Huby podmienečne jedlé: zoznam spoločných

Podmienečne jedlé huby
Všetky huby sú rozdelené do 4 typov: jedlé, podmienene jedlé, nepožívateľné a jedovaté. Prvé dva sa líšia v tom, že podmienene jedlý nemožno použiť čerstvý, ale iba po tepelnom ošetrení. Majú horúčavu alebo ostrou chuť alebo sú nepríjemné v konzistencii. A po spracovaní všetky tieto vlastnosti zmiznú. Ide o najobľúbenejšie exempláre z tejto kategórie, ktoré sa budú diskutovať v našom článku.

Borovikov vlk

Borovikský vlk (latinský Boletus lupinus) sa tiež nazýva falošným satanikom. Táto stredná veľkosť huba s uzáverom, ktorý má dĺžku v priemere 5 až 10 cm. V niektorých prípadoch dorastá do 20 cm. V mladosti má tvar polkruhu, v dospelosti nahrádzať to na konvexné alebo konvexné-prostaty, niekedy s ostrými hranami ,
Borovikov vlk
Povrch viečka môže byť natretý rôznymi farbami, najčastejšie ružovo-červenkastými odtieňmi. Do konca života sa stáva temná.

Mäso vlčieho mláďaťa je husté. Je namaľovaná žltkastou farbou. Pri tlaku sa zmení na modrý. Chuť a vôňa sú takmer neviditeľné.

Noha rastie až do výšky 4-8 cm a priemeru 2 až 6 cm. Má tvar zníženého valca. Farbené žlté s červenými škvrnami. Na základni je tiež červenkastá. Rovnako ako mäso, stlačí sa modré. Pod kapotou sú trubice žltej farby.
Borovikov vlk
Táto podmienene jedlá huba je obyvateľom lesov s prevahou dubov v Izraeli a stredomorských krajinách. Jeho plodnosť padá v novembri – januári. Huba preferuje rast v skupinách.

Dôležité! Aby sa predišlo nežiaduce účinky na gastrointestinálny trakt, hríb vlk, rovnako ako všetky podmienečne jedlých húb, to by malo byť varené po dobu 10-15 minút pred podávaním. Odvar na varenie nie je vhodný, musí sa likvidovať.

Valuoja

Valuy (latinský Rússula foétens) je považovaný za ruffian. Ľudia volajú to veľa mien: goby, ureypka, cam, podložia, kravín a ďalšie. Jedná sa o stredne veľký hríb s priemerným klobúkom, ktorý dosahuje maximálny priemer 15 cm. Jeho povrch je sfarbený do žltej farby. Má tvar gule. Pri splatnosti sa mení na byt. Odlupovanie sa dá ľahko odstrániť. Jeho povrch je pokrytý hlienom.
Valuoja
Mäso sa ľahko rozpadne. Je namaľovaná biela. V dospelosti sa stáva temnou. Vyznačuje sa horiacou chuťou a ostrým zápachom.

Noha má tvar valca alebo valca s dĺžkou od 6 do 12 cm a hrúbkou 3 cm. Farba je biela, niekedy špinavá.

Valui je talířový hríb. Dosky sú biele alebo špinavé, úzke.
Valuoja
Tento zástupca húbového kráľovstva žije v lesoch s ihličnatými a listnatými stromami na území Eurazie a Severnej Ameriky. Môže rásť jednotlivo aj v skupinách. Obdobie ovocia je v júli až októbri.

Iba mladé exempláre sú nakrájané na jedlo. Sú vhodné na marinovanie a nakladanie s pred namáčaním alebo varením, aby sa zbavil horkej chuti.

jesene Tekvica figolistnaya

Panéllus serótinus – tak v latinčine sa označí názov ustrice slimákov z rodu pannu. Je to hubovitá huba s malým plodným telom v tvare čepele. Rozmery tela – dĺžka 2 – 7 cm a šírka 3 – 11 cm. Jeho povrch je hladký, pokrytý hlienom vo vlhkom počasí. Môžu mať rôzne farby s prevládajúcou zelenou, hnedou, hnedou farbou. V mladom veku má zabalené okraje.
jesene Tekvica figolistnaya
Dosky kapoty sú spojené s bočným krátkym ramenom s dĺžkou 1 až 3 cm. Potiahnutá hnedými šupinami.

Celulóza bielej alebo krémovej farby s sotva viditeľným zápachom a chuťou s horkosťou.

