Induyuta: údržba, starostlivosť a kŕmenie od prvých dní

Musketeer káčatkoPižmová kačica (Indotka) je veľká hydina. Všeobecne sa verí, že ide o morky. Je to však chybné – ide o nezávislý druh kačice. Pochádza z Južnej Ameriky a Mexika. Tieto vtáky sú uznávané medzi fanúšikmi výrobcov hydiny po celom svete. Chov Indotec sa stal veľmi populárnym, ale nie v priemyselnom meradle, ako v európskych krajinách.

Aký je rozvod pre

V Európe je široká škála chorôb dužiny vďaka chuti mäsa. Lahôdky z neho sa už dlho vyrábajú vo Francúzsku, pretože mäso z Indotky má dietetické vlastnosti a tiež obsahuje optimálny pomer tukov a bielkovín – maximálny obsah bielkovín, minimálny obsah tuku. Je veľmi vhodný nielen počas stravovania, ale aj pre deti a ľudí spojených s ťažkou fyzickou prácou, športovcov.
Musky kačica s kačicami
Plemeno indoutok získať kvalitné mäso a vajcia.

Za rok môže jedna osoba produkovať 70 až 120 veľkých vajec (každá 70 g). Jedlé vajcia sú jedlé.

Viete? Napriek tomu, že kačice majú krátky krk, majú viac krčných stavcov než žirafy.

Inkubácia vajec

V špecializovanej farme na účely chovu Indoteca sa získavajú oplodnené vajíčka a potom sa umiestnia do inkubátora. Zbierajte a skladujte vajcia rovnakým spôsobom ako vajcia iných domácich vtákov. Najprv musíte vybrať inštancie správneho tvaru a hladkú, jednotnú škrupinu. Nemalo by mať trhliny alebo vápenaté rastliny. Pomocou ovoskopu môžete určiť kvalitu vajec. Vzduchová komora by sa nemala zväčšovať, žĺtok by nemal byť veľký a tmavý, priliehajúci k plášťu. Ak je žĺtok príliš mobilný, znamená to, že je tekutý a vajíčko je zastarané.
Inkubácia kačacích vajec
Inkubácia trvá 32-35 dní.

Prečítajte si viac o inkubácii doma doma.

Inkubačný proces je nasledujúci:

 1. Podejte vajíčka v dobre vyhrievanom a upravenom inkubátore. Mali by byť zohrievané asi 4 hodiny.
 2. Priamo by mal byť zvolený čas záložky tak, aby samotná plodina bola v ranných hodinách.
 3. O 20% viac vajec sa zmestí, ak sú položené vertikálne, ale Indo-Heath je lepšie zobrazené v horizontálnej polohe.
 4. Majte rovnaké vajcia, ktoré boli položené na pokládku, je potrebné pri teplote nie nižšej ako + 15 ° C.
 5. Vynikajúce vajcia sú vyliahnuté, ktoré ležia 15 až 18 dní.
 6. Je potrebné otočiť vajcia v inkubátore 4-6 krát denne. Je obzvlášť nebezpečné ignorovať toto pravidlo v prvej polovici inkubácie.
 7. Teplota v inkubátore sa udržiava v rozmedzí +37,3 … + 38,3 ° С. V rôznych obdobiach inkubácie sa musí teplota zmeniť. Spočiatku by mala byť +37,8 ° С a v druhej polovici inkubácie sa znížila na + 37,5 ° C, aby sa vajcia neprehriali. A pred znížením stiahnutia na +37,2 ° C. Monitorujte teplotu teplomermi. Môžete použiť ortuť, alkohol a lekárske teplomery.
 8. Vajcia sa chladia v kombinácii: najskôr asi pol hodiny v ovzduší a potom sú posypané studenou vodou, pridaním manganistanu draselného (do mierne ružovej farby) alebo chlóramínu. Vychutnajte si 2 krát denne súčasne – ráno a večer. Postup sa vykonáva od druhej polovice inkubácie a neprestáva, kým sa kurčatá nevyberú. Chladenie by nemalo byť silné (minimálne + 28 ° C na povrchu vajec) a zahriatie na počiatočné teplotné indexy je rýchle (nie dlhšie ako 30 minút).

