Kultivácia dekoratívneho viburnum: ako šíriť buldomenez

Buldenezh
Táto krásna rastlina si vyberie veľa záhradníkov, aby vyzdobili záhradu. Mrazuvzdorný keb, ktorý nevyžaduje špeciálne podmienky pre rast a kvitnutie. Kalina buldenež nie je náročná na pôdu a ľahko sa reprodukuje. Viac informácií o kultivácii a spôsoboch reprodukcie – v tomto článku.

Botanický popis

Kalina buldog – jedna z odrôd ozdobných druhov tejto rastliny. Táto krása sa nikdy nezmizne na záhrade, pretože priťahuje pozornosť jej obrovským (s priemerom do 20 cm) snehovo biele sféry kvetenstva. Tieto gule môžu zmeniť farbu počas kvitnutia, čo ďalej vyvoláva záujem iných. Samotný kríž dosahuje niekedy až tri metre na výšku, hoci sa vzťahuje na trpasličí ker. Koruna je svetlozelená, svieža, dobre zdôrazňuje krásu a veľkoleposť kvetov. Z diaľky sa dajú ľahko zameniť so snehovými guľami, ktoré sú tak nehanebne prevzaté z ničoho na zelenom búši v lete.

Preložený z francúzskeho Boule de Neige a preložený – kus snehu. Táto paleta viburnum sa široko používa v rôznych oblastiach: medicína, kozmetológia, ľudová medicína. Krajinskí návrhári radi používajú túto továreň na vytvorenie svojich majstrovských diel. Dekorácie na základe listov a kvetov majú priaznivý vplyv na imunitný systém, gastrointestinálny trakt, ako aj stav vlasov a kože.

Dobré účinky na gastrointestinálny trakt má tiež žerucha, nechtík, Yucca, triasť sa, Lyubka dvolistnaya, lipa, šalvia (Salvius) pratense, Allium nutans, trebuľka a upolín.

Kalina buldog

Viete? Naši predkovia zdobili červený kútik chaty s kalinami Kaliny. Ľudia verili, že viburnum pomáha proti zlému oku a zlým duchom.

Ako propagovať rastlinu

Kalina buldenezh má niekoľko spôsobov reprodukcie: rozdelením kefa, vrstvami a odrezaním. Pre každú metódu vyhovuje jeho sezóna: napríklad jar bude vhodný na chov, rozdelenie kríkov je lepšie vykonať na jeseň, pred mrazom a rezmi v lete.

Časovanie záznamov

Rezy na výsadbu sú pripravené začiatkom júna. Sú potrebné mladé zelené vetvičky a ich zakorenenie trvá dlho.

Ako správne rezať a pripraviť odrezky

Pre šírenie Viburnum bežní buldenezh rezne potrebovať nejaké zdravé mladé vetvy krovia. Vetvy sa reže na kúsky 10 cm pod uhlom 45 ° tak, aby bol každý najmenej tri uzly, a hrana ponorenie do vody po ich vybratí z kôry časti, tak dlho, kým nie sú zakoreniť.

Rezne a šíri tieto okrasné rastliny: obytná Perfoliate, plumeria, Zamioculcas, borievka čínska, dipladeniya, Kohler, filodendron, aglaonemoya, Erica, Caryopteris, Fitton a kvety Veronica.

Kalina buldog

Ako zakopať prázdne miesta

Prázdne, ak sú mladé, zdravé a zelené, môžu mať korene av jednoduchej vode, ale môžete byť aj v bezpečí a niekoľko dní ich pustiť do riešenia stimulujúceho rast. Napríklad v roztoku “Heteroauxin”. Alebo môžete využiť pomoc Kornevina.

Pravidlá pre výsadbu odrezkov

Hlavné pravidlo výsadby pre odrezky z viburnum “Snowball” je dobre navlhčenú zem. Po preformách vo vode sa nechajú prechádzať, sú transplantované do hrncov s veľmi vlhkou pôdou, čiastočne zmiešanou s pieskom. Zahradníci hovoria, že na jar odrezky môžu byť vysadené na otvorenom teréne.

Dôležité! Hrnce s Kalinou by mali byť uložené v tmavej miestnosti pokrytej ľahkou tkaninou pri teplote nie nižšej ako 15 stupňov.

Existuje aj iná cesta – odrezky sa vysádzajú v oplodnenom podloží v posteli a pokryjú sa filmom, vytvárajúc podmienky pre skleník. Oni sú hojne naparené niekoľko mesiacov, po ktorom sa stávajú sadenice.
Kalina buldog

Viete? Rozmanitosť buldogov prakticky neprináša ovocie, jej plody sú veľmi zriedkavé a spôsobujú veľa diskusií o ich vhodnosti na použitie. Preto sa veľmi ťažko získajú semená tejto rastliny a metóda reprodukcie semenami sa neberie do úvahy.

Chovné násobenie

Pre celý rad buldogov, okrem šírenia odrezkov, ešte jednoduchšia metóda chovu bude spôsob rozdelenia kríkov. Môžu byť použité aj na jar a na jeseň pri transplantácii kríkov. Aby ste to dosiahli, je potrebné skrčiť časť alebo niekoľko odrezkov a uistiť sa, že každý nový Bush má svoje vlastné zdravé korene a pár silných výhonkov.

Dôležité! Pod krídlom je lepšie odlievať dreň do zeme tak, aby korene nehnevali v trvale vlhkej pôde.

Kalina buldog

Ako šíriť guelderovú ružu s vrstvením

Je to pomerne jednoduchý a bežný spôsob šírenia vibránu.

Zmluvné podmienky

Bude vyžadovať vek od jedného roka, niekoľko zdravých výhonkov a vlhké oplodnené drážky priamo pod krídlami. Najlepší čas roka pre tento typ reprodukcie – Pružina.

Prečítajte si tiež o radách týkajúcich sa starostlivosti a výsadby živočíšneho druhu.

Opis procesu

Vetvy kríkov sa ohýbajú do drážok, fixujú sa kolíkmi a pokropia ich zemou, pričom horná časť je otvorená. Tieto vrstvy sú hojne napojené a zavlažované. Kôra môže byť nakrájaná na miestach, aby sa korene objavili skôr. Na jeseň sa tieto výhonky s koreňmi, ktoré prišli dole, môžu vystrihnúť a vysadiť nezávisle na zemi.

Ako možno vidieť, starostlivosť a podmienky pestovania tejto veľkolepej odrôd kalina nevyžadujú veľa času a úsilia, a jeho nenapodobiteľná krása a originálny vzhľad, nenechávajú nikoho na pochybách, že kalina buldenezh ozdobia každú záhradu.


Loading...