Herbicíd “Lornet”: spôsob aplikácie a rýchlosť aplikácie


Všetky herbicídy, ktoré sú na trhu, majú selektívne alebo kontinuálne pôsobenie. Na kontrolu buriny v plodinách a na plantážach rôznych plodín vždy používajte selektívne alebo selektívne možnosti.

Dnes sa budeme zaoberať tým, čo predstavuje “Lornet”, ako sa tento herbicíd selektívneho účinku líši a stručne popísať inštrukcie, mieru výdavkov a ďalšie dôležité body.

Účinná látka a forma uvoľňovania

Herbicíd sa vyrába výlučne vo forme vodného roztoku na lepšiu rozpustnosť pri príprave pracovnej tekutiny. Hlavnou látkou je klopyralid. V 1 litri roztoku obsahuje 30% clopyralidu.

Spektrum potlačených burín

Herbicíd má široké spektrum účinku. Používa sa na likvidáciu ročných dvojklíčnolistových burín, ako aj trvalých koreňových plodín.

“Lornet” ničí nasledujúce buriny: všetky variácie harmančeka, horolezec, bojaka, bolesť, letucha. Tiež je použiteľný na ničenie šťovík, húf, škorica, pšeničná tráva a púpava.

Dôležité! Herbicíd môže zničiť dekoratívne variácie ročných dvojklíčnolistov.

prínosy lieku

  1. Prípravok neznečisťuje pôdu alebo plodiny, takže získate očakávaný účinok bez zhoršenia kvality hotového výrobku.
  2. Rýchlo pôsobí na burinu, efekt je viditeľný po niekoľkých dňoch.
  3. Zničí nielen zelenú časť, ale aj rozmarín buriny.
  4. Dáva trvalý efekt.
  5. Dobre dopĺňa ďalšie herbicídy, ktoré sa vzťahujú na plodiny vysadené na mieste.
  6. Nemá fytotoxicitu.
Dôležité! Fytotoxicita sa prejavuje, ak nie je dodržaná aplikačná dávka.

Mechanizmus účinku

Liečivo z hľadiska mechanizmu účinku je podobné herbicídu Esteron. Účinná látka, ktorá vstupuje do rastlín cez listy, stonky a koreňový systém, pôsobí ako “nevhodný” rastový promótor a nahrádza prírodný hormón auxín.

V dôsledku toho je rast a vývoj rastlín, na bunkovej úrovni je prerušené, blokované meristematické tkanivá a buriny nemožno jednoducho znovu umierajúce tkaniva a umierajú pomaly.

Viete? Herbicídy, spárované s látkami, ktoré spôsobujú stratu listov, boli použité vo vojenských operáciách na zistenie nepriateľa v hustých lesoch alebo džungliach.

Kedy a ako striekať

Začnime s podmienkami počasia a teploty, ktoré sú potrebné na maximalizáciu účinnosti herbicídu.

Teplota prostredia by mala byť v rozmedzí od + 10 ° C do + 20 ° C. Tiež by nemal existovať žiadny vietor alebo jeho rýchlosť by mala byť minimálna, inak v procese spracovania môžu byť ovplyvnené susedné oblasti a spôsobíte vážne straty na seba alebo iného pána.

Počas veterného počasia môže dôjsť k značnej vzdialenosti kvapiek látky, čo môže viesť k otravám hovädzieho dobytka alebo ľudí.

Teraz zvážte liečbu každej kultúry a rýchlosť postreku “Lorneta”.

Objaviť aj také herbicídy ako “Harmony”, “Esteron”, “Grimes”, “Agritoks”, “axiálne”, “Evrolayting”, “Wild Ovos Super”, “Korzár”, “Tornádo”, “Callisto”, “Dual Gold “,” Gezagard “.

Repný cukor.
Na hektári výsadby sa spotrebuje 300-500 ml látky, závisí to od spôsobu liečenia (manuálne alebo mechanizované). Ošetrenie sa vykonáva, keď sa na rastlinách objavia 1 až 3 prítomné listy. Je potrebné si uvedomiť, že 300-500 ml nie je zriedený koncentrát, ale nie hotový roztok. Množstvo ošetrení – 1.

