Hlohový med: prospech a ublíženie

Hlohový med
Každý vie o výhodách medu. A 4-5 stupňov tohto produktu bude menovať ktokoľvek. V skutočnosti je ich oveľa viac a mnoho cenných druhov zostáva pre nás exotických, čo vyžaduje podrobnejší popis ich vlastností. Pozrime sa, čo je zaujímavé o hlohovom medu, aké sú jeho užitočné vlastnosti a aké sú jeho kontraindikácie.

Vlastnosti medu z hlohu

Táto odroda je považovaná za monoflornú – v zbierkach iných rastlín neexistujú žiadne “nečistoty”. Včely ju zhromažďujú zo smotany alebo bielych listov na začiatku leta.

Rarita výrobku je čiastočne spôsobená jeho “rozsahom” zberu. Ide o oblasti s miernym a subtropickým podnebím – európskou časťou a Kaukazom.

Táto geografia ovplyvňuje farbu – mení sa od tmavo žltého až nasýteného hnedého s charakteristickým červenkastým odtieňom.
med
Má bohatú arómu, ktorá je vlastná len v tejto odrode. Chutí dobre, cíti sa slabá “horkosť”. Ak porovnáte s kvetinovou, zber hlohu je viac viskózny (rozdiel je viditeľný hneď).

Dôležité! Ak je život stresujúci, produkty včelárstva v malom množstve sú nevyhnutne zahrnuté v dennom menu. Uvoľňuje nervový systém a “uvoľňuje” srdce.

Plusy vyzdvihli ešte jednu funkciu: stredné miery kryštalizácie. Pri normálnej teplote materiál vyčerpaný z plástu vykryštalizuje do jedného mesiaca. Dôvodom je jeho jedinečné zloženie.
Hlohový med

Obsah kalórií a chemické zloženie

Ako každý med, produkt z hlohu odkazuje na vysoko-kalórie. V 100 g obsahuje 316 kcal. Ak sa preložíte do bežných “medových” opatrení, ukáže sa, že jedna čajová lyžička je 38 kcal a v jedálni – všetko 110.

V 250-gramovom pohári naplnenom už bude 790 kalórií.

Ako súčasť takéhoto výživného “báječného” sú uvedené:

 • proteíny a aminokyseliny (treonín, metionín a iné);
 • vitamíny skupiny B, PP, C, H a minerálov;
 • zlúčeniny fruktózy, sacharózy a glukózy;
 • organické kyseliny;
 • peľ a mikroflóra;
 • prvky mikroflóry a vody.

Hlohový med
“Váhou” v tomto zozname je vodca vitamínu C – v 100 g to nie je menej ako 52 mg. Nasledujúci vitamín PP je menší (až do 0,8 mg) a frakcia B2 dosahuje 0,3 mg.

Viete? Niektoré odrody tejto rastliny sú plnohodnotné stromy s výškou do 7-8 m. Do takých rozmerov je jedna pylová hlohová línia “hojdačka”.

Medzi hlavné makroelementy patrí draslík (30 – 35 mg), fosfor (18) a vápnik (15). Železo je tiež prítomné, ale už ako stopový prvok (800 μg).

Tento zoznam postačuje na to, aby ste sa uistili výnimočné vlastnosti zriedkavého produktu, ktorý by ste si mali pozrieť bližšie.

Užitočné vlastnosti

Pri strednej spotrebe má priaznivý vplyv na základné telesné systémy. Ak “položiť na regáloch”, ukáže sa, že priaznivý účinok sladkosti sa prejavuje v:
Hlohový med

 • zlepšenie práce srdca. Minerály vedú k tonusu srdcového svalu;
 • posilnenie artérií a kapilár (sú tmelené tým istými prvkami a “pľúca” na asimiláciu enzýmami);
 • znižovanie hladiny cholesterolu;
 • normalizácia krvného obehu, najmä v “mozgových” kmeňoch a koronárnych cievach;
 • rozšírenie ciev vnútorných orgánov a periférnych krvných ciest. Toto “rozptýli” krv, a tým zlepšilo metabolizmus;
 • normálne fungovanie žalúdočných stien a GI traktov;
Dôležité! Pre lepší účinok med je možné užívať s materskou kašičkou. V tomto prípade sa vypočítava pomer – takýto výživový komplex vo veľkých množstvách spôsobuje hypervitaminózu.
 • všeobecné posilnenie imunity a urýchlené liečenie prechladnutia;
 • ako analgetikum zmierňuje kŕče a pomáha zbaviť sa závratov a bolesti inej povahy. Takýto nástroj pomáha napríklad pri ťažkých periodických bolestiach u žien.

