Králiky kalifornského: čo je jedinečné?

Čierne uši a čierna škvrna na nosUrčite ste videli načervenalé biele králiky s čiernymi ušami, čierny bod na nos a rovnaké labky. Nemožno ich obdivovať! Áno, toto je slávny kalifornský králik! Každý by chcel mať taký krásny zviera!

Toto plemeno je ideálne pre priemyselné šľachtenie, je vysoko produktívne, báseň takých králikov sa rozmnožuje tak, aby produkovalo stravovacie mäso a nádhernú kožušinu. Toto plemeno sa považuje za brojlero. Účinnosť výroby závisí predovšetkým od šikovného výberu a od kompetentnej starostlivosti. Budeme hovoriť o tom, ako správne vysadiť a udržiavať tieto zvieratá v tejto publikácii.

Stručný popis

Krásna a snehovo bielaJe nemožné obdivovať krásnych a hravých snehovo bielych králikov s tmavými ušami a výlevkou! Toto je slávne kalifornské plemeno, ktoré je známe svojou plodnosťou!

Takéto zvieratá sú chované ako domáce zvieratá a ako chovné zvieratá na priemyselné chovy. Chov králikov je jedným z progresívnych odvetví domácej ekonomiky, ako aj základom úspešného podnikania pre mnohých podnikateľov.

So správnou starostlivosťou zvieratá rastú rýchlo a vyzerajú skvele. Ako sa im riadne starať, budeme o tom hovoriť v tomto článku.

popis

Toto plemeno sa chová v Spojených štátoch, je výsledkom zložitého chovných amerických odborníkov, ktorí prekročili New Zealand White plemeno, ruský hermelín a činčila veľká.

Nové plemeno veľmi rýchlo zaslúžilo uznanie za krásu a vysokú produktivitu. Takýto králiček je dobre prispôsobený podmienkam ruského podnebia a cíti sa dobre v zajatí. Prvýkrát sa dostali do Ruska v roku 1971.

Špecialisti zvažujú hlavnú výhodu plemena – skoršia splatnosť, žena je pripravená na oplodnenie už v piatej mesiaci života. V prvom vrhu prinášajú 9-10 plnokrvných králikov. Stav porážky dosahujú v krátkom čase.

Toto plemeno je oceňované svojimi vysokými výživovými charakteristikami a prvotriednou kožušinou. V porovnaní s inými plemenami je výstup mäkkej časti najväčší. Súčasne je mäso veľmi jemné a neobvykle chutné. Preto sa považujú za chov brojlerov.

vzhľad

Brilantná kožušinaSú to atraktívne zvieratá bielej farby, proti ktorým sú efektívne zvýraznené tmavo hnedé (takmer čierne) uši, labky, chvost a špička nosa. Táto robustná šelma váži v priemere 4,5 kg. Najťažšie jedinci dosahujú 5,5 – 6 kg. Plemeno je klasifikované ako stredne veľké.

Takéto králiky majú tenké kosti, širokú hruď, silnú chrbát, relatívne malé telo a hustú, lesklú kožu s vysokou hustotou.

Svalstvo všetkých jedincov je dobre rozvinuté v ľubovoľnej časti tela, krk krátky je takmer neviditeľný, takže hlava je mierne zvýšená.

Kožušina zvieraťa je hustá, oveľa silnejšia ako u iných plemien, je hrubá a nevytvára pocit plynulosti. Mezdra je trochu hustá a hustá, vlasy sú biele a lesklé. Niekedy na krku zvierat sú biele škvrny. Uši fuzzy sú rovné a nie veľmi dlhé (nie dlhšie ako 10,5 cm), oči sú červené a ružové, sú vždy zdravé u zdravých jedincov.

Majú hravú postavu, zatiaľ čo sú pokojní a dobrotiví. Dokonca aj napriek hypertrofii mäsových foriem si muži udržiavajú vysokú aktivitu a ženy sú vysoko úrodné a prinášajú 8-10 králikov na vrh, zatiaľ čo kolísanie hniezd nie je zanedbateľné. Výhodou je rozlišovať plemeno medzi všetkými ostatnými.

produktivita

Z ruského ermine králika toto plemeno zdedilo vysokú plodnosť a mliečnosť (pretože to bolo vytvorené na základe plemien brojlerov). Živá hmotnosť dvojmesačného mladíka dosahuje 1,8 kg, jednotlivci môžu odvážiť 2 kg alebo 2,3 kg, po 3 mesiacoch vážia 2,6 kg alebo 2,7 kg. Často 4-mesačné králiky vážia viac ako 3 kg, 5-mesačné – 4,2 kg. Potom končí obdobie ich aktívneho rastu.