Pšenica, jačmeň, ovos.
Tieto obilniny by sa mali spracovať od 160 do 660 ml “Lornet” s výpočtom na 1 ha. Táto odchýlka je spôsobená rôznou hustotou nežiaducej vegetácie a tiež postrekovacím systémom. Spracovávané počas otáčania. Nepoužíva sa viac ako 1 krát.

Corn.
Strieknite 1 liter na hektár. Ošetrenie by sa malo vykonať až po zbere. Množstvo použitia je totožné s vyššie uvedenými možnosťami.

Znásilnenie.
Použite 300-400 ml látky na hektár. Sprej by mal byť pred výskytom pukov v zime repky alebo vo fáze 3-4 skutočné listy na jar.

Dôležité! Liek sa nesmie striekať leteckou metódou.

Rýchlosť nárazu

Herbicíd začne pracovať niekoľko hodín po postreku. Viditeľný účinok sa prejaví po 5 až 6 dňoch a po 2 týždňoch sa pozoruje úplné zvracanie buriny.

Dôležité! Maximálny účinok sa pozoruje pri ošetrení burín vo fáze rýchleho rastu.

Obdobie ochranného opatrenia

“Lornet” funguje počas vegetačného obdobia, nasledujúci rok po vysadení plodín, liečba by sa mala zopakovať.

Stojí za zmienku, že trávnaté trávy sa nemôžu “zvyknúť” na herbicíd, pretože fungujú na hormonálnej úrovni. Nie je potrebné každý rok meniť herbicíd, aby účinnosť zostala na rovnakej úrovni.

Toxicita a preventívne opatrenia

Herbicíd má tri kategórie nebezpečenstvo pre ľudí i zvieratá, ryby a medový hmyz. Z tohto dôvodu je potrebné informovať majiteľa včelárstva niekoľko dní pred spracovaním stránky.

Pri striekaní herbicídu bez použitia mechanizovaného zariadenia je potrebné použiť ochranný odev, okuliare a respirátor. Ak sa postrek vykonáva traktorom, musí mať kabína čistú pitnú vodu a súpravu prvej pomoci.

Ak sa produkt dostáva do pokožky, slizníc alebo tráviaceho systému, je potrebné ihneď zastaviť prácu a poskytnúť prvej pomoci zraneným osobám alebo zavolať sanitku.

Viete? Počas staroveku s burinami bojovali s pomocou obyčajnej soli a olivového oleja. Móda pre takéto “herbicídy” viedla k tomu, že keď Rimania dobili Kartágo, roztrhli soľ na poliach, čo spôsobilo neúrodnú pôdu.

Zlučiteľnosť s inými liekmi

Liečivo sa môže miešať s inými pesticídmi, ktoré sú určené na ničenie dvojklíčnolistých burín. Môžete sa miešať s liekmi, kde účinnou zložkou sú fenmedifam, etofumazát, metametrón a podobne.

Termín a podmienky skladovania

Lornet sa môže uchovávať 3 roky pri teplotách od -25 ° C do + 25 ° C na miestach, ktoré sú pre deti a zvieratá neprístupné, čo je ďaleko od krmiva a horľavých materiálov. Skladujte v továrni nepoškodený obal.

Dôležité! Pri negatívnych teplotách môže vzniknúť zrazenina, ktorá po zahriatí na izbovú teplotu zmizne.

Opísali sme selektívny herbicíd Lornet, ktorý pomáha zbaviť sa dvojklíčnolistých burín a stručne diskutovali o návode na použitie a možnom nebezpečenstve pre živé organizmy. Pri striekaní pracovnej kvapaliny vždy používajte ochranné prostriedky, inak môže chemikália spôsobiť vážne poškodenie tela.

S opatrnosťou používajte liek v blízkosti jazier, aby ste neublížili vodných obyvateľov.