Hlohový med
Ako môžete vidieť, zoznam je pôsobivý. Zoznam chorôb, v ktorých bude pomoc medu z hlohu veľmi vítaný, je taktiež pôsobivý. Zahŕňa:

 • arytmia (vrátane v ciliárnej forme);
 • zlyhanie srdca;
 • ateroskleróza;
 • vegetovaskulárna dystónia;
 • hypertenzia v počiatočnom štádiu;
 • zvýšená funkcia štítnej žľazy;
 • klimakterický syndróm.

Akýkoľvek liek (vrátane medu) sa má užívať v primeraných dávkach. Takže na deň dospelí môžu jesť až 100 g sladkého produktu. Pre deti bude táto suma nižšia – maximálne 40 g.

Nemenej užitočné sú také druhy medu ako gaštan, lípa, repka, pohánka, koriander, akácia, vločkovec, fazel, vortex.

kontraindikácie

Existuje podobná strava a “opačná strana”. Existuje málo kontraindikácií, ale nemali by sme na ne zabudnúť. Patria medzi ne:

 • alergie;
 • astma v akútnej forme;
 • diabetes mellitus, prejde na závislosť od inzulínu.

Hlohový med

Viete? V medicíne sa hlohu používa od 16. storočia ako liek na problémy so žalúdkom. Kardiovaskulárne pôsobenie rastliny bolo objavené na začiatku 20. storočia a odvtedy sa stalo nepostrádateľným liekom.

Existuje však jeden odtieň. Ľudia, ktorí trpia cukrovkou druhej skupiny alebo “pomalá” astma, môžu užívať med z hlohu v dávkach predpísaných lekárom (a pod jeho dohľadom).

A pre ostatných, konzultácie nebudú zbytočné – je rozumné zvážiť výhody a riziká pre zdravie, nevykonávať samoliečbu.

Ako si vybrať pri nákupe

Ak chcete, aby med z hlohu ukázal svoje užitočné vlastnosti, musíte sa k nákupu plne ozbrojiť.

Vzhľadom na ich vzácnosť je takýto výrobok o niečo ťažšie vybrať ako bežné odrody. Ale tu je niekoľko okamihov, vedieť, čo nebudete “chýbať”:

 • Stačí sa pozrieť na farbu. Rozmanitosť Hawthorn je tmavšia ako ostatné. Ak je produkt ponúkaný v žiarivo žltej farbe, je lepšie odmietnuť nákup.
 • Otvorte nádobu. Cítili ostré arómy – vynikajúce: to je skutočný produkt.
 • Pozrite sa pozorne na med prichádzajúci z lyžice. Viditeľné tenké viskózne vlákno – preto môžete mať. Na “falsifier” padá okamžite kvapka z lyžice. Pamätajte, že je to trochu viskóznejšie.
Dôležité! Ak je skladovanie nesprávne, začne sa med oddeľovať, nechať biele žily alebo ľahkú penu. A tu je niekoľko malých jasných škvŕn, ktoré by ste sa nemali báť – to je glukóza.

 • Požiadajte o chuť. Mala by byť horká, bez obvyklého typu “medového” typu medu. Naopak, horkosť by mala mierne “zachytiť” hrdlo.

Tieto jednoduché vedomosti pomôžu pri výbere. Hoci existuje ďalší bod: kúpiť si takýto vzácny výrobok je lepšie na veľtrhoch, kde predajcovia pochádzajú z rôznych regiónov – v mnohých oblastiach sa zbierka medu z hlohu jednoducho nepoužíva a na malom trhu sa môžete dostať do nebezpečného falošného.

Dlho je známe, že včelí úľ sú malé továrne, na ktorých sa vyrábajú veľmi užitočné produkty, ako je vosk, zabrus, perga, peľ, propolis, materská kašička a včelí jed.

