Hubový hnoj: druh, opis

hnojV lesnom a stepnom pásme môžete niekedy nájsť huby, ktoré majú zvláštny vzhľad a tiež sa nelíšia vo veľkosti. Rastú na mŕtvom dreve alebo v blízkosti exkrementov zvierat.

Dnes sa budeme zaoberať predstaviteľmi teraz rozpustenej rodiny koní: ako vyzerajú, kde sa stretávajú a či sa môžu jesť.

biela

Vzhľadu. Klobúk má v počiatočnom štádiu predĺžený oválny tvar a po zrenie je predĺžený. Výška sa pohybuje medzi 5 až 20 cm, priemer – 5 až 10 cm farebné v bielej alebo šedivej farby na povrchu kože viditeľné tmavé vločky malej veľkosti .. Horná časť viečka môže byť svetlohnedá. Buničina je biela, nemá žiadnu hmatateľnú chuť ani vôňu. Dosky z mladých húb sú čisto biele, široké a sú umiestnené voľne. Pri dozrievaní sa najskôr stávajú ružovými a potom úplne čiernymi počas seba-trávenia.
Coprinus WhiteCoprinus comatus
Skutočná dĺžka nohy je od 10 do 35 cm, ale viditeľná časť dĺžky nepresahuje 10 cm, pretože 2/3 nohy sú skryté pod kopulou uzáveru. Farba biela, vnútorná dutina. Základňa nohy, ktorá je v zemi, má zahusťovanie.

Kde roste. Vyskytuje sa v miernom pásme severnej pologule. Uprednostňuje pôdu bohatú na humus a veľké množstvá rastú na pastvinách av blízkosti fariem. Je ťažké stretnúť sa v lese s bielym vozom a môžu sa objaviť na skládkach a skládkach odpadu. Pre hubu je dôležité, aby bol substrát bohatý na rastlinné alebo zvieracie pozostatky.
Coprinus comatus
Sezónnosť a jedlá. Biele duntery sa objavujú v marci a zmiznú z polí na konci alebo uprostred jesene (v závislosti od regiónu). Huby sa zhromažďujú iba na čistých pôdach mimo skládok a rôznych podnikov. Zbierka sa vykonáva po daždi, pretože ovocné telo musí byť mladé, aby bolo možné jesť bez strachu.

Na jeseň môžete zbierať jedlé huby, ako je hríb, Tekvicové figolistnaya, šampiňóny, slnečník, kozy, líšky, suillus, Mokhovikov, medu šampiňóny, hríbiky, hríbiky, šafran, blewits.

Pravidlá používania. Pamätajte, že táto huba je úplne jedlé, až do dozrievania plodov. Po dozretí je nebezpečné použiť hnoj do potravín. Druh je charakterizovaný tým, že po dozretí začne tráviť sám, uvoľňovať špeciálne látky. V dôsledku toho môžu byť staré huby považované za hnilé a zničený produkt nemôže byť bezpečný.
Coprinus White
Napriek použiteľnosti sa odporúča variť ovocné telá pred jedlom. Potom môžete smažiť, dusiť, soľ alebo marinovať. Ihneď po zbere musia byť ovocné telieska spracované v čo najkratšom čase, pretože proces sebestačnosti sa nezastaví ani pri negatívnych teplotách. Treba tiež pamätať na to, že nie je možné skladovať a skladovať hnoj do iných húb, inak aj začnú hniť.

Dôležité! Staré zdroje naznačujú, že biely trus spôsobí otravu pri konzumácii alkoholu. Toto je chybná chyba.

Video: biely hnoj – čo vyzerá ako variť

Snehová biela

Vzhľadu. Klobúk je vejčitý, malý, má priemer nie viac ako 3 cm, staré huby sú zvonovité alebo kužeľovité. Koža je čisto biela, povrch je pokrytý jemným povlakom, ktorý sa dá ľahko vymazať. Mäso biele, tenké. Staré huby prakticky chýbajú. Dosky mladých plodných telies sú šedé, potom sú čierne a stávajú sa vodnatými. Noha je veľmi tenká, má dĺžku 5-8 cm, na základni je charakteristický opuch. Povrch nohy je pokrytý rovnakým bielym povlakom ako na klobúku.
Snehovo bieleho holubaCoprinopsis nivea
Kde roste. Keďže snehovo bielá hnoja je saprotroph (živí zbytky živých bytostí), rastie výlučne na miestach, kde hovädzí dobytok alebo kone pravidelne pasú. Ovocné telieska sa tvoria buď na hnoji alebo v jeho blízkosti.

