Jablkový strom “Brusnichnoe”: vlastnosti, výhody a nevýhody

brusnicovýJabloň odrody “Brusnichnoe” sa stal obľúbencom mnohých pestovateľov kvôli množstvu výhod, ktoré vyniká medzi páči jej stupňa.

Zoznámime sa s tým, aké výhody a nevýhody súvisia s odrodou “Cranberry”, ako správne vysadiť, ako uchovávať a používať zber.

História chovu

Jabloň sa v Moskve chovali vďaka úsiliu All-Russian výberového a technologického inštitútu v dôsledku voľného opeľovania sadeníc neznámej odrody. Vedená vedcom A. V. Petrovom. V roku 1977 bola odroda akceptovaná na testovanie v celoštátnom meradle.
brusnicový

Popis stromu

Podľa opisu výška jabĺk odrody “Brusnichnoe” dosahuje 2 až 3 metre, čo umožňuje klasifikovať ju ako prírodný trpaslík. Strom je veľmi kompaktný, rastie zdržanlivý, pomaly sa rozvíja (rast vetví každoročne nie je väčší ako 7 cm), a preto vždy krásny. Charakterizované priemerným zosilnením koruny, rozširujúca sa forma, ktorá sa stáva plačom ako rastlina rastie. Vetvy sú červeno-hnedé, tenké. Lístie je veľké a zelené. Kôra na kmeň je šedá, hladká.

Tento druh jablka patrí do začiatku jesene alebo neskoro.

Na jeseň dať ovocie, ako jabĺk odrody ako “Gala”, “Red Chief”, “Shtreyfling”, “Semerenko”, “Pepin šafran”, “Bashkir krása”, “Uralets”, “Sun”, “Žiguli”.

Opis plodov

Veľkosť jabĺk je stredná alebo nižšia ako priemer. Hmotnosť dosahuje 100-120 g. Ovocie je barel-kužeľovité. Koža je mierne hustá, hladká, mastná a s voskovou vrstvou. Farebný krém, ľahký. Kvôli červenej farbe, ktorá sa šíri takmer po celom povrchu, jablko má veľmi atraktívny vzhľad. Peduncle dlhý a tenký, zakrivený. Nálevka so strednou šírkou a hĺbkou. Tanierka sa vyznačuje skladaním, strednou veľkosťou.
brusnicový
Buničina jablka je krémovo sfarbená, hrubá, mierne hustá. Jablko je šťavnaté, jemné, sladké a kyslé. Chuť je dobrá. Vôňa strednej intenzity.

Požiadavky na osvetlenie

Jablkový strom potrebuje dobre osvetlené miesto. To je záruka dobrej úrody a sladkosti ovocia.

Viete? Jablká sú na svete tak populárne, že takmer každý druhý strom na zemi je jabloň. Asi 5 miliónov hektárov záhrad na planéte – jablko.

Požiadavky na pôdu

Apple Cranberry je potrebný neustále mierne napájanie a pôda, dostatočne nasýtené vzduchom. Podzemná voda by mala byť v rozmedzí 2-2,5 m. Vhodná je smotana, piesčitá pôda, pôdy v údolí alebo vylúpaný černozem. Piesočnatá zem bude robiť, ak robíte správne hnojivo. Pôda musí mať nízku kyslosť: pH 5,6-6,0.

Pri vysádzaní sa samozrejme zavádzajú potrebné množstvá hnojív, ale je potrebné ich doplniť, a to nie je možné čakať ani rok. Pôda by mala byť pravidelne napojená, čo umožní efektívnejšie kŕmenie záhrady. Na jar je dusík vhodný na kŕmenie, v lete – draslík. Na jeseň sa používajú fosfátové a draselné hnojivá. Môžu jednoducho posypnúť pôdu okolo stromu na úrovni oddenky a zalievanie bude robiť svoju prácu. Spôsob zavádzania humusu alebo humusu počas výsadby, dusičnanu amónneho alebo močoviny tiež funguje dobre.

Dôležité! Nemôžete dovoliť stagnáciu vody! Je lepšie vodu častejšie, ale menej. Ak je napriek tomu pravdepodobnosť zaplavenia, je potrebné zabezpečiť drenáž alebo zvoliť iné miesto na výsadbu, najlepšie vyvýšené. Ak to nie je urobené, jablko zomrie alebo sa vyvinie zle.

Oblasť kruhu v blízkosti kmeňa by sa mala odstrániť a uvoľniť, na ňom môžu byť vysadené kvety.
brusnicový

Najlepšie opeľovače

Kvitne jabloň v polovici mája kvôli potrebám vaječníkov darcovské opeľovanie “Melboy” alebo “Suislepsky”. Tiež vhodné “biele plnenie”.

plodová

Prvá plodina sa môže zozbierať druhý alebo tretí rok po výsadbe.