Ako ukladať doma

Pri skladovaní je všetko jednoduché, aj keď udržanie kontajnerov je lepšie podľa pravidiel. Tu sú:

 • Držte nádobu lepšie na tmavom a suchom mieste. Priame lúče neutralizujú užitočné enzýmy a vlhkosť má rovnaký účinok.
 • Nedovoľte zmeny teploty. Jednoducho povedané, nie je potrebné ťahať obal z miesta na miesto. Interiérové ​​”stupne” nie sú tiež veľmi vhodné pre med, ideálnym režimom je interval medzi 0 … + 20 ° C. Malé “mínus” neublíži, ale je lepšie to nechať.
 • Okolie so zásobami, ktoré vyžarujú silný zápach, je vylúčené. Ryby, koreniny a ešte viac farby takmer okamžite potláčajú med “ambre”.
Viete? Prekvapujúco sa prvý, kto sa naučil legendárnu tinktúru z hlohu, cvičili nemeckí a nie domáci lekári. V Rusku tento recept prišiel v dobe Anny Ioannovny, ktorá vládla v prvej polovici 18. storočia.

med

 • Nakoniec samotný kontajner. Najlepšou možnosťou by bola nádoba s pevným vekom. K dispozícii je aj keramický a smaltovaný riad. Nie sme márne zmienili stav pokrmov – čipy na smalt oxidujú med (to platí aj pre železo a pozinkované nádoby).

Žiadosť o liečivé účely: recepty

Liečivé vlastnosti medu hlohu sa odrážajú v rôznych receptúrach. Dovoľte, aby sme sa zaoberali týmito najväčšími a najužitočnejšími.

Na posilnenie srdca sa tieto zlúčeniny pripravujú:

 • 1 polievková lyžica. l. ružové boky riedené dvoma pohármi vriacej vody a zahrievané na nízkej teplote po dobu 10 minút. Potom nechajte vychladnúť, pridajte 1 polievkovú lyžičku. l. zloženie hlohu. “Mix” sa uchováva v tesne uzavretej nádobe s použitím 0,5 šálok dvakrát denne. Pre srdce
 • Dve šálky medu zmiešané s pred-rozdrveným citrónom (jeho tinder priamo s pokožkou). Cesnakové zuby sa k nim pridávajú. Po varení sa zmes udržiava na normálnej teplote počas ďalšieho týždňa, po ktorom sa zmes odošle do chladničky. Recepcia – trikrát denne pre 1 čajovú lyžičku. Pre srdce
Dôležité! Na liečivé účely sa snažte zozbierať bobule červenej farby. Tmavšie ovocie nemá silný účinok, ale je vhodnejšie na “mäkkú” prevenciu.
 • Na potlačenie ischemickej choroby alebo arytmie sa pripraví nasledujúce zloženie. 1 kg mletých bobúľ sa zmieša s 300 až 350 g už zvareného ovseného mäsa. Nalejte pohár medu a znova ho premiešajte. Táto droga sa užíva pol hodiny pred jedlom trikrát denne. Boj proti chorobám

Prevencia a liečba vaskulárnych porúch zahŕňa aj prijatie zmesí “hlohu”. 2 polievkové lyžice. l. med sa pridáva do zmesi drvených pomarančov a citrónov (každé 2 kusy).

Po zaspaní v sklenených nádobách sa zmes na deň uschováva a potom sa uchováva v chladničke. Trojnásobný príjem – je to 3 polievkové lyžice pol hodiny pred jedlom.

Pre lepší účinok spotreba tohto lieku trvá mesiac, často s týždennou prestávkou. Ak lekár dodá takýto predpis “dobrému”, výrazne znížite riziko srdcového infarktu, angíny alebo cievnej mozgovej príhody.
Med s citrónom a oranžovou
Hypertenzia zmizne, ak použijete tieto zmesi:

 • V pohári medu môžete pridávať šťavu z citróna (dosť a jeden). 1 polievková lyžica. l. Vezmite si čaj a najlepšie domáce lieky prídu pred spaním. Med s citrónom
 • Vezmite 1 kg medu a nastrúhaný čierny popol. Liečivo sa používa na 1 polievkovú lyžicu (nie viac ako 3 krát denne). Med s ashberry

Spustený boľavý krk sa odstráni prepláchnutím. Pripravte jednoduché riešenie medu s teplou vodou (v pomere 1/3) a urobte 3-4 sady za deň. Rovnaký recept pomáha zbaviť sa nepríjemných pocitov, ktoré sa vyskytujú pri ochorení ďasien.

Viete? Medzi sprievodcami a stolármi sú príťažlivé príjmy z hlohového dreva veľmi cenené. Odlišujú sa v krásnej štruktúre a ušľachtilej farbe materiálu.

Keď sa ORZ varí teplým horúcim čajom s prídavkom medu a citrónu. Takáto kvapalina rýchlo eliminuje infekciu.
med
To je to, čo je med z hlohu, výhody z neho sú nepochybné. Perfektne sa uzdravuje, ak to nie je prehnané dávkou. Dúfame, že naši čitatelia vyzdvihnú skutočný med na trhu a budú ho jesť so ziskom.

Zdravie pre vás a ďalšie sladké chvíle v živote!