Sezónnosť a jedlá. Hnoj je plodný v letných a jesenných mesiacoch. huba toxický, takže zbierka a ešte viac jej používanie nepodlieha.

Nebezpečné pre človeka tieto huby ako bledo muchotrávka, huba, lozhnoopyata, svinushki, niektoré typy govorushek, syroezhek, hríb.

Volosistonogy

Iné mená: načechraný hnoj, ľudská mäsa.
Dunivý načechranýCoprinopsis lagopus
Vzhľadu. Viečko je v tvare vretena, priemer – 01.02 cm, dĺžka -. 2 až 4 cm Mladej huby transformované do štádia zrelosti po dvoch dňoch, po ktorej je popísané viečko. U dospelých predstaviteľov druhu má tvar zvonu. Koža je namaľovaná tmavou olivovou farbou. Povrch je posypaný bielymi vločkami, takže húb z diaľky je čisto biely. Dužina je biela, veľmi tenká, rozpadá sa pri najmenšom dotyku. Dĺžky nohy od 5 do 8 cm, tenké, sa môžu počas rastu ohnúť. Je namaľovaná biela. Na povrchu je veľa snehovo bielych šupín. Dosky sú úzke, voľné, šedé v počiatočnom štádiu, potom sú čierne a sú zničené.
Coprinopsis lagopus
Kde roste. Vyskytuje sa na pasienkoch, kde sa spracováva hnoj, a na starých lesných plantážach. Huba môže jesť prehnité drevo, rovnako ako hnilobu padlých listov.

Často sa vyskytuje problém s identifikáciou huby, pretože plodové telo sa vytvára a rozkladá za pár dní, takže je veľmi ťažké stretnúť sa s mladou hubou.

Viete? Mnoho húb má liečivé vlastnosti. Napríklad odlupovanie plášťov z húb môže byť použité ako náplasť, pretože jej zadná strana je úplne sterilná a tiež vykazuje baktericídne vlastnosti.

Sezónnosť a jedlá. Načechraný hríb sa plodí pri masovom spásaní hovädzieho dobytka. Keď zmizne živočíšny odpad, ovocné telá prestávajú formovať. Približné obdobie rastu je leto-jeseň.
Dunivý načechraný
Volosistonogy chrobák nejedzte. Huba sa nepovažuje za jedovatú, avšak vzhľadom na krátke obdobie rozkladu je možné otráviť aj mladé exempláre, takže je lepšie, aby ste nehrali šancu.

Je zaujímavé čítať: Jedlé huby na Ukrajine: TOP-15

domov

Vzhľadu. Klobúk má tvar zvonu, stal sa dáždnikom v starých hubách. Priemer je 2-5 cm, kôra – svetlo hnedá so žltkastým odtieňom. Na povrchu sú malé biele váhy vo forme malých bodiek. Buničina je biela, tenká, bez zápachu, celkom elastická. Dĺžka nohy 4-8 cm, veľmi tenká, vláknitá, dutá. Povrch je biela, hladká. Dosky sú biele, tenké, široké. Zrelé huby sa stávajú sivými a potom sú čierne.
Domáce domáceCoprinellus domesticus
Kde roste. Dom hnoja jedá mŕtve alebo hnilé drevo, takže rastie na starých pňov alebo suchých stromov. V lesoch sa prakticky nenájde, ako je to v otvorených priestoroch.

Dôležité! Aj huby môžu rásť vo veľmi vlhkých oblastiach, čo je dôvod, prečo sa jej druh dostal.

Sezónnosť a jedlá. Vystupujú len v lete a na začiatku septembra postupne zmiznú. Hnoj je doma nejedlá huba, preto sa nemôže jesť ani skladovať s inými jedlými hubami.
Coprinellus domesticus

Dyatlov

Iné mená: motley, straka, dyatlovidny.

