Hodnotenie motorového bloku za rok 2018

jednoosý traktor
Poľnohospodárstvo je predovšetkým spracovanie pôdy. V záhrade a na záhrade to zvládnete ručne, ale ak je oblasť príliš veľká, nemôžete robiť bez profilovej technológie. A ak skutočný traktor vyzerá príliš veľký a drahý, môže byť úspešne nahradený motoblokom. Tieto zariadenia sú však odlišné – každý typ je vhodný na vykonávanie určitej práce. Preto, aby sme urobili dobrú voľbu, musíme pochopiť ich charakteristiky a charakteristiky.

Čo je motoblok?

Najprv to prísť na to, ako motoblok sa líši od motora, pretože mnohí výrobcovia a predajcovia takéhoto zariadenia ich dajú do jedného radu. Motorový kultivátor je menej funkčné zariadenie, ktoré dokáže spracovať len hornú vrstvu zeme. Motoblok – univerzálny nástroj, pretože môže nahradiť akýkoľvek typ poľnohospodárskej techniky pre záhradu, záhradu alebo farmu.

Motoblok – mini-traktor na dvoch kolesách, s motorom a vybavený pracovným vybavením. Držaním rukoväte ho osoba nasmeruje správnym smerom – všetko, čo motoblok robí sám.
jednoosý traktor
Vďaka rôznym prílohám a mechanizmom vlečenia môže vykonávať rôzne úlohy.

Spracovanie pôdy:

 • sadenie a zber – so špeciálnou Vedený natsepnogo zariadenie môže napríklad presne vysadenej zemiakmi (zemiakov) a vyzdvihnúť (zemiakov); Výsadba rastlín
 • otrasný – úprava hornej vrstvy pôdy zabezpečuje dodávku kyslíka a vody rastlinám a odstraňuje buriny;

  Jednou z agrotechnických metód uvoľňovania povrchovej vrstvy pôdy je obťažovanie.

  otrasný

 • orbe – dôležitý postup, ktorý by sa malo uskutočniť pred pristávacou práce: otáčanie nižšie vrstvy na zemi a ich miešanie s hornou, je nutné, pre dodávky kyslíka a optimálne rozdeľovanie vody;

  Orba je dôležitou funkciou motobloku. Naučte sa správne kopať zem pomocou motobloku.

  orbe

 • hilling – Zdvíhanie brázdy, ktorá zlepšuje tok vzduchu a zmierňuje nadmerné množstvo vlhkosti. hilling

Práca s trávnikmi alebo kvetinovými lôžkami. Kvetinové dekorácie a trávniky potrebujú včasnú starostlivosť. Poskytuje špeciálne zariadenie pre motoblok:

 • rotačná kosačka – na rezanie trávnikov;
 • perlátor – zabezpečiť prístup kyslíka k rastlinám;
 • vrtuľník – zbierať zvyšky rastlín z pôdy;
 • motorové čerpadlo – na zavlažovanie.

Práca zimného obdobia. Vysoko kvalitné vedené pomôcť vyrovnať sa s cestami zúčtovacích chôdze od snehu a ľadu (drvenie a zber najmenších zvyškov) za použitia špeciálnych trysiek.

Zvážte, ako urobiť snehové frézy sami.

Vymazanie ciest pre chodcovVyčistenie ciest chodcov blokom motora
Nákladná doprava. Trh má veľa Špeciálne prívesy jednoosové traktory, ktoré nie sú schopné iba dopraviť zozbierané plodiny do úložného priestoru, ale tiež pomôcť pri odpratávaní snehu, odpadky alebo preprave stavebného materiálu.

Viete? Prvý motoblok bol vynájdený v Nemecku Dr. von Maenburgom v roku 1911. Charakteristickým znakom tohto zariadenia bolo zdroj jeho dodávky – elektrina. Prístroj mal pochybnú praktickosť, pretože bolo potrebné prepojiť pripojenie k elektrickej sieti a motor sa rýchlo opotreboval.

