Hruška “Kirgizova zima”: charakteristika, poľnohospodárska kultivácia

Hruška Kirghiz zima
K dnešnému dňu sa mnohé odrody hrušiek chovali na zimné dozrievanie s rôznymi chuťovými vlastnosťami. Jednou z nich je odroda “Kirgizské zimy”, ktorá môže rásť v chladnom prostredí. Aby sa však získala bohatá úroda, musí sa dodržiavať viaceré pravidlá pre pestovanie a sezónnu starostlivosť o stromy.

História dedukovania

Rozmanitosť hrušiek “Kirgizova zima” je odvodená pre regióny, kde sú poveternostné podmienky na pestovanie ovocných stromov ťažké. Získali ju kirgizskí chovatelia prekrížením dvoch odrôd: “Lesná krása” a “Zimná breza”.

Viete? Hruška bola známa už 1000 rokov pred našou éru. V Európe sa hruška rozširovala v 19. storočí a v Kyjeve sa priniesla z Byzancie.

Opis a rozlišovacie znaky odrody

Pri opise zimnej hrušky Kirghiz možno povedať, že jeho hlavnou výhodou je schopnosť rásť v oblastiach s nepriaznivými poveternostnými podmienkami a súčasne prinášať vysoké výnosy.

drevo

Kvitnúca hruška
Strom odrody “Kirgizská zima” je charakterizovaný týmito znakmi:

 • stredná vrstva s pyramídovou, nezhustenou formou koruny, na jeseň odvrhne listy;
 • naočkovaný na stredne veľkú dúhovku a má rozvetvený, hlboko zakorenený koreňový systém;
 • listy majú oválny tvar, mierne pretiahnuté a na konci sú špicaté, farba je zelená s lesklým odtieňom, vo vnútri je šedozelená;
 • V závislosti od klimatických podmienok výsadby kvitnú v apríli alebo máji. Kvety sú biele, veľmi voňavé, s priemerom do 3 cm, ktoré sa zhromažďujú v kefkách od 3 do 9 kusov;
 • pred objavením sa prvých plodov musia byť vetvy ohnuté pri 60 ° a fixované, kým sa sami nepodrobia správnej polohe;
 • odroda je samozhášaná, ale pre lepšie opeľovanie by sa malo vysadiť niekoľko stromov;
 • Neuchovávajte pod dostatočne silným mrazom;
 • plodí za dobrých podmienok do 30 rokov, ovocie sa položí na krúžky;
 • stromy nie sú ovplyvnené šupinami, tepelnými popáleninami a bakteriálnym karcinómom;
 • rastie najlepšie v miernych šírkach.

ovocný

ovocný
funkcie:

 • veľké ovocie s hmotnosťou do 250 gramov;
 • sú podlhovasté;
 • pokožka je svetlozelená, v čase úplného zrenia sa farba zmení na bohatú žltú s červeným červenaním v celom plodu;
 • masová šťavnatá krémová žltá farba, hustá, zrnitá s koláčom a príjemnou chuťou;
 • zrelých hrušiek v októbri;
 • Ovocie prepravuje dopravu dobre a môže byť uložená v chladničke až do stredu jari.
Dôležité! Ak chcete získať plody vysokej kvality, odrody zimnej hrušky by mali dozrievať 90 dní pri teplote nepresahujúcej 10 ° C.

Ako si vybrať správne sadenice

Rozmanitosť sadeníc sa najlepšie zakúpi v škôlkach alebo špecializovaných predajniach. V tomto prípade je potrebné venovať pozornosť:

 • vzhľad – čisté bez príznakov letargie. Štítok, ktorý špecifikuje odrodu a opisuje oblasť pre pestovanie, je povinný;
 • koreňový systém – strom by mal mať až 5 základných a 3 ďalších koreňov s dĺžkou najmenej 0,3 metra. Vyzerajú jasne, bez hniloby a rôznych rastov.

Najlepšie na pestovanie sú dvojročné sadenice.

