Japonský hybrid “Pink Paradise”: výhody a nevýhody paradajok

Pink Paradise
Teraz už rozšírená a v našej krajine rajčiakov, “Pink Paradise” bol chovaný v Japonsku. Jeho vynikajúce chuťové a kvalitatívne vlastnosti viedli k nárastu predaja a dobrému dopytu po semenách. Prečítajte si nižšie o tom, ako dosiahnuť maximálnu úrodu jednoduchou starostlivosťou.

popis

Odvodené v Japonsku naposledy – v roku 2009 – paradajky “Pink Paradise” naďalej rýchlo získavajú popularitu a sú už vo veľkej dopyte na území nášho štátu.

Paradajky z ružového raja sú vysoké rastliny, ktoré pri pestovaní potrebujú špeciálny podväzok. Sú určené na chov v skleníku alebo v skleníku, pretože sú hybridy a netolerujú normálne prírodné podmienky.

Pri pestovaní vonku nemusia paradajky vykazovať deklarované vlastnosti.

Semená tejto odrody sa nezhromažďujú, pretože z nich nemožno pestovať rovnaké rodičovské vzorky. Kroviny dobre listnaté a silné, môžu vyrastať až do výšky 2 m. Môžete pestovať kefu v 1 alebo 2 stonky.
Pink Paradise

Viete? Predpona f1 znamená, že rastlina je hybrid.

Tieto rajčiaky sú všeobecne určené na prípravu šalátov, ale môžu sa použiť aj na konzerváciu.

Výnos a charakteristiky

Výťažok z paradajok “Pink Paradise” je považovaný za vysoký – ak dodržiavate všetky pravidlá starostlivosti správne, potom môžete získať až 4 kg zeleniny len od 1 štvorca. m vysadenej plochy. Ak však pestujete rastlinu na otvorenom teréne, potom výnos môže mierne klesnúť.

Paradajky majú ružovú jednotnú farbu, sú sploštené, hustota je priemerná. Mäsité ovocie má tenkú vrstvu z vonkajšej strany, ale nie je ľahké poškodiť a ležia dlhú dobu (v priemere až 3 týždne).

Hmotnosť jedného rajčiaka dosahuje v priemere 200 g. Všetky z nich majú približne rovnakú veľkosť, preto prezentácia je vysoká. V blízkosti stonky nie je zelená škvrna.

V priemere sa dozrievanie uskutoční za 100 dní. Kvetenstvo je jednoduché, listy sú stredne veľké. Hniezda – nie menej ako 4 kusy. Plody sú šesťčarové, nepraskujú. Mnoho ľudí má rád chuť paradajok – sladké paradajky.
Pink Paradise

Výhody a nevýhody odrody

Odroda je odolná voči mnohým typom ochorení: na vertikillium wilt, fusarium wilt, šedé listové škvrny, nematodes, cladosporium, vírus tabakovej mozaiky. Napriek tomu sa odporúča vykonať určité preventívne opatrenia pred a počas výsadby.

Viete? V roku 2011 na jednom zo seminárov, ktoré sa konali, bola prezentovaná odroda uznávaná ako jedna z najlepších v počte ružových odrôd.

Paradajky udržujú tvar dobre, sú prepravované bez viditeľných škôd a dlho ležia a zachovávajú svoj pôvodný vzhľad. Dokonca aj po 3 týždňoch po montáži, rajčiaky si zachovali lesklý lesk.
Pink peradayz
Hlavnou nevýhodou odrody je, že Pink Paradise je hybrid, a preto sa musí pestovať v špeciálnych podmienkach, ktoré nie sú typické pre voľne žijúce zvieratá. Okrem toho, ako už bolo spomenuté vyššie, nemôžete pestovať paradajky prirodzene, budete musieť opäť nakupovať semená.

K ďalšiemu plusu je možné zaistiť odolnosť proti chladu. Napriek tomu, že rastlina môže tolerovať malé zmeny teploty, nebude prežiť silný mráz. Okrem iného, ​​plody zostávajú chutné a majú vysokú kvalitu.