Vzhľadu. Klobúk je oválny s miernym predĺžením. Priemer – od 6 do 10 cm. V starých hubách je uzáver zvonovitý. Povrch je natretý tmavohnedou alebo svetločernou farbou. Koža je pokrytá množstvom bielych šupín, takže húb z diaľky je biela. Mäso je bielo, má veľmi nepríjemnú vôňu, skôr tenkú. Noha veľmi dlhá a tenká, jeho dĺžka je od 10 do 30 cm. Vnútorná, dutá, zužuje nahor. Je namaľovaná biela. Na základni dochádza k zahusteniu. Blízko napínania je viditeľné. Dosky z mladých húb sú biele so slabým ružovým odtieňom. Staré plodné telá sa stávajú sivými a potom – čiernymi.
Stupňovitý ďateľCoprinopsis picacea
Kde roste. Dudlík preferuje pôdy bohaté na humus, ako aj prítomnosť veľkého množstva hnilého dreva. Tento druh sa nachádza v listnatých lesoch v suchých tienených oblastiach.
Coprinopsis picacea
Sezónnosť a jedlá. Ovocné telá sa vytvárajú od augusta do novembra. Údaje o konzumovateľnosti húb sa líšia, ale vo väčšine literárnych zdrojov je dudák opísaný ako nejedlá huba. Existuje tiež dôkaz, že môže spôsobiť halucinácie.

Zoznámte sa s rozmanitosťou jedlých divých húb.

blikajúce

Iné mená: rozpadajúce sa, sľuda.
Scavenger MoellerCoprinellus micaceus
Vzhľadu. Klobúk je zvonovito tvarovaný, len vajcovitý vo veľmi mladých formách. Peel – svetlohnedej farby s tmavou škvrnou uprostred, jeho priemer – od 2 do 4 cm, výškou 1-3 cm povrchových sypaných znateľných rýh .. Okraj uzáveru môže byť rovný alebo mierne roztrhnutý. Buničina je veľmi tenká, bielo sfarbená, bez vône, chutná. Noha dosť dlhá, 4-10 cm, tenká, vnútorná – dutá. Základňa je hnedastá, ale väčšina z nich je lakovaná biela. Dosky sú tenké, zväčšené, biele s hnedastým nádychom. Staré huby sú čierne.
Coprinellus micaceus
Kde roste. Trblietavé bzučiaky rastú len na rozpadajúcom sa alebo mŕtvom dreve. Nachádzajú sa v hustých lesoch, parkoch a tiež v lesných pásoch. Rastú výlučne v skupinách, ako sú huby.

Dôležité! Nevyskytuje sa v ihličnatých lesoch a plantážach.

Sezónnosť a jedlá. Plody od mája do novembra. Huby sa objavujú vo vlnách. Relate to nepožívateľný z dôvodu, že po zhromažďovaní procesu sebestačnosti dochádza veľmi rýchlo – preto sa výrobok rýchlo zhorší a stane sa nepoužiteľným.

obyčajný

Vzhľadu. Klobúk je veľmi malý, priemer je od 1 do 3 cm. Koža je vo forme elipsy, pokryté ryhami, maľované v šedo-šedej farbe. Okraje uzáveru sú nerovnomerné a pri vzorkách prerastajú. Celulóza je veľmi tenká, biela, krehká, nič necíti. Noha – 5-10 cm, tenká, rovná alebo mierne sklonená. Je namaľovaná biela, vláknitá, vnútorná – dutá. Na základni je mierne zahustenie. Dosky sú zadarmo, u mladých húb – biela, zrelá – tmavošedá alebo čierna.
Spoločný ScouserCoprinopsis cinerea
Kde roste. Rastú jednotlivo alebo v malých skupinách na pôde bohatej na humus. Vyskytuje sa v záhradách a parkoch, ako aj na skládkach. Po malých zrážkach sa objavujú mnohé huby.
Coprinopsis cinerea
Sezónnosť a jedlá. Vyzerajú od konca mája do polovice septembra.

