Kavi kábel: popis, výsadba a starostlivosť

Cavili Caviar
Ako alternatíva k tekvici, cuketa sa stala obľúbenou zeleninou pre mnohých. Používa sa vo veľkom množstve rôznych jedál a marinovaných na zimu vrátane. Dnes je obrovský výber odrôd tejto užitočnej a chutnej zeleniny.

Zahraničné hybridy sú obzvlášť obľúbené. V tomto článku sa budeme zaoberať jedným z takýchto predstaviteľov holandského pôvodu – tzv. “Kavili” taverna a osobitostí jej kultivácie.

Opis a charakterizácia odrody

Odroda je selektívna a zvyčajne sa označuje špeciálnym označením F1. Listy cuketou tmavozelenej farby s belavými škvrnami, pokrývajú hrubé puberty. Sú dosť veľké a rozšírené.

Kmeň je hrubý, pichľavý a má miernejší odtieň. Priestory “Kavili” sú malé. Koreňový systém rastliny je povrchný a zaberá viac plochy ako samotný krík.
Cavili Caviar

Viete? Hmotnosť jednej ovocnej cukety Kavili môže dosiahnuť 500 gramov!

Kvety sú objemné, jasne oranžové s 5 okvetnými lístkami. Majú majetok na deň kvitnutia, zakrútili sa do trubice a zomreli. Rastlina je dvojročná, ročná.

Plody tohto druhu majú priemernú veľkosť. Je pozdĺžny, pravidelne valcového tvaru. V čase dozrievania dosahuje ovocie dĺžku 15-22 cm. Farba ovocia je svetlozelená, niekedy olivová. Telo je jemné, biele.

Rozlišuje sa, hoci nie je výrazná, ale veľmi príjemná chuť, môže sa stať lahôdkou nielen v tepelnom spracovaní, ale aj v surovej forme. Výrobcovia osív tvrdia, že každý kej môže priniesť 4 až 7 druhov ovocia súčasne.

Spievajú rýchlo. Ovocie odrody na dlhú dobu, asi 1,5-2 mesiacov. Zber sa dá očakávať od začiatku júla do augusta.

Medzi obľúbené odrody krčmy patrí hybridná odroda “Iskander F1”.

Jedinou nevýhodou tejto odrody je to, že od akéhokoľvek hybridného mlieka sa z jeho semien nevyrastie nič. S nástupom novej sezóny je potrebné kúpiť nové zrná.
Cavili Caviar

rysy

Hoci popis kapusty “Kavili” a veľmi podobný charakteristike akýchkoľvek iných druhov zeleniny tejto kultúry, odroda ešte má niektoré vlastnosti chovu:

 1. Zástupcovia rastlín “Kavili” sú parthenokarpické. Jedná sa o druh hybridu, ktorý môže priniesť ovocie aj bez opeľovania. V tomto prípade nebude mať ovocie osivo. Táto schopnosť je absolútnou výhodou tejto rozmanitosti cukiet, pretože záhradníci sa nemusia obávať svojho miesta výsadby a jeho susedov, je možné bezpečne zapojiť do pestovania skleníkov bez hmyzu.
 2. Cuketa je dobrá, pretože rastie bush. Nebudete trpieť mimoriadne objemným a nepohodlným tkaní, ktoré zaberie celý pozemok a bude zasahovať do zberu.
 3. 95% kvetín “Kavili” sú ženy, čo robí odrodu čo najproduktívnejšou.
 4. Buničina rastlinnej drene zostáva krehká, veľmi šťavnatá a nezatvrdzuje, dokonca ani vtedy, keď skončí.
 5. Ranná zrelosť odrody (ovocie dozrieva za 40-45 dní).
 6. Vyžaduje veľké množstvo svetla a tepla.
 7. Má dobrú prezentáciu.
 8. Semená sú predané už spracované, mali by byť ružové.

Viete? Kabachok je známy v prospech detí, tehotných a dojčiacich matiek. Vo svojom zložení obsahuje okrem veľkého množstva ďalších stopových prvkov aj draslík.

agrotechnika

Pestovať túto rozmanitosť cukety nie je ťažké, čo je najdôležitejšie, dodržiavať určité pravidlá poľnohospodárskej technológie. V takomto prípade si môžete vybrať voľné priestranstvo alebo miestnosť na skleníky.

