Hortenzia tree-type “Annabel”: výsadba a starostlivosť o nenáročný ker

Annabel Strom hortenzie často zdobí záhrady a parky, námestia a cesty. “Annabel” je obľúbený pre pestovateľov kvetov pre úhľadný kompaktný ker, ľahko rastúci a snehovo biely uzáver kvetov.

Vlastnosti značky hortenzie “Annabel”

Hydrangea “Annabelle” – úhľadný malý výška ker nie viac ako jeden a pol metra, šírka koruny až tri metre. Krík je pokrytý veľkými oválnymi listami dlhými až 20 cm, bohatou zelenou farbou s špicatým hrotom. Listy zachovávajú jas farby až do prvého mrazu.

Na konci júna Annabel kvitne a stánky, zdobené bielou, až do septembra. Kvety sú malé, až do priemeru 2 cm, ale vďaka hustému kvetenstvu vyzerajú ako jedna biela guľa. “Annabel” je dekoratívna odroda odolná voči chladným klimatickým podmienkam a nie v kľude; Bush bude žiť na jednom mieste a zachová si dekoratívny vzhľad asi päťdesiat rokov.

Hortensia Annabelle V popise hydrangea stromu-ako “Annabelle” najzaujímavejšie je jeho schopnosť absorbovať farbivá z pôdy a vziať požadovanú farbu kvetov. Pokiaľ vyrábate prípravky s hliníkom v zemi, kvety rastliny sa zmenia na modré. Ak chcete ružovú, treba odstrániť hliník z pôdy. To sa dá dosiahnuť fosforovými hnojivami alebo dolomitovou múkou.

Hortensia je stromová “silná Annabelle” – jedna z variantov “Annabel” – kefka vo výške jeden a pol metra. Výsadba a opustenie tohto poddruhu sa nelíši od Annabel, toleruje aj mrazy, je odolný voči chorobám. Kvitnutie v tomto poddruhu je oveľa nádhernejšie a bohatejšie. Keď kvitne “silná Annabelle”, pod kvetmi sú prakticky žiadne listy viditeľné. Kvitnúce Bush od začiatku letných mesiacov do začiatku jesene.

Hydrangea strom-ako “Pink Annabelle” sa vyznačuje ružovou farbou kvetenstva. Výška puzdra je o niečo viac ako jeden meter, stonky sú vzpriamené a neohýbajú sa na zemi. Bush kvitne v júli a kvitne až do neskorej jesene. Odroda je odolná voči zimám, odolná voči chorobám a nenáročná v starostlivosti.

Viete? Počas výkopov na Aljaške boli nájdené fosílne hortenzie; ukazuje sa, že na severe Ameriky hortenzia rástla pred 70 000 rokmi. V súčasnej Číny, tiež nájsť dôkaz o existencii hortenzie tak dávno: archeológovia našli fosílie rastlín, kvetov približného veku 25-30 tisíc rokov.

Annabel v záhrade

Vlastnosti výsadby hortenzie “Annabel”, výber miesta a pôdy

Sady stromov hortenzie vysadené na jar av jeseni, v máji alebo septembri. Ak si kúpite sadenice na jar, ich púčiky by mali byť odblokované, tesne uzavreté.

Ako si vybrať miesto pre pristátie “Annabel”

Pre hortenziu “Annabel” správne vybrané počas výsadby miesta značne uľahčí pestovanie aj starostlivosť. Po prvé, musí mať web prístrešok z konceptov. Berte na vedomie, že hortenzia neradi zostáva dlho v tieni, ale netoleruje silné slnko – najlepšou voľbou bude svetlá hmlovina.

Dôležité! Nezastrakujte hortenzie vedľa stromov alebo kríkov, vytiahnu všetku vlhkosť. Hydrangea so slabou vodou sa zle vyvíja a kvitne.

Výber pôdy pre pestovanie kríkov

Hortenzia stromu “Annabelle” sa dobre rozvíja na odvodnených, kyslých a výživných pôdach.

Hortensia Annabel na mieste
Výhodne sú to hmote zadržujúce vlhkosť. Pretože rastlina nemá rád transplantáciu, miesto by malo byť okamžite zvolené s prihliadnutím na všetky požiadavky tohto druhu. V týždni sa pripraví očkovacia jamka na sadenice, aby sa pôda mohla pohltiť a okysliť. Hnojivá na dne jamy by sa mali rovnomerne rozptýliť na dne a mali by byť rozpustené v čase.

Hlavné etapy výsadby hydrangeas “Annabel”

Ako pestovať hydrangea “Annabelle”: prvou podmienkou je správne výsadba. Pred uvedeným postupom sa sadenica namočí v teplom, mierne ružovom roztoku manganistanu draselného. Otvor je hlboký do pol metra; ak necháte niekoľko kríkov, nechajte medzi nimi jeden a pol až dva metre. V studni so slabými pôdami sa zmes listnatých pôd, rašeliny, piesku a humus aplikuje v rovnakých častiach, pričom sa pridávajú zložité minerálne hnojivá.

Dôležité! Nedoporučuje sa vyrábať vápno, kriedu alebo popol: tieto látky majú zásaditú reakciu, netolerujú hortenzie. Ak je pôda vo vašej oblasti mierne zásaditá alebo neutrálna, vodu poutierajte s kyslou vodou.

sadenice hortenzie V spodnej časti otvoru naplňte posúvač z pripraveného podkladu, položte sadenice a rozložte koreňový systém. Naplňte pôdu, ponechajte hrdzu na úrovni zeme, mierne zvlhčite.