Rastúce klíčky

Rajčiaky prezentovanej odrody sa pestujú v skleníkoch, skleníkoch alebo jednoducho pod vrstvou filmu. Stane sa to koncom mája, keď sa krajina úplne zahreje.

Požiadavky na pôdu

Do zeme, v ktorej budú zasadené semená budúcich paradajok, existujú požiadavky: musí to byť výživné a ľahké. Je lepšie, aby pôda tvorila zmes zeminy alebo záhradnej pôdy spolu s humusom.

Niektorí záhradníci pripravujú pôdu na jar, ale už v skleníku. V tomto prípade bude časť pozemku lepšie nahradená novším.
pôda
Tí, ktorí sa už niekoľko rokov zaoberajú sadenicami na paradajky, sa odporúča, aby pôdu spracovali s “Fitosporinou”. V budúcnosti je potrebné monitorovať vlhkosť pôdy, vodiť ju miernymi časťami a je lepšie používať striekacou pištoľou.

Ak rastlíte paradajky v hrnci, potom pozemok v nich musí byť nutne hnojený vopred.

Kedy sa pestovať

Pôda, ktorá je vysadená paradajkami “Pink Paradise”, by mala byť dobre zahriata. Často sú uvedené na začiatku marca, ale len vtedy, ak nie sú silné mrazy, ako sa to niekedy deje na samom začiatku jari.

Veľmi často skúsení záhradníci používajú túto metódu: vysiatia sadenice na konci februára (a niekedy uprostred mesiaca). Ponorte sa na územie, kde dozrieva ovocie, už od 1. marca.

Buďte vedený počasím na vlastnú päsť: je celkom možné, že môžete sadiť rastliny začiatkom apríla.

Výsadba a starostlivosť o sadenice

Pripravte malé otvory, z ktorých každá bude hrúbka asi 1,5 cm.
Vysádzanie paradajok
Ak neuskutočníte pristátie v skleníku, po jeho absencii zakryte studne fóliovým materiálom. Pomocou toho môžete vytvoriť potrebný skleníkový efekt.

Dôležité! Paradajky sú odolné voči rôznym chorobám a preto nevyžadujú dodatočné ošetrenie. Ale aby sa lepšie zakorenili, musíte ich držať v roztoku vody a stimulantov až do 12 hodín.

Na mieste, kde sa má výsadba urobiť, by mala byť teplá. V miestnosti by mala byť optimálna teplota 25 ° C. Avšak po zobrazení prvých hárkov je potrebné vystrihnúť na jasné slnečné svetlo.

Po krátkom čase po výskyte prvých listov sa rastlina rozplýva do samostatných hrncov. Potom, v uvedenom čase, môžete začať pestovať rastliny v skleníku alebo v skleníku, ktorý si vytvoríte sám.
sadenice
Použitím skleníkovej metódy kultivácie bude rajčiak “Pink Paradise f1” prinášať dobrú úrodu, o čom svedčí početné recenzie ponechané nakupujúcimi na obchodných miestach a fotografie úspešných kríkov, ktoré sú k nim pripojené.

Dôležité! Vzdialenosť medzi krúžkami by mala byť 60 cm.

Pre jednu sezónu sa odporúča viesť až 4 sedenia hnojenia minerálnymi hnojivami. S cieľom dosiahnuť zvýšenie počtu ovocia, môžete stráviť pasynkovanie a vytvoriť jeden výstrel z Bush.

Vysádzanie paradajok na otvorenom teréne

“Pink Paradise” – hybridné rastlinné odrody, a preto pestovať v otvorenom teréne, je nežiaduce. Tento prístup môže ľahko viesť k katastrofálnym následkom: rajčiaky nemusia vykazovať tie vlastnosti, ktoré sú uvedené v charakteristike rastliny.

Tí, ktorí sa rozhodli pestovať mimo skleník, odporúča starostlivo starať sa o rastlinu. Musíme sa snažiť vytvoriť podmienky, ktoré sú čo najbližšie k skleníkom.

Ak je to možné, zakryte sadenice filmovým materiálom, ktorý vytvorí skleníkový efekt a na otvorenom teréne. V tomto prípade je potrebné venovať pozornosť tomu, že výhonky budú čoraz vyššie a film (alebo iný materiál) bude musieť byť zvýšený.
Pristátie paradajky
Na otvorenom teréne v júli ošetrujte pôdu systémovým fungicídom z neskorého plesne. Počkajte až do daždivého počasia pre tento postup. Po 2 týždňoch opätovne zopakujte proces.