Čo sa týka jedlosti, názory sa opäť rozchádzajú. Vzhľadom na mieru sebestačnosti ovocného organizmu, huby nie sú veľmi populárne. Spoločná mrkva sa vo väčšine zdrojov uvádza ako jedlé huby, keďže je potrebné ich pripraviť v čo najkratšom čase po zbere, inak spôsobia otravu.

Prečítajte si aj o jedlých a jedovatých hubách, ktoré rastú na stromoch.

roztržitý

Iný názov – Hnoj je bežné.
Stinker je rozptýlenýCoprinellus disseminatus
Vzhľadu. Klobúk je tvarovaný ako malá medúza. V starých hubách – roztiahnutých, v mladých – vajíčkových, s priemerom asi 1 cm. Krém krémovej farby. Povrch – zamatový, pokrytý zvyškami postele. Mäso prakticky chýba, je tenké a tenké. Neexistuje žiadny zápach. Dĺžka nohy od 1 do 5 cm, veľmi tenká, krehká, dutá, biela v mladých hubách a po zrenie sa stáva šedá s fialovým odtieňom. Dosky sú voľné, konvexné, biele, potom šedé alebo čierne.

Dôležité! Tento druh vyschne pri nedostatku vysokej vlhkosti. Proces sebestačnosti sa zastaví.

Kde roste. Rastú v miernom pásme. Vyskytuje sa na suchých stromoch a pnechoch, kde tvorí skutočnú kyticu malých ovocných telies. Jeden strom môže ubytovať niekoľko stoviek húb.
Coprinellus disseminatus
Sezónnosť a jedlá. Vyzerajú od konca jari až do začiatku jesene. Odroda huby nie je stanovená. Vzhľadom na veľkosť ovocného tela a takmer úplnú absenciu celulózy, je lepšie nejezť takéto huby.

Takéto huby, ako nepniichniki, ezhoviki, ryadovki, často rastú v skupinách a tvoria takzvané “čarodejnice”.

Romagnini

Vzhľadu. Klobúk má tvar dáždnika s mierne zaoblenými okrajmi. Priemer 3-6 cm. Odlupujte – béžovú, ale kvôli prítomnosti obrovského množstva tmavých šupín je celková farba šedá s odtieňmi žltého. Maso prakticky chýba, pretože väčšina viečka je dosky. Tenká vrstva buničiny je biela. Noha – 6-10 cm dlhá, hustá, stredne silná. Povrch – špinavý šedý, vnútorný dutý, krehký. Dosky sú voľné, časté, biele v mladých plodných telách a čierne v dospelých.
Dung of RomanceCoprinopsis romagnesiana
Kde roste. Rastú na rozkladajúcom sa dreve, takže sa vyskytuje v lesoch, v parkoch a na súkromných pozemkoch. Uprednostňuje chladné podnebie. Rastá v malých skupinách.

Sezónnosť a jedlá. Huby sa objavujú na jar a potom na jeseň. V lete sa mycelium plodí iba v severných oblastiach. Rómovia veria podmienene jedlé, ale iba v mladom veku. Huby so sčernenými platňami sú zakázané.

Zistite, ktoré huby rastú v máji.

Sennu

Iný názov – Pallasové seno.
Penola senoPanaeolus foenisecii
Vzhľadu. Klobúk v priemere od 1 do 2 cm, zvonovitý. Koža je béžová alebo biela-hnedá. Povrch je hladký, mäso je ľahké, veľmi tenké. Noha – tenká, dĺžka od 2 do 8 cm. Je rovná, ale vo väčšine prípadov má niekoľko ohybov. Je namaľovaný v svetlej šedej farbe s ťažko znateľným nánosom. Dosky sú hnedé, voľné, po starnutí sa stávajú čiernymi.
Panaeolus foenisecii
Kde roste. Vyskytujú sa na poliach, lúkach a tiež na trávnatých plochách. Milovať úrodnú ľahkú pôdu. Rastú len v skupinách.