Výsadba semien

Hybridná odroda vyžaduje prípravu pôdy od jesene. Cukety sú vo svojej podstate dobre vyvinuté na ľahkých piesočnatých a hlinených pôdach, sú schopné dobre sa prispôsobiť v neutrálnom prostredí.

To je, že musíte vykopať pôdu a vytvoriť kompost. Je tiež možný druhý variant zberu pôdy na výsev semien. Toto uvoľňovanie pomocou jemného sena, superfosfátu, popola, pilín nie je ihličnaté drevo.
Semená cukety

Dôležité! Zucchini nemá rád kyslé pôdy, a preto by sa mala miešať s dolomitovou múkou.

Na jar už nie je potrebné kopať námestie. Terén by mal byť jednoducho opuchnutý rake koncom mája – začiatkom júna. Algoritmus pre výsev semien je nasledovný:

 1. Vytvorte otvory v zemi týždeň pred procesom výsadby.
 2. Drážky musia byť ošetrené humínovými hnojivami alebo dusičnanmi.
 3. Zrná uložené v otvore do hĺbky 6 cm.
 4. Ľahko posypte semená pôdou.
 5. Hojne zavlažuje miesto výsevu.
 6. Studňa musí byť zapečatená.
 7. Vložte mulčovanie rôznymi materiálmi: rašelinovou drvinou, nasekaným seno, drevenými pilinami.

Stojí za pozornosť vzdialenosť medzi semenami. Zrná by mali byť umiestnené v množstve 3 kusy na 1 km štvorcových. m. Budúci kukurica sa bude normálne rozvíjať.

Získajte viac informácií o správnom umiestnení cukiet na otvorenom priestranstve.

Predčistenie alebo spracovanie semien značky “Kavili” sa neodporúča. Faktom je, že vo výrobnej fáze sú semená hybridy vždy prístupné

doplnenie vitamínmi a fungicídmi. Výsadba by nemala byť namočená, lebo ochranná vrstva prípravkov sa umyje, čo znižuje kvalitu zraniteľných zŕn a z nich zrejme nič nevytvára.

Medzi susednými radmi pristátia nesmie byť vzdialenosť menšia ako 1,2-1,5 metra.

Dôležité! Aby sa zabránilo chorobám a hubám, je potrebné každý rok zvoliť nové miesto pre osivá.

Pestovanie sadeníc

Pri pestovaní sadeníc umiestnite semená do nádoby s priemerom najmenej 20 cm. Až do doby prvého výhonku, ktorý je približne 4 dni, nádoba so semenami by mala byť udržovaná v teple pri teplote +23 … + 27 ° С. Potrebujeme cukety nie je potrebné.

Zem je pripravená na tento proces presne rovnakým spôsobom ako pre semená. Sadenice sa odporúčajú na ochranu pred vetrom, chladom a prebytočnou vlhkosťou.

Dokonca aj pri miernom poklese teploty je potrebné pokryť výhonky, inak sa ich rast spomalí alebo sa vôbec nevyvinú.
Sadenice cukiet
Táto metóda sa považuje za oveľa lepšiu ako pestovanie semien, pretože skráti čas zrenia ovocia o 1,5-2 týždne. Asi týždeň pred zasadením na hlavnom mieste musí byť rastlina vytvrdená.

Na tento účel sa odporúča previesť nádoby s cukornatou do miestnosti, kde sa denná teplota môže udržiavať v rámci +18 ° C v noci – okolo + 14 ° C. Sadenice cukety by mali byť zasadené do hĺbky na prvé listy listov.