V prípade, že je leto príliš daždivé a zrážky padajú veľmi často, ošetrujte fungicíd každé 2 týždne. 14 dní pred zberom zastavte tento proces.

Starostlivosť o “Pink Paradise”

S náležitou starostlivosťou, “Pink Paradise” vás poteší veľkými výhonkami s množstvom ovocia, pretože rastlina má neobmedzený rast. Aby sa zabezpečilo lepšie opeľovanie, miešajte stonky a pravidelne sa ich dotýkajte.

zalievanie

Pamätajte, že napájanie by malo byť mierne. Nedostatok vody bude mať nepriaznivý vplyv na rast, ale ešte horšie bude, že paradajky budú reagovať na nadmerný postrek. V tejto súvislosti môže úroveň výnosu tiež klesať.

V prvom mesiaci kríky nepotrebujú zalievanie, pretože po zimu bude dostatočne vlhká a rozmrazený sneh. Po výsadbe je potrebné ich prvý deň okamžite napojiť.

Ďalej, nedávajte to v blízkej budúcnosti – korene rastliny sa prehĺbia hlboko pod zemou, odkiaľ môžu odvádzať vodu.
zalievanie

Dôležité! Dávajte si pozor na vyschnutie zeme. Ak je to potrebné, voda v rastlinách, aby zvyšok pôdy zostal suchý.

Ďalšie hnojenie

Prvé hnojivo, ktoré musí rastliny podľahnúť, je dusík. V období tvorby ovocia sa musí nahradiť fosforečnanom draselným.

Ako rastový promotor sa môže použiť kyselina jantárová. Mnohí záhradníci radia túto konkrétnu drogu medzi rad ďalších.

Ako vrchný obväz je vhodná príprava “Rastorin”. Prečítajte si pozorne pokyny na použitie. Môžete použiť túto koncentráciu: malý balíček prípravku na 5 kôstky vody počas jedného z nich.
ďalšie krmu
Ak používate “Fytosporín”, užite 1 g lieku na celý kbelík. Ako draselné hnojivo môže pochádzať z kapoty z popola.

Viete? Rastlinné paradajky obsahujú viac vitamínov a cukru ako červené paradajky.

Pasynkovanie a formovanie kríkov

Počas obdobia dozrievania sa puzdrá stali veľkými a rýchlo pribrzdila. Aby sa Bush udržal silný a čo je najdôležitejšie – zdravý, musíte ho viazať. Preto potom, čo je rastlina v trvalom prostredí, musí byť viazaná na dlhú a silnú podporu.

Tvorba rajčiaka sa vyskytuje hlavne v dvoch stonkoch. Po vytvorení bodu rastu môžete stráviť pasynkovanie. Ponecháte svojho nevlastného syna a pokračujte v zvyšovaní úrody.

úrodu

Rajčiaky tejto odrody súvisia so stredným dozrievaním zrelosti úrody. Zbierku môžete zbierať po 65 alebo 70 dňoch po zasadnutí sadeníc.

Ak sú splnené všetky podmienky pre pestovanie kríkov, budete môcť získať v priemere 3 kg rajčiakov z 1 štvorca. Táto hodnota môže dosiahnuť až 4 kg. Plody budú mať výraznú ružovú farbu, ktorá je typická pre všetky ružové paradajky.

Ak počas montáže nájdete larvy slimákov alebo lariev niektorých chrobákov, je lepšie odstrániť ich ručne a samotné ovocie by malo byť ošetrené vodným roztokom amoniaku.

Dôležité! Ak sa nájdu takéto larvy alebo chrobáky, neodporúča sa ošetriť paradajky chemikáliami.

paradajka
Výhody odrody rajčiaka “Pink Paradise” možno vidieť z jeho charakteristík a popisu. Postupujte podľa jednoduchých odporúčaní záhradníkov a v ďalšej záhradnej sezóne budete môcť vidieť dobré výsledky.