Krásne, dekoratívne, kvitnúce, mrazuvzdorné, nízke kríky na dávanie

Kroviny pre chaty
Dekoračné kríky v dacha slúžia nielen ako dekorácia, s ich výsadbou, môžete vyriešiť niekoľko úloh: zónovanie priestoru, vytvorenie živého plotu alebo obrubníka a skrytie všetkých nevzhľadných miest. Aby bolo miesto krásne po celý rok, rastliny sú vybrané rozdielne a vo výške, a pokiaľ ide o kvitnutie alebo plodnosť, odolnosť voči klimatickým podmienkam. V tomto článku vám poviem o najobľúbenejších z nich.

Najlepšie kvitnutie (s fotografiou)

Budleya – vysoký keb, rastie na tri metre, s roztiahnutou korunou. Existuje asi sto odrôd a foriem rastlín. Doba kvitnutia, v závislosti od druhu, je od polovice leta po mráz.

Budleya

Panikulárna kvetenstvo je skôr ako banda, dosahujúca dĺžku 45 cm, rôzne odtiene: biela, ružová, oranžová, fialová, levanduľa. Kvety sú malé s tubulárnymi plátkami, podobne ako lila alebo ďatelina, so štyrmi lalokmi.

Pri pestovaní sa uprednostňuje zatvorenie z konceptov, ale otvorené na slnku, do pôdy nenáročné. Starostlivosť o keš je zalievanie, hnojenie, prerezávanie.

Rozmnožujú sa semená, ktoré sú vytvorené v krabici po kvete a odrezky: zelené a lignifikované.

Budleya

rododendrony – to je kvitnúci ker, najrozličnejšie formy: od zakrpateného až po strom. Najobľúbenejšie záhradné rhododendronové kroviny:

  • Daurskiy. Bush má až 4 metre vysoký, s ružovými, fialovými a purpurovými púčikmi, hustými listami malej veľkosti, kvitnúc až tri týždne.
  • Japonci. Výška kefa je 2 metre, kvetenstvo je zvončeky červenej a oranžovej farby.
  • Alfred – hybridná forma, ktorá rastie až jeden a pol metra, kvitne v tmavo červených kvetenstvách.
Dôležité! Kombinácia všetkých druhov jednej funkcie – ich koreňový systém je povrchný, takže počas suchého obdobia potrebujú časté zalievanie.

Weigel Je dlhý listnatý okrasný ker rastúci od výšky jeden a pol až tri metre. Bush kvitne v máji, má zaujímavé kvetenstvo vo forme tubulov a zvonov. Kvety sú väčšinou ružové a červené odtiene, menej často biele.

Weigel
Weigel

Všetky druhy preferujú slabo kyslé pôdy a mierne zalievanie, nemajú radi stagnáciu vlhkosti. Najviac zaujímavé odrody:

  • Weigella perestrolica – svetlo ružové tubulárne kvety, lístie s okrajom na okraji;
  • trieda “Tango” – tmavo hnedé kvety a červené stonky;
  • “Minor Black” – fialové kvetenstvo, listy s červenou impregnáciou na tmavozeleném pozadí.
Weigel možno pestovať aj v izbových podmienkach.

Koronárne rameno – bujný ker, ktorý rastie na tri metre. Mladá rastlina má pôrodné vetvy, lístie troch častí, podlhovastú formu. V máji kvete kvete so žltými kvetmi plochého tvaru, ktoré sa nachádzajú jednotlivo alebo párovo na pedikeli.

Koronárne rameno

Druh je prispôsobený kontaminácii mestského plynu, dobre znáša zimu. Najlepším základom pre metlu je ľahká, uvoľnená pôda s slabo kyslou reakciou.

Koronárne rameno

Dôležité! Koberec netoleruje transplantáciu, je lepšie postupovať v teplej jarnej dobe, takže rastlina má väčšie šance na zakorenenie.