Ľudia, ktorí dodržiavajú diétnu výživu, sú vo svojej strave vynikajúcimi hubami ustricových húb. Zvážte najobľúbenejšie typy vezikúl, ako ich vyschnúť, zmraziť a pestovať v sáčkoch.

Jesenný zajac je často sprevádzaný obyvateľmi Európy a Severnej Ameriky na dreve listnatých stromov. Doba plodenia je dlhá – začína v septembri a končí v decembri.

Pri jedle sú vhodné iba mladé exempláre, pretože dospelé sú príliš ťažké. V mnohých zdrojoch sa huba považuje za nepožívateľnú.
jesene Tekvica figolistnaya

Hlava je obrovská

Vedecký názov tohto zástupcu čeľade šampiňónov je Calvatia gigantea. Aj huba je známa pod menami obrie plášťa, obrie langermania. Jedná sa o veľké ovocné telo vo forme gule alebo vajíčok s priemerom 0,5 m. V mladých vzorkách je biela a potom žltá.

Na konci dozrievania sa stáva hnedá. Ako telo rastie, praskne a uvoľní slamstvo. Gleb maľoval biely. Neskôr dostane zelenkavé a modravé odtiene. Do konca života sa stáva hnedá s olivovým odtieňom.

Obrovský plášť plášťa sa často nachádza na okraji lesov, v poliach, v záhradách, v parkoch. Iba mladé exempláre sú konzumované.
Hlava je obrovská

ryzec ryšavý

Bitter (latinský Lactárius rúfus) patrí do rodiny ružičiek. V mladom veku sú klobúky tvarované ako zvončeky. Postupom času sa narovnávajú, stávajú sa plochými alebo depresívnymi, v tvare lieviku. Veľkosť klobúka dosahuje priemer 4 – 10 cm. Ich povrch je pokrytý ľahkým fuzzom. Je namalovaný v hnedej farbe s červenkastým nádychom.

Viete? Spóry a tela telá golovacha obrie sa uplatňujú v ľudovej a tradičnej medicíne (fungoterapia). Je vyrobená z antibiotika “Calvacin”, ktorá má protinádorovú aktivitu. Takisto sa v ňom nachádzajú látky, ktoré potláčajú tuberkulózny bacil.

Maso je kompaktné a ľahko rozdrvené. Vôňa prakticky nie. Jej vkus je ostrý, korenistý.
ryzec ryšavý
Noha je nízka a dosahuje maximálnu dĺžku 10 cm. Farba je červená. Tvar je valcový. Časté dosky prichádzajú na to.

Bitter sa v spoločnosti stretne s ihličnany a břízy od leta až do jesene.

Pri varení sa používa na morenie a marinovanie po predčistení, aby sa zabránilo horkosti.
ryzec ryšavý

Huby sú skutočné

Skutočná muška (latinský Lactárius résimus) je reprezentantom rodiny Russula. To má niekoľko prezývok medzi hubári a vedcom – muchotrávka biela, vlhké, mokré, pravsky, Agaricus resimus, Galorrheus resimus, Lactifluus resimus.

Odporúčame, aby ste sa zoznámili s mliekom hubami, najmä osiky, čierna, rovnako ako užitočné a škodlivé vlastnosti mlieka húb a metódy úrodu mlieko húb na zimu.

Táto huba môže rásť veľké viečko 20 cm, ale častejšie je strednej veľkosti – .. 5 až 15 cm na začiatku života má plano-konvexný tvar do konca plodu narovná a krúti do lievika. Ako môžete pochopiť z názvu, jeho povrch je pokrytý hlienom. Odlúpnite bielu farbu so žltkastým odtieňom.

Telo je hustá, nerozbíja sa. Je namaľovaná biela. Má ovocnú arómu a výraznú chuť.
Huby sú skutočné
Noha húb nie je vysoká – až 7 cm, rastie vo forme valca bielej alebo mierne žltej farby. Vnútri je prázdna.

Pod klobúkom sú časté dosky žltej alebo krémovej farby.

Skutočná huba sa najčastejšie nachádza v spojení s brezou v početných skupinách od júla do septembra. Územie biotopu – Bielorusko, Rusko.

