Heřmáňové kurčatá

ShameV súčasnosti sa kluby na bojoch s kokpitemi nachádzajú vo väčšine veľkých miest postsovietskeho priestoru. Je to krásna a fascinujúca ukážka, ktorá získala obdivovateľov po celom svete a postupne sa s nami popularizuje. Niektoré zo známych orgánov medzi bojujúcimi vtákmi sú chamoisy kurčatá.

História plemena

“Shamo” je skreslenie slova “Siam”, čo znamená “Thajsko”. Jedná sa o rozmanitosť malajského plemena kurčiat. Tento vták bol premiestnený do Japonska z Thajska v XVII. Storočí a na začiatku 50-tych rokov dvadsiateho storočia sa objavil v Nemecku. Na území post-sovietskeho priestoru zasiahla Shamko rock koncom dvadsiateho storočia.

Viete? Južné americké kurčatá plemena Araucana majú modré vajcia.

Externé údaje a fyzikálne pomery

Hamburkové kurčatá majú takmer vertikálnu polohu, vyvinuli svaly na hrudi. Ich perie je veľmi krátke, husto na tele, vták drží chrbát rovný, takmer vertikálne.
Vedúci shamu
Nižšie sú všeobecne akceptované znaky charakteristické pre toto plemeno:

 • hlava má predĺžený tvar, zadná časť hlavy je “stisan”;
 • oči sú hlboko v lebe, sú vyvinuté superciliary oblúky;
 • svaly tváre sú veľmi rozvinuté;
 • hrebeň má tvar matice;
 • náušnice sú takmer neviditeľné, farynk červenej farby dosiahne krk;
 • krk má výrazné ohybové, okcipitálne perie v tvare podoba hrebenatka;
 • prsia sú široké a silne vyvinuté, prsná kosť je holá;
 • na vyvinuté silné späť operenie je dosť zriedkavé;
 • krátke krídla majú holé kosti;
 • pomerne dlhý chvost je neustále spúšťaný a mierne ohnutý;
 • nohy vtáka sú dlhé a silné, majú ostré ostruhy, zadný prst je pevne zatlačený na zem;
 • neprijateľná kvalita tohto plemena je pätový kĺb, silne zakrivený smerom von.

Shame
Norma v farebnej schéme pre toto plemeno je čierna alebo čierna, kombinovaná s odtieňmi červenej, šedej, piego a pšenice.

Ga dong Tao, alebo “sloní kurčatá” – plemeno kurčiat, sa chová vo Vietname, aby sa zúčastnili bojovníkov; odlišuje obrovské masívne labky a vynikajúci vzhľad. Teraz sú pestované pre dekoratívne účely a pre mäso ako veľkú pochúťku.

Tiež pre shamo sú charakterizované týmito farbami:

 • biela;
 • porcelán;
 • blue;
 • modrošedé;
 • hnedé.

Hlavnou požiadavkou na maľovanie vtákov je to, že musia byť jasne vyslovené.
Kamzík kamzík

znak

Shamo – silný vták s rozvinutými svalmi sa vyznačuje veľkou vytrvalosťou. Kohúti sa vyznačujú vysokou agresivitou, a to vo vzťahu k predstaviteľom ich plemena, aj k iným vtákom. Sú vynikajúcimi bojovníkmi, ktorých charakteristickými črtami sú nekompromisné bojy, odvaha, nebojácnosť a boj proti intelektu.

Dôležité! Je nevyhnutné, aby sa nachádzali v oddelených priestoroch alebo veľkých bunkách, pretože nemôžu žiť bez bojov a sú schopní sa navzájom zneužiť spoločnou údržbou.

váženie ukazovatele

Kurčatá tohto plemena sú rozdelené do troch hmotnostných kategórií:

 1. Veľké o-shamo, hmotnosť kohúta – 4-5 kg, kuracie mäso – 3 kg, vaječné hnedé, váži asi 60 g.
 2. O-Sham

 3. Stredné chashmo, kohúty váži 3-4 kg, kura môže vážiť až 2,5 kg, farba vajec je hnedá, hmotnosť je asi 40 g;
 4. Chu Shamo

 5. Trpasličí koňovití, kohút váži 1-1,2 kg, kurča je asi 800 g, hmotnosť vajec je asi 35 g.
 6. Ko-Sham

kvalita kladenia vajíčok

Nesushka Shamo dokáže priniesť až 60 vajec ročne. Pre nosnice je potrebné vytvoriť najpohodlnejšie podmienky na aktiváciu ukladania vajec na konci zimy a skoro na jar. Len týmto spôsobom je možné zhromaždiť vajíčka na inkubáciu a následne sedieť na nich hydinu alebo vajcia v inkubátore.

Kvety tohto plemena sú kvôli svojmu nespútanému temperamentu veľmi mobilné a aktívne. Oni sú trochu vhodný ako kvochek, pretože nemajú dostatok trpezlivosti sedieť na vajciach až do logického záveru procesu – násadové kurčatá.
Vajcia kuracie kamzík
Ak ste sa však rozhodli používať tieto kurčatá na inkubáciu, malo by sa to robiť v úplnej izolácii, keď nič neostúpi kurča z jeho materských povinností. Šváb je veľký, pretože kvôli svojmu nepokoju a hyperaktivite môže rozdrviť vajcia. Vzhľadom na to, že vajcia kurčiat tohto plemena sú už pomerne zriedkavé, odporúča sa neriskovať, reprodukovať reprodukciu mláďat do inkubátora.