Forsythia – ranný kvitnúci ker, takže je vhodnejší pre teplé podnebie, ale existujú niektoré druhy, ktoré sú odolné voči nízkym teplotám (ovocné vajíčko).

Forsythia

Bush kvitne začiatkom marca, kvetenstvo – zvony žltých odtieňov. Je pozoruhodné, že rastlina najprv kvitne a potom sa lístie rozpustí. Forzácia miluje osvetlené oblasti s voľnou živnou pôdou s neutrálnou reakciou.

Ak sa rozhodnete, že na vašom webe budete nútiť rast, budete mať záujem prečítať si kultivary a pestovanie tejto rastliny.

Forsythia

Pri výsadbe by sa malo mať na pamäti, že koruna rýchlo rastie, kultúra potrebuje priestranné miesto.
odrody, prispôsobené klíme stredného pásu:

  • “Melissa”
  • Víkend,
  • “Goldzauber”.

Zoznam krátkych kríkov pre chaty s popismi a fotografiami

Kobylka – najviac nenáročný kebový keb pre záhradu, rastlina kvitne dlhú dobu, nebojí sa chladného počasia a prakticky nepotrebuje starostlivosť.

Kobylka

Bylina s priamymi, niekedy plazivej výhonky, listovej taniere často oddeliť rast, Bush zaberajú veľa miesta, je potrebné vziať do úvahy pri výsadbe.

Kobylka

Kvety kvetenstvo štítnej žľazy, umbellate a paniculate alebo jednotlivé kvety žlté, ružové a krémové tóny. Cinquefoil – ideálny materiál pre tvorbu obrubníkov, dobre susedia s inými rastlinami. Dobre toleruje a často potrebuje prerezávanie.

Caryopteris – kompaktná rastlina rastúca vo forme hemisféry, výška mnohých druhov okolo jedného metra. Bush má rovné, dokonca výhonky, s kopijovitými, zaoblenými okrajmi pozdĺž okraja.

Caryopteris

Kvete bližšie k jesenu, kvetenstvo modrých tónov.
Nie je náchylný na výber pôdy, dobre znáša zmeny teploty a sucho.

Caryopteris

Na jar, ker si vyžaduje hygienické orezávanie, je žiaduce pokryť rozsah kotvenia mulča pre zimu. V teréne sa používa ako obrubník.

Kadidlo. Okrúhly tvar je kompaktný bush, ktorý kvitne celé leto. Každá kvetina žije jeden deň, ale zatiaľ čo nové púčiky kvitnú denne, Bush zostáva jasný po celú dobu.

Kadidlo

Kvetenstvo rakve môže byť biela, ružová, jasne oranžová. Listy kríkov sú lesklé, úzke, jasne zelené. Pre pristátie je vhodné vybrať miesto uzavreté od vetra.

Kadidlo

Škodlivé hlinité pôdy nie sú vhodné pre kadidlo. Na jar, orezané a hygienické a tvarovanie.

Jeden z dekoratívnych kríkov, nielen vo farbe, ale aj vďaka jasnej farbe jesenných listov, je Cletra jelša. Kultúra miluje vlhkosť, ideálnou voľbou pre jej pristátie bude breh nádrže.

Cletra jelša

Bush rastie rýchlo, zaberá veľké plochy, nevyžaduje zvláštnu starostlivosť. Doba kvitnutia je júl a august.

Je pozoruhodné, že kvetenstvo sa objavuje len na mladých výhonkoch, takže sa rastlina robí každý rok. Kvetenstvo vo forme ucha je pokryté malými voňavými kvetmi bieleho alebo ružového tónu.

Cassiopeia. Pod mýtickým názvom je krátky ker s výhonkovými výhonkami, ktorý patrí do rodiny Vereskov.

Cassiopeia

Tenké stonky sú pokryté hustými listami bažinovo-zelenej farby. V júli sú stonky zdobené zvonmi bielej farby. Kultúra uprednostňuje voľnú, kyslú, odvodnenú pôdu.