Farmer poukazujú na to, že spotreba krmiva na zvýšenie o jeden kilogram telesnej hmotnosti klesá na 3,5 kg a 4,5 kg kŕmnych jednotiek, výťažok porážka je 60%, s mäsom – 82 až 85% tuku -1,8 až 2,5% kosti – 13-15%, čím sa získali biele lesklé kožušiny strednej veľkosti.

Vlastnosti chovu, starostlivosti

Úspešne vyšľachtené na juhu aj na severeKalifornské plemeno je známe svojimi vysoko adaptačnými schopnosťami, takže je úspešne chované na juhu aj na severe. Ľahko tolerujú mráz vďaka svojim nafúknutým labkám.

Predpokladá sa, že najlepším miestom na udržanie kundičiek je špeciálne vybavená miestnosť, v ktorej je vytvorená vhodná mikroklíma. Keď sú vnorené, sú umiestnené v priestranných bunkách 120 x 60 x 60 cm. Mäkké labky umožňujú zvieratám cítiť sa skvelé na očných podlahách v mechanizovaných králikoch. Vŕtanie do klietok nie je potrebné zariadiť. Pečlivo sa starajú o kožušinu. Obsah, pokiaľ ide o sherdy, je tiež široká a úspešná prax medzi domácimi a zahraničnými kožušinármi. Predávame králiky jednotlivcom a fariem na chov hospodárskych zvierat.

Doma tieto krásne zvieratá obsahujú väčšie priestory ako trpaslíkové skaly. Hlavnou ťažkosťou domácej starostlivosti je udržiavať kožušinu vo výbornom stave, okrem toho, ak máte doma takú krásu, nezabudnite, že zviera s deťmi dobre nežije. V opačnom prípade starostlivosť o ne nemá žiadne špeciálne vlastnosti a zložitosť. Bez toho, aby majiteľovi poskytli osobitné problémy, tieto domáce zvieratá s jasným vzhľadom budú oko starať asi 10 rokov (to je priemerné trvanie ich života).

dôstojnosť

Najlepšie plemeno mäsa a mäsaKalifornské plemeno sa považuje za najlepšie mäso a kura na svete, stáva sa tretím miestom medzi modernými mäsovými plemenami. S správnym obsahom výnos zo šľachtenia kalifornských králikov výrazne prevyšuje zisk zo šľachtiteľských obrovských králikov.

Hlavné črty rodokmeňu zahŕňajú:

 • predčasná splatnosť (pripravená na spárovanie už za 5 mesiacov);
 • vysoká plodnosť (za rok môže žena priniesť približne 40 jednotiek potomstva);
 • krátke termíny na dosiahnutie formy zabitia.

nedostatky

Toto plemeno má výhody aj nevýhody, medzi ktorými je identifikovateľná a neprijateľná prijateľná skupina.

Prípustné chyby zahŕňajú:

 • neprimeraný orgán;
 • predĺžený krk a hlava;
 • umiestnené na bokoch uší;
 • slabé a tenké nohy;
 • mierne odchýlky od normálnej dĺžky chĺpkov, elasticita a lesklivosť srsti;
 • tmavá a rozptýlená farba nosovej masky;
 • nežiadúca pigmentácia srsť na krku, pod očami, v blízkosti konečníka alebo bradaviek;
 • žltá kožušina;
 • Farba očí a pazúrik sa mierne odchyľuje od normy.

Neprijateľné chyby sú:

 • nízka hmotnosť (nemala by byť nižšia ako 3, 5kkg);
 • tuku (jednotlivci by nemali byť ťažšie ako 5, 5 kg);
 • veľké veľkosti nosovej pigmentácie (horná hranica v blízkosti očí);
 • porušenie charakteristickej pigmentácie (na miestach bielej farby sú tmavé škvrny a naopak, na miestach, kde by mala byť tmavá farba, sú biele škvrny);
 • kožušina je matná, nie hustá, nie hodvábna;
 • pôvodná farba očí a pazúrik (nie je charakteristická pre plemeno);

Pri takých odchýlkach sú zvieratá “zlikvidované” a prenesené do kategórie nie kmeňových, ale zabíjania.