Výber správneho miesta

Vzhľadom k tomu, tieto hrušky patria k rannej zrelosti odrody, sú dobre používané na vytvorenie takzvaný “intenzívne záhrady usadlosti.” Hrušky semenáčiky
Požiadavky na miesto, kde bude porušené, sú:

 • Príbeh je dobre osvetlený slnkom – aj keď hruška môže rásť v perá, ale nebude tam prinášať ovocie;
 • lepšie rastú na kopcoch a svahoch s hlbokou vrstvou podzemnej vody, pretože korene stromu môžu dosiahnuť hĺbku až 8 metrov;
 • hustá úrodná vrstva pôdy s mocným hlbokým podkladom. Hruška rastie zle na ťažkých a piesočnatých pôdach;
 • lokalita musí byť chránená pred prevládajúcim vetrom;
 • Miesto pristátia na mieste by malo byť podľa možnosti vybrané zo západnej alebo juhozápadnej strany.

Príprava miesta

Pred vysadením hrušky je potrebné vykonať prípravné práce, ktoré potom pomôžu sadivom rýchlo sa usadiť na novom mieste.
Príprava pristávacej jamy
Skladajú sa z niekoľkých etáp:

 • na jesenné vysádzanie jamy je pripravený na mesiac, a na jar – od jesene. Jeho veľkosť závisí od veku sadeníc – jednoročné deti potrebujú hĺbku až 0,5 metra, dvojročné až 0,7 metra. Podľa priemeru, jamka by mala byť pohodlná pre umiestnenie koreňov;
 • drevená stávka je vyvedená do stredu a vyčnieva nad zemou najmenej 0,5 metra. Bude podporou budúcej sadby;
 • hnojivá – dusičnan amónny a superfosfát až do celkového množstva dvoch kilogramov (hnojivá v granulách, musíte zobrať jeden kilogram) sa nalejú na dno. Pamätajte na ekologické – maximálne 10 kilogramov. Ak je jamka pripravená na piesočnatých pozemkoch, je potrebné vyrobiť polovicu rašeliny;
 • 60% úrodná pôda je aplikovaná zhora, takže korene nie sú v kontakte s hnojivami.

Tento prípravný postup končí a môžete pripraviť rastlinný materiál.
Sadivový materiál

Dôležité! Nepoužívajte hnojivo viac ako normálne, pretože predávkovanie môže spôsobiť popálenie koreňa a sadenica zomrie.

Podrobné pokyny na vysádzanie sadeníc

Tento postup sa najlepšie robí spolu – jeden drží sadenice vertikálne a druhý vykonáva všetky operácie. Proces pestovania hrušky je nasledovný:

 1. V semenákoch sa koreňové korene rezajú ostrým výhonkom a niekoľkokrát sa ponoria do kvapalného ílovitého roztoku na dobrú impregnáciu;
 2. V strede jamy je vytvorená malá kupa, na ktorej je vytvorená pripravená sadenica, nevyhnutne zo severu ucpanej podpory;
 3. Korene sú rovnomerne rozmiestnené nad jamou bez ohybov a zlomení smerujúcich nadol;
 4. Opatrne naplňte vrstvy pripravenej pôdy a jemne ju zatláčajte. Zároveň sa pri každom odlievaní sadenice pretrepávajú a zachovávajú vertikálnu polohu. To vám umožní odstrániť vytvorené vzduchové dutiny. Miesto očkovania by malo byť nad zemou o 4 centimetre.
 5. Bohaté množstvo jamy vyplňte vodou, aby sa pôda úplne namočila. V tomto prípade strom klesá dole a koreňový golier klesá na úroveň s pôdou. To je princíp správneho výsadby;
 6. Prerezávanie sa vykonáva vo výške až 0,8 metra, čím vzniká koruna na obličkách, ktorá je dobre zrelá. Ak sú v nadmorskej výške 50 centimetrov prívesky – sú úplne odstránené;
 7. Strom je viazaný na podperu a kruh v blízkosti kmeňa je nevyhnutne mulčovaný na zachovanie vlhkosti.