V potravinách sa používa iba v post-sovietskych krajinách – huba sa používa na morenie po namočení po dobu 24 hodín. V západných mocnostiach sa považuje za nejedlú.
Huby sú skutočné

Mastic Aspen

Huba s klobúkom s priemerom od 6 do 30 cm. Vedecký názov je Lactárius controversus. Synonymá – topoľové huby, treska belasá. Po výskyte huby má čiapočka plochý konvexný tvar, s priehlbinou v strede a zakrivenými okrajmi. Ako rast rastie, okraje sa vlnia.

Mäso sa ľahko zlomí, bielo. Má vôňu ovocia a ostrou vôňu.

Maximálna dĺžka nohy je 8 cm, jeho vnútorná časť je hustá, maľovaná biela, môže mať ružový nádych. Zúži dole.
Mastic Aspen
Aspen makrela je nezvyčajným hosťom v lesoch, kde je veľa osiky, vŕby, topoľov, ktoré sa nachádzajú v miernom klimatickom pásme. Čas plodu padá na polovicu leta – v polovici jesene.

Používa sa na morenie, vyprážanie a varenie.

Munchy čierna

Muchotrávka čierny alebo čierny rasca, Roma, Bermuda trávy (lat. Lactarius Necator) dostane v dobre osvetlených plôch zmiešaných lesov. Je to huba s pomerne veľkou kapotou, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 7 do 20 cm. V tvare je plochá a má zakrivené okraje. Počas obdobia dažďov je jeho tmavý olivový povrch pokrytý hlienom.
Munchy čierna
Telo plodu je ľahko rozbité, ale husté. Biela, ale s tlakom môže byť šedá. Vôňa je takmer nepostrehnuteľná, chuť je štipľavá.

Viečko je umiestnený na nohe, nie je príliš vysoká, čo môže byť až 8 cm, hrúbka – až 3 cm Her mieša farby s farebným viečkom .. Povrch je pokrytý hlienom.

Niektoré huby sa začínajú objavovať aj na jar. Zistite, ktoré huby rastú v máji.

Pod klobúkom sú časté, tenké dosky, ktoré prichádzajú k nohe.

Ovocné ložisko čiernych húb padá v júli až októbri.
Munchy čierna
Pri varení sa používa na morenie po namočení alebo varení. Existujú zdroje, ktoré tvrdia, že táto huba obsahuje mutagén nekatorín a nemôže sa používať na výživu. Predpokladá sa, že je jedovatý, zatiaľ čo jed sa hromadí v tele dlhší čas. Podľa iných zdrojov toxicita nekatorínu nebola dokázaná.

Oak-farebný Oakman

Dubovik škvrnitý (Latin Boletus erythropus.) Medzi fanúšikmi “tichý lov” známejší niekoľko mien: Dubovik zernistonogy, poddubovikovy, hríb zernistonogy, modriny.

V dospelom tvare môže klobúk tohto zástupcu hubového kráľovstva vyrastiť až na 20 cm. Má tvar pologule, vankúš. Povrch je sametový, niekedy pokrytý hlienom. Farba dominuje hnedé odtiene s prídavkom hnedej, olivovej, červenej farby.
Oak-farebný Oakman
Telo plodu je žlté, bez zápachu a chuti. Pri rezaní alebo stlačení sa modrá.

Noha je pomerne vysoká – až 15 cm, hrúbka – až 4 cm, má tvar valca alebo hľuzy, niekedy sudy. Farba je žltá a červená. Je posiata červenými stupnicami.

Hymenophore tubular. Rúry sú nanesené v žltej alebo zelenkavej farbe. Po stlačení tlačidla ho zmeňte na modrý.
Oak-farebný Oakman
Dubrovik škvrnitý – obyvateľ lesa s listnatými a ihličnatými stromami na území Európy, Kaukazu, Sibíri. Ozdravná sezóna je dlhá, od mája do októbra.

Kuchári ju pripravia a potom pripravia omáčky alebo prílohy. Dub je vhodný na sušenie.

Černá lienka

Ďalším menom tejto lišty je riedke riedky zobák (latinský Craterellus cornucopioides). Táto huba má klobúkovitú štruktúru. Dosiahne výšku 5 až 12 cm. Kryt je rúrkovitý alebo má pohárik so stredovým lievikom a otočeným zvlneným okrajom smerom von. Horná časť je čierna a hnedá. Pri splatnosti sa stáva takmer čierna. Spodná časť je šedá s hnedou farbou.
Černá lienka
Telo ovocného tela sa rozpadne dobre. Mladé lienky sú tmavošedé, zrelé sú takmer čierne. Vôňa a chuť sú počuteľné až po varení.