Typy motorových blokov

Motobloky sú klasifikované podľa viacerých charakteristík. Veľký význam má rozsah pôsobnosti:

 1. Zariadenie pre dacha. Tieto motorové bloky sú ideálne pre sezónnu prácu v malých oblastiach. Sú ľahké, malé a majú malý výkon. Rozmanitosť príloh je malá. Z dôvodu nevýznamného a nie častého zaťaženia (len niekoľkokrát do roka) bude tento typ motobloku schopný pracovať dlho bez akýchkoľvek osobitných výdavkov na údržbu. Motoblok pre letnú dovolenku
 2. Vybavenie pre vidiecky dom alebo farmu. Domácnosť potrebuje výkonnejšie a celkovo jednotky s širokým záberom zeme. Umožňujú úspešne zvládnuť veľké plochy (20-30 akrov) so zvýšenou intenzitou (takmer každý deň s kratšou dobou odpočinku). Pre tieto stroje je k dispozícii široká škála prídavných zariadení. Vybavenie pre vidiecky dom alebo farmu
 3. Motoblok na obrábanie pôdy. Táto operácia vyžaduje ťažkú ​​jednotku. Je schopný spracovať akúkoľvek pôdu bez zliav za zanedbanie a viskozitu. Táto technika je navrhnutá pre významné objemy práce a najširší sortiment prípojných zariadení, vrátane prívesov na prepravu tovaru. Motoblok na obrábanie pôdy

V závislosti od kapacity jednotky a prípustných objemov spracovania sa rozlišujú tieto bloky motorov:

 • profesionálny – od 5 do 10 litrov. a. (existujú aj silnejšie), schopné efektívne pracovať na plochách viac ako 30 akrov; Profesionálny motoblok
 • poloprofesionál – 4,5 – 5 litrov. s., Ideálne pre oblasti 20-30 akrov; Poloprofesionálny motoblok
 • domácnosť – do 4 litrov. s plochou spracovania do 15 hektárov. Motoblok domácnosti

Podľa indikátorov hmotnosti (na ktorých závisí druh pôdy):

 • ťažké zariadenia (90-120 kg) – umožňuje spracovanie ťažkých hlinených pôd;
 • priemerný (70-90 kg) – zvládne väčšinu pôd;
 • svetelná technológia (do 70 kg) – vhodný len pre obrábané orné pôdy.

Podľa typu paliva sú motorové bloky:

 1. Benzín. Motobloky s týmto typom motora majú vysoký výkon a výkon, sú ľahko ovládateľné, neprodukujú veľa hluku a sú celkom ekologické. Benzínové motocykle
 2. Diesel. Táto technika je veľmi výkonná a ľahko prenáša vysoké zaťaženie, takže je určená pre veľké plochy. Nevýhody – vysoké náklady na zariadenia a silnejší hluk. Dieselový vozík

Spôsobom prenosu energie z motora do prídavných zariadení sú motorové bloky rozdelené na dva typy:

 1. S pohonom na klinový remeň. Najvhodnejšie sú pre ľahkú prácu (trávniky, kvetinové záhony, prepravu odpadu atď.).
 2. S vývodovým hriadeľom (PTO). Sú vybavené strednými a ťažkými modelmi. Najuniverzálnejšia technika s vysokým výkonom a veľkým výberom príloh.
Dôležité! Ak je na motobloku len jeden vývodový hriadeľ, je lepšie, aby bol vpredu. To umožňuje inštaláciu zariadenia na kosenie a odpratávanie snehu.

Výber motobloku

Pre správnu voľbu je potrebné vyhodnotiť pracovné podmienky a úlohy, ktorým čelíte. Na základe toho sa zostavujú požiadavky na technológiu.
jednoosý traktor
Hlavné faktory:

 • objem a intenzita práce;
 • druh pôdy;
 • veľkosť pracovnej plochy.
Pozrite sa na technické charakteristiky takýchto motoblokov ako sú “Zubr JR-Q12E”, “Cascade”, ”
“Centaur 1081D” a “Salute 100”.

Po určení jasných indikátorov môžete vybrať príslušné typy zariadení. Napríklad:

 • intenzita práce – každý deň;
 • pôda – štandard;
 • územie – 23 väzba.

