Je možné pestovať kapustu bez výčapov a na čo to je?

Výber z kapusty V severných regiónoch zasiať kapustu okamžite na otvorenom teréne je veľmi riskantné, pretože možnosť mrazu zostáva. Z tohto dôvodu sa kapusta pestuje sadením, čo zahŕňa vychystávanie.

Dnes sa dozvieme, ako sa dávať kapusta doma, čo nám dá a v akých prípadoch sa nevyžaduje vychystávanie. Hovorme o pravidlách výberu karfiolu.

Účel procesu

Za to stojí začiatok diskusie o tomto procese, aby sme pochopili, prečo sú kukurice potrebné a či kapusta to potrebuje.

Zelená kapusta Je proces presádzania mladých sadeníc do veľkého kontajnera v čase, keď rastlina potrebuje viac substrátov, než je momentálne k dispozícii.

Dôležité! Je nevyhnutné rozlíšiť výsev sadeníc vo veľkých kontajneroch, keď rastú z prechodu na otvorené terény alebo skleníky.

V čase výsadby a klíčenia semeno vyžaduje len dostatočné množstvo vlhkosti a kyslíka v pôde, ale ako koreňový systém rastie a rozvíja, priority sa menia. Porovnajte, či sa dá vyzdvihnúť s výmenou oblečenia, ktorá sa pre dieťa stala malou, ale stojí za to pochopiť, že toto porovnanie ukazuje iba zvýšenie objemu plavidla.
Výber z kapusty
Faktom je, že absencia výberu ako rast vedie k tomu, že koreňový systém nemá priestor na rozvoj. Začína sa tkať, dostať sa z rôznych otvorov.

Tento proces nemožno nazvať normálnym, pretože rast koreňového systému znamená potrebu ďalších živín. A ak po náraste koreňovej hmotnosti zostane všetko, čo je potrebné pre rast a vývoj, na rovnakej úrovni, potom nastane spomalenie rastu a samotná rastlina trpí nedostatkom “krmiva”.

Viete? Divoká “príbuzenská” biela kapusta ešte nie je nainštalovaná. Niektorí vedci sa domnievajú, že vlasťou kapusty je stredozemné pobrežie, iné sú pobrežné časti Gruzínska.

Stojí za to pochopiť, že ak vyriešite tento problém tým, že najprv vysadíte semená do veľkých kontajnerov, dostanete úplne opačný efekt. Veľký objem substrátu si môže zachovať väčšiu vlhkosť, čo vedie k vývoju rôznych patogénnych organizmov v pôde.

Priame priradenie pinov – zvýšiť priestor na kŕmenie a rozvoj oddenky. Druhým účelom je uľahčiť proces vysádzania kapusty na otvorenom teréne alebo skleníku / skleníku.

Zvláštnosti zberu kapusty

Ďalej budeme diskutovať o hlavných rysoch procesu, poďme sa rozprávať o tom, kedy a ako sa potopiť kapusta, aby nedošlo k poškodeniu sadeníc a udržanie tempa rastu a vývoja.

Sadenie semien je jedným z najdôležitejších procesov v pôvodnej technológii pestovania paradajok vyvinutých rodinou Teryohin.

keď

Pivovarská kapusta doma je daná v štádiu tvorby dvoch kotyledónových listov. Sadenice v tomto bode by mali byť asi týždeň.

Na utiahnutie potápačským procesom nie je potrebné, pretože čím mladší je rastlina, tým rýchlejšie sa zakopne na nové miesto. Z tohto dôvodu je maximálny vek sadeníc, po ktorom nie je zmysluplné vykonať žiadnu transplantáciu, 16 dní po objavení prvých zelených rastlín.
Sadenice kapusty
Neskoršia transplantácia bude mať za následok inhibíciu rastu a vývoja a niektoré rastliny úplne zomrú.

Dôležité! Kozyledonové listy sú tie, ktoré sa najprv objavujú v klíčiacich semenách. Nezamieňajte listy cotyledonu s prvými skutočnými listami.

kde

Transplantujte mladé kapustu na vhodné jednotlivé obaly, tak, že neskôr, keď je vysadený na otvorenom teréne, nemusíte oddeľovať oddenky.

Určenie presného objemu kontajnera je bezvýznamné, pretože každá jednotlivá rastlina, v závislosti od objemu koreňového systému, vyžaduje väčšie alebo menšie nádoby. Priemerné usmernenie sa môže považovať za plastový pohár pol litra, v ktorom by mal padnúť rast koreňa.

Trh dnes nám poskytuje dostatok príležitostí pri výbere pomocných materiálov pre záhradníctvo a záhradníctvo. Mnoho obyvateľov v lete už posúdilo pohodlie rašelinových tabliet a kaziet pri pestovaní sadeníc.

Stojí za to pamätať, že je potrebné použiť na výsadbu poháriky hustého plastu, pretože vylučujú menej nebezpečných látok v kontakte s vlhkosťou. Použitie rezaných fliaš je mimoriadne nebezpečné, pretože dojem na vonkajšej strane dna nádoby znamená, že fľaša nie je určená na opätovné použitie.

Odporúčame, aby ste strávili ešte raz a kúpili si malé kvetináče v kvetinárstve, ktoré môžete znova použiť.
Výbery v nádržiach
Teraz poďme hovoriť o zemi. Použite substrát, ktorý je totožný s podkladom, v ktorom sa rastliny rozmnožovali predtým. Tento prístup pomôže zelí zvyknúť si a rýchlejšie rásť. Aby sa zajistilo, že kapusta nebude “hladovať”, pridá sa do vedra na zem 10 g chloridu draselného, ​​20 g superfosfátu a 20 g dusičnanu amónneho. Takto zabezpečíme existenciu skupiny NPK, ktorá je potrebná pre rast a rozvoj.

