Kotlyarevskaya plemeno kurčiat

Kotlyarevskiye kurčatáKotle kurčat Kotlyarevskaya je vybrané pre chov drůbežármi a poľnohospodárom, ktorí v kurčatách oceňujú nenáročné a rodokmeňové vlastnosti. V tomto článku budeme popísať opis a charakterizáciu týchto vtákov, ich správnu starostlivosť o ne, a ako produktívne je toto plemeno pre farme.

História dedukovania

Toto mäso vajcia plemeno bol vyvinutý v centrálnej časti pohoria Kaukaz pestovateľskými “Kotlyarevsky”, a tak dostal svoje meno. Pri prekračovaní Kotlyarevskaya kurčatá boli zapojení Russian White, New Hampshire, pruhovaný Plymouth Rock, holokrčka a Zagorskaya lososa.
Kotlyarevskiye kurčatá
Teraz už kurčatá Kotlarevo nie sú veľmi časté, ale mnoho chovateľov hydiny ich pestuje v domácnosti. Okrem toho sa zástupcovia tohto plemena uchovávajú v zariadení Genofond, aby udržali populáciu a prekonali ich s ostatnými plemenami kurčiat.

Prečítajte si tiež o mäso a vajcia plemien kurčiat: legbar, Mara, amroks, lakenfelder, Australorp, velzumer, Kyrgyz šedá, Puškin, Ruská chocholatý, červená Kuban, Moskva (čierna, biela).

Popis a rozlišovacie znaky

Predstavitelia tohto plemena majú svoje vlastné charakteristické črty, ktoré je potrebné podrobnejšie rozprávať.
Kotlyarevskaya plemeno kurčiat

Vzhľad a postava

Nestlings sa narodil s rôznymi perami, sú tmavošedé, hnedé s ľahkými alebo čiernymi pruhmi, môžu byť tmavé s ľahkými krídlami. Predpokladá sa, že kurčatá s prúžkami sú kurčatá, ale je možné určiť pohlavie kurčiat s presnosťou až od tretieho týždňa.

Viete? Kurčatá sa ponáhľajú len na svetlo. Aj keď je čas spěchať, bude čakať deň alebo zapnúť svetlá.

V dospelých predstaviteľoch tohto plemena malá hlava, oranžovo-červené oči, hrebeň má listový tvar a bohatú šarlátovú farbu. Charakteristickým rysom Kotlyarevov sliepok možno nazvať bielo-červené laloky na ušiach, ktoré majú priemernú veľkosť.
kohút
Vtáky majú proporcionálne telo strednej veľkosti, chrbát je široký, mierne zvýšený. Pečené perie sa dokonale vyvíjajú tak na chvoste, ako aj na krídlach, ale predstavitelia tohto plemena nie sú amatérmi letov. Farba peria je rôzna, môže to byť svetlohnedá, striebristá, losos. Kohútičky majú chvost čiernej farby s modrým alebo zeleným odtieňom, v chvostoch chvosty sú menej výrazné.

Nohy koryarevských kurčiat sú široko rozmiestnené, krátke a zbavené peria. V tomto ohľade majú ženy pocit nasadenia, ale stále sa líšia v milosti.
kura

znak

Tieto vtáky sú odlišné pokojnú povahu a rýchlu závislosť na rukách. Sú mierne flegmatické, takmer nelejú a nie sú rozlíšené hlučnosťou a objasnením vzájomných vzťahov.

Sú pokojní a neaktívni, nemajú tendenciu uniknúť.

Dôležité! Kohútičky sú pokojné voči mladým zvieratám, ale líšia sa svojou agresiou voči iným plemenám, preto je potrebné udržiavať Kotliarevove sliepky oddelene od ostatných vtákov.

Instinkt inkubácie

Absencia materinského inštinktu nie je nezvyčajná pri chove. Kotlyarevskaya plemeno kurčiat Inštinkt šrafovania nie je úplne stratený, Ale pri výpočte dobrého sliečka môžu vzniknúť ťažkosti.

Väčšina žien sa usadzuje na vajciach, ale iba tretina kurčiat ich inkubuje do konca.
Kotliarevskaya kurčatá

produktivita

Kurčatá Kotlyarevskiye sa vyznačujú dobrou produktivitou, čo dokazujú ukazovatele telesnej hmotnosti a vajíčok.

Živá hmotnosť kurčiat a kohúta

Toto plemeno kurencov patrí k dozrievaniu, za šesť mesiacov je hmotnosť mladých samcov 3 kg, dospelé kohúty majú priemernú hmotnosť 3,8 kg. Kuracie zvyčajne váži 2,5-3 kilogramov.