Šrafovanie indochíny

Údržba a starostlivosť o Indotecs od prvých dní

Indotesty nemajú prakticky žiadne požiadavky na izbovú teplotu. Ale vtáky sú citlivé na vlhkosť.

Viete? Batoľatá, ktoré práve vyliahli, vážia až 70 gramov, ale sú pevne na svojich labkách.

V miestnosti

Najdôležitejšou podmienkou – čistá a vetraná miestnosť, nesmie byť žiadny prievan. Odporúča sa nahradiť podstielku čo najčastejšie. Na lôžkoviny použite vetvy, listy, piliny. Neodporúča sa používať seno, vtáky ju používajú na výživu.

Dôležité! Ak nezastavíte kopírovanie v čase, môžu sa vyskytnúť ťažkosti. Koniec koncov, tento druh hydiny môže veľmi dobre a lietať ďaleko.

Nemôžete umiestniť vtáky na preplnenom mieste (až 3 dospelé osoby, až 8 jednotlivcov na 1 m2). Izba pre kačacie

Padok

Paddock vtáky majú funkcie v závislosti od sezóny:

 1. V teplej sezóne s chôdzou domestikovaných vtákov nebudú žiadne problémy. Kačacie kačice spěchajú od 6:00 do obeda, takže je pohodlnejšie chodiť po 12 hodinách. Ráno si môžete kŕmiť vták a zbierať vajcia. Ku koncu dňa sú všetci vyhnaní. Musky kačica s kačicami na chôdziV priebehu času si kačice zvyknú na túto rutinu, a ak je lež uzavreté, potom sa už pri vstupe zbierajú sami. V lete, na území pešej zóny, sú miesta na plávanie. Jedna veľká umývadlo s čistou vodou stačí. Pretože vtáky stále majú inštinkt migrácie, rozstrihli jedno krídlo. Tento postup sa vykonáva raz alebo dvakrát. V priebehu času sa Indotka zvykne na neschopnosť letieť a nepokúša sa.
 2. V zime je pre indochíny dôležité, aby boli v prírode. Majitelia sa musia postarať o dobré miesto pre pešiu turistiku, aby sa cítili pohodlne a nie sú zmrazené. Po inštalácii vysokého plotu ich môžete chrániť pred vetrom. A ak robíte baldachýn, je to aj zo zrážok. Je potrebné čistiť miestnosť snehu a dať podstielku. Nápoje a krmítka na čas chôdze by mali byť aj na ulici. Skontrolujte zimné plávanie vtákov, pretože to môže viesť nielen k chorobám, ale aj k smrti. Cvičenia musíte začať po 10 hodine ráno. Chôdza v interiéri môže byť pri teplote nie nižšej ako -10 ° C.
Získajte viac informácií o obsahu kačiek pižma: pravidlá kŕmenia a zariadenia pre hydinu; rozdiely medzi mužmi a ženami; začiatok a problémy s produkciou vajec; obsah v zime; kedy sa nakrájame na mäso; chorôb a ich liečby.

Ako nakŕmiť trochu indotyat

Hlavná vec je, že jedlo by malo byť vždy, indotecks ​​nie sú choosy.
Kŕmenie kačacích kačiek

Približná diéta od prvých dní

Pokiaľ ide o batoľatá, Indochildren vo veku 1 – 2 dní (inkubácia) nevie, ako piť a jesť. Prvá vec, ktorú začnú jesť, je to, čo sa pohybuje. To je dôvod, prečo varené vajcia (tvrdé), potom sú nakrájané na chrbte kurčiat. Drobky padajú – jedia.

Potom je strava nasledovná:

 • na tretí deň zmiešajte ovocnú kašu z mlieka, vajec a otrúb;
 • na štvrtý deň by mala byť kaša vyrobená z tvarohu, cibule a obilia;
 • po štyroch dňoch sa varia mäsové odpady;
 • 10. deň dodajú varené zemiaky.

Video: Kŕmna kačica

Tuk na mäso

Ako ukazuje prax, najvhodnejším typom kŕmenia pre indoteát je kombinovaný. Vhodné potraviny na suché zrno (rôzne obilniny), mokrá a suchá kaša. milovať šťavnaté jedlo: zemiaky (varené), červená repa, šedá. Je tiež potrebné pridať minerálne krmivo (krieda, štrk, škrupina, soľ, škrupina vajec). Počas chladného obdobia sa odporúča používať pomocné vitamíny a minerály v strave indotec.