Podľa toho sú vhodné: motobloky pre vidiecky dom, poloprofesionálna, stredná váha.
jednoosý traktor
Ďalším krokom je určenie špecifických vlastností:

 1. Dopravné funkcie. Ak požiadavky na zakúpené zariadenia zahŕňajú prepravu nákladu, je potrebné dbať na kolesá: musia byť veľké a pneumatické, aby sa zabezpečila spoľahlivá kontrola a stabilita.
 2. Je čas na rok. Pre prácu v zime stojí za nákup motorového bloku s benzínovým motorom. To vám ušetrí problémy so štartovaním počas studenej prevádzky.
 3. Výkonové trysky (kosačka, vodné čerpadlo). Takéto prípojky vyžadujú vývodový hriadeľ.
 4. Spúšťacia metóda – elektrický štartér alebo ručný štart bloku motora. Pri výbere medzi dvoma podobnými modelmi je lepšie zakúpiť ten, na ktorom je inštalovaný elektrický štartér.

jednoosý traktor

Teraz môžete začať zvažovať konkrétne modely. V tomto prípade je potrebné zohľadniť hlavné črty každej existujúcej skupiny výrobcov:

 1. Motobloky z krajín SNŠ – relatívne nízke náklady na samotné zariadenie a náhradné súčasti (“Neva”, “Bielorusko”, “Ugra”, “Agat” a ďalšie). Kvalita výkonu vo všeobecnosti je priemerná; závisí od konkrétneho výrobcu a typu motobloku.
 2. Čínske vybavenie – má veľmi silný rozsah kvality, technické charakteristiky a cenové ukazovatele. Pri dôkladnom zvážení je možné nájsť veľmi vysoko kvalitnú jednotku za veľmi nízku cenu. Súčasne je ľahké kúpiť produkt, ktorý bude “získať” koróziu a ďalšie problémy v prvom roku prevádzky. Čínske vybavenie
 3. Výrobky známych výrobcov (Texas, Husqvarna, Caiman, Patriot, Hyundai, Daewoo a iné) sú väčšinou spoľahlivé, kvalitné jednotky. Nevýhody – neoprávnene vysoké náklady na jednotku a náhradné komponenty. «Texas»

Upozorňujeme tiež:

 1. Názor používateľov. Preskúmanie recenzií “skúsených” majiteľov je mimoriadne dôležité – vyhnú sa zámerne zlým agregáciám a zistí aj nedostatky, ktoré vám predajcovia nemôžu varovať. Treba však vziať do úvahy, že celý trh modifikovaných modelov pravidelne prichádza na trh, ktorý používatelia ešte nehodnotili.
 2. Dostupnosť nákupu. Pred spustením výberu musíte nastaviť osobnú finančnú hranicu, aby ste nestratili čas štúdiom modelov, o ktorých je známe, že nie sú k dispozícii.
 3. Hodnota za peniaze. Toto kritérium rýchlo “zbaví” mnohých výrobcov a modelov.

jednoosý traktor

Špičkové spoľahlivé dieselové bloky motorov pre rok 2018

Modely zahrnuté v hodnotení sú rozdelené do ľahkých, stredných a ťažkých skupín pre najpohodlnejší výber pre určité úlohy.

Dôležité! Je lepšie nerobiť motobloky s PTO, kde je nerozdelený reduktor – ak sa zlomí, nedá sa nahradiť.

Najlepšie ľahké motorové bloky

Ľahké bloky motora sú určené pre zriedkavé práce, ktoré nevyžadujú vysoký výkon.

«Aurora Gardener 750»

Táto jednotka je na prvom mieste medzi ľahkými rozpočtovými motorovými blokmi vďaka svojej ovládateľnosti a malým rozmerom. Hmotnosť tejto techniky je len 52 kg, čo robí to čo najľahšie a praktické. Model je vybavený čínskou hnacou jednotkou s objemom 203 cu. cm, výkon je 8 litrov. a.
«Aurora Gardener 750»
Výkon je vynikajúci: pri spotrebe paliva 370 g / h môže zariadenie pracovať bez zastavenia 7-8 hodín.

Z dostupných príloh si môžete vybrať kosačku a snehový pluh. Výrobca poskytol špeciálny typ upevnenia, takže na inštaláciu zariadenia od iných výrobcov je potrebné kúpiť špeciálny adaptér.