Tieto vtáky nemajú náchylnosť na obezitu, ich mäso má nízky obsah kalórií, dobrú chuť a mäkkosť.

Priemerná ročná produkcia vajec

Sexuálna zrelosť u predstaviteľov tohto plemena sa vyskytuje vo veku 6 mesiacov. Nesushki dávajú vajcia každý deň, za rok, ktorý nosia 160-240 vajec. Prerušenie kurčiat sa vyskytuje počas rozmrazovania a počas silných mrazov. Samotné vajcia sú veľké, ružovo-béžové s hmotnosťou 60-63 gramov. Nie sú vodnaté, líšia sa výživou, bohatou chuťou a svetlým žĺtkom.

Je zaujímavé prečítať si o výhodách a používaní kuracích vajec.

S vekom sa počet vajec z jedného kuracieho mäsa zníži. Dvojročný reprezentant plemena dáva o tretinu menej vajec ako mladý. Štyriročné kurča je lepšie zmeniť na nové vrstvy a bývalé na mäso.
Vajcia Kotlarevsky sliepok

Čo sa má podávať

Správne jedlo má veľký význam v otázkach starostlivosti o kurčatá Kotlyarevská. Takže, čo kŕmiť.

kurčatá

Prvé jedlo malé mláďatá dostanú 14-15 hodín po narodení. Treba mať na pamäti, že deti aktívne rozširujú svalové tkanivo, a preto potrebujú bielkovinové krmivá.

Viac informácií o kŕmení kurčiat od prvých dní života.

Prvých 10 dní dávok kurčiat by malo pozostávať z tvarohu, vajec, obilnín a zelených plodov. Potom je potrebné dať im kombinované jemnozrnné krmivo, ktoré obsahuje veľké množstvo bielkovín. Kŕmiť kurčatá zvyčajne 6-7 krát denne.

Ak medzi kurčatá majú mláďatá, ktorí stoja na vedľajšiu koľaj a nejedia, je žiaduce, pre 2-3 dni po transplantácii od zvyšku, a kŕmiť pomocou pipety s varené žĺtkom, kaše s mliekom. Keď dievčatá skúsia chuť jedla a budú s potešením jesť, môžu sa vrátiť do zvyšku.
Kotlyarevsky kurčatá

Dospelí kurčatá

Usporiadanie stravy dospelých kurčiat nie je ťažké, pretože sú dobré pri konzumácii objemných potravín, ktoré obsahujú potrebné proteíny. Môžete ich kŕmiť zmiešaným krmivom, malými zemiakmi, kukuricou, čerstvými bylinkami.

Zdravé kurčatá jedia veľa, zvyčajne jedia navrhnuté jedlo na pol hodinu. Zvyšné potraviny by sa mali z kŕmnych žľabov odstrániť tak, aby sa nezhoršili a následne neboli dojčené kurčatami.

Dôležité! Na kompenzáciu nedostatočného množstva vitamínov v zime sa v tomto období odporúča pridávať rybí tuk a multivitamíny do stravy kurčiat Kotlarevsky.

V letných mesiacoch by sa do jedla malo pridávať veľa sekaných zelených a v zime musí byť trávnatá múka. Za jeden deň sa vtáky kŕmia 2-3 krát. V zime je potrebné podávať jedlo trikrát a v lete, keďže vtáky pasú, kŕmenie sa robí dvakrát.
kŕmenie

Čo by som sa mal postarať?

Napriek tomu, že Kotlyarevskaya plemeno kurčiat je považované za nenáročné v starostlivosti, je potrebné minimálne pohodlie, ktoré potrebujú.

Viete? Kuriatkám, ktoré sa ponáhľajú, nepotrebujú kohút. Na prepravu oplodnených vajíčok, z ktorých budú neskôr vyliahnuté kurčatá, je potrebný kohút.

kurník

Coop by nemal byť nutne vyhrievaný, najmä pri pestovaní vtákov v regiónoch s teplým podnebím. Je dôležité poskytnúť vtákom strechu, ktorá môže chrániť pred dažďom a potrebným množstvom potravy, aby sa vytvorila teplá energia.

Podlaha v slepičích domoch je pokrytá slamou, pilinami alebo rašelinou. V zimnom období je potrebné hrubé podstielky, ktoré v dôsledku diskusie prinesú teplo. Horná vrstva sa pravidelne mieša a naleje do čerstvého podstielky.

Fermentačné podstielky (piliny ošetrené baktériami) majú veľa výhod: rozklad odpadu, tvorba tepla, zjednodušenie práce pri údržbe priestorov.

