmann Brown”, “ruský biely”, “Orol”, “Pavlovský”, “ukrajinskej klapky na uši”, ” Araucana. “

Stehná a dolná časť nohy sú pomerne malé, prsia sú tiež nepresvedčivé, čo je typické pre vaječné plemená. Farbenie je väčšinou šedo-biely v bodkách, ale môže byť biela alebo hnedá. Hmotnosť kohúta môže dosiahnuť 2,7 kg a kurča – 2,1 kg.

znak

Kurčatá plemena Borkovskej Barvistayovej majú nekonfliktnú povahu, netrpia agresivitou, dobre sa s ostatnými plemenami kurčiat.
Kurčatá Borkovskaya Barvistaya plemeno
Napriek tomu majú pre mnohých ľudí, ktorí obsahujú kurčatá vo svojom dvore, celkom nepríjemné, že kurčatá vytvárajú konštantný hluk a ich kohúty sa vyznačujú svojimi hlasmi.

Odporúčame vám, aby ste sa oboznámili s ratingom sliepok z vajec.

Priemerná ročná produkcia vajec

Predstavitelia týchto kurčiat začínajú spěchať vo veku 5 až 6 mesiacov. Ich štandardná produkcia vajec je 260 vajec ročne, ale toto číslo možno zvýšiť. V chladnej sezóne prakticky neklesá produkcia vajec.
Vajcia kurčiat Borkovskaya BarvistayaVajcia kurčiat Borkovskaya Barvistaya
Nesushki produkujú príliš veľké vajcia v priemere s hmotnosťou 55-60 g. Farba vajec je biely krém. Yaytsenoskost toto plemeno nezmenšuje štyri roky.

Približne v polovici jesene začína mätu mätu. Počas tohto obdobia prestávajú spěchat. Je to prirodzený proces a podľa chovateľov sa produktivita tavených kurčiat zvyčajne zvyšuje. Okrem toho je takýto vták lepšie tolerovaný zimnou zimou.

Instinkt inkubácie

Tento inštinkt v tomto vtáku je rozvinutý v čo najväčšom rozsahu, pričom odvodzovanie kurčiat prirodzene nespôsobuje žiadne ťažkosti. Navyše, pri vyliahnutí sa zvyšuje podiel prežívajúcich kurčiat. Tento indikátor je však veľmi vysoký a pri použití inkubátora – viac ako 90%.

Podmienky zadržania

Jednou z pozitívnych vlastností plemena Borkovskaya Barvistaya je nevýraznosť podmienok zadržania. Ale to samozrejme neznamená, že ich nemôžete vôbec venovať pozornosť.

Viete? Podľa moderných názorov vedcov, kurčatá neboli vôbec domestikované za účelom získania vajec a mäsa. V súčasnej dobe sa verí, že ľudia začali chytať a obsahovať červené kurčatá v džungli, ktoré obývali lesy juhovýchodnej Ázie, na bojisko.

Kurčatá Borkovskaya Barvistaya plemeno

Požiadavky na priestory

Počet vtákov pre obsah by mal byť vybraný takým spôsobom, aby neboli príliš preplnené v existujúcom kurníku. Hoci je vták nenáročný, aby sa zabezpečila jeho vysoká produktivita, je nevyhnutné odstrániť zdroje krmiva v slepom dome a izolovať samotnú miestnosť.

Nezabudnite sa pozrieť na to, ako si vybrať pri nákupe kurník, ako urobiť kurník a výbeh pre sliepky s rukami, ako sa postaviť kurník v zime, rovnako ako, ako vytvoriť hniezdo pre nosnice.

Je žiaduce pokryť slepú podlahu vrhom, ktoré sa bude musieť pravidelne meniť. Nasy pre tieto kurčatá môžu byť vybavené v niekoľkých úrovniach. Sokety sa odporúčajú usporiadať v mierke jedného hniezda na 6 vrstiev.

Odporúčané veľkosti hniezd: šírka – 25 cm, hĺbka a výška – 30-35 cm Je žiaduce zariadiť zbierku vajec. Je tiež potrebné poskytnúť podávač a misku na pitie. Optimálna teplota v miestnosti by mala byť + 23-25 ​​° C.
Kurčatá Borkovskaya Barvistaya plemeno

Terasa na prechádzku

Na prechádzku je žiaduce zorganizovať priestor v slepom dome. Môžete tiež chodiť na vtáka v oplotenom areáli, ale je potrebné poznamenať, že zástupcovia Borkowski Obrazová majú túžbu po lete cez plot, aby sa plot by mal byť vyšší – je možné vytiahnuť čisté dva metre.

Dôležité! Je žiaduce mať miesto na prechádzky na území, ktoré je zriedkavo navštevované ľuďmi, pretože nadmerná pozornosť môže vtákovi spôsobiť stres, čo ovplyvní jeho produktivitu.