Bude zaujímavé prečítať si o užitočných vlastnostiach líšok a ako odlíšiť falošnú lištu od skutočnej lišty.

Noha veľmi nízka, zúžená smerom nadol. Má rovnakú farbu ako klobúk.

V rôznych zdrojoch je čierna líška označovaná ako mykorhizálne huby alebo saprofyty. Rastá v lesoch listnatými alebo rôznymi stromami, vyskytuje sa v horských oblastiach miernych klimatických pásiem severnej pologule.
Černá lienka
Doba plodenia trvá dlho – od júla do októbra.

Pri varení používajte iba trubicovitý lievik, noha nie je vhodná na jedlo. V Európe je čierna líška považovaná za jemnú hubu. Je varené, vyprážané, dusené, sušené.

korenie huba

Pepper húb (latinský Chalcíporus piperátus) je známy ďalšími dvoma názvami: korenie olej, korenie mech. Je to tubulárny zástupca rodiny Boletov, rodu chalciporus.
korenie huba
Jeho klobúk je malý – od 2 do 7 cm naprieč. Najčastejšie hnedá, ale môže tiež dať červenú, hnedú. Tvar je konvexný. S vekom sa stáva plochým. Hladká sametová pokožka pevne držaná na povrchu.

Dužina je sfarbená do žltej farby. Konzistencia je voľná. Pri stláčaní červených očí. Jej chuť je ostrý ako korenie. Vôňa je takmer neviditeľná.

Rúrková vrstva prechádza k stonke. Po stlačení sa trubice stanú červenou farbou.
korenie huba
Noha v podobe zúženého valca, strednej veľkosti – 3-8 cm na výšku a 0,3-1,5 cm na šírku. Jeho farba je rovnaká ako farba klobúka, alebo trochu ľahšia.

Huba tvorí asociáciu s ihličnany. Rastú jednotlivo alebo v malých skupinách v severnej zóne so strednými klimatickými podmienkami. Zberač húb sa s ním stretáva od polovice leta do polovice jesene.

Väčšina zdrojov na hubová tému hodnosti Táto huba podmienečne jedlé, vyhlasovať, že je vhodné pre sušenie, smaženie, marinovanie a solenie. Avšak sa predpokladá, že obsahuje toxické látky, ktoré sa hromadia v tele a negatívny vplyv na funkciu pečene.
korenie huba

Biela a hnedá

Blewits bielej a hnedej (lat. Tricholoma albobrunneum) sa objaví s hnedým alebo hnedého klobúka v tvare pologule s priemerom 4 až 10 cm. Ako starnutie, klobúk narovnáva a stáva sa prostým alebo plochým. Jeho povrch je pokrytý prasklinami pripomínajúcimi váhy. Počas obdobia dažďov je pokrytá hlienom.

Dôležité! Keďže huby sú produkt, ktorý je ťažko stráviteľný tráviacim traktom, nemali by sa konzumovať večer, najmä pred spaním. Hubové jedlá nedávajú deťom do 5 rokov.

Buničina je hrubá, biela farba. Chuť a vôňa nie.

Noha väčšiny húb rastie 3 – 7 cm, v jednotlivých vzorkách môže dosiahnuť 10 cm, podobne ako valec, zúžený smerom nadol. Väčšina z nich je hladká, dno je vláknité. Farba môže byť odlišná – biela hnedá a hnedá, hnedá, načervenalá.
Biela a hnedá
Pod klobúkom sú časté dosky bielej farby. Niekedy sú pokryté červenkastými škvrnami.

Zberatelia húb sa zvyčajne stretávajú v bielej hnedej nepokojnej skupine. Ovocné telá sa objavujú v auguste až októbri. Habitat – takmer celá Eurázia.

Pri varení sa tento hríb považuje za univerzálny. Vyžaduje predbežné varenie.
Biela a hnedá

Veslovanie je žlto-červené

Vedecký názov tejto huby je Tricholomopsis rutilans. Niekedy sa nazýva aj žlto-červená, červenošedá osoba.

Akonáhle sa táto podstata a podstata objavia pod zemou, klobúk je konvexný. V procese rastu narovnáva a dosahuje priemer 7 cm. Koža je matná, hladká, žlto-červená alebo žlto-oranžová. Je husto nasýtený šupinami fialovej alebo vínovej farby s hnedou farbou.

