Hrušková odroda “Verná”: charakteristika, výhody a nevýhody


Jednou z najobľúbenejších rastlín v záhradách sú hrušky. Tieto stromy sú nielen veľmi krásne, ale tiež najčastejšie potešujúce hojnú úrodu chutných, užitočné a známych plodov. Avšak, vzhľadom k veľkému množstvo rôznych odrôd do záhradkárov je ťažké určiť poradie, niektoré z nich dávajú prednosť, že je nenáročný starostlivosť, prináša dobrú úrodu, ale aj plody majú univerzálne cieľ. Jeden z týchto odrôd je hruška “True” s popisom a vlastnosťami pestovanie, z ktorých navrhujeme splniť.

História chovného a chovného regiónu

Táto odroda sa rodila vďaka dlhému výberu Jurija Petrova a Niny Efimovej.

V roku 1958 vedci z All-Rusko Selection-technologického inštitútu záhradníctvo a škôlky prekročil “Josephine Mehelnskuyu” a medzidruhové hybridný číslo 3, s tým výsledkom, že sa svet otvoril hrušiek odrody “true”, ktorý sa štátnou skúškou v roku 1998, a dostal jeho miesto v 2001 rokov register.

Viete? V dávnej minulosti, keď ľudia nevedeli o existencii tabakových výrobkov, ktoré sú používané pre fajčenie listy rôznych rastlín, a bol obľúbený hruška, jeho zeleň bol najpopulárnejší medzi fajčiarmi.

Popis stromu

Tento stredne veľký strom má nepravidelný tvar, ktorý spadá do hustého koruny. Pobočky – krivky sú umiestnené blízko seba v pravom uhle ku kmeňu a ich konce sú smerované v chaotickom poradí, hore a pozdĺž bokov.

Kmeň je pokrytý hnedou hladkou kôrou. Krtka sa skladá z listov tmavozelenej farby. Dosky majú oválny tvar a dotyk je veľmi hladký, aj keď majú výrazné žily. Počas obdobia kvitnutia je strom pokrytý malými bielymi kvetmi s bohatou arómou.

Krúžky, na ktorých sa tvorí ovocie, môžu byť buď jednoduché alebo zložité a sú charakterizované ako ostrohy, kopije a ovocné vrecká.

Opis plodov

Hrušky tejto odrody sa líšia svojou klasickou formou. Oni vážia v priemere 120-150 g, pokryté suchou, lesklou pokožkou. Hlavná farba hrušky je zelená, v čase úplného zrenia získa žltý nádych.

Dôležité! Chuť a externé hodnotenia ovocia presahujú 4 body, obsahujú viac ako 10% cukru a 0,15% kyseliny.

Na plodoch sú jemné subkutánne body strednej veľkosti, šedej farby. Interiér hrušky je charakterizovaný ako mäsitý, homogénny a veľmi šťavnatý. Chutia sladké a kyslé, a ich vôňa nie je veľmi nasýtená.

Požiadavky na osvetlenie

Hruška “Verná” sa vzťahuje na fotofilné a slnko milujúce rastliny, preto sa odporúča pestovať na otvorených, dobre osvetlených plochách. Pristátie v tieni môže viesť k zníženiu výnosnosti a životaschopnosti stromu.

Závažnosť plodov závisí najmä od množstva slnka a svetla, ktoré rastlina dostáva.

Požiadavky na pôdu

K zloženiu pôdy je táto hruška relatívne nepríjemná a dobré drenáž je veľmi dôležité, pretože stagnujúca voda môže nepriaznivo ovplyvniť vývoj zariadenia ako celku.

Samozrejme, ak existuje taká možnosť, je potrebné uprednostniť úrodnú pôdu, tento strom bude reagovať s dobrou a stabilnou plodinou.

Objaviť aj také iné odrody hrušiek ako “Duhmjanyj”, “Krasnobokaya”, “bieloruskej neskoré”, “obľúbené of Clapp”, “Thumbelina”, “vek”, “Bryansk krása”, “Dezert Rossoshanskaya”, “Neha”, “krymskej med “,” Hera “,” Petrovská “,” Krasulya “.

opelenie

Opeľovač je dôležitý pre všetky odrody, a to ako samooplodnené, ako aj samooplodné. Hruška “Verná” – nie je výnimkou, záleží na tom, čo bude zber.

Dôležité! Najlepšie opeľovače pre hrušky “Verné” sú odrody “Lyubimitsa Yakovleva”, “Chizhevskaya” a “Lira”.