Môžete tiež pridať malé množstvo humusu alebo kompost, ale pamätajte, že hnojivo treba dekontaminovať, ako “mladý”, je veľmi slabá a nemôže odolať parazitmi.

Dôležité! Skupina NPK zahŕňa dusík, fosfor a draslík. Tieto prvky je možné zaviesť do pôdy s použitím komplexného hnojiva. Pomer základných prvkov by mal byť totožný s pomerom uvedeným vyššie.

Ako môže

Teraz poďme hovoriť o tom, ako správne vyklíčiť kapustu na sadenice.

V štádiu výskytu dvoch kotyledónových listov majú sadenice veľmi slabú oddenku, ktorá sa dá ľahko poškodiť. Z tohto dôvodu je potrebné, aby sa pred transplantáciou pôda vyplachovala tak, aby sa podzemná vrstva úplne extrahovala zo substrátu.

Odporúčame vám, aby ste si prečítali spôsob vysadenia rôznych druhov kapusty: červenohnedý, sladkovodný, kalený, sladký.

Malo by byť zrejmé, že aj najtenšie koreňové procesy, ktoré stratí koreňový systém, môžu negatívne ovplyvniť mieru prežitia. A v malých ranách ľahko získať patogénne organizmy. Preto po extrakcii sadeníc z pôdy by mala byť každá jednotlivá rastlina ponorená do slabého roztoku manganistanu draselného (10 kvapiek na 10 litrov vody).
Zelená kapusta
Urobme krok za krokom proces transplantácie kapusty:

  1. Pomaly extrahujte sadenice a držte ju výhradne pre listy listovitých. Môžete použiť vidličku na ryby alebo urobiť niečo podobné drôtu.
  2. Po extrakcii skontrolujte korene. Príliš dlhé by sa mali skrátiť o 1/3 s nožnicami. Sadenice so silne zakriveným alebo cikcakom odrezom sú odstránené.
  3. Vytvárame zárez v pôde (nádoba, do ktorej sa transplantujeme), ktorá musí zodpovedať dĺžke koreňa. Ponoríme rastlinu do bodu rastu, posypeme zeminou a trochu kompaktne, takže kmeň až do bodu rastu silne nevyčnieva nad zem.
  4. Podklad dôkladne navlhčite a dva dni ho presuňte na tmavé miesto.
Dôležité! Ak je pôda, v ktorej je rastlina zaťažená, už mokrá, nie je potrebné dodatočné zavlažovanie.

Zvláštnosti zberu karfiolu

Pokiaľ ide o výbery, karfiol, kohlrabi a brokolica sa mierne líšia od bielych hláv.

Moment transplantácie je posunutý, takže sa posunieme na nový substrát 9-10 dní. Termín je 17-19 dní.

Zmes Pôda sa pripraví (odberu zo záhrady alebo nákupu v obchode) pridanie 10 g dusičnanu amónneho, 12 g dvojité superfosfátu, 5 g síranu draselného a 25 g vápna. Celý objem hnojív je určený pre vedro pozemku. Je potrebné pripomenúť, že všetky “minerálne vody”, okrem fosfátu a vápna, sa pridá v rozpustenej forme (ktorá sa zriedi vodou a potom sa zmes naleje do pôdy).

Ďalší proces zberu a pestovania je identický s postupom opísaným vyššie.

Viete? Karfiol je obzvlášť užitočný pri gastrointestinálnych ochoreniach a na zvýšenie jeho chuti by mal variť v pare v minerálnej vode.

Potrebujete vždy výber?

Je načase diskutovať o niektorých nevýhodách a účelnosti procesu transplantácie rastlín v priebehu rastu.

Faktom je, že akýkoľvek pohyb rastliny, ktorý nie je silný, je spojený s rizikami. Ak to robíte prvýkrát, nemôžete to urobiť bez poškodených koreňov a zlomených listov / stoniek.
Zelené semenáčky v kvetináčoch
V čase vyberania sa odstráni časť dlhého koreňa, čo ovplyvňuje schopnosť kapusty získavať vodu vo väčšej hĺbke. To znamená, že skrátením koreňa väzíme rastlinu na zalievanie a každé sucho môže viesť k smrti.

Ak žijete v južných oblastiach, potom zase kapusta na sadenice, a potom držte vychystávanie – neprimeraná strata času a zdrojov. Zasiatý materiál a bez vášho zásahu dokonale rastú na otvorenom priestranstve, takže v tomto prípade nie je potrebné vyberať.

Prečítajte si viac o zložitosti rastúcich paradajok, korenia, baklažánu, uhorky, cukrovej repy, cukety so sadením.

Zhrnutie, môžeme povedať, že proces zberu kapusty je skutočne dôležitý v prípade, že žijete v chladnom prostredí, v ktorom nie je možné pestovať zeleninu nepoľnohospodárskym spôsobom.

Výbery si vyžadujú určité zručnosti a náklady. Z tohto dôvodu mnohí poľnohospodári nemajú záujem o vychystávanie, pretože tento proces zvyšuje konečné výrobné náklady. Užitočnosť tejto akcie však neguje mnohé nevýhody, takže ak chcete dobrý zber, postupujte podľa našich odporúčaní a dodržiavajte podmienky transplantácie.