Špecifickosť pestovania

Spoločnosť má niekoľko špecifických čŕt pestovania:

 1. Skúsený záhradník radí, že na predĺženie odberu takej zrelej odrody je potrebné zasiať zrná “Kavili” v častiach s intervalom 2-3 týždňov.
 2. Výnosy budú oveľa vyššie, ak boli predtým “oteplené” postele. To sa dá dosiahnuť, ak malý drážok v lôžkach položí kompost a posypané zeminou.
 3. Uistite sa, že máte kvetinové kešu so svetlom. V opačnom prípade môžu stratiť chuť.
 4. Ak spozorujete ochabnutie listov krídiel alebo ich nezdravý vzhľad, ihneď odstráňte postihnuté časti. To pomôže zabrániť smrti celej rastliny.
 5. V žiadnom prípade by voda “Kavili” so studenou vodou, jeho teplota by mala byť nad 20 ° C.

Cavili Caviar

rozmnožovanie

Ako už bolo uvedené, hybridy sa nemôžu množiť semenami. Z tohto dôvodu pre túto ročnú rastlinu nezostávajú iné metódy okrem sadeníc.

starostlivosť

Zucchini nie je náladový závod v starostlivosti, potrebuje pravidelné zalievanie, hnojenie a uvoľňovanie pôdy.

Pravdepodobne budete mať záujem vedieť, čo robiť, ak je na rastlinnej dreni parou.

zalievanie

Zalievanie “Kavili” sa odporúča veľmi hojne, ale nie veľmi často. Denné zvlhčujúce cukety vyžadujú iba v horúcom počasí. Sú odolné voči suchu, ale stále môžu listy vadnúť.

Zavlažovanie sa vykonáva ráno alebo večer v množstve 7-10 litrov vody na 1 km štvorcový. m. Je potrebné dodržiavať pravidlo, že voda by nemala spadnúť priamo pod koreň, ale okolo stonky rastliny.
Zalievanie s cuketou

Ďalšie hnojenie

Kŕmenie zohráva dôležitú úlohu pri pestovaní akejkoľvek plodiny a cukety nie sú výnimkou. Oplodnené kríky používajte 2-3 krát v období rastu pomocou minerálov.

Odporúča sa vykonať tento proces týmto spôsobom (1 liter na 1 dospelú rastlinu):

 1. Prvá etapa oplodnenia sa uskutočňuje pred obdobím kvitnutia “Kavili”. Zrieďte 8-10 litrov čistej studenej vody s 20 g nitrofoski a 1 liter tekutého hnoja.
 2. Druhá fáza hnojenia sa zhoduje s obdobím kvitnutia kultúry. Za týmto účelom pripravte na 10 litrov čistej, studenej vody 40 g dreva a 20 g komplexného minerálneho hnojiva.
 3. Pred ovocím je potrebné posledné podávanie. Vezmite 9 litrov čistej studenej vody a 30 g nitrofoski.

uvoľnenie

Uvoľnenie zeme umožní koreňovému systému cukety prístup k kyslíku. Počas tohto procesu buďte opatrní, aby ste nepoškodili tento systém a neublížili mu. Uvoľnenie pôdy môže byť niekoľkokrát za mesiac, zatiaľ čo vykrúcanie kešu cukety.
Uvoľňovanie pôdy

Choroby a škodcovia

Vo všeobecnosti sa rozmanitosť cukrovej trstiny “Kavili” líši pomerne dobrou odolnosťou voči chorobám, hubám a škodcom hmyzu.

Existuje malá pravdepodobnosť infekcie peronosporiom. To sa prejaví vo forme bielych škvŕn na listoch, ktoré nakoniec rastú a hnedú.

Následne sa list začína rozpadávať a spadnúť. Na záchranu rastliny je potrebné prijať včasné opatrenia: sprejujte kefu 0,2% suspenzie 80% “Zineb”. Ako preventívne opatrenie proti tejto chorobe je miesto úplne vyčistené rastlinnými pozostatkami z pádu.

Ovocie cukety môže ovplyvniť antraknózu. V tomto prípade budú mať škvrny s ružovým odtieňom. V tomto prípade je rozbitá squash samozrejme zakázaná.

Samotná rastlina sa musí postriekať kvapalinou Bordeaux (1%) alebo suspenziou chloridu meďnatého. V boji proti roztočom je “Kavili” ošetrený insekticídom “Spark double effect” alebo “Confidor”.
Cavili Caviar
Dajte si pozor na cukety odrody “Kavili” a vaše zázračné ovocie sa objaví na stole.