Hrubé rastliny na pestovanie

Rodina Tolstyankov
K rodine Crassulaceae (Tolstyankov) patria 30 rodov a asi 1500 odrôd sukulentných rastlín. Prítomnosť rôznych foriem a farieb listov rozlišuje zástupcov rodiny Tolstyankovov z iných rastlín. Kvetinové návrhári radi používať tieto kvety k vytvoreniu nezvyčajné kompozície, podporovaný vzhľad rastliny a neobvyklého tvaru listov, ktorého farba sa môže líšiť od striebrosivej farbe až po tmavo vínové.

Zástupcovia rodiny Tolstyankov veľmi dobre znášajú nedostatok vlhkosti, pretože sa vyznačujú schopnosťou udržať vlhkosť, ktorú potrebujú v listoch a výhonkoch. Tolstyankovye izbové rastliny sú najpopulárnejšie medzi pestovateľov kvetov sú uvedené na fotografii a nesú také mená.

Peniaze-strom (peniaze strom)

Peniaze strom patrí do rodiny Tolstyankov, je veľmi obľúbený u pestovateľov kvetov pre ich nenáročné, ľahké chov a vzhľad.

Viete? Na zabezpečenie bohatého rozkvetu stromu peňazí – musí byť umiestnený na dobre osvetlenom, teplom a vetranom mieste.

Tolstýanka veľmi často vyzerá ako malý strom: kmeň stromu, malé malé listy. Nenáročná a elegantná rastlina s vedeckým názvom bola namaľovaná. On je pripísaný s vlastnosťami prilákať prosperitu a šťastie v dome, harmonizácia priestoru.
Crassula
V lete ideálna teplota pre rast rastlín je značka od + 20 ° C do + 25 ° С av zime je potrebné zabezpečiť teplotu + 15 ° С. Crassula miluje dobre osvetlené miesta, je najlepšie umiestnená na oknách orientovaných na juhovýchod. V lete sa môžete vyzdvihnúť na balkóne – tam bude strom postačovať a ľahký, teplo a vysielanie.

Tolstianka dobre rastie v zemi, ktorá je určená pre kaktusy.
Táto kompozícia zahŕňa trávnik a listovú pôdu s neutrálnou reakciou piesku, niektorých častí hliny, humusu a popola.
Crassula

Kalanchoe

Kalanchoe – vnútorná dekoratívna kvetina, ktorá je všeobecne známa svojimi liečivými vlastnosťami a krásnym bohatým kvitnutím. Existuje 200 druhov tejto rastliny. Rodina Kalanchoe je slnečný ostrov Madagaskar a z rodného jazyka sa jeho meno prekladá ako “zdravie”.
Kalanchoe
Kalanchoe – rastlina je nenáročná, nepotrebuje zvláštnu starostlivosť, zatiaľ čo rastie dosť rýchlo. Rôzne ozdobné formy Kalanchoe s nádherne krásnymi kvetmi a originálnymi listami rýchlo získali srdce pestovateľov kvetov.

Viete? Existuje legenda o tom, ako sa táto krajina objavila v našej krajine. Rozpráva príbeh, ktorý počas jedinej cesty jeden z ruských námorníkov zmluvne strašnú tropické choroby, v zamedzení epidémií na lodi, bolo rozhodnuté, že námorník by malo byť ponechané na jednom z juhoafrických ostrovov. Aké bolo prekvapenie tímu, keď po nejakom čase videl živého a nepoškvrneného námorníka. Podľa neho sa ukázalo, že bol zachránený listami nádherného kvetu, ktorý neustále žuval. Veriaci vo svojich liečebných vlastnostiach námorník vzal s sebou túto kvetinu.

Výška dospelých rastlín môže byť úplne iná: malé kríky vo výške 20 cm a nízke stromy o pol a pol metra. Táto kvetina veľmi rýchlo prispôsobená domácim podmienkam. Chová sa veľmi ľahko: s odrezkami a semenami. Mnoho hybridných rastlín dokáže hojne kvitnúť aj v tmavých miestnostiach.
Kalanchoe
Ak chcete, aby vám táto kvety s jej rozkvitnutím vyhovovali, je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  • Zalievanie kvetu by malo byť mierne. V lete sa zavlažovanie vykonáva dvakrát týždenne a v zime stačí.
  • Kalanchoe netoleruje vysokú vlhkosť, vysoké teploty, nemá rád hnojivo.
  • Kvetina miluje slnečné lúče, ale iba po určitú dobu (do 15:00), po uplynutí tejto doby je potrebné odstrániť alebo v tieni, alebo prikryjeme utierkou a vytvára krátky-dňový efekt.

aichryson

Aihrizon – ozdobná rastlina, často nesúca druhé meno “strom lásky”. Aichryson rastúci malý ker 20-30 cm vysoký, s priemerom 30 cm, má neobvyklú listy v tvare srdca v bohatej tmavo zelenej farby, ktoré sú husté a pokryté bielym páperím. Stonky kríkov môžu byť rovné, môžu sa ohýbať, ťažko sa rozvetvujú bez manipulácie s nimi.
aichryson
Aichrizon v prírode rastie v trhlinách hôr na Azorách a Kanárskych ostrovoch. Mäsité malé listy sa zhromažďujú v rozetách na špičkách stoniek, môžu mať inú farbu: celú paletu zelenej, bielej, šedej, žltej, červenej.