Vlastnosti kŕmenia

Výživa je selektívnaPokiaľ ide o výživu, predstavitelia tohto plemena sú veľmi selektívni voči nemu, najmä mladým. Kalórie mladých králikov potraviny by mala byť vysoká, takže farmy používajú zdroj s veľkým proteínu (proteínov) a štartovacie balenie mladých králikov (ak to tak nie je, doplnkové látky obohatiť živočíšneho pôvodu). Je užitočné kŕmiť mliečne výrobky, ako aj ryby alebo múku. Nezabudnite dať olivové šortky a koláč. Na optimalizáciu tráviaceho procesu sa používajú probiotiká, ktoré umožnia lepšie trávenie jedla.

Brojleri sa kŕmia bez obmedzenia, dávajú toľko, koľko je zviera schopné jesť, pričom poskytuje prístup k čerstvej pitnej vode. Nemal by byť ľadový, ohrieva sa na izbovú teplotu.

smeti

V jednom vrhu samice prináša deťom 8-10 45 g, majú veľkú silu rastu (približná Priemerný prírastok hmotnosti 40-45 g). Novorodenci sú biela a úplne nahá, pigmentácia sa objavuje s vekom. Hmotnosť mláďat závisí od ich počtu v podstielke. Kožušinové chrobáky zisťujú, že najčastejšie v zime ženy prinášajú plne životaschopné stelivo, zvyšok roka môže novorodenci mať vývojové abnormality (takéto osoby sa nerozmnožia).

Kalifornské ženy sa starajú o “mliečne” matky (úprimne sklopia novorodenca na jednom mieste a pokrývajú dolu). Ak je okrolka zhutnená, žena môže priniesť až 35-40 detí ročne! Ženy, ktoré kŕmia deti alebo ich hodia do klietky, sú utratené.

Tribal lepšie robiť králik, ktorý sa objavil z 1,2 alebo 3 sexol. Pre propagáciu vybrať ženy s vysokými materskými vlastnosťami, pretože veľké a plodné ženy, ktorí sa nestarajú alebo nekvalitné starostlivosť o potomstvo, často strácajú svoje deti (zomrú). Medzi mužmi je prioritou zdravé silné a aktívne osoby.
Vysoká miera reprodukcie jedinca zostáva až do veku päť rokov.

Tehotenstvo žien trvá dlhšie ako mesiac. Pri poľnohospodárstve, králikoch, je dôležité, aby sa včas rozpadli sexuálne. Urobte to po puberte, ku ktorému dochádza po 3 mesiacoch. Tento krok zabraňuje spontánnym povlakom, ktoré vedú k nežiadúcim afinitám súvisiacich vzťahov.

Okrem toho medzi mužmi sú zápasy, silnejší jednotlivci môžu hltať na súperovu semenníkov.

Aby bolo možné správne určiť pohlavie zvierat, je potrebné vyšetriť ich pohlavné orgány. Vonkajšie sa mužské a ženské osoby veľmi nelíšia, najmä vo veku troch mesiacov. V čase narodenia – je to ťažké, skúsení chovatelia môžu určiť pohlavie 2 týždňov starých detí so 100% zárukou, v štandardných prípadoch sa hodnotia šteniatka mesačného veku. Čím starší je jednotlivec, tým ľahšie určuje jeho pohlavie (priamymi, nepriamymi a sekundárnymi charakteristikami).

Zviera (najlepšie nie staršie a nie mladšie ako 3 mesiace) sa musí otočiť na chrbát, držať za krk a chvost, zatlačiť oblasť blízko konečníka.

Samice budú mať pôvodnú slučku s jazykom (ružová – pre mladé a červená pre dospelých), pod ktorou je malá medzera, ktorá sa zužuje smerom k chvostu.

Samci môžu jasne vidieť malý biely valec s otvorom na vrchu. Čím starší je jediný, tým väčší je jej genitálie. U dospelých mužov sa špička mení s vekom: napína sa málo, mierne zakrivená a jeho tvar vyzerá ako guľka.