Ako znášať zimnú zimu

Odolnosť tohto plemena od zimy sa dá charakterizovať ako pomerne vysoká. Coop v zime nemôžete vykurovať, stačí ju izolovať. Aby sa však udržala vysoká produktivita vrstiev, odporúča sa udržiavať teplotu najmenej +5 ° C. Pre tento vták je teplota pod -5 ° C nežiaduca.
Kurčatá Borkovskaya Barvistaya plemeno

Čo sa má podávať

Nie sú potrebné špeciálne kŕmne režimy pre kurčatá tohto plemena. Strava týchto kurčiat sa nijako nelíši od stravy prevažnej väčšiny plemenných vajec.

kurčatá

Kurčatá začnú podávať rozdrvený žĺtok vareného vajíčka. Ale druhý deň pridajte nízkotučné tvaroh a proso. Všetky tieto zložky by nemali byť lepkavé. V deň 4 – 5 pridajte jemne nasekané zeleniny a potom postupne vložte do stravy tričku.

Naučte sa, ako správne kŕmiť kurčatá v prvých dňoch života.

Počas prvého týždňa života sa kurčatá kŕmia každých 2,5 – 3 hodiny (šesťkrát denne), potom klesá frekvencia kŕmenia. Vo veku šiestich mesiacov sú mladí presunutí na pravidelné jedlá.
Kŕmenie kurčiat

Dospelí kurčatá

Najlepší variant stravovania sú špeciálne zmiešané krmivá pre vajíčka. Poskytujú najvyššiu produktivitu vtákov. Ale tieto kurčatá by mala byť v poriadku a lacnejšie jedlo: varené zemiaky rastolchonny zeleň s strúhanej zeleniny (cukety, uhorky, repa, kapusta) alebo cereálne zmesi.

Budete byť užitočné prečítať o tom, ako pripraviť krmivo pre kurčatá a dospelých vtákov s rukami, rovnako ako ako sa robí krmiva pre nosnice a koľko kŕmiť nosníc za deň.

Pri každom variante stravy v krmivách pridajte kriedu a čerstvé zeleniny, ktoré sú v zime nahradené seno. Okrem toho je užitočné uviesť do krmiva trochu rýb alebo mäsokostnej múčky, ale nie viac ako 5% z celkového množstva krmiva.

Viete? Kurčatá sa veľmi ľahko hypnotizujú. Aby sa tento vták dostal do hypnotického stavu, stačí ho držať na zemi, držať kriedu pred jeho zobákovým pásom (aby ste ho niesli od kuracieho mäsa). V stave hypnózy môže byť vták až pol hodiny. Predpokladá sa, že kura spadne do tohto stavu v očakávaní smrti.

Kuracie mäso

Chovatelia hydiny budú mať záujem čítať o tom, ako pestovať pšenicu pre nosnice.

Výhody a nevýhody

Medzi zásluhy plemena Borkovskej Barvistaya patria:

  • nenáročné na podmienky zadržania;
  • pokojná povaha;
  • schopnosť samostatne chovať toto plemeno;
  • rozvinutý materinský inštinkt;
  • odolnosť voči chorobám;
  • dobrá prispôsobivosť rôznym klimatickým podmienkam vrátane nízkych teplôt.

Nie tieto kurčatá a niektoré nevýhody nie sú zbavené:

  • produkcia vajec je nižšia ako u najproduktívnejších plemien s vajíčkami;
  • vajcia nie sú príliš veľké;
  • vták je náchylný na lietanie nad plotom;
  • celkom hlučné správanie kurčiat a kohútov.

Kurčatá Borkovskaya Barvistaya plemeno

Ako vidíme, kuriatko Borkovskaya Barvistaya je dobrou voľbou pre súkromnú farmu alebo súkromnú farmu. Tieto vtáky sú nenáročné a zároveň majú výnimočnú kapacitu na znášanie vajíčok, aj keď nie sú vynikajúce. Táto kombinácia z nich robí atraktívne pre mnohých chovateľov hydiny.

Recenzie zo siete

Moje kuryam 7 mesiacov, začal klusať na 5,5, sa teraz rúti sa dobre najesť aj malé vajcia, ale pre mnoho i veľkých, kohúti rezané zatiaľ čo tí, ktorí sú menšie a horšie, hmotnosť 1,5 -1,7 kg. malé. To najlepšie, čo kmeň neopustil, je určite väčší, z toho ešte treba odmietnuť časť, myslím, že niekde v 2, 2 2,3 by telo malo byť viac. Vajcia je väčšinou biele a ľahké krémy. Nestačila som inkubátor, plánujem prvú záložku vo februári. Teraz som s nimi spokojný, krásny kockový kohút zvyčajne neroztrhne oko, ukladanie vajec je tiež dobré, hoci ešte nie je na jar. Myslím, že ich budem držať.

Sergeyko
http://www.pticevody.ru/t4545-topic#420435
Tiež som naozaj rád tieto kurochki.Krasivye nie brucha, idú do každej den.Pravda len dve sliepky a kohúta, ale vzal prvé pokusný tri kurčatá, takže pružina navyvozhu viac.

Galina53
http://www.pticevody.ru/t4545-topic#420540