Dôležité! Ak korene nie sú pred výsadbou správne rezané, strom bude trpieť dlhým časom a zakopne sa na nové miesto. V jednoročných sadeniciach sa hlavné korene rozrežú na hrúbku 2 milimetre, dvojročné do hrúbky 4 milimetre. Táto metóda umožňuje koreňom rýchlo absorbovať vodu a živiny.

Vlastnosti sezónnej starostlivosti

Každý, kto pestuje hrušky odrody “Kyrgyzská zima” na mieste, rozhodne chce strieľať bohatú úrodu. Sezónna práca musí byť:

 • v starostlivosti o pôdu;
 • včasné hnojenie hnojivami;
 • v preventívnych operáciách;
 • v konštrukcii stromovej koruny;
 • pripravuje ich na zimu.

Pôda

Keďže táto hruška patrí zimnej odrode, nepotrebuje veľké množstvo vody, ale sucho nepomôže. zalievanie Voda mladé stromy každých 8-10 dní, nalievanie až 15 litrov vody. Pri dospelých rastlinách sa tento postup vykonáva raz za dva týždne pridaním až 30 litrov vody do stromového reťazca. Keď plody začínajú dozrievať, zavlažovanie sa zastaví pred zberom.

Tieto diela sa konajú vo večerných hodinách a ďalší deň, takže pôda okolo stromov nie je prasknutá, musí sa uvoľniť. Takéto postupy nielenže otvárajú prístup kyslíka do koreňového systému, ale umožňujú tiež odstrániť buriny, ktoré sa objavili v kmeňoch.

Pozrite sa na kultúrne praktiky rastúci triede hrušky “Otradného”, “Lada”, “Rozprávka”, “Veles”, “Rogneda”, “Nike”, “Talgar krása,” “Vojvodkyňa”, “Peter”, “Severyanka”, “August rosa “” Kokinskaya “” Bryansk krása “” Thumbelina “” Hera “” favorit Clapp “” mramor “” Neha “.

Aby sa vlhkosť neodparovala rýchlo od zeme, používa sa na jej izoláciu mokrý pôda. Ako mulčovač môžete použiť ľubovoľný materiál, napríklad rašelinu alebo piliny a položiť ho až na 10 centimetrov.

Ďalšie hnojenie

Pre dobrý rast a ovocné ložisko je povinné hnojivo. Hrušky
Ak list začal žltnúť, plody začali klesať a hruška prestala rásť – jednoducho chýba dusík. Zle vytvorené ovocné puky, a potom, tam nie sú žiadne hrušky – strom skúsenosti nedostatok fosforu. Slabý ročný rast výhonkov – za to je zodpovedný draslík.

Dôležité! Mladé stromy sa kŕmia iba dusíkatými hnojivami a novo vysadené sadenice nepotrebujú hnojenie po dobu dvoch rokov.


Na zavedenie hnojív je potrebné:

 • Na začiatku jari musí byť na holý strom aplikovaný roztok močoviny. Ak sa to z nejakého dôvodu nepodarilo, je potrebné do pôdy zaviesť dusíkaté hnojivá. Môžete použiť karbamidový roztok (na 10 litrov vody, 600 gramov látky) na rastlinu, bodca (30 gramov na meter štvorcový) alebo roztok kuracieho hnoja (1:20);
 • po kvitnutí v máji sa organická hmota zavádza do pôdy do hĺbky 10 centimetrov. Môže byť nahradený roztokom nitroammofoski v pomere 1: 200 – 30 litrov na strom. Takéto horné obväzy urýchlia proces vegetácie a zlepšia kvalitu budúceho ovocia.
 • Koncom júna je potrebné ošetrenie listov hnojivami obsahujúcimi dusík;
 • V júli je ešte jedna ďalšia takáto liečba a po 15 dňoch pre fosforové stromy v zemi okolo kmeňa aditíva fosforečnej a draslíka sú zakotvené;
 • až do druhej polovice septembra môžete postriekať roztok karbamidu (ako na jar na holý strom). Na jeseň sa do pôdy zavádzajú len tekuté minerálne hnojivá. Príklad roztok – vedro s vodou lyžice chloridu draselného a dve polievkové lyžice superfosfátu. Mladé rastliny sú kŕmené dreveným popolom na kopanie v množstve 130 gramov na štvorcový meter plochy.