Aby sa zabezpečila čo najvyššia kvalita sexolu, je dôležité prevziať plnú zodpovednosť za určenie pohlavia zvieraťa a rozdelenie dobytka včas. Pri nákupe nových zvierat, nikdy nespoliehajte na slová predajcu, osobne skontrolujte, koľko žien a mužov ste si kúpili.

Aby sme zhodnotili ochotu králika spájať sa, je potrebné dodržiavať jeho správanie. Ak je aktívny, prebehne v klietke, zlikviduje a nosí seno v zuboch, potom je pripravená. Okrem toho musíte posúdiť stav jej genitálií: slučka by mala byť jasne ružová a opuchnutá. Ak udriete ženu, ona inštinktívne leží na bruchu a zdvihne jej zadok. Toto obdobie trvá 3-5 dní.

Starostlivosť o králiky

Predávať a kupovať deti je nevhodné, pretože ich imunita je stále slabá a veľmi potrebujú materské mlieko. Právne predpisy mnohých krajín sú zakázané.

Králiky sa zdajú holé, slepé a hluché, od druhého dňa svojho života sa postupne zakryjú vlasmi a do 10 dní začnú vidieť. Môžete ich vyzdvihnúť len vtedy, ak sú úplne pokryté vlnou.

Šelma (musí to byť jedna osoba) v čase narodenia je povinná prezrieť mláďatá a odstrániť mŕtve deti z hniezda. Úmrtnosť novorodených králikov je veľmi vysoká.

Mama sa postará o deti raz alebo dvakrát denne, čo im neposkytuje viac ako päť minút na návštevu. Vrchol jej aktivity je v noci, takže starostlivosť o ľudí nie je viditeľná. Počas dňa je pre králičie mamičky úplne prirodzené, že sú vzdialené od detí, v prírode takto odvádzajú predátorov z hniezda.

Často po pôrode sa ženy stávajú agresívnymi, takže s ňou a jej potomkami musíme byť veľmi opatrní. Agresia by mala byť vnímaná ako ochrana ich mláďat pred potenciálnym nebezpečenstvom.

Bunnies nie sú mäsožravé a veria, že jedia svoje potomstvo nesprávne. Ak je jeden z novorodencov uhryznutý, pozrite sa, na ktorom mieste. Ak je to oblasť brucha, musí človek pochopiť, že táto neskúsená matka sa pokúša žuvať pupočnú šnúru a chytá zuby príliš veľkým priestorom. Keby bola hlava ublížená, pokus matky o odstránenie dieťaťa z mláďaťa sa nepodarilo. Ak novorodenec uhryzol končatiny alebo uši, znamená to, že matka pomohla dieťaťu narodiť sa a vytiahnuť ho zubami.
Zvyčajne sa to stane pri prvom narodení.

Okrem toho králiky sú veľmi plaché, najmä počas pôrodu a počas laktácie, takže v panike môžu urobiť neadekvátne úkony, napríklad náhodne uškrtiť prvorodeného a chrániť ho pred nebezpečenstvom.

Bunny veľmi plachýExistujú prípady, keď sa odmietajú rozmnožovať, ak sú v stave túžby po kopulácii. Takáto matka nevytvára hniezda, vedie potomstvo mimo hniezdo, trampuje novorodenca a bráni mu, aby nasiakala mlieko. V takýchto prípadoch je exkomunikovaná 8-10 hodín, druhýkrát je organizovaný a spokojný je vrátený potomkom, ktoré dychtivo živí. To sa stáva najčastejšie u mladých jedincov.

V každom prípade je potrebné kožušina farmár neustále sledovať, ako králiky rastie, je potrebné odstrániť mŕtvu dobu novorodencov, ako aj v prípade, že podstielka je príliš veľký transplantovať časť zdravých detí k matke, ktorá má malý vrh. Zvieratá dobre vystáť pach ľudských rúk a ochotne živia druhým, a ich deti, aj keď sú dotkol rukou. Než začnete vyberať deti z hniezda by mala byť odstránená zo tam králika, potom jemne posunúť mláďatá do inej klietky a kryt v smere šípky.


Loading...