Sezónnosť a jedlá. Mierne sa objavujú v septembri až októbri, ale v malom množstve sa stretávajú od apríla do decembra.

huba nejedzte, pretože spôsobuje halucinácie a paranoiu. Aj po použití sa môže vyskytnúť porucha gastrointestinálneho traktu. Keď sa používa vo veľkých množstvách, má silný účinok na centrálny nervový systém, pretože ide o duševné poruchy.

šedá

Iný názov – atrament.

Vzhľadu. Priemer čiapočky je 5 – 10 cm. Tvar mladých húb je oválny, u zrelých cicavcov je to campanulát. Koža je šedá s červenkastým nádychom. Na povrchu sú malé váhy. Mäso je veľmi tenké, svetlé, rýchlo stmavne, keď prichádza do kontaktu so vzduchom. Vôňa nie je, chuť je sladká. Noha je dlhá, 10-20 cm, tenká, dutá. Povrch je natretý svetlosivou farbou. Dosky sú biele, voľné, zrelé huby sú čierne.
Hnojivo je šedéCoprinopsis atramentaria
Kde roste. Huba preferuje pôdu bohatú na humus, takže sa vyskytuje vo veľkom počte na farmách, ako aj v pasienkových oblastiach. V lese rastie okolo zhnitých alebo rozpadajúcich sa stromov. Môže rásť v záhrade alebo na záhrade, ak sú podmienky prijateľné.

Sezónnosť a jedlá. Zobrazujú sa od mája do októbra. Huby rastú v malých skupinách. Šedá hnoja je klasifikovaná ako podmienene jedlé huby. V jedle môžete jesť len mladé exempláre s ľahkými čepeľami.

Pravidlá používania. Po predbežnom tepelnom ošetrení, ktoré sa uskutoční v najkratšom čase po zbere, sa môžu huby vyprážať, dusiť, solené alebo marinovať. Sušenie sa neuskutočňuje.
Coprinopsis atramentaria
Upozorňujeme, že šedá škvrna sa niekedy používa ako liek na alkoholizmus, pretože keď sa používa spolu s alkoholom, spôsobuje otravu veľmi nepríjemnými príznakmi. Otrava sa vyskytne aj vtedy, ak krv obsahuje malú dávku produktov rozkladu alkoholu.

Video: príprava sivého hnoja

Viete? Sivá hnoja sa používa na získanie atramentu. Zostáva v miske, kým sa úplne nerozloží, potom sa prefiltruje a pridá sa lepidlo. Taký atrament po sušení dáva špeciálny vzor, ​​takže sa používajú na ochranu účtov a dôležitých dokumentov pred kovaním.

zvlnený

Vzhľadu. Klobúk má bizarný tvar: v strede je plochý a na okrajoch je klenutý. Povrch žľabu je symetrický žľab. Priemer je 2-3 cm. Koža je šedožltá, staré huby získavajú čokoládovú farbu. Celulóza je tenká, krehká, ľahká. Dĺžka nohy je od 4 do 8 cm, je veľmi tenká, dutá vo vnútri, má priemer a vzhľad je porovnateľný so stopkou púpavy. Je sfarbený žlto-šalátová farba, priesvitná. Dosky sú zriedkavé, tenké, voľné. Farba od svetlošedej až po svetlohnedú, po úplnom dozretí nie je zničená.
Zrýchlené zloženieParasola plicatilis
Kde roste. Rastú v otvorených priestoroch v tráve, preferujú pôdu bohatú na humus. Môže sa nachádzať v sadoch alebo záhradách.

Sezónnosť a jedlá. Myceliové plody od jari až po prvé mrazy. Huby denne prechádzajú celým cyklom, začínajúc tvorbou anténneho telesa a končia smrťou huby.
Parasola plicatilis
Pokiaľ ide o konzumovateľnosť, nie je v literatúre opísaná. Je to spôsobené krátkym životným cyklom, ako aj takmer úplnou absenciou buničiny v čiapke na huby a malou veľkosťou plodového tela.

Väčšina hnoja nie jesť a tie, ktoré sú klasifikované ako jedlé, sa nelíšia vo vynikajúcej chuti alebo aróme. Vzhľadom na to, že sa ovocné telo rýchlo zhoršuje, húb často vynechávajú tieto huby.