Starostlivosť spočíva v pravidelnom zavlažovaní, pletení a kŕmení. Žiadna zima, ak nie je sneh, kultúra je lepšie pokryť. Cassiopeia reprodukuje odrezky.

Mrazuvzdorné typy

Kanadské ruže – produkt výberu kanadských vedcov, pestovaných pre severné zemepisné šírky. Tieto kvety vydržia 45 stupňov mrazu.

Kanadské ruže

Ak sa ich lístia zamrzne kvôli náhlym zmenám teploty, potom sa rýchlo obnoví bez poškodenia rastliny. Ruže hojne kvitnú s jasnými farbami rôznych odtieňov, nebojí sa odtieňov, chorôb.

Niektoré tipy na výsadbu a starostlivosť o šeřík.

V krovine sú figurované šťavnaté zelené listy, silné tenké výhonky. Je ľahké postarať sa o ruže.

Lila Ordinary – častý návštevník v záhradách a parkoch. Rozvetvené, svieže kroviny rastie rýchlo, dokonale sa hodí na účes.
Lila Ordinary

V dôsledku hustého, oválneho listu z puzdra je dosiahnuté prakticky trvalé zaistenie. Lilaci dobre znášajú tieň, vo veľmi jasnom slnku, jeho krehké kvetenstvo sa môže spáliť a stáť sa hnedým.

Kvitne sa na začiatku apríla až mája s krásnymi jasnými klastrami bieleho, krémového, ružovo-ílového kvetenstva. Lilac sa cíti výborne na akomkoľvek type pôdy, ale uprednostňuje voľné pôdy.

špiritistickou môže byť ako trpaslík, tak vysoký až tri metre vysoké kroviny. Všetky druhy majú spoločný znak: drobivé korene, ktoré sú umiestnené plytké, takže je potrebné pravidelne zavlažovať, keď vrchná vrstva pôdy vysuší.

spirea

Kvetenstvo môže byť štítna žľaza, panikulát a vo forme ucha, farba – od bielej až po jasnú karmínovú. Rovné alebo plíživé výhonky, rastúce, široko rozptýlené. Šírenie semien, vrstiev, delení a odrezkov.

Hydrangea veľké listy a paniculate – Druhy mrazuvzdorných krovín. Listnaté druhy kríkov sú pokryté hustou, jasne zelenou zeleňou, s veľkými a zúbkovanými okrajmi listových listov.

Hydrangea paniculate

Doba kvitnutia trvá od začiatku jari až po prvý mráz. Veľké sférické kvetenstvo príjemné odtiene bielej, ružovej, modrej, červenej.

Viete? Farba lístkov hydrangea môže byť upravená: ak je pôda okyslená prípravkami obsahujúcimi hliník, získajú modrý tón, dolomitová múka pomôže vyčerpať pôdu pre pestovanie rastlín hortenzie.

Dekoratívne ovocné kríky na chalupy

Japonský dún – kefka asi meter vysoká, s tenkými výhonkami, oblúkovými oblúkmi. Lístie sú zelené, lesklé, niektoré druhy majú tŕne.

Japonský dún

Biele kvety začínajú v máji, kvety sú jednoduché a froté. Najčastejšie sú odrody s oranžovými kvetenstvami, ale existujú ružové aj biele.

Rastlina ovocná žltkastá farba, podobná džince. Aiva je odolná voči suchu, rastie na takmer akejkoľvek pôde.

Dôležité! Transplantácia sa vykonáva veľmi opatrne kvôli dlhému koreňovému kmeňu, ktorý sa ľahko poškodí.

hloh – nielen dekoratívne, ale aj liečivé rastliny. Rastú na päť metrov vysoký, má tŕne na červeno-hnedé lesklé stonky.

hloh

Lístie dlhé až 6 cm, oválne s hromadou na oboch stranách listu. Malé štítne žľazy kvetú v máji, na konci leta sa objavujú červené plody.