Nevýhody – nekvalitná kvalita skrine, ktorá sa pri nadmernom zaťažení rozpadá a nedostatok zariadenia na nastavenie výšky páky prevodových stupňov.

Cena zariadenia: 11000-12000 hrivny (24000 rubľov alebo 420 dolárov).
«Aurora Gardener 750»

«Neva MB-1B-6,0 FS»

Táto ruská technika je poľnohospodárom známa od čias ZSSR. Veľké množstvo moderných úprav a inštalácia novej pohonnej jednotky urobili zariadenie jednou z najlepších v triede ľahkých motorových blokov. Výhodou “Nevy” je americký motor BriggsStratton RS950 s objemom 7 litrov. a. a objemom 205 kubických metrov. cm.

Budete mať záujem poznať technické charakteristiky motorového bloku Neva MB 2 a príloh k nemu.

Čínske zhromaždenie pohonnej jednotky v žiadnom prípade neovplyvnilo jeho produktivitu a spoľahlivosť – to potvrdili aj špeciálne testy, počas ktorých stroj pracoval približne 250 hodín. Potom sa nenašli žiadne známky opotrebenia.
«Neva MB-1B-6,0 FS»
Ďalšou výhodou je pokročilý prenos “MultiAgro” so zamýšľaným prenosom pre reverz. Tým je zabezpečená maximálna manévrovateľnosť počas prevádzky. Spínač sa nachádza na riadidlách a posúva sa s ním, čo je veľmi praktické.

Vzhľadom na ruský pôvod jednotky na trhu s náhradnými dielmi existuje obrovský výber náhradných dielov pre všetky konštrukčné prvky.

Hlavnou nevýhodou je značná hmotnosť 74 kg, čo spôsobuje ťažkosti pri preprave.

Cena zariadenia: 21000-22000 hrivny (43000 rubľov alebo 780 dolárov).
«Neva MB-1B-6,0 FS»

«Cayman Vario 60S TWK +»

Toto zariadenie je francúzskeho pôvodu a má pohonnú jednotku Subaru Robin EP 17 s objemom 167 cu. cm. K dispozícii je pohodlná automatická prevodovka, ktorá zjednodušuje prevádzku pre nováčikov. Nepochybne plus – široký pruh obrábania pôdy v pomerne veľkej hĺbke.

Viete? Podľa odborníkov zo štatistického oddelenia Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo približne 2/3 príloh pre súkromné ​​motobloky robia samotní majitelia zariadení. Vynález nových “zariadení” pre motobloky je obľúbenou aktivitou mnohých vynálezcov po celom svete.

Nevýhody tohto modelu sú pomerne veľká váha 73 kg, priemerná kapacita a pomerne vysoké náklady: 27.000 hrivny (54.000 rubľov alebo 980 dolárov).
«Cayman Vario 60S TWK +»

Najlepšie stredné jednotky

Stredne motorizované bloky sú najbežnejší typ. Majú hmotnosť 70 až 90 kg, výkon do 5 až 7 litrov. a. a šírka zachytenia pôdy je 70-130 cm, preto je ideálna pre domáce použitie v malých oblastiach.

«Aurora SPACE-YARD 1050D»

Tento prvok sa v tejto skupine zaslúžil ako prvý. Má výkonnú a kvalitnú dieselovú elektráreň (výkon 5,4 cps a vysoký krútiaci moment pri nízkych otáčkach), ako aj dobré ukazovatele pevnosti hlavných konštrukčných prvkov.

Tiež vývojári sa snažili ľahko spustiť zariadenie (okrem elektrického štartéra, zariadenie je vybavené špeciálnym dekompresorom, ktorý uľahčuje spustenie manuálne).
«Aurora SPACE-YARD 1050D»
Hlavné funkcie produktu:

 • šírka obrábania pôdy 80-120 cm;
 • hĺbka – 30 cm;
 • objem motora je 295 cu. cm.
 • objem palivovej nádrže je 3,4 litra.

Výhodou modelu Aurora SPACE-YARD 1050D je vysoká hospodárnosť a vysoká životnosť motora, ako aj dostupnosť vývodového hriadeľa.