Pri výbere inkubátora pre domácnosť venujte pozornosť takým zariadeniam ako “Nesushka”, “Perfektná sliepka”, “Popoluška”, “Blitz”.

Ťažkosti chovu doma

Január je najlepší čas na inkubáciu. Na konci roka sa vyberú kmeňové vrstvy a začnú ich kŕmiť vysokoproteínovými potravinami. U takýchto potravín používajte špeciálnu zmes a obilie (0,025 kg na osobu).
Shamanov šaman
Novo zavedené kurčatá sa udržiavajú na teple pri teplote 32 – 34 ° C. Homeland shamo je juhovýchodná Ázia. Z toho vyplýva, že vták je dostatočne teplomilný, pre normálnu existenciu potrebuje teplo.

Aj pre mladé kurčatá potrebujete veľký priestor. Agresia a bojové vlastnosti vtáka sa objavujú už v ranom veku.
Kuracie kopytníky
Je lepšie držať kurčatá oddelene, alebo akékoľvek spoločné držanie sa s inými zvieratami, nemožno pochybovať, ako už bolo povedané, Shamo, dokonca aj so svojimi bratmi, nehraj. Stojí za to pozrieť pozorne pestovaných vtákov. Plemeno musí byť starostlivo chránené a udržované v čistote.

Viete? Na území ruskej ríše sa spomína už od polovice 19. storočia. Medzi všetkými exponátmi výstavy hydiny z roku 1878 boli najpopulárnejšie bojové kohúty. Čoskoro po udalosti bola založená Ruská spoločnosť pre hydinu, ktorú založili predkovia kohútikov v Ruskej ríši.

Základy kŕmenia

Shamo – predovšetkým bojové kohúty, nemôžu byť kŕmené zmiešanými krmivami alebo výhradne obilninami. Ako každý športovec, oni vyžadujú špeciálnu výživu, o hlavných črtách, ktoré sú uvedené nižšie:

 1. Kurčatá bezprostredne po narodení sú kŕmené len monokorom. Aby sa zabránilo nesprávnemu rastu bielkovín vo výžive kurčiat, sú minimalizované. Týždenne sa pridáva do krmiva vitamíny. Kurčatá by mali mať vždy čistú vodu.
 2. Po dosiahnutí veku 2 týždňov sa vo výžive kurčiat zavádzajú zelenina (šalát, žihľavka atď.), Ale musíte zabezpečiť, aby množstvo prísad nepresahovalo normu.
 3. Po prstencoch vtákov sa prenesú na kŕmne zmesi pre mladé zvieratá s obilím (1: 1). Táto výživa dáva perá potrebnú tvrdosť.

Lieskové kurčatá

Ako trénovať kohúty

Výcvik bojových kohútov začína vo veku 3 mesiacov. Hlavné kvality, ktoré sú zdôraznené počas tréningu, sú:

 1. vytrvalosť. Použite váhu na nohy vtáka s hmotnosťou do 0,3 kg.
 2. pružina schopnosť. Vlak s chodníkmi na zadnej strane, ktorý spôsobí, že budúci vojak skáka, aby nedošlo k pádu.
 3. rýchlosť. Ak chcete rozvíjať túto kvalitu, použite špeciálne koleso (ako je to, na ktorom beží škrečok).

Iba jeden majiteľ by mal cvičiť vták. Inak nebude výsledok alebo bude absolútne nepredvídateľný (v negatívnom zmysle).

Je tiež zaujímavé zoznámiť sa s dekoratívnymi plemenami kurčiat: čínsky hodváb, sibrút, ayam tsemani, Pavlovská, strieborná ortéza.

Často sa prvý bojový zážitok pre Shama stáva “bojom so stínom”. Tak bojovník rozvíja vzrušenie a bojový duch, zabije strach v sebe a uvedomuje si, že nie je slabší ako súper. Osobitná pozornosť sa venuje výcvikovým pazúram a zobákom.
Cockfight
Pri bojoch dajte len absolútne zdravý kohút. Nemocný vták, podobne ako vták pri vylievaní, sa nedá bojovať. Pred bitkou by malo byť kuracie hladové, takže bude agresívnejšie.

Video o plemeni šamotu

Kohútičky mačiek

Boj s košamom

Recenzie o pleme shamo

začínajú biť ťažko po približne 3-4 mesiacoch. Staršie sedia vo dvojiciach v pároch, ale nechám ich všetci chodiť spolu. na ulici sú vedené v skupinách. najmä pútavé chôdze oddelene

yfnfif
https://fermer.ru/comment/1074896984#comment-1074896984
Len správanie stojí za to! Na mojom vzhľade, kohúti okamžite prenasledujú sliepky do rohu (niektorí z nich ešte majú čas dať lol), zatvorte ich sami a postavte sa do bojového postoja: Slza! Nepremýšľaj o mojich ženách! Veľa pozitívnych dojmov.

medveď
https://fermer.ru/comment/1075296052#comment-1075296052
Mladí sú nároční na ohrev a dospelý vták je celkom vytrvalý. Na mňa dospelí bez problémov v nezriedenom kurníku (voda v noci zmrzla). Hlavná vec je suchá a drahá

yfnfif
https://fermer.ru/comment/1077197918#comment-1077197918

Nepoužívajte cvičenia na cvičenie s úmyselnými predsudkami. Je to starodávna tradícia, ktorá je súčasťou kultúrneho dedičstva juhovýchodnej Ázie, ako napríklad španielske býčie zápasy. Navyše, nedávno sa boje stali menej závažnými a veľmi zriedkavo končí v traume. Častejšie sa bojuje pred únikom jedného z účastníkov.