Po výsadbe nalijte hortenziu a zakryte kmeň.

Pri pestovaní hortenzie v Urals po výsadbe je žiaduce urobiť niečo ako baldachýn skleníkového typu, aby sa chránilo krehké sadenice pred možným ochladením.

Pravidlá pre pestovanie hortenzie “Annabel” na záhrade

V prvých rokoch kultivácie je žiaduce, aby sa pôda okolo sadeníc zmiešala s mierne ružovým roztokom mangánu, ktorý chráni pred hmyzom. Je tiež potrebné odtrhnúť kvetenstvo, aby bush trávil viac energie na rast. Ako sa správne starať o “Annabelle”, budeme ďalej zvažovať.

Ako často sa voda “Annabel”

Hortenzie potrebujú hojné a pravidelné zalievanie, nedovoľte, aby pôda vysušila.

V mimoriadne horúcich dňoch sa zavlažovanie vykonáva dvakrát týždenne, takže korene nevysušujú, kmeňové kruhy mulčujú.

Vlastnosti vrchného obväzu a starostlivosti o pôdu

Kŕmenie hortenziami Počas obdobia aktívneho rastu a počas kvitnutia potrebuje Annabel minerálne a organické vrchný obväz pre kvitnúce rastliny.

Trikrát za rok sa rastlina napája roztokom kyslého draslíka mangánu.

Počas obdobia kvitnutia sa dávka hnojenia zníži, inak sa kvetenstvo zmení na zelenú.

Je potrebné uvoľniť pôdu okolo púšte, nasýtiť ju kyslíkom, burinu z buriny.

Prerezávanie stromovej hortenzie

Formovanie orezávania začína od prvého roka života rastliny, na začiatku jari je nízka kostra-base, výhonky sú rozrezané na 12-15 cm. V budúcnosti sa v závislosti od dĺžky rastúcich konárov znížia o 2 – 5 cm. Hygienické prerezávanie je odstránenie slabých alebo poškodených výhonkov. Akokoľvek to prerezávanie robíte, je lepšie to urobiť pred začiatkom mokrej toky – skoro na jar alebo neskoro na jeseň. Toto pravidlo sa vzťahuje na všetky odrody hortenzie, vrátane “silnej Annabel” a “Annabelle” ružovej pri pestovaní.

Viete? Hortense je symbolom úprimných pocitov a hojnosti v dome. 95% svetového pestovania hortenzií patrí do Holandska, tu sa na aukcii s kvetmi predávajú asi 40 miliónov kvetov ročne.

Vlastnosti reprodukcie hortenzie “Annabel”

Najlepším spôsobom na chov hydrangeas je odrezky. Na jeseň znížiť výhonky bežný rok, ktorá nie je v plnom kvete, a to až do 15 cm. Rezy boli vedené v zakorenenie stimulant, a potom zasadil na záhrade v polotieni. Odrezky sú pokryté skleníkom (plastová fľaša). Horúci kútik sa pravidelne odstráni na chvíľu na vysúvanie.

Rezy hortenzie V prvom roku sadenice sa bojí nižším teplotám, takže v zime ich prístrešie agrovoloknom, v oblastiach s tuhými zimami rezne vykopanej, transplantované do hrncov a držal v pivnici. Pri tomto skladovaní je dôležité monitorovať vlhkosť pôdy v banke. V máji sa zo skleníka uvoľní silnejšia rastlina, ak sa skladuje v pivnici, vysadenej na mieste.

Druhý spôsob reprodukcie – oblúkové vrstvy. V prvom mesiaci na jeseň si vyberú každoročný únik. Pod touto hranou je drážka zlomená a do drážky je drážka nasadená malým rezom. Že vetva nevyšla, posilňuje sa zo sponkami z drôtu. Zakryť drážku, vodu a mulčovanie. Nasledujúca sezóna, na jeseň, je plod oddelený od materského kríka a transplantovaný na trvalé miesto.

Ako pripraviť závod na zimu

Hortenzia “Annabel” je opísaná ako mrazuvzdorná rastlina, v regiónoch s miernou klímou, dospelý Bush nevyžaduje úkryt pre zimu.

Zimný prístrešok pre hydrangea z filmu a listov Ďalšia vec – mladé kríky alebo oblasti so studenými zimami. V každom prípade je zariadenie v rámci prípravy na zimu čistí zo sušených listov a vetvičiek, kmene stromov hrubú vrstvu pilín naleje Bush maximálne pritlačí k povrchu zeme a hornej lapnikom sypať. Môžete ho zakryť plátkom a opraviť ho. Takto sú koreňový systém a krúžok spoľahlivo chránené.

Ak niekoľko výhonov zmrzne počas zimy, neponáhľajte ich odstrániť, na jarnom slnku pobočky odídu a rozkvitnú na ďalšiu sezónu.

Hortense “Annabel” vo vašej záhrade môže slúžiť ako dekoratívne živé ploty, v strede kvetinového záhonu alebo kompozície s ihličnatými rastlinami. Tieto kvety dokonale koexistujú s ružami, phloxom, zvonmi a kosatcami. Tiež hortenzie rôznych odrôd, kvetov a tvarov kvetenstva vyzerajú nádherne.


Loading...