Domáci kvete v apríli až máji. Kvety sa zhromažďujú v malých kvetenstvách vo forme paniklov, ako sú malé hviezdičky, červené, žlté, krémové alebo biele. Keď kvitnutie končí, vetva, na ktorej je umiestnená kmeňová stonka, zomrie a musí sa odstrániť.
Kvetoucí Aichrizon
Aihrizon – rastlina, ktorá je nenáročná na starostlivosť a na jej normálny vývoj, vyžaduje len veľmi málo podmienok, a to:

  • uzavretý hrniec;
  • zriedkavé zavlažovanie;
  • zimovanie na chladnom a svetlom mieste;
  • nemá radi sústredenie s vykurovacími spotrebičmi;
  • v lete sa rád nachádza na dobre osvetlenom mieste s rozptýleným svetlom;
  • počas kvitnutia je potrebné odstrániť oslabené výhonky a staré stopky, kŕmiť kvet so zložitými minerálnymi hnojivami raz za dva týždne.

Ak sa tieto jednoduché pravidlá budú dodržiavať, Aichrizon vás poteší svojim kvitnutím do šiestich mesiacov.

Sedum (čistenie)

Sedum (čistenie) – je najrozsiahlejším predstaviteľom rodiny Tolstyankov, najväčšej z sukulentných rastlín, ktorá kombinovala viac ako 600 rastlinných druhov. Tento rod sa rozšíril na suché územia Mexika, USA, Novaya Zemlya, v miernych a studených krajinách Severnej pologule, Aljaške, Číne a Japonsku.

Doma môžete pestovať ďalšie šťavnaté látky: agáve, aloe, zamiokulkas, lýtka, kukurica, yucca, havortiyu, nolina, adénia.

rozchodník
Sedum je trvalka alebo ročná bylinná rastlina, má stonky až do výšky 20 cm. Listy majú guľatý alebo valcový tvar so modravým alebo červeným odtieňom. Čistenie kvetov s malými kvetmi, ktoré sa zhromažďujú v kvetenstve. Kolonizované kvety môžu mať odlišné sfarbenie, to všetko závisí od rozmanitosti rastliny. Niektoré druhy hrubého čistenia kvitnú hojne po celý rok.
rozchodník
Mnoho druhov sedu rásť v dekoratívnych formách. Zvyčajne sa čistenie používa na vytvorenie pozadia v podobe závodu na pokrytie zeme. Doma sedum slúži ako doplnok ku kaktusovým kompozíciám, menej často ampelovej rastline.

Dôležité! Purifikácia má mnoho liečivých vlastností a používa sa na liečbu mnohých ochorení, ale jeho antimalarické vlastnosti sú najcennejšie.

Briofillum

Pred niekoľkými desiatkami rokov, rod Briofillum oddelený od rodu Kalanchoe, teraz je považovaný za nezávislý člen rodiny Crassulaceae. Rod Briophyllum zahŕňa 25 druhov rastlín. Vo voľnej prírode, rastlina rastie v tropickej Afrike, juhovýchodnej Ázii a môže dosiahnuť 10 metrov na výšku, vieme tiež, že pokorný črepníkové výška kvet 50-150 cm.
Briofillum
Briofyllum sa vyznačuje šťavnatými, mäsitými listami na krátkej čapíne, čepeľami listov majú šikmé okraje. Stretávame sa so zástupcami tmavozelených listov, ale existujú aj pestré odrody. Pre svoju schopnosť reprodukovať obličky s deťmi na okrajoch listov, bryophyllum sa nazýva viviparous. Pripravené na pestovanie bábätka majú v ich prítomnosti vzduchové korene a spadnú od najmenšieho kolísania a ak padnú na vlhkú pôdu, ihneď sa stanú koreňmi.
Briofillum
Keď bryofylám dosiahne vek dvoch rokov, začne kvitnúť, kvetenstvo bielej, ružovej alebo červenej sa vyradí. Obdobie, kedy kvitne bryofylum, je február alebo marec.

Briophyllum je známy svojimi liečebnými a baktericídnymi vlastnosťami, je široko používaný v boji proti zápalovým procesom, prechladnutiu, uzdravuje rany.

Aeonium

Nenáročná a okrasná rastlina, ktorá vytvára rozety listov podobných fantastickým kvetom, sa často používa na vytváranie dekoratívnych kompozícií.
Aeonium
Eionium – skutočná rastlina je dlhá pečeň, ktorá vás poteší ani desať rokov. Z starovekého gréckeho jazyka môže byť jeho meno preložené “nažive” alebo “večné”. Rastlina má husté, mäsité listy a výhonky, stopka je bylinná alebo ležatá so značkami z padlých listov, na konci stonky sa vytvára hustá a vzorovaná ružica listov.