Odporúčame, aby ste sa zoznámili s týmito typmi ryadovok ako zemitý, biela, žltá, hnedá, šedá a topoľ, rovnako ako naučiť sa naložiť blewits.

Telo plodu je mäso. Farbivo žlté. Jej vkus nie je viditeľný. Vôňa – kyslé.
Veslovanie je žlto-červené
Klobúk má nízku, tenkú nohu – výšku 5-7 cm a šírku 1-1,5 cm. Vo forme je vo forme rozšíreného valca smerom nadol. Niektoré vzorky sú zakrivené. Farba je žlto-červená, so stupnicami.

Pod dnom kapoty sú žlté dosky.

Tento člen čeľade raranov je zriedkavým návštevníkom ihličnatých lesov. Je saprotroph. Vznikne na mŕtvom dreve od júla do októbra.
Veslovanie je žlto-červené
Vo zbierkach húb, žlto-červená ryadovka nemá obľúbenosť. Mnohí to považujú za nepožívateľné. Tí, ktorí ju konzumujú, soľou a marinujú. Sú zhromažďované iba v mladom veku.

Viete? Na začiatku storočia XXI, vedec z University of Hokkaido Toshiyuki Nakagaki vykonal experiment, počas ktorého sa snažila zistiť, či žltá huba mohol nájsť kocku cukru v bludisku. V dôsledku toho dospel k záveru, že mycelium môže zhromažďovať údaje o svojom prostredí, zistiť, kde je, a odovzdávať tieto informácie “potomkom”.

Obrie prasiatka

Svinuha alebo blewits obrie (latinsky Leucopaxillus giganteus.) – to je veľký huba s viečkom o priemere 10-30 cm vo forme lievika s vlnitou hraničné bielej.
Obrie prasiatka
Na hustom bielom ramená je klobúk – až do výšky 3,5 cm. Má tvar valca s dláždenou základňou. Dosiahne výšku 4 – 7 cm.

Celulóza je biela, s jemným zápachom, bez chuti.

Pod klobúkom sú časté zostupné dosky. V mladých predstaviteľoch sú biele, u starých predstaviteľov – krém.
Obrie prasiatka
Obrovský gin rastie na území Ruska, na Kaukaze. Rastá v skupinách, môže tvoriť “čarodejnice”.

Kuchári ho používajú iba v tepelne upravených alebo slaných druhoch.

Lactarius flexuosus

Seruška (Latina Lactárius flexuósus) sa považuje za ruffian. Táto stredná huba s uzáverom, ktorý dosahuje v priemere, 5-10 cm. Mladí zástupcovia to je konvexný, neskôr sa zmení na nálevkovité sa zakriveným okrajom. Farba je sivá s ružovou, fialovou alebo hnedou odtieň. Môžu mať tmavé sústredné kruhy.
Lactarius flexuosus
Plodné telo má husté biele mäso. Pridelí mliečne šťavy. Vôňa s ovocím.

Noha má tón s klobúkom. Má výšku až 9 cm a šírku až 2,5 cm. Vyznačuje sa tvarom valca. V mladých predstaviteľoch je hustá, v starobe sa stáva prázdna.

Pod klobúkom sú umiestnené nepravidelné platne žltej farby. Na začiatku života huby sú priľnavé, potom klesajú.
Lactarius flexuosus
Od júla do októbra sa seruška objavuje jednotlivo alebo v skupinách v lesoch, kde prevládajú osika a breza. Zberatelia húb ju tiež vedia pod menami Podrešká, Plantaj, Mllechnik Grey, Marsh Grey-lilac. Zhromažďovať na morenie.

Stropharia modro-zelená

Stropharia aeruginosa je malá huba s uzáverom vo forme kužeľa s priemerom 3 až 8 cm. Jeho povrch je natretý modrozelenou farbou. Koža je mokrá a šmykľavá. Je bodkované okrómy.

Mäso má nepríjemnú modrú alebo zelenú farbu, slabú vôňu a trpkú chuť.
Stropharia modro-zelená
Plochá noha dosahuje výšku 12 cm a šírku až 2 cm. Rovnako ako klobúk, je to kluzký, chlpatý. Na ňom je biely krúžok.

Pod kapotou je talířový hymenofor. Dosky sa často nachádzajú, zvyšujú sa na pedikul. Sú namaľované modrými alebo fialovými odtieňmi.