Preventívny postrek

postrek
Na začiatku jari sa postrek z chorôb a bzučiacich hmyzu kombinuje s prvým vrchným obväzom, ktorý sa vykonáva na holom strome. Ak sú obličky opuchnuté, karbamid ich môže spáliť a zomrie – je lepšie použiť hotové biológie ako “Fitoverma”, “Akarina” a iné. Na zvýšenie odolnosti stromu voči nepriaznivým faktorom sa dosiahne dobrý výsledok striekaním kvapalným “Zircon” alebo “Ecoberin”.

Na jeseň je potrebné, aby sa stromy chránili pred larvami chrobákov, ktoré sa schovávajú z chladu v praskliny kôry a plytké do zeme. Rastliny a pôda okolo kmeňov je postriekaná roztokom “nitrofen” alebo 1% Bordeaux kvapalinou. Na jar a na jeseň je povinné štandardné kosenie stromov s roztokom vápna.

Prerezávanie a tvarovanie koruny

Na zber koruny v tvare pyramídy sa považuje za najvhodnejšie. Tento formulár sa musí vytvoriť od druhého roka života rastliny. Vytvorenie koruny mladého stromu
Tieto postupy sa vykonávajú nasledovne:

 • Po výsadbe sadeníc sa určia vetvy skeletu, zvyšok sa odstráni. Hlavný vodič je rozrezaný na jednu štvrtinu dĺžky a dobre vyčistený z výhonkov pod prvou vrstvou vetví;
 • za druhý rok na jar je kmeň rezaný na 20 centimetrov a skeletové vetvy sú rozrezané nie viac ako 5 centimetrov a natiahli ich pomocou povrazu tak, aby uhol sklonu bol 60 °. Na hlavných vetvách by mali byť dva ovocné výhonky;
 • Každú jar sa vykonáva sanitárne prerezávanie vetví, ktoré odstraňuje vetvy – konkurentov, ktorí rastú vertikálne, do koruny, pretínajú sa a lámajú. Zvýšenie v minulom roku sa zníži o 1/3 dĺžky;
 • Na jeseň, tiež rezané suché, zlomené a choré vetvy. Veľké časti sú ihneď ošetrené záhradným klincom.
Dôležité! Pri prerezávaní hrušiek musíte použiť rebrík, pretože vetvy rastlín sú veľmi krehké a rýchlo sa rozpadajú.

Ochrana proti prechladnutiu a hlodavcom

Keďže táto odroda hrušky je mrazuvzdorná, stromy nepotrebujú zimný prístrešok, ale kôra stromu je potravou pre hlodavce a zajace. Preto, aby sa zachoval, je potrebné naviazať sud na výšku do 1 metra s hustým kordonom alebo handričkou, ktoré boli impregnované prostriedkami na vyháňanie hlodavcov.
Ochrana pred mrazom
Mladé sadenice musia byť nevyhnutne pokryté smrekovými vetvami a tesne obalené vreckom, bude to spoľahlivá ochrana nielen od šelmy, ale aj od mrazov. Zemný hrot okolo kmeňa musí byť pokrytý rašelinou alebo slamou s vrstvou 15 centimetrov. Po páde snehu, musí byť hodený okolo kmeňov, aby vytvoril sneh.

Viete? Liečivé vlastnosti hrušiek boli známe už pred 5000 rokmi a teraz sú široko používané v ľudovej medicíne na zníženie teploty, s bolesťami v žalúdku, ako diuretikum.

Po zoznámení s takýmito hruškami ako “Kirgizova zima” môžete bezpečne vysadiť túto triedu na svojich stránkach. Stromy neprinesú veľa problémov v sezónnej starostlivosti. Ak robíte včasnú hnojivu, vodu, vykonajte preventívnu liečbu proti škodcom, poskytuje sa veľká úroda. Vzhľadom k tomu, že hrušky sú dobre zachované, až do polovice jari budete mať čerstvé ovocie na stole.