Výška eónu môže byť úplne odlišná: od 10 cm (v tomto prípade je zásuvka umiestnená takmer na zemi) na 100 cm (vytvára dojem, že exotická kvetina pláva vo vzduchu). Rozety sú vždy na konci stonky, ale môžu sa meniť v priemere (od niekoľkých centimetrov do jedného metra).
Aeonium
Farebný rozsah farby listov sa pohybuje od jemne zelenej až po červenú, fialovú, tam sú druhy eónium so zmiešanými farbami, keď sa jedna farba mení na inú.

Aeoniums veľmi milujú slnečné svetlo, rastliny s pestrým vzorom v tieni môžu stratiť svoju pôvodnú farbu. Dokonca aj v poloostrove sa rastliny začínajú rozťahovať, deformujú sa, rozety sa zmenšujú. Pre aeonium sú vhodné iba okenné parapety, ktoré sa nachádzajú na južnej alebo juhovýchodnej strane.

Ako keby Aeonium nepáčilo slnečnému žiareniu, ale veľmi dobre nerobí teplo. Optimálne teploty pre ňu sú od + 20 ° C do + 25 ° С. Rastlina potrebuje čerstvý vzduch, radi vysúvanie. Pre letné obdobie môže byť aeónia identifikovaná na balkóne alebo kvetinovom lôžku, čo má pozitívny vplyv na jeho vzhľad. Je možné ju dopraviť na ulicu, keď nočné teploty prekročia značku + 10 ° C.
Aeonium
Zavlažovanie pre eón je vyžadované mierne a je vyrobené pozdĺž okraja hrnca. Voda by sa nemala hromadiť v strede puzdra, pretože to môže viesť k rozpadu a výskytu plesňových infekcií.

Molodilo (kamenná ruža)

Molodilo – originálna a krásna rastlina, vzhľad pripomínajúci hlavu exotického kvetu. V prírode existuje 50 odrôd “kamennej ruže” rôznych farieb. Názov v latinčine znamená “navždy živý”.
omladený
Pestujte kvety na otvorenom priestranstve a doma na parapety. Jeho jedinečný vzhľad umožňuje vytvárať mimoriadne krásne skladby.

Dôležité! Nikdy nevystavujte mladé stromy pod listnatými stromami alebo veľmi blízko nich – padlé listy môžu zakrývať rozetku kamenného kvetu, čím zablokujú slnečné svetlo a vzduch. Rosetový kvet začne hniť a zomrie.

Molodilo veľmi miluje slnečné svetlo, dobre znáša teplo a nedostatok vlhkosti. Rastú dobre na ľahkých pôdach s pieskom a kamienkami, rastúci “kamenný kvet” doma je vyčerpaný vyplnením jednej tretiny hrnca.
Stone Rose

Echeveria

Echeveria – neobvykle krásna šťavnatá kvetina, ktorá je súčasťou rodiny Tolstyankov, má asi 200 odrôd. Kvetina dostala svoje meno na počesť mexického umelca Atanasia Eheverriu, ktorý ilustroval knihu o flóre rastúcej v Mexiku.
Echeveria
Rastliny majú husté mäsité listy, zhromaždené v tesnom dĺžke zásuvka plechu v rozmedzí od 3 cm do 30 cm a šírke 1 cm až 15 cm. Dosky list môže byť plochá, môže byť valcový s ostrým hrotom, môže byť alebo orezané, alebo ktoré sú s voskovým povlakom. Vzhľadom na túto štruktúru plechu, echeveria ľahko toleruje prudké zmeny teploty, chlad a teplo.

V mnohých druhoch echeverií sa stonka skrátila, zdá sa, že neexistuje žiadna, aj keď existujú druhy hustých echeverií, ale ich málo. Echeveria hodí kvety na kvetenstvo až 50 cm dlhé, pripomínajúce zvony. Farba farieb je bohatá, jasná: červená, oranžová, žltá, svetlozelená.
Echeveria
Echeveria je zastúpená v rôznych druhoch. V obsahu, ktoré sú všetky nenáročné, sa navzájom líšia veľkosťou, farbou, tvarom rozety.

Dôležité! Veľmi často zmätený zmätenosť s molodilom – to sú úplne iné rastliny, aj keď navonok veľmi podobné. Hlavným rozdielom je, že mladí môžu zimovať na otvorenom teréne pri teplotách do -30°C, zatiaľ čo echeveria netoleruje mráz. Ak porovnáme rastliny navzájom, potom listy echeveria budú silnejšie, mäsité.

Pre izbovú vegetáciu je potrebný široký, takmer plochý hrniec s drenážnymi otvormi. Dobrá kvety rastú v pôde kvôli sukulentom alebo kaktusom, len je potrebné pridať k nemu niekoľko kameňov.

Ako vybrať pôdu pre eheverii: stlačte niekoľko pôdy v ruke, otvorte dlaň a uvidíte, čo sa stalo. Ak sa krajina zmenila na hrudku – je príliš ťažká pre eheverii, ak sa rozpadá – len správne.

Tolstyankovye – neobvykle krásne rastliny. Stane sa nádhernou výzdobou vašej záhrady alebo bytu.