Huba sa nachádza na pnechoch, v hnoji, na pôde nasýtenej humusom. Rastú v lesoch Eurázie a Severnej Ameriky.

Môže sa jesť v slanom a pečenom tvare, ale považuje sa to za nepríjemné.
Stropharia modro-zelená

Surové krásne červené

Ďalším zástupcom podmienene jedlých húb je Russula rosacea. Má konvexnú hlavu o šírke 10 cm, ktorá je namalovaná v jasne červenej farbe. Keď sa vývoj vyvíja, klobúk narovná a získava vzhľad hemisféry najprv a potom sa rozprestrie, mierne skľúčený v strede.

Prečítajte si, ako vyzerá červenohnedá a aké druhy rusúl sú.

Časom stráca jasnú farbu, ktorá sa mení na vyblednutú farbu. Pod klobúkom je hymenofor vo forme bielych alebo krémových farieb.

Celulóza krásnej russuly je biela a hustá. Má silnú vôňu. V chuti je horkosť.
Surové krásne červené
Noha je krátka – rastie na maximálnu výšku 4 cm. Väčšina húb je rovná, ale aj klenutá. Farba je biela, niekedy môže byť ružová.

Táto húbačka sa väčšinou nachádza v lesoch s listnatými stromami, ale niekedy medzi ihličnatými plantážami. Obdobie plodnosti padá na leto a na jeseň.

Pri varení je surová rumpeta pripravená len s ďalšími hubami alebo podávaná v marináde octu. Samotné nie je bez chuti.
Surové krásne červené

Raisula blackening

Táto huba v encyklopédii hubárov sa nachádza aj pod názvom čierne zaťaženie. V latinčine jej názov znie ako Russula nigricans.

To je pomerne veľká Russula s klobúkom dosahujúcim v šírke od 5 do 25 cm. Keď sa klobúk objaví biela, ale neskôr šedá a čierna.

Telo plodu je ľahko rozbité, ale husté v konzistencii. Farba je biela. Keď sa rez začne ružová. Chuť príjemná, ale s miernou horkosťou. Aroma je tiež príjemná, aj keď je ľahko vnímateľná.
Raisula blackening
Noha rastie na 10 cm. V tvare sa podobá na valček. Farba je hnedá.

Hymenofor v tejto ružičke je lamelárny. Dosky sú vzácne, biele farby, s časom šedým. Kópie boli tiež viditeľné s čiernymi platňami.

Aby ste sa vyhli ťažkej otravy a dokonca aj smrti, naučte sa používať ľudové metódy na kontrolu húb kvôli konzumácii.

Vyskytuje sa v oblastiach s miernymi klimatickými podmienkami av západnej časti Sibíri. Plody začínajú v lete a pokračujú až do mrazu.

Iba mladí zástupcovia sú vhodní na výživu. Oni sú jedení s varenými a solené.
Raisula blackening

Kónická koruna

Morchella conica – zaujímavý vzhľad húb s klobúkovou formou. Klobúk je zložený, celulárny, až 9 cm vo forme dlhého hnedého kužeľa so žltým alebo čiernym odtieňom. Jej vnútornosti sú prázdne.

Noha v tvare valca, 2 až 4 cm vysoká, dutá. Povrch je pokrytý drážkami. Farba je biela, žltá, šedá, hnedastá.

Telo je veľmi krehké. Môže byť biela alebo krémová farba. Bez chuti a bez zápachu.
Kónická koruna
Kónický kužeľ sa vzťahuje na jarné saprofyty. Obdobie plodov padá v apríli až júni. Vyskytuje sa zriedkavo. Habitats – lesy, parky, záhrady.

Kulinárski odborníci ju varia, opekajú a sušia po predbežnom tepelnom ošetrení.

Smarchkovaya čiapka

Táto huba, podobne ako predchádzajúca huba, má klobúkovité plodné telo s kapucňou v tvare čiapočky, ktorá je voľne umiestnená na nohe. Veľkosť klobúka je malá – do výšky 5 cm a až 4 cm. Jeho farba závisí od toho, kde rast húba a v akej fáze vývoja sa nachádza. Môže to byť hnedá, hnedá, žltá, oherová. Povrch je zložený.
Smarchkovaya čiapka
Mäso sa ľahko zlomí. Nemá zvláštnu chuť. Má vôňu vlhkosti.

Dĺžka nohy je až 11-15 cm. V mládeži je biela s žltkastým nádychom a bavlnou, v zrelosti – okrovej a dutinej.