Nevýhody – obmedzená manévrovateľnosť a nedostatok prívesného zariadenia.

Súčasná trhová cena: 31000 hrivien (64000 rubľov alebo 1120 dolárov).
«Aurora SPACE-YARD 1050D»

Agát HMD-6,5

Model je pomerne malý vo veľkosti a hmotnosti (85 kg), vybavený dobrou pohonnou jednotkou Hammermann CF 178F s výťažnosťou 6,5 litra. sec, čo poskytuje vynikajúce počty výkresov.

Prístroj má nízke náklady, takže dizajn zariadenia je veľmi jednoduchý – pohon remeňa, spínač je na tele, prídavné zariadenia sa dajú účinne inštalovať len vpredu.

Kľúčové vlastnosti:

 • šírka základnej úpravy – 90 cm;
 • hĺbka pestovania – 25 cm;
 • objem motora je 295 cu. cm.
 • objem palivovej nádrže je 3,5 litra.

Agát HMD-6,5
Výhody: silná dieselová pohonná jednotka a vynikajúce prenosové zariadenie.

Nevýhody: mimoriadne ručné spustenie, ako aj obmedzené možnosti inštalácie príloh.

Cena zariadenia: 15000 hrivien (29500 rubľov alebo 520 dolárov).

“Mobile To Ghepard CH395”

Zvláštnosťou tohto výrobku sú jednotlivé nápravy pre kolesá a nožnice, ktoré poskytujú značné pohodlie pri prevádzke. Majitelia jednotky budú spokojní s viacstupňovou prevodovkou so 4 prednými a 3 zadnými prevodovkami, ako aj s výkonnou, spoľahlivou a výkonnou pohonnou jednotkou Kohler. Motor má pevný kľukový hriadeľ, liatinový valec a skutočný uzamykací diferenciál.

výkon:

 • šírka pokrytia pôdy je 50-70 cm;
 • hĺbka vchodu – 20 cm;
 • objem pohonnej jednotky je 275 cu. cm.
 • objem palivovej nádrže je 7,2 litra;
 • hmotnosť – 128 kg.

Hlavnými výhodami sú nezávislé pestovanie, vynikajúci kanadský motor, dlhá životnosť. Vývodový hriadeľ môže byť použitý s predným aj zadným prídavným zariadením.

Nevýhody – nekompatibilita s väčšinou príloh tretej strany, veľká hmotnosť a veľkosť, ako aj vysoké náklady, ktoré sú pre väčšinu súkromných fariem nedostupné.

Cena zariadenia: od 64.000 hrivien (129.000 rubľov alebo 2320 dolárov).

Viete? Nedávno sa stalo populárne vytvorenie snehových motorov z motoblokov medzi obyvateľmi severných regiónov Ruska. Takéto zariadenie dokáže zrýchliť rýchlosť až 50 km / h na snehu, má vynikajúce možnosti cross-country a môže niesť až dve osoby.

Najlepšie ťažké motorové bloky

Tieto jednotky majú veľké hmotnostné parametre, maximálny výkon a multifunkčnosť. Sú vhodné pre akúkoľvek úlohu, kde je potrebná takáto technika.

«Bielorusko 09N-01»

Nesporným víťazom ratingu motorových jednotiek s vysokým výkonom je jednotka Minsk, ktorá sa vyrába od roku 1992. Vďaka deväť generáciám modernizácií a reštrukturalizácie sa vývojári podarilo odstrániť takmer všetky závažné nedostatky a vytvoriť vynikajúci “pracovný kôň” na vykonávanie rôznych úloh.
«Bielorusko 09N-01»
Motor Hondy sa považuje za veľmi úsporný a produktívny zároveň. Jednotka je perfektne zostavená, vybavená dobrými komponentmi a tiež jednoduchá v zariadení a prevádzke, čo ju robí cenovo dostupným pre každého nováčikov.

výkon:

 • šírka nárazu na pôdu je 45-70 cm;
 • objem pohonnej jednotky je 270 metrov kubických. cm.
 • hmotnosť – 175 kg.