Dôležité! Ak malá kura má veľké brucho, tento jednotlivec nie je vhodný na chov.

voda

Napájačky by mali byť vždy kompletné, ale v zime sa voda rýchlo ochladí, je veľmi dôležité kontrolovať jej teplotu tak, aby sa vtáky nezhoršovali. Jeden dospelý denne spotrebuje liter vody. Kontraindikované na podávanie a pitie indotok horúce.
voda

Choroby indochy

Indoty majú tendenciu k nasledujúcim ochoreniam:

 • beri-beri. Aby bolo možné ich vyliečiť, je potrebné kŕmiť vtáky bohatými vitamínmi a potravinovými prvkami;
 • kloatsit. Keď je choroba sliznica, cloaka je očistená od hnisu, ošetrená jódovou a zinkovou masťou;
 • otrava jedlom. V tomto prípade je potrebné izolovať zdroj otravy, pájiť vták veľkým množstvom kvapaliny a uviesť absorbenty dovnútra;
 • paratýfusu. Bude pomáhať špeciálnym sérom predpísaným veterinárnym lekárom určeným na liečbu tejto choroby;
 • hepatitída. V prípade choroby sa odporúča kontaktovať veterinára, aby mohol určiť typ patogénu a predpísať najúčinnejšie liečivo;
 • chýbajúce perie. Je potrebné revidovať stravu, zvýšiť obsah vitamínov a minerálov v strave;
 • cholera;
 • aspergilóza;
 • salmonelóza. Na profylaxiu proti vírusovej hepatitíde, cholere a salmonelóze sa odporúča dvojnásobné očkovanie indochytu vo veku 4 a 8 týždňov. Na tento účel sa používa očkovacia látka “Capevas”;
 • hlísty infekcie. Z červov sa zachránia antihelmintiká, napríklad “Piperazín” alebo “Alben”.
Zistite, čo môžu kačica získať a ako pomôcť vtákom.

Video: obsah kačacích kačiek

Skúsenosti s obsahom kačacích pazúrov: recenzie

Pokiaľ ide o teplotu, som jednoduchšia. Kačacie pančuchy po narodení sú ihneď v škatuli (box, box atď. Atď.) S otvorenou hornou časťou, ktorá je polovične uzavretá. V uzavretej časti mám lampu (dosť 75 až 100 wattov) a to je všetko. Ak je to potrebné, keď kačica vyschnú a začnú sa aktívne pohybovať, rozhodnú sa – bližšie alebo ďalej sú od zdroja tepla a koľko. Aj v “chladnej zóne mám koryto a drinker =)

aplikátor
https://fermer.ru/comment/48191#comment-48191
Takmer všetko bolo stiahnuté. Sedia pod žiarovkou, mám tchána raz a vylijeme kukuričné ​​krupice ako obyčajné kačice a nejedia. Hovorí, že sú pravdepodobne cudzinci, ak nejedia. Ja na internete nachitalas, že im dať a ako. Takže zdieľam skúsenosti (skúsenosti, ako to bolo preukázané skúsenosťou). V prvý deň len voda, po dobu 2-3 dní – varené varené vaječné kuracie jemne nakrájané a posypané počas prvého kŕmenia ich na chrbte. Nasledujúce kŕmenie je vyrážka v miske na podávanie. Od 3 dní do 10 – varené proso. Od 10 dní – spustenie krmív. Zmiešané krmivo poskytlo 2 týždne. V dôsledku toho môžem povedať, že za 1 mesiac je hmotnosť takmer rovnaká ako u kŕmnych kačiek, ale jedia dvakrát toľko a dvakrát toľko. Takže, ako záver, môžem povedať – je to výhodné!

Svetlana_Kinzerskaya
https://forum.kozovod.com/t/indoutki-shipuny-ili-muskusnye-utki/897

Aby sa zabránilo zdravotným problémom v Indotike, je potrebné pravidelne dezinfikovať miestnosť, monitorovať potraviny a vodu. Odporúča sa monitorovať prievan a vlhkosť v miestnosti, kde žijú vtáky. Vrh sa často nahrádza. A potom sa vtáci cítia pohodlne a prinesú dobré potomstvo.