Pri výsadbe tohto stromu v záhrade je potrebný opeľovač, v jeho kvalite môžu byť 2 – 3 rastliny iných odrôd vysadených v susedstve.

plodová

Strom sa narodil 3-4 roky po výsadbe. Aby strom mohol byť lepší, bolo to dobré a stabilné ovocie, počas prvého kvitnutia, odborníci odporúčajú odstrániť všetky kvetenstvo.

V nasledujúcom roku proces kvitnutia nemusí zasahovať, je však veľmi žiaduce odstrániť niektoré zelené plody. Faktom je, že hruška “verná” nemá tendenciu prinášať ovocie každý rok, ale aby sa tomu zabránilo, skúseným záhradníkom sa odporúča, aby vytvorili plodinu tým, že odrežú niektoré nezrelé plody.

Pri vykonávaní tejto agrotechnickej techniky bude hruška každoročne prinášať zber a jej plody budú mať ešte vyšší obsah cukru.

Doba dozrievania

Táto odroda sa vzťahuje na jeseň, neskoré dozrievanie. Plody dozrievajú uprostred septembra.

produktivita

Odroda je charakterizovaná dobrým výnosom a pri náležitej starostlivosti je možné v tejto veci dosiahnuť stabilitu. V priemere sa z jedného dospelého stromu odstráni 35-40 kg hrušiek.

Prepravovateľnosť a skladovanie

Hruška “Verný” je dobre udržiavaná a nesie dopravu. Predpokladá sa, že zrelé ovocie ležia 35-65 dní, ale ak sú umiestnené v chladničke alebo v pivnici, skladovateľnosť sa zvyšuje na 3 mesiace.

Viete? Hruška je blízky príbuzný ruže, vzhľadom k tomu, že obe rastliny patria do čeľade rosienky.

Odolnosť voči environmentálnym podmienkam a chorobám

Odroda je vysoko odolná voči chrastu. Za predpokladu, že sa dodržiavajú všetky pravidlá výsadby, miesto je dobre vybrané a zariadenie je vybavené drenážou, hojné zrážky nie sú hrozné počas vegetatívneho obdobia.

Často kôra mladých stromov je poškodená hlodavcami, jedným z populárnych spôsobov, ako bojovať proti nim je použitie kapron pančuchy alebo jemné oko. Materiál je zabalený okolo kmeňa, takže škodcovia nemajú prístup k kôre a strom netrpí nedostatkom vzduchu.

Zimná odolnosť

Hruška “Verný” je odolná proti mrazu a bezpečne toleruje zimu. Mladí ľudia sa však odporúčajú pokryť dýchacími materiálmi a zamiešať zem okolo sadeníc hnojom z koňa.

Dôležité! Každá jar je nutné prerezávať korunu, čo prispieva k lepšej tvorbe stromu, zvyšuje výnos a pozitívne ovplyvňuje chuť ovocia.

Používanie ovocia

Hrušky tejto odrody sa vyznačujú vysokými gastronomickými vlastnosťami. Môžu sa jesť čerstvé, používané na výrobu šťavy, kompoty a džemov.

Vzhľadom k svojej hladkej maslovej konzistencie plodov sú ideálne pre varenie rôznych dezertov – ako ovocné rezy a šaláty, ako aj pre vyplňovanie koláče a torty.

Výhody a nevýhody

Každá rastlina má svoje výhody a nevýhody. Používanie správnej poľnohospodárskej technológie spravidla vždy prispieva k vyhladeniu malých chýb a násobeniu dôstojnosti.

goodies

  • Vysoký výnos.
  • Chutné a krásne ovocie.
  • Hrušky môžu byť skladované dlhší čas a prepravované na dlhé vzdialenosti.
  • Odroda je mrazuvzdorná.
  • Odolná voči chorobám.
  • Všestranné používanie ovocia.

cons

  • Na jar si vyžaduje pravidelné prerezávanie a tvorbu stromov.
  • Je potrebné udržiavať kmeň v blízkosti kmeňa v perfektnom poradí, aby sa zabránilo rastlinám buriny a tiež, aby sa rastliny pestovali vedľa ovocného stromu.
  • So zlou starostlivosťou nemôže priniesť ovocie každý rok.

Ak budete dodržiavať pravidlá výsadby a starostlivosti o rastlinu, hruška “Faithful” bude pravidelne prinášať bohatú úrodu a stane sa vaším verným pomocníkom pri dodávke vitamínov na zimu. Množstvo pozitívnych charakteristík a recenzií o tejto odrode dokazuje potrebu vysadenia takého ovocného stromu v záhrade.


Loading...