Plody sú natiahnuté v čase, pretože plody dozrievajú dlhú dobu. Zber sa môže zozbierať 2-3 krát za sebou, pretože jablká sa ťažko rozpadajú zo stromu.

Podmienky kvitnutia a dozrievania

Kvitne jablkový strom 2-3 mája. Ak chcete začať ovocie, musíte bojovať proti škodcom. Ovocie dozrieva nie súbežne. V niektorých regiónoch sa prvé jablká objavujú koncom leta av ostatných – koncom septembra.

produktivita

Na strome je veľa ovocia, táto plodina je pravidelná. 150 kg možno odstrániť z jabĺk, ktorý má 8 rokov. Ale v nepriaznivých rokoch je niekoľko jabĺk. Ak chcete zvýšiť výnos, musíte sa postarať o jablko a tiež v prvom roku kvitnutia, aby ste prerušili celú farbu. Tiež je dôležité konštantné zavlažovanie, asi trikrát mesačne, aby sa pôda nevysušila. Racionalizácia zvyšuje hmotnosť ovocia.
jablká

Prepravovateľnosť a skladovanie

Skladovanie ovocia je veľmi krátkodobé: maximálne 5 týždňov za dobrých podmienok. Prepravovateľnosť je normálna.

Odolnosť proti chorobám a škodcom

Medzi spoločnými škodcami – kožušíkovitý, zimovacia, bakarka.

Dôležité! Správne prerezávanie konárov je sľubom zdravia stromov, prevenciou chorôb. Odstrihnite 1/3 konárov po vysadení jabloňu. O rok neskôr, keď je prerezávanie, zostane iba kostra, rezanie všetkých zvyškov na stonku. Každý rok sú slabé a zakrivené vetvy odrezané. Plodina by mala byť moderná, takže je dostatok vetvy na ovocie.

Škrabka sa takmer zbavuje tohto kultivaru, no bez obáv môže byť jabloň podrobené cytoplazme alebo plodovej hnilobe (monilióza).

Fungicídna liečba je povinná. Dobrý účinok sa dosiahne postrekom s 3% tekutinou Bordeaux, to urobíte na jar alebo na jeseň, keď nie sú listy. Počas obdobia dažďov sa musí vykonať niekoľko postupov. Táto metóda sa nazýva eradikácia, pretože pôsobí integrovaným spôsobom na škodcov a choroby.

Na ochranu jabloní pred škodcami, ako sú myši a zajace, môžete použiť kapronové pančuchy. Špeciálna sieť od hlodavcov sa tiež predáva.
Záhradka s jablkami

Mrazuvzdornosť

Jablkový strom veľmi dobre prenesie mráz na -40 ° С. Mladý strom prechladnutia nie je vhodný a mal by byť v prvých rokoch izolovaný.

Strom možno úplne zakryť snehom, takže v zime bez snehu horné vetvy nemrznú. A na jeseň môžeme mulčovať zem okolo kmeňa s vrstvou humusu 5 cm a zakryť celý jabloň s krycím materiálom.

Na zlepšenie odolnosti voči mrazu sa odporúča normalizovať plodinu.

Používanie ovocia

Z jabĺk tejto triedy môžete pripraviť akékoľvek jedlo. Najlepšie je vyrobiť z nich džúsy, džemy, kompóty, džemy a iné výrobky, pretože v čerstvej forme sa ovocie nebude dlho skladovať. Odroda sa vzťahuje aj na víno. Chuťové vlastnosti ovocia sa odhadujú na 4,5-5 na päťbodovej stupnici.

Viete? Ešte predtým, ako sa neolitický ľud oboznámil s jabloňou – jeho spálené pozostatky boli nájdené pri vykopávkach pravekých miest na území dnešného Švajčiarska.

Klady a zápory

Výhody odrody:

    brusnicový

  1. Bohatá úroda ročne.
  2. Plody sa používajú univerzálne.
  3. Mrazuvzdornosť.
  4. Pohodlná starostlivosť a jednoduché umiestnenie vďaka kompaktným rozmerom.
  5. Jablká sú veľmi pekné.

Nevýhody sú:

  1. Nízka skladovateľnosť jabĺk.
  2. Priemerná odolnosť voči chrastavám a suchu.
  3. Jablká sú malé.

Jablkový strom “Cowberry” je naozaj atraktívny mnohými kvalitami. Ak chcete mať vo vašej záhrade strome, ktoré nepotrebujú veľa starostlivosti, ktorý je odolný voči veľkým mrazom, plodina, z ktorej možno ľahko zostaviť, a aby mu nejaké maškrty, potom sa vaša voľba jasná. Správna starostlivosť vám poskytne bohatú úrodu z najkrajších a lahodných jabĺk.