Kto je drak a ako ho odlíšiť od ženy?

káčer
V niektorých druhoch vtákov je muž od samice ľahko rozlíšiteľný. Pokiaľ ide o kačice, nemajú vždy také rozdiely. Ak nepoznáte určité nuansy, vo väčšine prípadov nie je možné určiť pohlavie kačacích, ale stále existujú rozlišujúce znaky a charakter. Nasledujúce informácie pomôžu ľahko rozlíšiť dievčatko od kačice.

Ako sa nazýva samca kačica

Samca kačica sa nazýva draka. A to nie je samostatné plemeno alebo poddruh, ale len termín, ktorý sa nazýva samca kačica.

Od samíc sa vyznačujú viacerými funkciami.

Viete? Sotva vyliahnuté kačice berú ako svoju matku to stvorenie, ktoré vidia hneď po vyliahnutí.

Ako rozlišovať muža od ženy

Dnes môžete nájsť veľa tipov, ako rozpoznať draku a kačice. Ale pokiaľ ide o praktické uplatnenie, je jasné, že tieto znaky nie sú toľko.

Najťažšou vecou je hľadanie mužov a žien medzi kačicami. Rozlišujúce kurčatá na podlahe sú nevyhnutné, pretože je potrebné správne vybrať pomer pohlaví v poľnohospodárskych zvieratách.

kačica

Ideálne rozmery pri pestovaní vtákov na mäso alebo na výrobu vajec sú trochu iné. Správny výber však pomôže dosiahnuť maximálnu účinnosť.

Najpresnejšie metódy sú nasledujúce metódy rozpoznávania.

Zistite, aké sú druhy kačíc vyzerať a ako sa správať kačice Cherry Valley, maďarský, Cayuga, modrá obľúbený Ogar, tempo, Agidel, starý, 53, Rouen, Bashkir, pižmo, v Pekingu.

Podľa vzhľadu

Hlavné vizuálne rozdiely medzi draky z kačice sú nasledovné:

  • u mužských exemplárov je perie svetlejšie ako ženské, ktoré majú najčastejšie šedú, matnú farbu;
  • samci sú vždy väčší ako ženy;
  • muži majú zvyčajne široké čelo vo forme trojuholníka, ženy majú tenšie čelo s hladkými obrysmi, ktoré viac pripomínajú lichobežníkový tvar;
  • u mužov je na krku malý hrebeň;
  • u samcov sú špička chvosta zaoblená, chvost kačíc je takmer vždy rovný;
  • muži majú väčší zobák;
  • draky sú ozdobené vôňou vŕbovej.

Ako rozlíšiť draka od kačice

Hlasom

Stojí za pozornosť zvuky, ktoré vtáky publikujú. Kačice sú zvyčajne šialené a draky väčšinou sukne. A hlas ženky je vždy hlasnejší (pretože priťahuje kačice) a hlas muža možno počuť extrémne zriedka.

Dôležité! Vo voľnej prírode draky sú oveľa väčšie ako kačice, ale u domácich vtákov nie je tento stav vždy pozorovaný. Niekedy muži majú menej samíc – to všetko závisí od podmienok kultivácie a výživy.

Pohlavné orgány

Na rozdiel od ostatných vtákov, draky majú anatomické rozdiely od kačice. U mužov je veľký penis umiestnený v stenách cloaky. Nemožno si to okamžite všimnúť, aj keď je to celkom pôsobivá veľkosť.

Počas hniezdenia či párenie penis môže byť Ukázalo sa, že smerom von, a to aj keď sa jedná o cnosť vážne komplikuje život vtákov, pretože jeho dĺžka je niekedy rovnaká ako dĺžka tela.

Ako rozlíšiť draka od kačiceRozdiely z kačice od draku po genitálie

Zvyky mužov

V kačke môžeme vidieť, že ženy sa vôbec nepokúšajú byť vodcami: vždy držia buď niekde bokom alebo za sebou. A toto pravidlo sa pozoruje nielen na prechádzke, ale aj počas letu.

Často, dokonca aj pri chove hydiny, je zaznamenaná agresivita z drakov. Často začínajú bojovať o ženu alebo jedlo.

Dôležité! Behaviorálne vlastnosti, ako aj vonkajšie charakteristiky, ktorými sa určuje pohlavie, sa prejavujú až po 2 – 3 mesiacoch po narodení.

S cieľom prilákať ženu, drak neustále vietor v blízkosti, príde do konfliktu s ostatnými mužmi. Manželské hry môžu byť sprevádzané serenádami a tancami. Párenie môže byť iniciované samotnou kačicou.

Okrem toho, že drake impregnate ženy, nemajú žiadny iný význam v prírode. Z praktického hľadiska majú užitočné, chutné mäso a teplé chlupy, ktoré používajú na výrobu odevov.
Ako rozlíšiť draka od kačiceV pekinských kačkách sa drak má na špičke chvosta, kačica nie

Ako si vybrať muža na kmeň

Správna definícia pohlavia vám umožní správne určiť krmivo a zvoliť smer rozvoja domu.
Aby ste si vybrali dobrú draku, mali by ste zvážiť jeho štruktúru.

Je žiaduce, aby vták spĺňal nasledujúce parametre:

  • plochý, široký, bez zakrivenia kýl – by mal byť rovnobežný so zemou;
  • kurča musí byť zdravá – zdravé draky sa správajú šumne, aktívne, perie v blízkosti kloaky je čisté a suché;
  • Iba jedinci starší ako 7 dní potrebujú – v tomto veku majú kačica čas na posilnenie.
Viete? Niektorí z nich určujú pohlavie kačiek zábavným spôsobom: berú si kačacie labky a najprv ju znižujú. Chlapci zápasia a otočia hlavu a dievčatá zostanú ticho visieť.

Ako môžete vidieť, je ľahké zistiť rozdiely medzi draka a kačica, stačí sa pozrieť pozorne na vtáky.

Ako rozlíšiť draka od kačice: video

recenzia

Viac Pridané v lete môžu byť rozlíšené, taky! Samice žltý zobák a perie ľahšie a majú kačacie zobák močiar farby a tmavý chvost! A to odnoznachno.Ponablyudayte ako niť …

Shanson
https://forum.guns.ru/forum_light_message/23/000541-m399366.html
Ďakujem všetkým veľmi! pre vašu starostlivosť a dobrát.

Áno, tieto nádherné 3-a perie s ohybom na strane chrbta sa začínajú objavovať už od 4. mesiaca. Ale kačica sa takmer okamžite zvrhnú a draka chrastí, čo je spôsobené štruktúrou trochy. 5. júla prvej pitvy, dobre, veľmi chutné. Pravda musela chytiť každého vtáka a pozdraviť sa za labku. Určené hlasom, ako je teraz jasné, nie je mylné.

YYAGULIA
https://fermer.ru/comment/59521#comment-59521
Kačacie pižmo je dvakrát väčší ako kačice za dva mesiace, je už viditeľný a sú pomalšie osiate ako kačice. Kačice už môžu byť úplne v pere, draky majú na niektorých miestach ešte nejaké.

ser-Vinn
http://www.pticevody.ru/t2451-topic#115251