V slepom dome musíte urobiť prenocovanie na noc. Optimálne na vytváranie hrubých silných vetví, môžete ich tiež vybaviť z dosiek a nastaviť krátku vzdialenosť nad podlahou.
kurník

hniezda

Aby sliepky mohli položiť vajcia, je potrebné vybaviť hniezdo krabice. Ich počet závisí od počtu vrstiev, 5 osôb by malo mať minimálne 1 políčko, ak je to možné, môžete zvýšiť počet krabičiek.

Ponechanie prázdnych políčok sa neodporúča, môže to byť pre vtáky nepríjemné a môže viesť k rozdrveniu vajec. Je nutné dať seno alebo slamku do škatúľ.

Prečítajte si rady o nezávislej výrobe a usporiadaní družstva, ako aj o nákupe hotového domu.

Chôdza na dvore

V teplom období ochotne chodia zástupcovia tohto plemena, takže je potrebné ich vybaviť dvorom. Musí byť nevyhnutne pokrytá zeleňou (lucerna alebo ďatelina), ktorú budú používať vtáky na výživu.
patio

Podávače a pijanky

Krmítka musia byť vybavené nielen priestrannými, ale aj bezpečnými a ľahko sa čistí, aby sa dali ľahko čistiť a dezinfikovať.

Krmítka sú nainštalované v kureniej komore a chodníčku, ich veľkosť závisí od počtu vtákov. Jedna osoba by mala mať 10 centimetrov podávača.
Kuracie podávač pre kurčatá
Miska na pitie by mala byť pohodlná a stabilná. Ako najjednoduchší pijaci používajú smaltované alebo pozinkované vedrá a umývadlá alebo plastové misy.

Získajte viac informácií o tom, ako sami vyrábať pitie a krmítka pre kurčatá.

Ak je počet kurčiat nie vyšší ako dvanásť, môžete požiadať sifón fľašu s vodou, čo je sklo so systémom sifónu a zásobníkom na príjem vody.
Siphon DrinkerSiphon Drinker

Výhody a nevýhody

Zástupcovia plemena Kotlyarevská majú viacero výhod:

  • dobrá miera prežitia. Dokonca aj mláďatá majú vysokú imunitu, až do priemeru 85% kurčiat prežíva;
  • šetrenie na výživu. Vtáky tohto plemena dobre jesť počas prechádzky;
  • rôzne perie;
  • veľké vajcia;
  • kvalitné mäso s výbornou chuťou.

Ale aj so všetkými svojimi pozitívnymi vlastnosťami majú kurčatá tohto plemena niektoré nedostatky:

  • nedostatočne rozvinutý materinský inštinkt;
  • potrebu odmietnuť vtáky tmavohnedými škvrnami. Takí ľudia sa považujú za kmeňové manželstvo. Je to spôsobené úzkym vzťahom génu zodpovedného za hnedú farbu s génom, ktorým sa v kohútiach produkuje testosterón, takže majú zvýšenú agresivitu.

Video: plemeno kurly kotlyarevskaya

Recenzie o pleme Kotlyarevskaya

Čo sa im páči a vždy prekvapuje, je skutočnosť, že tieto malé korene a nesú veľké (asi 70 g) a krásne vajce. Len robotníci!

Ilena
https://fermer.ru/comment/1074978715#comment-1074978715
Najprv sa mi páčilo neobvyklé sfarbenie peria. Veľmi spoločenská, takmer ručná (kohút rád sedí na ramene). Boli prepravované pred mesiacom, prepravujú sa každý deň (+5 temp v kŕmnom dome). Vajcia silné hladké s krémovým odtieňom.

GalinaMolodowa
https://fermer.ru/comment/1075266377#comment-1075266377
Nemám radosť z Kotlyarevského! Prezimoval dobre s minimálnym zahrievaním, pozametal celú zimu (v kurníku temp zime cca 5), ​​zobrazí sa krásne, veľké vajcia takmer okamžite, St farba hnedá (jediná nesie takmer biele, nemám ležal v Incubus).

Elena Akenteva
https://fermer.ru/comment/1076532301#comment-1076532301
Vajcia-kladenie kurčiat je veľmi potešený. V zime bola stabilná. Teraz zvýši počet hospodárskych zvierat. Veľmi dobré plemeno, vajce sú veľké a veľmi chutné.

Homich
https://fermer.ru/comment/1076532987#comment-1076532987

Kotlyarevskie sliepky sú nenáročné v ich obsahu a majú dobré prežitie. Poskytnutím správnej starostlivosti môžete pestovať zdravé kurčatá, ktoré zabezpečia hospodárnosť, ako mäso, tak aj vajcia.