Insekticíd “Enzhio”: popis, zloženie, použitie

Enzhio
“Angio” je silný prostriedok na liečbu a kontakt s insekticídmi so širokým spektrom účinku.

“Angio” zničí škodcov na plantážach a zeleninových záhradách a tiež má vedľajšie účinky pri vysokých a nízkych teplotách a za suchých podmienok.

Ochranné vlastnosti lieku pretrvávajú dlhšie ako 20 dní.

Popis a zloženie prípravku “Angio”

Činidlo je súčasťou skupiny agrochemických roztokov, ktoré majú kontaktný a systémový účinok. V dôsledku toho riešenie bojuje s rôznymi parazitmi hmyzu, ktoré chránia plodiny. Insekticíd “Enzhio” môže byť použitý v predmestských oblastiach, v záhradách a veľkých plantážach. Ošetrenie sa môže uskutočniť pozemnou metódou, a to aj leteckou dopravou. Prípravok sa vyrába a vyrába vo forme suspenzie s vysokou konzistenciou a balené vo vhodných vreciach. Zloženie insekticídu zahŕňa lambda-cyhalotrín, tiametoxam a ďalšie dôležité zložky na kontrolu škodcov.

Mechanizmus účinku

Vo formulácii existujú špeciálne látky (lambda-cyhalothrin), ktoré prenikajú cez kutikulu parazitov, čo vedie k smrti škodcu. Tiametoksam za hodinu padá na rastlinu, kde akumulácia poskytuje ďalšiu ochranu.

Pozri tiež ďalšie insekticídy: Bi-58, Iskra Double Effect, Decis, Nurell D, Aktofit, Kinmiks.

Vzhľadom na vysokú rozpustnosť môže byť niektoré činidlo “Angio” absorbované koreňmi po dlhú dobu. Prípravok nemá negatívny vplyv na životné prostredie.

Pokyny na použitie insekticídu

Zakúpením obalu Angio musíte starostlivo preštudovať každý krok akcie, čo pomôže usmerňovať aplikáciu produktu.
Angio Forte
Takže 3,6 ml produktu sa musí zriediť vodou a získa sa roztok (10 1), spracovať približne 2 stotinu zeminy.

V prípade jabloní sa na mladý strom používa 2 litre pracovnej tekutiny. Ak je strom s veľkou korunou, použite až 5 litrov roztoku. Liečivo sa môže použiť v kombinácii s inými insekticídmi a fungicídmi. Ak je to možné, vykonajte test kompatibility. Rastliny sa starostlivo spracovávajú a zabraňujú demolácii aerosólu na iné plodiny.

Dôležité! Vyhýbajte sa predávkovaniu lieku a nevykonávajte ošetrenie mokrým lístie a v poledne.

Trvanie čakania po striekaní: pre jabloň – 14 dní; pre zeleninu a obilniny – 20 dní.

cereálie

Obilniny sú bežné po celom svete.
cereálie
Sú pestované na plantážach a v skleníkoch, jesť kedykoľvek počas roka. Ale s cieľom pestovať obilniny, je potrebné dodržiavať pravidlá spracovania.

Napríklad pre hrách je normou 5 litrov roztoku “Angio” na 1 stotinu pôdy.

Obilniny často napadajú hrachové jadrá, čmeliaky, triky a muchy. Doba spracovania je na konci vegetačného obdobia. Termín ochrany – 20 dní. Počet ošetrení je 2 krát.

rastlinné plodiny

Pokiaľ ide o záhradné plodiny, sú tiež bežné a potrebujú starostlivosť a včasné spracovanie. Napríklad, “Enzhio” pre paradajky sa spotrebuje podľa pomerov – 5 litrov roztoku / 1 stotina pôdy.
Striekanie paradajok s Enghio
Útoky na záhradné plodiny sú vykonávané týmito škodcami: hnojivá, chvosty, Colorado brouky, blchy.

Spôsob spracovania je rovnaký – na konci vegetačného obdobia. Termín ochrany – 20 dní. Počet ošetrení je 2 krát.

Viete? Najväčšie paradajky na svete sa pestovali vo Wisconsine (USA). Táto zelenina vážila takmer 3 kilogramy. A pravidelná konzumácia paradajok môže znížiť riziko vzniku rakoviny.

ovocný

Pre účinnú zber, ovocné rastliny musia byť pravidelne ošetrované enzýmovým roztokom. V prípade jabloní a iných ovocných stromov je miera aplikácie 2 litre roztoku na 5 hektárov pôdy. Tieto ovocné stromy najčastejšie napadajú kyticu, kvetinárku, pílu, husí, listový valec.
postrek
Postrek nastane po vegetačnom období. Termín ochrany – 14 dní. Počet procedúr je 2 krát.

Viete? Jablko sa nepadá do vody, pretože je to 25% vzduchu. Pred vytvorením svetoznámej značky Apple, Steve Jobs sedel na diéte s jablkami.

Zlučiteľnosť s inými prostriedkami

“Angio” možno kombinovať s inými produktmi na spracovanie plodín. Avšak v prípade potreby sa prostriedky kontrolujú z hľadiska kompatibility. Pre ľudské telo sú látky, ktoré tvoria “Angio”, mierne bezpečné. Z hľadiska toxicity tento liek patrí do tretej triedy nebezpečenstva. V tomto prípade insekticíd nemá fytotoxicitu, ale je nebezpečný pre včely, ryby a všetkých obyvateľov nádrží.

Dôležité! Stojí za to pamätať, že kvalita ošetrenia sa môže zhoršiť, ak sa strieka silnými nárazmi, poludnie, rosou a dažďom.

prínosy lieku

Liečivo sa môže pochváliť niekoľkými výhodami:

  • jedinečné zloženie zložiek, ktoré pomáhajú bojovať proti saciemu a hlodavcovi počas vegetačného obdobia a po ňom;
  • vysoká kvalita plodín a pozoruhodné výsledky;
  • zníženie počtu ošetrení, čo šetrí finančné prostriedky a riešenie;
  • prípravok nie je nebezpečný pre životné prostredie a je bezpečný pre ľudí;
  • pravdepodobnosť rezistencie je minimalizovaná;
  • pohodlné balenie;
  • ochrana pred vonkajšími a z dospelých rastlín a mladých výhonkov.

Angio Forte

Bezpečnostné opatrenia pre prevádzku

Počas užívania lieku stojí za to dodržiavať odporúčania a podrobné pokyny a potom nie je riešenie pre daného človeka nebezpečné. Odolnosť je minimalizovaná, za predpokladu, že počas spracovania sú dodržané bezpečnostné pravidlá.

Prostriedok “Angio” sa považuje za mierne nebezpečnú látku. Liek neovplyvňuje populáciu dážďoviek, ale je nebezpečný pre ryby a niektoré bezstavovce žijúce vo vodných útvaroch.