Habitáty sú krajiny s miernym podnebím na severnej pologuli. Huba preferuje listnaté a zmiešané lesy, oblasti v blízkosti vody. Zberatelia húb sa stretávajú s veľkými skupinami klobúkov viac ako 50-70 kusov. Ovocná sezóna – apríl a máj.

Niektoré zdroje tvrdia, že táto huba je nepožívateľná a môže spôsobiť otravu. Častejšie sa však považuje za podmienečne jedlý a poskytuje odporúčania na predbežné tepelné ošetrenie.
Smarchkovaya čiapka

Tritovik sour žltá

Tritovik sulfuric yellow (latinský Laetíporus sulphúreus) sa neodporúča na častú konzumáciu, pretože existujú dôkazy o jeho toxicite. Plodiace telá parazitnej huby sa neusadzujú príliš vysoko na stromoch alebo na pnech.

Spočiatku pripomínajú žlté alebo oranžové kvapky. Vzhľadom k tomu, vývoj sa podobá uchu – niekoľko pseudo-klobúky 10-40 cm vo forme fanúšikov rastú spolu. Odvážte tento “dizajn” až 10 kg.

Jej mäso je šťavnaté, mäkké, krehké, s výraznou vôňou a kyslou chuťou. Farba je biela.
Tritovik sour žltá
Hymenofor v tejto skúmavke je vo forme tubusov žltej farby s dĺžkou 0,2-0,4 cm.

Tritovik sírový-žltý parasitizes na mnohých listnatých, ovocných, ihličnatých stromov. Usadí sa na nich od mája do septembra.

Opečte túto hubu asi 40 minút. Iba čerstvé vzorky sú vhodné na výživu. Sú vyprážané, varené, marinované, solené.
Tritovik sour žltá

Pstruh vločiek

Pstruhová vločka (latinská Polýporus squamósus) je známa pestovateľom húb kvôli jej rozšírenej prevalencii. Ovocné telieska sa nachádzajú na stromoch. Najprv majú tvar obličky a potom sa rozprestrie. Majú priemer 30 cm, sú lakované žlté alebo šedé. Povrch je bodkovaný tmavohnedými šupinami.

Trutovik má mäkkú buničinu, ktorá sa v zrelých vzorkách stáva tuhým a hubovitým.

Noha v húbach s dĺžkou 10 cm a hrúbkou 4 cm. Jeho farba je biela, na základni je hnedá a čierna.
Pstruh vločiek
Trutovik prichádza cez územie Európy a USA. Najčastejšie roste v jarnom období na kmeňoch slabých stromov, ale môže sa vyskytnúť aj v lete a na jeseň.

V potravinách sa používa iba v mladom veku. Môže sa jesť po varení, v slanom a marinovanom stave.

Záhradná záhrada

Entoloma clypeatum sa najprv objaví s zvonom vo forme zvonu, ktorý sa nakoniec mení na konvexné-konkávne s nerovnými okrajmi. Jeho farba sa tiež mení v priebehu času – najprv je biela so sivou farbou, potom sa stáva béžová alebo sivá s hnedou farbou a na konci jej života šedo-hnedá.
Záhradná záhrada
Pod klobúkom sú široké a vzácne ružové taniere, ktoré sú pripevnené k strednej nohe (do 10 cm) v bielej, ružovej alebo šedej farbe.

Mäso entolómu môže byť husté alebo mäkké v konzistencii. Má jemnú chuť a vôňu. Má bielu farbu.

Pozrite sa na tieto nepožívateľné huby, ako sú hríby, múka agarické, ošípané a falnoopyata.

Zberač húb spravidla spĺňa túto hubu rastúcu v skupinách. Žije v lese, môže rásť v sadoch. Doba plodnosti klesá na máj – júl.
Záhradná záhrada
Entolomu ako podmienene jedlá huba s priemernou chuťou sa používa pri varení na smaženie, varenie, morenie a morenie. V Európe existujú krajiny, kde sa považuje za dobrú hubu.

Preto sme zvážili len niektoré podmienene jedlé huby. V skutočnosti je oveľa viac. Všetky sú spojené jedným – pred spotrebou by mali byť varené, aby sa odstránila nepríjemná chuť a vôňa a vyhnúť sa nepríjemným prekvapeniam z tráviaceho traktu.

Video: jedlé huby


Loading...