Výhody modelu “Belarus 09N-01” sú: referenčný motor, znížený počet zariadení na spínanie rýchlostí a uzamykateľný diferenciál.
«Bielorusko 09N-01»
Významné nevýhody: mimoriadne ručné spustenie, značná hmotnosť jednotky, relatívne vysoká spotreba paliva.

Súčasná trhová cena: asi 39500 hrivien (79900 rubľov alebo 1430 dolárov).

«PATRIOT Boston 9DE»

Výrazné vlastnosti tohto motobloku čínskeho pôvodu – výkonný dieselový motor (9 k) a prítomnosť dvoch prevodoviek. Každý z nich má nízky prevodový pomer, takže zariadenie je vynikajúce pre oráciu najnáročnejšej krajiny, kde je používanie viac rozmerových zariadení iracionálne.
«PATRIOT Boston 9DE»
Okrem toho sila pohonnej jednotky a pevnosť prevodu umožňujú zachytiť veľké plochy pôdy v jednom priechode, ktorý je pre väčšinu ťažkých motorových blokov nedostupný. Hluk, účinnosť motora a spoľahlivosť komponentov sú na pomerne vysokej úrovni a sú v súlade s cenou.

výkon:

 • šírka pokrytia pôdy – 125 cm;
 • priemer mlynov – 340 cm;
 • typ spojky na disk;
 • hmotnosť – 165 kg v plnej zbierke.

Hlavnými výhodami sú hospodárnosť prevádzky, dostupnosť komponentov, dostupnosť vývodového hriadeľa, ako aj elektrický štartér bez potreby manuálneho spustenia.
«PATRIOT Boston 9DE»
Nevýhody – nízky počet stupňov prenosu bez rozdielu, veľké rozmery a hmotnosť, čo zhoršuje manévrovateľnosť a ovládateľnosť zariadenia.

Cena zariadenia: 28500 hrivien (57000 rubľov alebo 1030 dolárov).

Herz DPT1G-135E

Rovnako ako predchádzajúci model má tento čínsky motoblok dieselový motor s objemom 9 litrov. a. a dvojstupňovú prevodovku. Pokiaľ ide o kvalitu výroby a spoľahlivosť komponentov, nie je veľký rozdiel medzi zariadeniami Patriot a Herz.
Herz DPT1G-135E
Kupujúci tejto jednotky však musí mať na pamäti, že táto značka výrobkov nie je bežná v CIS, takže je prakticky zbytočné hľadať servisné strediská na upevnenie zariadenia.

A rozsah príloh pre neho v domácich špecializovaných predajniach je veľmi obmedzený. Preto sa tento motoblok dostal iba na tretie miesto, dokonca aj s výraznou cenovou výhodou.

výkon:

 • šírka pokrytia pôdy je 100-135 cm;
 • hĺbka hĺbenia – 38 cm;
 • objem pohonnej jednotky je 403 metrov kubických. cm;
 • objem palivovej nádrže je 5,5 litra;
 • hmotnosť – 157 kg.

Herz DPT1G-135E
Výhody motobloku sú: nízka cena, hospodárnosť práce, spoľahlivosť základných konštrukčných prvkov.

Nevýhody: žiadny diferenciál a obmedzený rozsah príslušenstva.

Súčasná trhová hodnota: 24000 hrivny (48500 rubľov alebo 870 dolárov).

Dôležité! Intenzívne používanie bloku motora v prvých 4-5 hodinách jeho prevádzky vedie k opotrebeniu motora. Je preto nevyhnutné pre vytvorenie behu motora kultivátor vzduchom chladený (nenesú voľnobeh) podľa nasledujúceho postupu: spustenie, zahrievania (1-2 minúty), pracovné zaťaženie bez silnej intenzity a intervaloch 20-25 minút – 15-20 minút, počas 4- 5 hodín. Za to, že v prevádzke je považovaná za kompletný a ste pripravení na dokončenie práce.

Motoblok – veľmi užitočný nástroj, ktorý so správnym výberom a správnou starostlivosťou pomôže jeho majiteľovi s relatívne nízkymi nákladmi. Z tohto dôvodu je potrebné, aby sa k jeho nadobudnutiu pristupovalo vyváženým a dômyselným spôsobom, aby mohol úspešne používať zariadenie dlhé roky.

Video: výber a nákup motorového bloku