Hloh roste rovnako dobre ako na suchom, av bažinatých oblastiach, v tieni a na slnku, ľahko sa prispôsobí poveternostným podmienkam.

Ďalšia liečivá a samozrejme krásna rastlina – viburnum. Kalina obyčajná – vysoký svieži Bush s hnedou kôrou, hustou zelenou lístiou, ktorá na jeseň získa červený odtieň.

kalina

V máji kvitnú biele guľovité kvetenstvo, ktoré začnú prinášať ovocie v treťom roku života, plody – jasne červené bobule. Nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, toleruje tieň, mrazuvzdorný a hygrofilný. Páči sa dobre odvodnené pôdy.

Získajte viac informácií o funkciách rastúcej dogrose.

vres v ľuďoch volajú divokú ružu, štruktúra bush kostry a tvar lístia naozaj majú podobnosť. Rastlina má hladké, tenké stonky, husto pokryté malými trnkami.

vres

Listy sú usporiadané v pároch, oválne v tvare so zvýraznenými žilami. V máji kvitnú veľké jednotlivé kvety ružovej farby a v auguste sa objavujú mäsité červené plody.

Rosehip má dobre vyvinutý a hlboký koreňový systém, pri výbere miesta na pestovanie by sa malo brať do úvahy umiestnenie podzemných vôd.

Večne zelené rastliny na záhrade

tis – stálezelená ihličnatá rastlina, v závislosti od druhu môže byť strom alebo ker. Najčastejším dizajnom krajiny je množstvo tresov bobúľ.
To bobule

Kultúra rastie pomaly – po dobu 10 rokov len jeden meter, má široký, jeden a pol metra koruny, husto pokryté ihličnými výhonkami, častejšie zeleným odtieňom. Tráva kôra je načervenalá.

Na jar kvitne bush, potom sa zakryje červeným ovocím. Kultúra sa prispôsobuje meniacim sa poveternostným podmienkam, ale netoleruje stagnáciu vlhkosti.

krušpán – stálezelený ker s plytkou tmavozelenou, hustou, lesklou lístiou. Listy sú malé, oválne, kožovité.

Boxwood má nielen dekoratívne, ale aj užitočné vlastnosti.

krušpán

Bush je ideálny na strihanie, zdobenie kvetinových záhonov a ciest, záhradné chodníky. Rastlina prakticky nepotrebuje starostlivosť, nebojí strach, sucho a chladu.

Viete? V XYII-XYIII storočia drevené boxwood bol cenná komodita, má krásnu farbu – slonovinu, odolnú a ľahko spracovateľnú. Obyvatelia úpätí Himálaje stále robia predmety každodenného života a suveníry z neho: hrebene, figúrky zvierat, svietniky a pod.

Calmy Je kvitnúci stálezelený keb do výšky jedného metra a polovice. Jej predĺžená forma listy sú zelené, modrasté na spodnej strane listu.

Calmy

Bush kvitne od mája do júna, kvety sú tvarované ako čínske lucerny, okvetné lístky na špičke sú zvlnené, okvetné lístky sú biele, ružové a červené. Vápnik uprednostňuje rast v tieni a na kyslých pôdach, pretože nie je rozmarný.

Bush jalovec rastie až tri metre, môže mať tvar stromu. Má rovné, rozvetvené výhonky s líniou v tvare ihly.

jalovec

Mladé exempláre majú kôru červenkastého tónu a staré majú hnedastý odtieň. Na začiatku leta sú kužele, ktoré môžu byť mužské a ženské, zrelé kužele vyzerajú ako atramentové bobule.

Juniper má rád dobré osvetlenie, najlepšie sa vyvíja na pieskoviskách, vlhkých a drobných.


Dokonca aj v malom voľnom priestranstve môžete vytvoriť útulný kútik plný zelene a jasných farieb, šumivosť listov a jemnú vôňu kvetov.